Predošlý diel filmu Scary Movie bol o tom, ako šestica kamarátov (Buffy Shanon Elizabeth, Brenda Regina Hall, Cindy Anna Faris, Greg Lochlyn Munro, Shorty Marlon Wayans a Ray Shawn Wayans) v lete vrieskala, lebo im šiesty zmysel napovedal, že Halloween pripadol na piatok trinásteho. Skupinka mladých tínedžerov totiž pred rokom zrazila, okradla a hodila do mora chudáka, ktorý - ako sa zdá - prežil a teraz začína študentov zabíjať. Nosí pritom čierny plášť a na tvári má bielu masku. Takže ani vlastne nevieme, či je to ryba alebo niekto úplne iný. Nezáleží však na tom sme totiž v paródii. A to na rôzne hororové filmy posledných rokov: Vreskot, Záhada Blair Witch, Šiesty zmysel či Matrix. So známou partiou kamarátov sa stretávame aj v ďalšom pokračovaní. V úvode sa dvaja nekonvenční kňazi snažia vyhnať z Megan Voorhees (Natasha Lyonne) zlého démona, ale nie všetko sa im darí podľa plánu. Neskôr partia kamarátov pokračuje v štúdiu na kolégiu a snažia sa zabudnúť na incident z minulého roku. Avšak profesor Oldman (Tim Curry) a jeho paralizovaný asistent Dwight (David Cross) sa rozhodli, že urobia výskumný prieskum v Pekelnom dome. Na jeho uskutočnenie však musia do domu vlákať partiu kamarátov. Aj sa im to podarí. Keď partia vojde do Pekelného domu, Cindy zbadá krvavé stopy, vedúce do tajomnej komnaty. V nej nájde denník a obraz starej pani, ktorá sa na Cindy nápadne podobá. Pekelný dom má však aj svoje ďalšie tajomstvá, ktoré musí partia kamarátov objasniť, čo ako sú strašidelné a nebezpečné... Film Scary Movie je jednoznačne filmom bratov Wayansovcov. Traja z piatich bratov sa podieľali na jeho vzniku: Keenen Ivory Wayans ako režisér a herec v prvej časti, Shawn a Marlon Wayans ako spoluscenáristi a herci v oboch častiach. Obaja sú skôr herci, ale zdá sa, že ich nápad s filmom Scary Movie, ku ktorému majú napísanú už aj tretiu časť, bol veľmi úspešný. Marlona Wayansa istý čas sprevádzala aj smola, pretože mal hrať vo filme Batman sa vracia, ale nakoniec vo filme nehral. Režisér Tim Burton mu sľúbil rolu Robina v pokračovaní Batman navždy, ale nový režisér Joel Schumaker ho preobsadil a Robina si zahral Chris O´Donnell. Keenen Ivory Wayans je najstarším a evidentne najtalentovanejším členom úspešnej hereckej rodiny. Aj on je predovšetkým hercom už od mladosti ho k tomu ťahalo jeho exhibicionistické srdce. Dnes je aj režisérom, scenáristom i producentom, ktorý má po úspechu Scary Movie pred sebou sľubnú budúcnosť. Ako režisér debutoval v roku 1988 filmom Dostanem ťa, darebák, avšak širšiu popularitu získal sériou televíznych show In Living Color, na ktorých sa podieľal ako autor, interpret i režisér. V súčasnosti nakrúca podľa vlastného scenára film Biele kuriatka a ako režisér a v jednom prípade i producent pripravuje aj ďalšie dva filmy (Homey the Clown, Incredible Shrinking Man). (oficiálny text distribútora)

optimus0s

Tohle už ale bylo přehnaně humusný. V jedničce to všechno ještě jakž takž fungovalo, ale tady se všeho přidalo jen jedna věc(a to dost podstatná) se ubrala-vtip ()

Sarrow

K DVD tohoto filmu by měli přibalovat jointa, pak by to bylo dokonalé :) Tohle prostě není film, u kterého by se měl zapínat mozek ;) ()

