Pozemšťané

(neoficiálny názov)
  • USA Earthlings
všetky plagáty
USA, 2005, 96 min (Director's Cut: 130 min)

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. (gjjm)

MikyAff

Nepříjemná skutečnost, která je pro spokojení našich duší raději přehlížena. Tohle nešlo dát v kuse bez přestávek a bez slz. Člověka to psychicky vyždímá. Právě proto by si to měl dřív nebo později zhlédnout každý z nás. Komu to neotevře oči a nezmění pohled, tomu není pomoci. ()

Schobul

Je mi líto, ale musím dát míň. Tohle mi docela znechutilo večer. Chybělo mi tam hlavně aspoň trochu pozitiva, ale ten dokument se utápěl v hrozných, deprimujících záběrech. Pokaždé když se objevilo nové téma jsem se hrozil, co ještě horšího mě čeká. Nakonec jsem přeskočil asi 5 minut poslední části, protože to už bylo na mě moc. Je dost dobře možné, že to bylo schválně, ale kromě toho, že jsem se něco dozvěděl (za to ty 3 hvězdy), jsem víc než půlku filmu doufal, že už bude tomu utrpení konec. ()

Brandon

Extrémně syrové, extrémně brutální a extrémě naléhavé. Dokument, ze kterého vám bude zaručeně zle. Film, který by se měl ale promítat na školách, seminářích a v televizi. Nejšílenější na tom je, že scénář k snímku se nezrodil v hlavách scénáristů, ale za vším stojí sama děsivá realita. A že to Shaun a Joaquin vzali opravdu z gruntu, od přeplněných klecí chovatelských stanic, přes devastující rybolov, jatka, vivisekci, až po cirkusy a zoo. A dobře mi z toho rozhodně nebylo. Škoda, že taky neukázali možná východiska. Pravda, dokument je sice lehce tendenční, ale je třeba přitlačit a zarytým pokrytcům otevřít oči. My jsme konzumenti a v konečném důsledku Ti, co skrytě podporují "lidské" bestie a zrůdy vyskytující se mezi námi. ()

drake31

Dokument s obrovskou výpovednou hodnotou ktorý síce neponúka ako daný problém vyriešiť, ale podáva s veľkou údernosťou na city a tak otvára možnosť zamyslieť sa nad vecami videnými v tomto snímku + podmanivá hudba a hlas Joaquina Pheonixa tu dodávajú na razancii. Jedna z tých vecí ktoré treba vidieť ... ()

darek kartac

Dokument o otřesném chování o zvířatech. Teprv teď si uvědomuji co zvířata musí vydržet za bolest, aby se lidé najedli v Mcdonaldu, nebo aby mohli nosit krásné kožené boty. ()

Narya89

Dokument zachycující krutost v její nejčistší podobě. Skutečně se na to skoro nedalo dívat, nicméně zvládla jsem to. Ráda totiž jsem v obraze a tak se teď po zhlédnutí ptám, je skutečně nutné konzumovat tak obrovské množství masa a hlavně, tolerovat zacházení se "spotřebními" zvířaty takovýmto způsobem? Jako můžeme se pak stavět výše, když se chováme ke zvířatům ještě hůř, než oni sami k sobě?Nemyslím si. Otázkou je, zda je skutečně možné při výrobě, tj. zabíjení v takovém množství mluvit vůbec o určité etice. I kdyby se dalo zabíjet zvířata s jejich minimálním utrpením, pořád to zůstane zabíjením. Ale před tímhle lidé vědomě zavírají oči. Co je ale ještě horší je to, co si přímo zvolí za druh zábavy, jako lovy, korrida, apod., protože to je přímo otevřeně postavené na zvířecím utrpení a vyvolává to úplně paradoxní reakci - smích. Naprosto jsem si neuměla při tomto dokumentu představit, co asi musí ta zvířata prožívat. Resp. je faktem, že základní vědomí blížící se smrti mají a to spolu s jejich bolestí a pudem sebezáchovy, prodlužovaným zdlouhavým umíráním musí představovat největší možnou hrůzu jejich existence. Kdyby uměla mluvit, co by nám asi vzkázala? Jistě nic hezkého. Nicméně proto, že neumí, můžeme si dál namlouvat, že vlastně nic moc nevnímají. ()

