Maigret - Season 2 (2017) (séria)

Maigret: Na Montmartri (S02E02)

(epizóda)
  • Česko Maigret a drahoušek z Montmartru (viac)

Exotická tanečnica v Picrattovom klube, Arlette, príde na policajnú stanicu a žiada o pomoc. Maigretovi hovorí o istej kontese, ktorá je v nebezpečenstve, ale Arlette z policajnej stanice napokon vystrašená utečie preč. Nakoniec nájdu mŕtvu Arlette aj kontesu. Maigret musí zistiť, či je nejaké prepojenie medzi zavraždenými ženami a mužom, ktorý zabíja v uliciach Monmartru. (RTVS)

Cheeter

Všechny čtyři filmy o Maigretovi s Atkinsonem v hlavní roli jsem moc užil. Všechno výborné detektivky, které mě bavily od začátku do konce. A i tato k nim patřila. Oproti předchozím mi přišlo, že bylo vidět více z Maigertova soukromí. Nebo to tak aspoň působilo. ()

pakobylka

Opět skvělý Rowan Atkinson, převtělený do komisaře Maigreta ... a neméně skvělá dobová atmosféra, která dává vyniknout kladným i záporným hrdinům. Snad i proto věřím, že se dočkám dalších kriminálních případů geniálního policejního vyšetřovatele s lidským přístupem ... ve stejném obsazení ... 4,5* ()

vesper001

Stejně jako na Poirotovi, i na Maigretovi se mi moc líbí jeho vztah k ženám, s nimiž jedná gentlemansky a s úctou. Ať jsou to manželky, milenky, ženy řádné i neřádné. Nesmírně sympatické je i jejich pochopení pro lidské chyby a pochopení, že svět ani život nejsou černobílé. Rozuzlení jsem čekala tajemnější, ale líbilo se mi to moc. Podíl na tom má i můj oblíbený Karel Heřmánek, který Atkinsona dabuje. Hluboké hlasy, to je moje. ()

filmmovier

Atkinsonův Maigret je stále skvostně zahraný a natočený a já doufám, že budou další díly. Rowan je opět melancholický, atmosféra je skvostná a působivá, všechno na vás dýchá a vtahuje, je to stále pomalé (ovšem velmi příjemně pomalé), s výbornou hudbou, skvostnými hereckými výkony a tentokrát i s porcí velmi příjemného humoru, kterého nakonec není úplně málo, ale do příběhu to prostě všechno krásně pasuje. Tyhle dva loňské díly sice nebyly tak dobré jako první dva, ale pořád jsou naprosto výtečné a krásné, ano - krásné. Atkinson je navíc v té roli čím dál lepší a už ho mám mnohem radší než Gabina. Tahle série se prostě musí vidět. A já doufám, že bude pokračovat, protože kdyby ne, tak by to byla fakt škoda. Případů je dost a Atkinson je v kondici a konec konců, tuhle roli může hrát ještě dlouho. 85%. ()

chelseaman22

Rutinní počin, který vás při chladném prosincovém večeru potěší, avšak v poměti dlouho nezůstane. S měsíčním odstupem nemám šajna, čeho se vlastně zápletka týkala, což asi není zrovna kompliment. Rowan se snaží, co to dá, avšak existuje spousta herců, která se pro roli Maigreta hodí definitivně více. 70% ()

JohnSmith

Udělat z Atkinsona komisaře Maigreta nebyl podle mě nejlepší tah. Komik je to dobrý, ale na tuhle roli se prostě nehodí. Krom toho tv maigret není nic extra, je nudný a příliš roztahaný. Těch devadesát minut trvalo mnohem dýl. ()

Autogram

Maigrerova manželka už nevyvára všelijaké pochúťky, ale pomáha s riešením prípadu. Trochu začínam prichádzať na chuť tomu Beanovmu Maigretovi, ale naozaj len trochu. Aj tentoraz bolo dolapenie vraha nemastné-neslané, teda vrah sa objavil z ničoho nič a bol koniec. –––– Ste ženatý. Vyzeráte tak... Pristihnuto! ()

Hanys_

Z té atmosféry nočního klubu se určitě dalo získat víc, navíc i to vyšetřování už nemělo takový švih jako ostatní díly. Takže prozatím nejslabší Atkinson Maigret, ale přesto pořád fain detektivka. ()

DocBrown

A i po čtvrté silný nadprůměr. Chvílemi jsem si i říkal, že tenhle díl je ten nejlepší, ale tím koncem to trochu zabili. Zde se dokonce Atkinson i dvakrát usměje. Ale zas taková komedie to nebyla, jak se zde zdá z citátů z českého dabingu, česká produkce asi měla velké nutkání film vytunit a přiblížit Beanovi. ()

ArthasKarfa

Na sérii těchto případů je zajímavý nejen způsob vyšetřování deduktivní metody hlavního komisaře Maigreta, ale i zároveň lidskost ostatních vyšetřovatelů, kteří nejsou tak nedotknutelní jako jiné týmy detektivních skupin. V tomto případu jeden selže morálně a druhý lidsky aniž by to kdo čekal, zároveň to ovšem celý případ spíše zamotá a propojí se samotným Maigretem. Skvělá minisérie kriminálních případů. ()

Raziel_cz

Z Atkinsonových Maigretovek sice asi nejslabší (hlavně díky konci, který prostě tak nějak najednou přijde bez kdovíjaké návaznosti na snahu policistů), ale pořád to je moc pěkná věc. Tentokrát dějově dost nabitá, svižná a překvapivě s poměrně značným množstvím humoru. Jako vždy, těším se na další. ()