Akčný film Madame Web je spin-off k populárnym príbehom o Spider-Manovi. Predstavuje záchranárku Cassie (Dakota Johnson), ktorá po smrteľnej nehode nielenže znovu ožije, ale tiež získa nadprirodzené schopnosti. Teraz musí čeliť zahadnému Ezekielovi Simsovi, ktorý je na stope svojím najnovším obetiam v snahe zmeniť budúcnosť. (Itafilm)

DavidWebb

Nie úplne všetko by som spláchol do hajzlíku... takto, ten príbeh samotný nie je zle vymyslený a prinajmenšom začiatok resp. prvá tretina ma celkom bavila. Tam je zároveň aj vidno že režisérka S.J. Clarkson talent má, vie to divákom podať celkom pútavo, ale... napr. hlavná hrdinka objavuje svoju schopnosť vidieť krátky čas do budúcnosti a je to spracované skvele, lenže tento prvok začne režisérka nadužívať príliš často, stratí svoju údernosť a bum, je to otravné. Viac krát som tu v komentároch čítal o slabom vykreslení a podaní záporáka – súhlasím, 3 tínedžerky sú tu v podstate kuželky na bowling a Dakota Johnson... ako nie som si vedomý žeby som ju predtým už niekde videl, takže asi som ju videl prvý krát, ale ako herečka ma príliš nepresvedčila. Slabý výkon, mal som pocit že to celé podala hodne vlažne a keď vidíte že herec/čka „hrá“ je to zle. Navyše film prichádza v čase maximálnej únavy z komixového sveta (hlavne marvel) takže Madam Web chytla spodok sínusoidy a tak všetko dohromady, je to v pytli. ()

koty2201

Všimol som si, že mnoho novinárov a divákov hovorí o horšom zážitku ako v prípade Morbiusa. Ja si to nemyslím a dovolím si odvážne tvrdiť, že Madame Web je o malý kúsok lepšia. Nič to však nemení na tom, že je to bieda na úrovni 4/10. Tvrdilo sa aj niečo také, že pani Sieť naznačila spojenie s MCU a Tomom Hollandom ako Spider-Manom. Neviem o čom tí novinári točili, ale nič také v tom filme nebolo. Ten film stojí sám za seba a nesnaží sa s ničím prepojiť. Ani s inými SSU filmami, ktoré vznikli doteraz. Ja som aj rád, že to nemá žiadnu hlúpu potitulkovku, ktorá by nedávala zmysel. Týmto opäť pozdravujem pána Morbiusa. Najväčší problém je v tom, že je to komiksový film natočený veľmi staromilským spôsobom. Dej sa odohráva v roku 2003, ale ten film aj pôsobí tak, že bol natočený v roku 2003. Ako také tie staré lacné komiksovky. Marketing nás ťahal za nos (ako vždy keď ide o SSU od Sony) a 3 slečny síce sú budúce Spider-Women a Spider-Girls, ale v tomto filme ešte schopnosti nemajú. Cassandra Web? Ona len vidí do budúcnosti a vie byť na viac miestach naraz. Takáto zostava má poraziť týpka, čo je akýsi polovičný Spider-Man. Preto aj tá akcia, tak vyzerala, ale našťastie jej bolo vo filme ako šafránu. Celé to bolo nudné, skoro žiadna akcia a ešte aj zle natočená, dej veľmi klišoidný a plytký. Ešte chceli zaujať tým, že tam bola tehotná Mary Parkerová a jej švagor, Ben Parker - matka a strýko Petera Parkera. Vau :D Príbeh je naozaj jednoduchý a bez hĺbky. Cassandra Web je dcérou nejakej vedkyne, ktorá sa v 9. mesiaci tehotenstva vydala do Amazónie, lebo hrozilo, že sa jej narodí choré dieťa. A vedela, že nejaký druh pavúka jej dieťa môže zachrániť. Pri bádaní ju Ezechiel Sims postrelí a ujde. Prakticky ani nemá nejaký extra motív, ale je to z nejakého dôvodu záporák. Matka pri pôrode zomrie, ale je poštípaná pavúkom, ktoré dáva miestnemu kmeňu schopnosť vidieť budúcnosť a liezť ako pavúky. O 30 rokov neskôr začne mať Cassie vidiny budúcnosti a osud ju spojí s budúcimi Spider-hrdinkami. Ide po nich Sims, lebo mal vidinu, že v budúcnosti ho zabijú, tak chce svoj osud predbehnúť. Nakoniec ho zázrakom porazia a ostanú kamarátky. Pani Sieť príde nejak o zrak a má vidinu ako v budúcnosti spoločne chránia New York ako hrdinky. Koniec rozprávky. Takže hovorím, nič veľmi objavné. Postavy boli napísané tak mizerne ako som očakával. Žiadne sympatie, žiadna chémia, žiadne motivácie a ani logika. Len sa tam stručne dievčatá predstavia a slepo dôverujú cudzej pani, že ich chráni pred nejakým zločincom s nadprirodzenými schopnosťami. Takže tu naozaj nemám čo a ani koho pochváliť. Po technickej stránke je to všetko ako stará škola. Nezaujímavá kamera, strih, choreografie, kostýmy, masky, zasadenie deja, hudba aj CGI. Film akoby natáčaný na prelome 90. a 00. rokov vyzerá, znie taká hudba, vyrobili také kostýmy a masky, tak lacno vyzerajú triky, tak natočili súboje.... a tak ďalej. Vtedy by to prešlo a bolo by to fajn. Ale určite nie dnes. Takže ja som bol na takúto komiksovú pohromu pripravený a preto som ani nič nečakal a vďaka tomu som nie veľmi sklamaný. Vedel som do čoho idem. Proste ďalší jemne podpriemerný komiksový film ako za starých časov. () (menej) (viac)

