Super Size Me

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. (oficiálny text distribútora)

sepp

Skvelej dokument ukazujici, jak nezdravy fast-food je. Jednoznacnym zaporem ale je, ze se autor az moc zameril na jedinou spolecnost, ackoli je tolik dominujici v tomto oboru. A opominal napr. zminit klady McDonalda (ani treba nemohl, samozrejme), ktere se vztahuji hlavne k nasemu istatecku: napr. ze McDonald je jednim z mala mist, kde se da ve mestech dojit na zachod - hlavne v CR je sileny nedostatek verejnych zachodu, Praha v tomto ohledu jasne vede. Dale personal, ktery se nechova jako by byl stale komunismus a jakoby vy jste tu byl pro nej a ne oni pro zakaznika - stale realita v CR, at uz jde o jakykoli region. A za treti, ze at uz vlezete do jakekoli pobocky McD na svete, mate jistotu ze dostanete stejne kvalitni zbozi (nerikam ze zdrave, ale urcite vite ze vam z nej nehrozi nejaka akutni nemoc) a take ze dostanete vzdy stejnou a spravedlivou porci - v CR stale velky problem restaurateru, davajici "podmiraky" a na 3mm vyklepane rizky... Tot trocha pozitiv, samozrejme je jinak nesporne, ze fast-food je nezdravy a ze by se mel jist jen vyjimecne - nic me nedonuti nedat si jednou za tyden ci dva ten uzasny Big Mac ;) ()

fleker

tendle film me inspiroval vylizt z pasivity a aktivne se zucastnit jedny z zenskejch praci (posledni dve slova venovany feministkam a uradu prace)......v dome sem nasel akorat dve veci...prosly mliko a vlocky....po dlouhy uvaze sem se rozhod, ze si uvarim vlocky s mlikem...no ..abych to zkratil..preskocim ty banalni veci kery zvladne i vašek vydra po amputaci horni casti tela, zacinajici pod kolenem...takze micham tou vareckou (zadnej dlouhej knedlik neska nebude)...a zrychluji vařečkootáčky..hlavne aby se to nepripalilo..rikam si a micham rychlejc a rychlejc...vločky už se toči uvnitr hrnce jako rusky kolo plny přivazanejch čečencu.. a ja stale zrychluji... oves lita vsude kolem a dopada na zem vedle mlika s vareckou, co tam dopadly chvili pred tim.... ale stim se pocitalo...ztraty povoleny...proto sem taky pracoval s takovym mnozstvim, aby i po učincich odstredivy sily,,,zbyla aspon jedna porce ......bohuzel...s litosti pro fanklub meho traviciho ustroji musim oznamit, ze sem zapomel zapnout plamen....ale nevadi..aspon sem usetril a ziskal novou zkusenost do zivota...uz vim ze dnesni technika neni tak dokonala jak je nam neustale podsouvano,,,,coz doklada i prihoda s mikrovnlou troubou,,, kdy sem dostal na rodine oslave za ukol rozmrazit tri kuře.......no a co se nestalo..po petactyriceti minutach bylo dotycne tri kure nalezeno rozvalne s kridlem v rozkroku uvnitr talire postavenho na magické troube ktera stale jeste svitila,vrcela, ale nestekala...moje obhajoba "..ta svině si asi zalezla do stinu" byla bez jakehokoli konkretnejsiho dukazu prohlasena za lživou....a od te doby uz se vzdavam sebemensiho vysvetlovani takovychto paranormalnich jevu .....proste kuchařina je nevděčnej džob a je dobry to nechat naodbornikach z MCdonaldu a podobnejch petihvezdickovejch hampejzu ()