fefee

Zvierací Holokaust...Pri tomto snímku mi prišlo fakt zle a pýtal som sa sám seba ako by sa dalo tomu zabrániť. Moja odpoveď : Ľudia sa musia zmeniť! Došlo mi že to nenastane hneď, možno by si niekto povedal nikdy. Ala niekedy k veľkej zmene stačí malý podnet. Je nereálne si predstaviť že sa celá planéta stane vegetariánmi. A zákony moc toho nevyriešia, vždy sa našli taký ktorí ich porušovali. Potom ma však napadla jediná možná vec ktorá by to mohla zmeniť. Bude to znieť možno naivne no nebudeme to my ľudia, pretože ľudia to nie sú schopný zmeniť, obzvlášť keď nechcú vidieť pravdu. Bude to samotná príroda, no obávam sa že to už bude neskoro! ()

dANo

Nechutné pozeranie, ale, žiaľ, je to presne tak. Aj keď sa kvôli tomuto filmu nedám na vegánstvo, tak sa minimálne začnem správať k našej zemi a zvieratám ešte lepšie, ako doteraz... :o) (okrem komárov!) ()

Vironey odpad!

Vpravdě dementní dokument. Tvůrce (vymletý ekologický mozek) svým zaměstnancům patrně řekl: "Lidi, jděte do terénu, skrytou kamerou natočte ty největší zrůdnosti páchané na zvířatech a přineste mi to! Já z toho nastříhám hodinu a půl dlouhý dokument, napíšu k tomu srdceryvný cancy, přečte to ten jouda z Gladiátora, ať to má grády, a hudbu k tomu složí ten vyzáblej veganskej pošuk!" A já se ptám: K čemu to? To, co se ve světě děje, všichni moc dobře víme. To, že kus flákoty ze supermarketu nepochází z rodinné farmy, kde si kravičky vesele skotačí po zalesněných kopcích, víme taky všichni moc dobře. A co s tím kdo dělá? Absolutně nic. Ono je totiž pohodlnější se podívat na podobně debilní pseudodokument, ublinknout si nad vražděním zvířátek a do světa vykřičet jak už "nikdy nevezmu maso do pusy, ach ta hrůza, ach ten děs, ach my zrůdy". A za týden dotyčného najdete zamaštěnýho až za ušima, jak do sebe v kuchyni na zemi tlačí vepřový koleno. Bez chleba, dobytek jeden. Místo těchhle chvilkových záchvěvů útlocitné hysterie by si člověk měl uvědomit sám od sebe (ne za pomoci týhle agitky, která ono poselství pěkně "grínpísáckým" stylem brutálně tlačí do hlavy, že to i ten největší kripl musí pochopit), jak se chováme nejen ke zvířátům, ale i k sobě navzájem. Tím bychom možná mohli začít. ()

Specs

Hlášky: vypravěč: - "Ignorace je hlavní ochranou druhově nadřazeného člověka. Dá se však lehce narušit každým, kdo má čas a odhodlání objevit pravdu. Ignorace převládá tak dlouho pouze proto, že lidé nechtějí zjistit pravdu. 'Neříkej mi to, zkazíš mi večeři' - to je běžná reakce na jakoukoli snahu povědět, jak tato večeře vznikla. I lidé, kteří jsou si vědomi nahrazení tradičních rodinných farem profitujícím průmyslem, že jejich oblečení pochází z popravených krav, že jejich zábava znamená utrpení a smrt miliónů zvířat a že v laboratořích probíhají nějaké pochybné experimenty, stále lpí na neurčité víře, že věci nemohou být tak zlé, jinak by už vláda nebo organizace na ochranu práv zvířat něco udělaly. Ale není to ani tak neschopnost zjistit, co se děje, jako touha nevědět o faktech, které by mohly tížit naše svědomí, které je za nedostatek této uvědomělosti zodpovědné. Vždyť nakonec, oběti čehokoli, co se na těch hrozných místech odehrává, nejsou členové našeho vlastního druhu." & vypravěč: - "Nadešel čas, aby každý z nás přehodnotil své stravovací návyky, své tradice, styl a módu a především, své myšlení. Takže pokud platí rčení 'všechny činy se ti jednou vrátí', pak co zvířata dostanou za svou bolest? Zamyslíme se nad tím vůbec pořádně? Pokud platí 'všechny činy se ti jednou vrátí', co tedy dostanou za jejich bolest? Jsou to pozemšťané. Mají právo tu být stejně, jako my lidé. Možná, že odpověď najdeme v jiném prastarém rčení. Ve stejně pravdivém: 'Jak zasejeme, tak sklidíme.' Takže samozřejmě, že zvířata cítí, samozřejmě, že prožívají bolest. Proč by jinak příroda obdařila tyto nádherné tvory smysly? Proto, aby necítili? Nebo mají zvířata nervy proto, aby byla nevnímavá? Odůvodnění vyžaduje lepší odpověď. Ale jedna věc je naprosto jistá: zvířata využívaná na jídlo, oblečení, pro zábavu a vědecké výzkumy - a všechna ta příkoří, která se jim dějí pod sluncem - všechna ta zvířata umírají bolestí. Každý do jednoho." ()