JohnnyBane

Kdysi jsem měl ze série nejraději 2,dnes už na mě ale vtipy moc nefungují, jsou zde nevhodně zvolené filmy na parodování prokládané navíc spoustou fekálního humoru.Nicméně slovní přestřelky mezi dvěma mrzáky, vymítání, závody na kripl kárách a pomoc do schodů působí stále vtipně. ()

helloween93

Místy trapnější pokračování skvělého prvního dílu, kterému dochází dech hlavně v posledních dvaceti minutách. Přesto má však Scary Movie 2 pár vtipných scén, např. večeře u stolu se správcem s pařátem nebo bitva s Mr. Kittlesem. Slabší 2* ()

Rathalos

Dvojka je slabsia a uchylnejsia ako jednotka,ale ak to clovek neberie nejako vazne a odviaze sa,tak sa aj urcite zabavi,takze 4 hviezdicky tomu udelim...:-) ()

domirovec odpad!

Brečel jsem. A to hodně. Teda pokud jsem právě nelitoval svých životních rozhodnutí, jako bylo například asi dvě minuty trvající rozhodnutí, zda se mám na tenhle skvost podívat. Jinak jsem však brečel. Opravdu dost. Dokonce až tak moc, že jsem polykal vlastní slzičky. Bylo to pro mě velice smutné období, těch pár minut po tom, co jsem celý vyděšený a s posmrkanými kapesníky až v prdeli tuhle sračku vypl. Já už totiž ve svém životě viděl ledacos, ale Jamese, Lesního Strážce Portálu Do Světa Potvory Jménem Wendigo, a jeho blicí přehlídku filmového nevkusu, jsem teda fakt ještě neviděl. Z důvodu těchto nepochybně idiotských tvůrčích myšlenek jsem tedy velmi často ve filmu přeskakoval. Velká škoda. Takže ani vlastně z části nevím, o co jsem přišel. Hm. Tak či onak, nikoho přímo neodsuzuji na základě jeho smyslu pro humor, každý je nějaký. Jelikož jsem toho však hodně prošvihl, tak nemohu ten film bez výčitek ohodnotit. A proto zde ponechám pouze tuhle delší, zbytečnou a pitomou recenzi. Na shledanou. Edit: Tady máte odpad!, abych nežral. ()

Besyn odpad!

Přestavte si malou holčičku,jak příjde mezi spoustu lidí do obýváku a vymočí na zem asi 3l moče.Pokud se teď smějete,je to film přesně pro vás.Pro nás "normální" je tohle fakt silná káva. ()

plagjoklas odpad!

úplná sračka ktorá vybrakúva prvý diel od začiatku do konca pridáva len pár fakt odporných nechutností. prvý diel sa mi páčil, z druhého som zhrozený. Fuj ()

Barak

Jednička byla celkem dobrá a měla zřejmě značný úspěch, když se tvůrci pustili do tady tohodle pokračování. Úvodní sekvence je hodně nechutná a párkrát se něco objevuje i během filmu, který je naprosto debilní. Doopravdy jsem se zasmál asi tak pětkrát - kdybyste seděli pár metrů ode mě, tak to sotva slyšíte - a to, co všechno scénáristi dokážou vymyslet, tak to jsem totálně nechápal. Já myslím, že to byli nějací feťáci nebo co, protože někdo aspoň trochu při smyslech, by si určitě uvědomil, že je to totální sračka.... ()

Fat'Fatal

Trapnost nad trapnost. Zasmál jsem se dvakrát, a to ještě v jedné scéně (kdy Cindy ve zpomaleném záběru letí na toho "zmutovanýho" správce a on si připravuje basebalku)... Oproti jedničce kvalita klesla o dost, ale ta jedna hvězdička ukazuje na to, že jsem to aspoň dokoukal. Jak už jsem napsal, bylo to trapné a nucené. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)