Rodinná animovaná komédia je príbehom štyroch rozmaznaných zvieratiek zo ZOO v newyorskom Central Parku, ktoré už netúžia po tom, aby sa vrátili do divočiny. Lev Alex je kráľom tejto mestskej džungle a v ZOO je hlavnou atrakciou. Spolu so svojim najlepším priateľom – zebrou Martym, žirafou Melmanom a hrošicou Glóriou žijú po celý svoj život v pokojnom zajatí, kde pravidelne dostávajú chutné krmivo a sú obdivovaní návštevníkmi. Marty však nie je celkom spokojný so svojím osudom. Prežíva svoju „krízu stredného veku“ a zo zvedavosti a za pomoci niekoľkých šikovných tučniakov ujde, aby mohol preskúmať neznámy svet. Nasleduje ho žirafa Melman, Lev Alex a hrošica Glória, ale skôr, ako sa dostanú na slobodu, sú naložení do veľkých drevených debien a nalodení na zámorskú loď plávajúcu do Afriky... (TV Markíza)

damapo

Tady to bylo originální. Fórkům jsem se i zasmál v průběhu celého filmu, ale raději bych si pustil jinou komedii. Spíše pro děti a o fous 3 hvězdičky. ()

Laslo

Veľmi veľmi ma zaujal dej tejto rozprávky aj všetky postavy rozprávky aj kvalitný scénar.Aj dobre namixovaná melodická pieseň.Aj tie dalšie časti Madagascara boli dobre. 80% ()

M.C.S.

Jedná se o skvěle graficky utvořený filmový příběh, který přivede diváka do výbuchů smíchu. Fóry, které jsou doprovázeny gestikulací jednotlivých zvířátek, jsou opravdu výborné. Nemohu zmínit jednu scénu, kdy "král" zpívá a tancuje na píseň "já tak rád trsám"... musel jsem si klepat nohou do rytmu a výborně jsem se při tom bavil... ale to nebyla samozřejmě jediná scéna... Pro mě: velmi dobré 75%. ()

Hansk75

Animáky hodnotím hlavně na základě vtipnosti, jestli je někde digitalizace o fous lepší nebo horší je mi v celku jedno (asi stejně jako dětem - zkrátka se u toho chci bavit a třeba si oblíbit nějakou postavičku). V tomhle animáči jsou takovými těmi výraznými postavičkami asi zebra Márty, lemuři Jelimán nebo Moris či tučňáci... Ale to jsem odbočil. Tenhle animák je hodně vtipnej, ať si každej říká, co chce, ale třeba Auta nebo Kung Fu Panda si rozhodně nezaslouží vyšší hodnocení na CSFD než právě Madagaskar. ()

Sandai

Povedený a zábavný scénář, hezká animace a paravojenští tučňáci. A navíc je to opravdu rodinný animák, díky jednoduššímu ději vhodný i pro nejmenší. ()

ferda12

Hustej nářez! Vlastně to nebyl vůbec nářez. Tahounem tohohle filmu není děj nebo postavy, ale jsou to vtipné gagy (tučňáci). Z těch mám velmi velkou radost. 3D efekt nic moc. Čekal jsem ho trošku lépe zpracovaný. Nezastírám, že jsem se při filmu nezasmál. Postavy byli jakžtakž snesitelné. Příběh byl hodně slabý. || „JEJICH JÁTRA BYLY MOC DOBRÝ... TO BYL VTIP, ZLATO. LIDI JSOU V POHODĚ A PLUJÍ NA VORU. NA ZÁCHRANNÉM VORU MEZI VORVANĚ... HELE! VÁS DVA JÁ ZNÁM. KDEPAK JE TEN LABILNÍ LEV A TEN DIVNEJ KŮŇ V BÍLÝM PYŽAMU?” ()

andydufrsn

Druhý nejlepší animák vůbec. Miluju krále Jelimána jeho totální sebestřednost a šikanování Morta. Docela by mně zajímalo kolik na film přispěla různá zoo, protože film je vlastně velikou reklamou na ně a tvrzením, že zvířatům je v ZOO daleko lépe než v džungli. Naprosto, ale naprosto geniální český dabing! ()

Oxytocin

Zvláštní, jak je tento film výrazně hodnocen od 2 hvězd až po 4. Lidé stejně mají nejraději postavičky "I like it move it move it..." spíše než hlavní postavy. U mě jsou to tučňáci. ()

adelfilm

Madagaskar prostě odstartoval, sérii kreslených filmů tohoto typu. jakmile tento kreslený film zaplavil svět, roztrhl se s kreslenými pohádkami a filmy pytel. je to prostě dětská klasika a myslím, že se na ní podívají i někteří dospělí, aby tu a tam rozuměli svým dětem. normální kreslená pohádka:) ()

Maza2222

První půle byla luxusní, vtipná, atmosféra úžasná. Druhá je ale nic moc. Moc dobrodružné a nebylo to ono,. Přemýšlel jsem o 5*, ale dávám silné 4* ()

Alagaesie

„Doktor Marty, diplombovaný dentista, Tě tu vítá.“ Madagaskar se mi asi nikdy neomrzí. Dárek za zubem? Bych to spolk. Alex je perfektně živelnej. Toho větráku jsem si nikdy nevšim. Prej lopata… Hlavně ne-ná-pad-ně, hoši! Ty poklopy na jídlo byly epesní. Jó, ti pánové v bomba saku byli vždycky dál. Běžící pás a deštník… Zebří svetřík vtipnej. „Už to jede…“ Hráč v metru pobavil. Big-Melman výbornej. ‚Civilní‘ opičák to rozlousk. Tučňáci maj vždycky záložní eso v křídle. ()

SNCIS

"Ták, hoši. Náš pruhovaný přítel je v ohrožení. Zdá se, že nás čeká prácička. Zapisuj to! Jsme na nepřátelském území. Kowalski! Musíme si získat přízeň obyvatelstva. Rico! Chce to zvláštní taktické vybavení. Čeká nás velké nebezpečí... Pěšák to nejspíš nepřežije." - 60%. ()

mistr97

Madagaskar určitě má své pevné místo mezi populárními animáky. Ale přece jen je cílen na malé děti, a proto už mě nedokáže zrovna nadchnout. V době, kdy vyšel, mě docela bavil, to jsem také byl v cílové skupině. Teď už se na něj nedívám jako dříve. Měl by být především zábavný, ale bohužel není tak zábavný, jak by mohl být, protože se zaměřuje na hlavní čtveřici, která prostě není to nejlepší z filmu. Pro pobavení se raději podívám na seriál Tučňáci z Madagskaru (když a něj náhodou přepnu v televizi), kde jsou jen tučňáci s Králem Jelimánem, Mauricem a Mortem – tedy ty nejzábavnější postavy. 55 % ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (viac)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (viac)