Tlustí, nemocní a téměř mrtví

(neoficiálny názov)
  • Austrália Fat, Sick & Nearly Dead

41-ročný Austrálčan Joe Cross trpel oslabujúcou autoimunitnou chorobou viac ako deväť rokov kvôli nezdravému stravovaniu v mladosti, z ktorého nadobudol obezitu. Na chorobu užíval steroidné hormóny, silné lieky na predpis s negatívnymi vedľajšími účinkami. Rozhodol sa preto urobiť radikálnu zmenu vo svojom jedálničku. Prvým krokom bola diéta založená na 60-dňovom konzumovaní iba čerstvých ovocných a zeleninových štiav. Dokument sleduje jeho cestu po USA, krajine povestnej pre svoju obéznu populáciu kvôli nezdravému stravovaniu. Prvých tridsať dní strávil v New Yorku v opatere doktora Joela Fuhrmana, špecialistu na stravovanie, a zvyšných tridsať dní na cestách po západnom pobreží. Po ceste rozprával s mnohými ľuďmi o tom, čo robí. (whack)

Fr

V PROCESU VÝROBY TOHOTO FILMU JOE A PHILL INSPIROVALI TISÍCE LIDÍ KE ZMĚNĚ SVÉHO ŽIVOTA. A JEJICH VÝSLEDKY JSOU VÍCE NEŽ ÚŽASNÉ. PROTO I VÁS ZVEME MEZI NÁS - PŘIDEJTE SE K NÁM NA CESTU ZA ZDRAVÍM........ /// Představte si to: OBEZITA VÁS MŮŽE ZABÍT! Doufám, že jste se lekli (až vám změkly)! Lekl se i Joe Cross a proto přijel do USA chlastat ovocný šťávy. PROČ? MRKNĚTE SE NA SVOJE BŘICHO! Mění svý životní návyky, ble ble ble, kecy, kecy, kecy... Dokument pro všechny, jejichž emociální závislost na žrádle je smrtící. Joe hubne, odolává žrádlu a mele hadry, jak to je těžký. (Ty vole, já taky rád jím, mě to nemusíš vykládat. Ani nikomu, kdo někdy držel nějakou bodovou dietu..) Jo, ještě rodiče nám nic neřekli.....,,už jako mimino...ble ble ble“.... Odbornice na výživu říká: ,,NEŽERTE“ (upřímná mladá žena...). Další odborník praví: ,,víc se hejbat!“ (díky!) Průzkum mezi hladovýma Amíkama...copak asi papáš chlapečku? ,,HAMBURGR A COLU“ (překvapení!!!). A všechny to samozřejmě sere (a to ani neviděli tenhle dokument...). Zatím Joe přijel domů (do Austrálie) a zjistil, že se mu vyčistil i mozek. Proto vrhá svý úspory (asi) na burzu (to já tak akorát vrhnu v Kauflandu... inu jinej kraj...). A zatímco je Joe pomalu nejhubenější tvor na světě, v USA Phill, kterej si už nevidí na pinďoura .... (no tak nám taky něco řekni Phille...): ,,HAMBURGRY, COLA, BLE BLE BLE... (Fakt jo? Tý brďo...). Faktem je, že lidi potřebujou víc informací, protože TOHLE se může stát každýmu Američanovi. (My Češi si pustíme Sedm hladovejch). Abych to shrnul: když vynecháme zbytečný kecy, vznikne 5timinutový instruktážní video o tom, že HUBNUTÍ JE DROGA s malou (ale přesvědčivou) reklamou na odšťavňovač. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vypadám, jako bych spolknul ovci. 2.) Myslím si, že nejlepší zbraní proti obezitě je bůček. 3.) Máš strach, že tě kvůli tloušťce nebudou moct pohřbít... (tak mě napadá... kurva, teď když jsem viděl tenhle dokument, patřím mezi nejvzdělanější člověky...Chceš? Pomůžu TI! Napiš mi...). 4.) Thx za titule ,,Mieroslav, Ariadna, Veronika“ a ,,ledo75“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

schizmo

Ze začátku mi přišel dokument trochu nezáživný, ale postupem času začnete chápat, že se zde odehrává něco úžasného. Je mi poměrně jedno, nakolik jsou zde informace pravdivé a nakolik jsou přibarvené, aby byl výsledek tak strhující - mě stačí, že film má obrovskou motivační hodnotu a protože jsem si podobnou cestou prošel sám (i když jen 20 kilo), vím, že to prostě jde. Je to úžasná cesta lidí, kteří se rozhodli něco se sebou udělat a ještě k tomu inspirovat ostatní. Samotný závěr vás dojme! ()

awelone

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří. ()

Derek

dost jednoduche ale efektivne, viac ako dokument mi to pripada ako nejaka reklama na odstavovac... prva polovica sa venuje 60. dnovej ceste australana joe-a po USA pocas ktorej nic neje a len pije ovocie a zeleninu pripravenu v odstavovaci a pritom straca na vahe, popritom sa stretava s normalnymi americanmi a zistuje ich navyky co sa tyka jedla (nic prekvapujuce sa samozrejme nedozvieme)... druha cast filmu sa zameriava na paula, americkeho truckera s ktorym sa joe stretol a ktory je obezny a potrebuje pomoc. paul zacne s rovnakou dietou ako joe (teda len dzuse pocas niekolko mesiacov) a my sledujeme ako na to reaguje jeho telo a co sa snim deje... dokument to nie je nejako extra putavo nakruteny, ale hlavne druha polovica je celkom zaujimava... ()

LividMuffin

Hezká story s happy endem a potenciálem motivovat lidi ke zdravějšímu životnímu stylu nebo aspoň k zamyšlení. Jen mám tak trochu pocit, že Fat, Sick & Nearly Dead je spíš kontraproduktivni - místo pravděpodobně zamýšleného sdělení "jezte zdravě, hýbejte se a budete žít dlouho a šťastně" tvůrci poslali diváky pro odšťavňovač a na drastickou dvouměsíční kůru, která je sice funkční (a rozhodně lepší než burger a cola), ale z dlouhodobého hlediska jsou jeji výsledky jen těžko udržitelné pro jedince nevzdělané v této oblasti. Navíc mě neskutečne sere styl dokumentsristiky, kde jsou Amíci vykreslení jako monolit vyžranejch nevzdělanejch prasátek a hlavní hrdina, jejich velký australský spasitel a super klaďas přišel s naprosto "průlomovým" objevem, ktery 100% zaručeně funguje a mění životy všech, kteří jej následují. ()