Když se Leia rozhodne strávit letní prázdniny ve Wisconsinu, její prarodiče Kitty a Red Formanovi ubytují ve sklepě další generaci teenagerů. (Netflix)

oasismanik

Bohužiaľ, je už rok 2023 a toto už dnes úplne nefunguje, ale zas nie je to taká tragédia, ako oddychovka prečo nie...3 ale dávam iba z nostalgie k pôvodnému seriálu. ()

riza-do

Přestože to úplně nemám rád, nějakému malému srovnání starého a nového se člověk těžko ubrání. Zvlášť když jde o nějaké nové volné pokračování (Fuller House, HIMYF), za které jsem obecně vždy rád, zvlášť v té naší sitcomové rodině. Musím však uznat, že 70s pro mě mají podobnou hodnotu jako 90s, jelikož se humor nijak nerozvinul a pokračuje v tom, co nastolil před lety — nebo vykrádá (což rozhodně nezklame fanoušky). V čem ale nové Devadesátky zaostávají je právě herecký ansámbl. Jak už tu někdo zmínil, na rozdíl od 70s to tady nemá kdo tahat a částečné staré obsazení je tu jen nárazové.  Nepřináší tu vlastně nic nového a samotné devadesátky (období) je tu jen o hadrech a zařízení domu, ani ne v chování 90s dětí. Velké haló se tedy nekoná, ale fanoušci původních 70s asi můžou být relativně spokojení, že si můžou zavzpomínat na tento druh humoru. Pokud své očekávání dokáží trochu krotit od původních Sedmdesátek. ()

AndrewNewman

Veľmi silné tri. Jednak preto, že sa mi táto novšia verzia a partia páči snáď ešte viac, ako tá z pôvodnej verzie a taktiež preto, že ma vždy poteší návrat do starého dobrého sitkomu. Nemám nič proti dramedy ako sú Sex Education a pod. ale toto mi skrátka chýbalo. Dúfam, že seriál bude mať úspech a dočkáme sa aj druhej série. ()

IZFNP

90s najviac chýba to, v čom 70s excelovalo: schopnosť preniesť diváka do obdobia z názvu seriálu. Decká sú v pohode a keby ich scenár zvládol lepšie, mali by sme tu “zaděláno” na extrémne sympatickú partičku. Cameá potešili, i keď Kutcherovci boli len aby boli. Dúfam, že raz sa podarí aj group scene. Oceňujem, že postavy nevyrástli vo vyrovnaných dospelákov, ale sú stále rovnako nepoužiteľné, a Kitty s Redom sa snažia čo môžu, hlavne Debra Jo Rupp zo seba dáva na svoj vek všetko. Napriek tomu je prvá séria väčšinu stopáže len tu a tam úsmevná. Občas niektorý vtip trafil, ale tá nenásilná, chill pohoda s množstvom situačnej komiky či slovných prestreliek sa tu nekoná. Škoda, ale zároveň nutno uznať, že som vlastne príjemne prekvapená výsledkom - čakala som to horšie. Sentiment tomu pomohol neskutočne, vrátiť sa do známych lokácií a k známym tváram po toľkých rokoch ma zahrieva u srdiečka. Tak schválne, kto ste sa pri pohľade na Vista Cruiser neusmievali od ucha k uchu? 😊 ()

Kinofil

|| TV-14 || Netflix || Rozpočet: N/A || Zlatá sedmdesátá řadím mezi jedny z nejlepších a nejzábavnějších sitkomů všech dob. Takže oznámení pokračování, které se přesune do 90. let a představí nové postavy, ve mě vzbuzovalo znepokojení. Naštěstí jsem si mohl hned po první epizodě oddechnout. Ta totiž představila nové postavy prostřednictvím starých, což přineslo obrovskou dávku nostalgie. Bylo mi jasné, že se Eric, Dona, Kelzo a další dlouho nezdrží (a někteří bohužel jen na jeden díl), ale i tak byla radost je opět vidět. Nové postavy v čele s Leiou pak ale od začátku působily dost průměrně, tedy jako casting jakékoliv jiné netflixovky. Bohužel s dalšími díly se to potvrzovalo víc a víc. Tahle parta je sice fajn, ale nemá na to nést kult Zlatých sedmdesátých. Jenže! Je tu Kitty a Red. Tahle dvojice naštěstí zůstává v celé sérii, krade si veškerý prostor a fórky pro sebe a oba dokazují, že na to pořád mají. Právě díky nim jsou Zlatá devadesátá solidním, nadprůměrným sitkomem, který byl možná zprvu zamýšlen pouze jako experiment zájmu, ale nakonec jsem rád, že vznikne pokračování. Bez Kitty a Reda se však neobejde a nové postavy budou muset přidat na charismatu a komičnosti, aby jej jednou mohli táhnout sami. Držím jim ale palce. Ono totiž kolik dobrých sitkomů dnes vzniká? 75%. ()