Berenise

The animal shall not be measured by man. In a world older and more complex than ours they move finished and complete, gifted with extensions of the senses we have lost or never attained, living by voices we shall never hear. They are not brethren, they are not underlings; they are other nations, caught with ourselves in the net of life and time, fellow prisoners of the splendor and travail of the earth." -Henry Beston Samozrejme že tu je východisko ... je priam milé ako sa všetci zhnusia, povedia si aké je to strašné a idú ďalej. ale niektorí z nás už roky nejedia mŕtvoly zvierat, roky nepodporujú vykorisťovanie, niektorí roky, ja mesiace nekupujeme živočíšne výrobky a odkláňame sa od tejto všeobecnej "ľudskosti". Všetci sa podieľame na svete, ktorý sme stvorili a všetci máme zodpovednosť. A moc zmeniť ... ()

DeLaMorte

Dokument,který zaručeně změní každého nebo se v každém zaručeně podepíše.Jedná so o odhalení pravétváře o tom jak lidstvo zachází se zvířaty.Snímek se promítalna nedávnémfilmovém festivalu "Otevři oči" v Praze v kině Aero a natolik mě zaujal,že jsem si ho nenechal ujít.To co je v dokumentu ukázáno je pro opravdu silné nervy a hlavně žaludky.Snad každému sem kdo tohle viděl v hlavně svitlo že tohle není v pořádku a hlavně nikdo nechtěl věřit že toto může být realita.Ano bohužel je. Dokumentu propůjčil svůj hlas Joaquin Phoenix,který po tomto snímku u mě vysoupal na přední příčky!své si k tomuto řekl i Woody Harrelson ,Bryce Dallas Howard atd..O hudbu se postaral výborný Moby takže se těšte na smutné melodie k smutnému pokoukání Dokument získal řadu ocenění po celém světě a já jsem si jistý že právem! Jen je smutné,že vše co je k vidění v Earthlings je realita. Hodnotím na výbornou...bohužel,protože v tomto případě bych byl raději kdyby tento dokument nemusel vůbec vznikat. ()

Maynard.

22,53 minut a víc ani ťuk. Dokument, kterej je sice o ožehavým tématu, který si zaslouží, aby se o něm mluvilo. Ale mně se z těch záběrů zvedal kufr, takže bohužel. A proto nejsem schopnej ohodnotit hvězdičkama. Ale věřím, že kdybych měl měl žaludek na to, dokoukat to do konce, tak bych byl přímo zděšen. Dokument pojednává o odvěkým problému a to člověk, který si se zvířaty dělá co chce. Ale zde jsou ukázány pouze ty zvěrstva, ajóó, teď už vím, proč se říká zvěrstva. Je už na každým jak se rozhodne proti těmto zvěrstvům bojovat, ale tím, že člověk přestane jíst maso, se asi stejně nic nezmění. A ruku na srdce, bez takovýho vepříka nebo tataráčku si já život představit nedokážu. Zvláštní je, že se mi při sledování dostavoval opravdu nechutný pocit z věcí, který je člověk zvířatům dělat a 5 minut potom sem byl nucenej likvidovat mravence, páč chtěj bydlet pod jednou střechou a to hned po tisících :o). Nevíte náhodou někdo jak na ně? ()

Germanotta

Nemohla som to dopozerať...ľudia si zaslúžia skapať do jedného takouto brutálnou smrťou akou nútia umierať zvieratá len preto aby si naplnili žalúdky ďalším bigmacom alebo klobásou.. Presne kvôli tomuto som vegetarián. ()