Filmaris odpad!

SONY TO DOKÁZALO ! Týmto filmom nádherne prekopali dno akým bol ich posledný film Morbius. Je to extrémne nudný, zbytočný, nezaujímavý a príšerný film, ktorého existenciu nikdy v živote nepochopím. Ak sa tu dá nájsť niečo dobré tak je to jedine Dakota Johnson a Sydney Sweeney. Lenže, keď máte mizerný scenár, nudný príbeh miestami totálne sprosté dialógy, ktoré sú na smiech, odporné vizuálne efekty a otrasne natočenú akciu, kde skoro nič nevidieť vďaka slávnej technike roztrasenej kamere a hnusnému strihu tak je to aj napriek dvom slušným herečkám prúser jak fras. Som smutný že to tak dopadlo. Žiadnemu filmu neprajem neúspech, ale toto bolo na mňa príliš. Všetky tie úbohé odkazy a referencie na akože Spider-Mana alebo svet, kde akože má byť sú na smiech a nedávajú ani zmysel obzvlášť, keď sa to na jednej strane tvári ako úplne samostatný film, ktorý nepatrí do žiadneho väčšieho universa a na druhej sa tu akože niečo snaží budovať. Kolosálny prešľap. Boh ochraňuj ďalšieho kandidáta Lovec Kraven (2024). ()

PetriK12 odpad!

Kdy už konečně dojde studiím, že nikdo nechce snímky jako The Marvels nebo Madam Web, v kterých účinkují ženy režisérky a herečky včetně jejich přiblblých dialogů...... snímek nelze doporučit. ()

Hedy

Všechno na tomhle filmu je hovno. Scénář je hovno. Herecké výkony jsou hovno. Dakota je prkno na které byla dřív nejkvalitnější mezera mezi zuby. Jen na bloncku se dalo dívat. No a režije byl doslova epileptický záchvat. Nedivil bych se kdyby mi doktor řekl, že po tomto filmu mám několik sraženin v mozku a zbývá mi jen pět dní života. Všechno je tu doslova sračka. Ovšem jedna věc se tomu nedá upřít. Je to zábavné. Nepamatuji si, že jsem někdy byl na filmu v kině který by mě dokázal tak rozesmát jako právě Madam Pavučinka. ()

Danny723

Pokud půjdete na marvelovku, spousta efektů, boje atd. asi budete zklamáni. Tady jsou všechny efekty spíš dělány tak, aby nebyly vidět. Já tento konkrétní komiks neznal a tak jsem ani nevěděl, co čekat. Dostal jsem fajn úvodní film představující hrdinku s, na marvelovku, celkem slušným příběhem. ()

adamix

Veľmi zlá reklama na Pepsi Colu a otrasná vizitka všetkým zúčasneným, ktorí sa na tomto filme podieľali. Morbius je oproti tomuto nepodarku masterpiece, a už pri tomto som si nemyslel, že Sony prerazí dno tejto multimiliónovej žumpy, ale stalo sa. Keby si človek aspoň pamätal po skončení filmu, o čom to vlastne celé bolo... ()

george82

To byla taková ultra sračka, že jsem pochopil proč až ve chvíli, kdy jsem se podíval na režiséra/ku. Dost bylo feminismu a rvaní žen zachránkyň do všeho, co se děje. Je to už otravný a hlavně je to kravina. Větší kravinu jsem dlouho neviděl. ()

Isag1 odpad!