Sharlis

Neviem, vobec ma to nechytilo. Strasne nasilu sa to snazi byt devatdesiatkove a vtipne, i ked ten humor je hooodne slaby. Za druhe tlusty homosexual aziat s tenkym hlaskom. Zase dalsi serial, kde nejaky proste musi byt, uz na to zacinam mat fakt tazku averziu. Zlate sitcomy aka Jerry Seinfeld, proste pohodovy sitcom s pohodovymi hercami. Tuto su same tryhard deti...  v skutocnosti je to trash, ktory vam serviruju v co najviac pozivatelnom stave na zaklade vypocitanych predikcii. ()

p.a.douch

Takže jestliže program o partě mladých, drží na výši dvojice herců kterým je dohromady 150 (a občasné návraty původní sestavy), je to průser. Škoda, že už neuvidíme původní Laurie a Midge. Zdejší partička mládeže nesahá původní partě ze sedmdesátek ani po kotníky. Tak sorry, čtvrtý díl je prozatím moje maximum. Dávám teď znovu sedmdesátky a snad mě to nakopne k dalšímu sledování tohoto odvaru. Takže nakonec dokoukáno. Reálně je to u mě za 2 hvězdy, ale vzhledem k účasti části původního osazenstva dávám 3 hvězdy (nostalgie úřaduje). Bohužel u mě tento seriál strašně shodil casting mladistvé partičky (a nejde jen o povinné zapojení všemožných ras a LGBT+). Ti představitelé jsou v lepším případě nudní. ()

Bejbe01

Slusne 3*. Decka su na prvy pohlad otravne ale postupne sa na ne da zvyknut. Red je stale vyborny frflos a navrat starych postav pomohol zvyknut si na nove. ()

Miroslav.Zac

Seriál těží z ohromné popularity devadesátých let, sám o sobě ve mě ale devadesátky prakticky vůbec neevokuje. Děcka mluví současným jazykem, sem tam občas prohodí nějakou hlášku, která se jakože asi v 90s používala, ale je vidět, že o té době neví prakticky nic. Kdyby se příběh odehrával v současnosti, nebyl by v tom rozdíl. Škoda. Ještě, že máme seriály, které se v 90s skutečně odehrávají, protože v nich byly natočené. ()

ZuziBoss

Miluju show zlatá sedmdesátá. Ale tady je to bohužel plitký trapný humor. Hvězdy dávám za to, že jsem ráda viděla původní osazenstvo. Jen škoda, že jim nedali větší prostor. Škoda :( ()

smrk15

Bohužel, klasický Netflix, vše musí být barevně vyváženo a nesmí samozřejmě chybět gay. Naštěstí se to tam řeší jen jeden díl. Jinak mi to místy přišlo dost "umělé". Nebýt postav ze 70, tak bych to nedokoukal a hvězdy jsou hlavně za ně. BTW., taky vám neseděl dabing k Donně? ()

Calabria

Za mě super pokračování, trochu mě tam chybí mezi deckama nějakej chlapskej kluk typové Hyde jako v 70's, zatím je to takový moc zženštily. Dokoukano - Dáši díl ihned! ()

Oup

Ide o pokračovanie naprosté klasiky. Ono, moc vtipné som to nečakal a občas ma niektoré fóry vážne pobavili, uvideli sme skoro všetkých protagonistov pôvodných sérii. Ja osobne by som prijal viac ich vsuviek. Mladí to totiž úplne kazia. A nie tým, že by bol zlý casting, ani nie tým, že je tam niekto homosexuál, k tejto skupine ľudí nepatrím. Ale oni nejako vo mne nedokázali vytvoriť feel tých devedesiatok. A hlavne hrajú až mladé tvory. Prijal by som, keby sa to točí viac a kolo 17 ročných napríklad. 15 je fakt oprus. S kukol som to za dva dni, takže je to lepšie ako horšie. Ale bohužiaľ musím dať tri za to, že sa tvorcom, ani protagonistom nepodarilo ma presvedčiť, že sú tam devedesiatky. ()

stanjel odpad!

Pristihol som sa ako očami hypnotizujem obrazovku len aby to fungovalo.. ale buď toto nadanie v sebe nemám, alebo tento odpad je naozaj odpad. Okrem Reda a Kitty tu nedokáže baviť absolútne nič.. dokonca ani návrat starej bandy, na ktorú ma nalákali. Velmi slabú jednu hviezdičku starému pánovi a jeho ženuške som ale kvôli niektorým tunajším hodnoteniam zmenil na odpad.. kvôli takému nejakému vybalansovaniu "csfd vesmíru"😇 ()

emde odpad!

Tie 70'tky boli úžasné. Cítil som sa, akoby som tam bol. To sa žiaľ o 90'tkach nedá povedať, pretože tu ide o schopnosť uveriť, že seriál sa v tej dobe nachádza a tu som mal pocit, že som vďaka netflix gay& rasovej šablóne v súčasnosti. Preto musím dať odpad, pretože už ma nebaví stále do nekonečna riešiť v seriáloch lgbt a čo najviac farieb hercov. Keď chcem humor a pozrieť komédiu, tak bez Non stop liberálnej agitky všade, kde sa pozriem. Fakt by som chcel vidieť, aké by to bolo, kebyže je v cosby show v ich rodine beloch:) Tam by sa ukázala pravda. ()