Ruut

Hezký, veselý a svižný dokument, který přibližuje čechům to jak jsou američani vlastně hloupý a barbarský národ. Tak se tomu zasmějme. Jenže pak člověk vyleze na ulici a co před sebou nevidí? Mekáč plný tuzemské omladiny a stejně špatné vědomosti dané problematice u většiny spoluobčanů! Super Size Me je hezky odsýpající příběh o tom jaké může mít následky nonstop stravování ve fast foodech pro jednoho konkrétního člověka. Jenomže aby tento dokument měl opravdu pořádnou vypovídající hodnotu, musel by být míň extrémní a také víc do hloubky. To pravé ořechové v podobě myšlenkových pochobů hlavounů onoho nejrozšířenějšího řetezce rychlého občerstvení zůstává divákům skryto. Stejně jako komplexní náhled do způsoby zpracování a původu onoho jídla. ()

Frajer42

Obézních lidí stále přibývá, jak si lze kolem všimnout, ale také se pomaličku dostává lidem pod kůži trend být fit, což pozoruji i na sobě. Jídlo ve fastfoodech mám docela rád, ale nejím tam často. Preferuji spíše KFC než McDonalds, protože v mekáči vaří jídla z veverek. Jím tam ovšem několikrát za rok. K tomu celkem dost sportuji, takže se mě problém obezity ani vzdáleně nedotýká. Že bych po tomto dokumentu změnil pohled na rychlá občerstvení, to tedy ani náhodou. O tom jak jsou tamější jídla zdravá se už nějakou dobu ví, ale věřím, že v roce 2004 dokument skutečně mohl mít nějakou informační hodnotu. Hlavní hrdina Morgan je sympaťák a je celkem vtipný, ale má totálně hloupou, zato však sexuálně neukojitelnou přítelkyni. Za vrchol filmu považuji zvracení v počátcích jeho anti-zdravotní kúry. Testovat se nechával v americe, kde doktoři mají ve zvyku najít problém ve zdraví i zcela zdravého člověka. Nicméně, pár čísílek se vyšplhalo vskutku zajímavě. Nakonec tedy všechno dobře dopadlo a pokud nezemřeli, tak žijí všichni šťastně dodnes a já tak budu moci klidně spát. Zajímavé komentáře: Verbal, Golfista, chezush a já ()

hellstruck

Neviděla jsem,ale on si někdy někdo v Mekáči naráz nakoupí celou nabídku? Je jasné,že když se budete cpát celý měsíc klobásou nebo řízky( nebo vlastně čímkoli...) tak po tom taky nebudete úplně zdrávi. Tohle by se dalo prostě natočit o úplně každém jídle..Stačí se řídit heslem "všeho s mírou" a i do toho Mekáče si můžete zajít :-) ()

• Během premiéry v San Franciscu prozradil Spurlock, že během natáčení v řetězci ve městě New York, měli tvůrci problémy s natáčením přímo v restauraci. Nahrazovali to tedy buď skrytou kamerou nebo konzumací jídla v autě. V jiných městěch problém nebyl. (don corleone)
  • Morgan Spurlock dostal nápad na tento dokument, když ležel po večeři na gauči a ve zprávách viděl reportáž o dvou dívkách, které žalují McDonalds. (don corleone)
  • V roce 2013 snědl Don Gorske již více než 26 tisíc hamburgerů Big Mac. Zatímco jako mladý snědl i 9 kusů za den, v roce 2013 jedl pravidelně již "pouze" dva denně. (Anetik)

Spurlock a hollywoodská superagentka

Spurlock a hollywoodská superagentka

06.07.2016

Pokud vám jméno Morgan Spurlock nic neříká, zřejmě moc nekoukáte na dokumenty. Režisér Super Size Me, Nejlepšího filmu, jaký byl kdy prodán nebo Mansome o sobě dal naposledy vědět 3D výletem s… (viac)

Politika nebo vědecký pokrok?

Politika nebo vědecký pokrok?

18.12.2005

Právě tímto tématem se bude ve svém novém dokumentu zabývat režisér Morgan Spurlock, který už zaujal svým anti-mcdonaldovským dokumentem Super Size Me. Nyní podle vlastní knižní předlohy nazvané THE… (viac)