Totálna clownfiesta... Sony by malo predať tie práva na Spider-Mana Marvelu :) 90% filmu nuda, potom dojde finálny fight, ktorý není ani v kostýmoch. Samozrejme podotýkam to CGI, ktoré bolo totálne divné a absolútne nehodné roku 2024. ()

Veskoslav

Když chcete natočit porno, ale nejde to. Máte už kostýmy, scénář a v poslední chvíli Vám to zatrhnout. Takže místo MILF Web tu máme Madam Web. S komiksovou předlohou to má společné akorát název. Jo a počítejte s tím, že pokud tam chcete vidět "běhat" nějaký větší počet Spiderčehokoliv, tak prakticky to ve filmu není:) Sony prostě předložilo další skvělý komiksový film, který nikdo neocení. Vlastně pár masochistů se tu našlo, ale to je vždycky statistická odchylka. První hvězda za Pepsi, druhá hvězda za odvahu to vůbec pustit do kin. Ne kecám, i jedna je více než dost. ()

jokino

Na čo tento paškvil vôbec vznikol ? SONY chce / potrebuje za každú cenu zarobiť $, len aby niečo bolo ? Chcú "przniť" roky budovanú značku (i keď aj tá má hodne nedostatkov) takýmto spôsobom ? Nedám tomu síce "ODPAD !", ale ono to pre mňa je.. Ďalšie slová k tomu asi nemajú význam. ()

ESNYR

Ještě někde v půlce filmu jsem neměl tušení proč se na to mám dívat, co je mi tu vyprávěno a proč by mě to mělo zajímat. ()

Facerr

Člověk k tomu asi nesmí přistupovat jako ke komiksovce. Pokud očekáváte akci, ve které bude všechno pořád lítat, tak to ne. Na druhou stranu i nějaká ta akce tu přesto je. Ve finále Madam Web člověku přijde jako paralela na třeba i Xmeny. Profesor x tady má na konci pravda trochu jinou podobu. ()

Agraynel

Jakože nevim, jakmile do filmu od Marvelu není přidaná 24/7 střílečka vizuálních efektů, tak to očividně u fanoušků neletí. Přitom je to taková hodně HODNĚ s nadsázkou funky variace na Next, ale místo Nicolase Cage tu máme 3 pre-spidermanky + Webbku. Příběh se pomalu rozvíjí, což je pro Marvel fans nejspíš dalším trnem v oku a ta ne"realita" ohledně toho, co kdo jak odskáče/přežije/dostane (oslepnutí ve vodě, pochybný padačky věcí na lidi, kterým pak nic neni atd...) však to je vymyšlenej svět proboha a navíc od Marvelu... Dakota Johnson to zahrála super a holky víceméně taky. V první půlce je vidět i docela vypracovaný napětí (hlavně akce v metru) a vizuálnímu zpracování pavoučích schopností bych asi taky neměl co vytknout, jako bonus jsme u narození Petera Parkera, co víc! :D  Navíc vzhledem k tomu, co Marvel poslední roky dokáže vyprodukovat za slátaniny je tohle v porovnání na jiný úrovni s propracovaným náběhem na pokračování, který jestli vbc bude přes overall propadákový recenze... ()

blondboss

Neveril som veľmi týmto hodnoteniam, ale tento snímok bol jednoznačne najslabším, aký kedy Marvel vytvoril a po pravde Spider-man univerzum to veľmi neobohatilo. Dakota Johnson bola dobrá voľba, dobre sa na ňu pozerá a ustála to aj herecky, ale jednoducho tak deravý a nezmyselný scenár jednoducho nemohla potiahnuť na lepšiu kvalitatívnu úroveň. Vizuálne opäť digitálny bordel, ale asi by som rád videl aj niečo duchaplnejšie. 40 % ()

xxmurphyxx odpad!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D   It's morbin time :D Ak si niekto myslel, že nič horšie ako Morbius nemôže vzniknúť táto pičočalamáda ho hneď vyvedie z omylu. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)