Rodinná animovaná komédia je príbehom štyroch rozmaznaných zvieratiek zo ZOO v newyorskom Central Parku, ktoré už netúžia po tom, aby sa vrátili do divočiny. Lev Alex je kráľom tejto mestskej džungle a v ZOO je hlavnou atrakciou. Spolu so svojim najlepším priateľom – zebrou Martym, žirafou Melmanom a hrošicou Glóriou žijú po celý svoj život v pokojnom zajatí, kde pravidelne dostávajú chutné krmivo a sú obdivovaní návštevníkmi. Marty však nie je celkom spokojný so svojím osudom. Prežíva svoju „krízu stredného veku“ a zo zvedavosti a za pomoci niekoľkých šikovných tučniakov ujde, aby mohol preskúmať neznámy svet. Nasleduje ho žirafa Melman, Lev Alex a hrošica Glória, ale skôr, ako sa dostanú na slobodu, sú naložení do veľkých drevených debien a nalodení na zámorskú loď plávajúcu do Afriky... (TV Markíza)

AlchENEMY

Jeden z největších zdrojů používaných hlášek v poslední době. Nevím jak je na tom originál, ale zrovna v případě lemurů je zde super český dabing. Rozhodně to má vtip, nabývající na síle po příjezdu na ostrov :) A tak tu máme zase jeden z nejvíce se prosazujících a kultovních animáků poslední doby :) Ať žije Moris! :-))) ()

Yardie

No, nebýt Krále Jelimána a Tučňáků, tak je to asi dost slabota. Ostatní hrdinové, resp. scény s nimi jsou málokdy vyloženě vtipné. Spíš takové náznaky, nebo úsměvné situace, např. pana hypochondra. Celkově bych řekl, že je to trošku slabší animák. Není špatný, ale chtělo by to více vtipu, méně ztřeštěnosti a více inteligentnějšího humoru pro dospělé. Asi dětem se to líbit bude, ale dospělým, kteří je doprovázejí, už tolik ne. Ale není to špatné, to zase ne, to bych křivdil. Jen jsou lepší animáky. Lepších 60%. Howgh! ()

Movie Gourmet

Suprovní, vtipná a správně šmrncovní animovaná komedie nejen pro nejmenší. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Na song "I Like to Move It" v podání Sacha Baron Cohen(a), coby krále Jelimána se jen tak nezapomíná :D A ni na jeho kámoše Maurice a Morta. ()

HonzaSim

Jelikož jde o další trilogii, nevyhnu se srovnání s dalšími díly. I když se snažím sledovat filmy na pokračování v pořadí, jak vycházely, v tomto případě to neplatí. Před pár roky jsem byl v kině na dvojce, před pár měsíci viděl trojku a až nakonec se dostal k jedničce. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych viděl tento film jako první, možná bych se na další Madagaskary už nepodíval. Proč? Nebylo to nic moc. Pár pousmání a dvě vtipné situace jsou trochu málo na animovaný film, který jsem si oblíbil. Příběh to sice mělo, ale nějak mě nic nepřekvapilo. Nemůžu si pomoct, ale dvojka byla suverénně nejlepší. Tu můžu vidět opakovaně a vždy se dobře pobavím. Trojka nebyla špatná a skoro bych řekl, že jednička byla nejslabší. Zvláštní, protože to většinou bývá naopak. Koukám, že mám opačný názor než ostatní, což trochu nechápu, ale co. Jinak k dobru jsou určitě zaznějící staré pecky, které celku kapku přidávají. Jak říkám, nenadchne ani neurazí. 60% ()

dan4815

Na rodinný film celkem slušné, děti se možná pobaví, dospělý doprovod se musel nudit a doma už to vůbec nebylo zábavné. Místy se to jevilo jako originální počin, což samozřejmě do jisté míry je, ovšem samotné scény nejsou o moc nápaditější, než v mnohých jiných animácích. Zatímco u oslíka ze Shreka, nafukovací panák z Velké šestky nebo Mary a Max ze stejnojmenného filmu, bych litoval jejich ztráty, tady kdyby nějaká postava zemřela, bylo by mi to naprosto ukradené. K postavám jsem si nevytvořil žádný vztah, jsou poněkud nevýrazné a jejich vtípky jsou otřepané. Nápad dobrý, výsledek horší. ()

laepus

Abych řekl pravdu, nevím, proč zrovna Madagaskar si získal takovou oblibu a tolik pokračování. Pro mě to nijak nevybočuje z řady klasických animáků. To, co se mi tady ale opravdu líbilo byl samozřejmě Král Jelimán. A tím bych asi tak výčet toho výrazně povedeného ukončil. ()

Strike

No, je to horší než oba dva Shrekové, ale v zábavnosti to Nema poráží vysoko na body. Naštěstí sem to viděl v originále (Chris Rock a Ali G jsou super). S českým dabingem si to neumim představit... umim, ale s tim co poslední dobou předvádí, ani nechci. ()

El Loco

Ďalší z počítačom animovaných 3-D filmov, ktoré sa v posledných rokoch hrnú do našich kín. Madagaskar bohužiaľ svoju úrovňou dosť zaostáva za ostatnými, hlavne za tými zo štúdia Pixar. Animácia v karikaturistickom štýle sú síce zaujímavé, ale spolu s niekoľkými gagmi už tento film nemá viac čo ponúknuť. Dej je plytký a odfláknutý, skôr sa na ňom budú baviť menšie deti ako dospelí. Ale ak bolo ambíciou tvorcov vyrobiť ho len pre najmenších, tak je to potom v poriadku. Aj coververzia starého hitu I Like To Move It od Reel 2 Real (v podaní Sachu Barona Cohena aka Ali G) mi príde dosť neoriginálna. Ešte by som filmu možno vytkol pomerne krátku stopáž. Stručné zhodnotenie = keď si mám predstaviť, že by som mal v kine vyvaliť 130 korún za tento priemerný snímok, asi by som si vytrhal vlasy (a to ich mám v tomto čase dosť). God bless Russian hackers! ()

Pawlisman

Jelikož si většinou nenechám ujít žádné animované dílko, které se mi dostane k doslechu, tak myslím, že mohu sofistikovaně ohodnotit tuto prácičku jako ve svém oboru spíše podprůměrnou. 4,5/10 ()

Simgal

Tohle že byl najlepší animovaný film roku? Nejspíš proto, že v tom roce žádný jiný nebyl. Lemuři jsou fajn a tučňáci by si možná zasloužili vlastní film. ()

Oxymoron

Dyť je to sranda a ne že ne. Stopáž akorát, postavy tak nějak neobvykle, ale roztomile hranaté a vůbec celé to je pestré, vtipné, akční, barevné, legrační, zábavné, nenáročné, Kowalski. ()

Mafyn

Pro mně první animovaný film, na který jsem se koukl a ještě týden jsem se nad ním bavil. I po čase používám některé vtípky v praxi typu větrové bonbóny z toalet nebo můj první rektální teploměr. Znatelné spojení dětí, dospělých a pořadu co je baví. ()

Lilloos

Přehlídka animovaných zvířátek, která místy až přehnaně kraví a v neúnavném tempu chrlí tuny hlášek. Všemu vévodí skvělý český dabing a svérázně trsající Jelimán, který by si ale bez Morise ani neuprdnul ("Morisi, bolí mě ruka, mávej s ní za mě. Makej, ty mrňavej mizero!"). ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (viac)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (viac)