Maigret - Season 1 (2016) (séria)

Maigret a mŕtvy muž (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Maigret a případ mrtvého muže (viac)
TV spot

Jedno ráno zavolá na políciu znepokojený muž a pýta si Maigreta. Tvrdí, že ho niekto sleduje a chce ho zabiť. Skôr, ako sa Maigretovi podarí vyzistiť detaily, muž zavesí. Neskôr opäť telefonuje z rozličných miest až pokiaľ telefonáty neustanú. Tú noc sa nájde telo dobodané na smrť. Hnaný vinou, že sa mu nepodarilo zachrániť svojho "mŕtveho muža", Maigret je rozhodnutý nájsť vraha. (STV)

Loki_Six

"I want you to know that his name was Albert Rochain and that he had a wife and that they were trying to start a family. And for all his little bets and his little winnings, his life was more successful than yours, because he didn't end up like an animal in a cage, despised by everyone, with nothing to look forward except his execution." ()

Lukoboss

Drží si to laťku, dokonce bych řekl, že o něco lepší než díl "...klade past". Je to vcelku temný, ale ne na sílu, zároveň poměrně nemilosrdný, což umocňuje atmosféru. Za mě dobrá podívaná. ()

DocBrown

Vysvětlování českého pana tlumočníka, že ta žena je Slovenka, nikoli Češka, že tihle lidé z východu jsou nevzdělaní, jak vesničani ve středověku, dokonce né lepší než zvířata mě fakt dostala. A musel jsem se tak vážného filmu opravdu velmi nahlas smát, ale po volbách v 2023 už to docela chápu. To samé si asi neužili Slováci :-D. Je to opravdu zvláštní pocit, když vidím jak velikán Atkinson nerozumí tomu, čemu já ano. Ale je asi dobře, že to Prima převedla na Rusy, protože v českém dabingu by to nedávalo smysl. Dabing je prostě často blbost, už se na něj vykašlete. Povez mu aby s tým šel do riti ... translate that please ... I'd rather not, actually. It was not very pleasant ()

F.W.Colqhoun

Maigret se naučil plynule anglicky a loví Čechy (a Slovenku) po Paříži, která nápadně připomíná Žižkov. Reálie a britský přízvuk pařížanů jsou to jediné, co lze záměru vytknout. Jakmile se přes to přenesete, svět anglicky hovořícího města nad Seinou dokonale pohltí. Stewart Harcourt znamenitě zpracovává případ intuitivního detektiva jako protiklad sherlockovské chladné logiky: hledám-li vraha, otevřu si bistro oběti a uvidím, co mě napadne. Rowan Atkinson vládne minimalismem tak mistrně, že po čtvrthodině možná i zapomenete, že hrál stejnou roli kdysi nějaký Gabin. Doufám, že se mašinérie nezasekne na dvou filmech. Zaokrouhlí to produkce na deset? (Přinejmenším na čtyři jistě; IMDb informuje v tom smyslu, že se další dva díly nacházejí ve stádiu postprodukce...) ()

kolemjdouc

Postava Maigreta v podání Atkinsona mi poprvé přijde jako upozaděná.Ale oceňuji že tvůrci nepodlehli atmosféře a řídili se svým ,jiným podáním komisaře.Předchůdci byli svým podáním jedneční ,o tom žádná ale zase to nepůsobilo rušivě v tomto případě.Exteriéry i interiéry vystihly dobu.Je to ale zkrátka jiné a divák není vtažen do konfrontace jakože vidíte my jsme lepší!Tenhle Maigret si žije svůj život. ()

Lionheart

Poslední dobou mi chybí právě takto pomalu postaru točené detektivky s taktním a citlivým a dobře vychovaným detektivem, který není psychopatický stroj. Atkinsonovi tato role perfektně padne a tento díl se mi líbil ještě více než ten první... možná i proto, že u tohoto nemám srovnání se starší Gabinovou verzí. ()

filipvrbik

Mnohem lepší detektivka, než například Hercule Poirot, či snad To je vražda napsala... I tak si ale nemůžu pomoct, že je to one man show Roawana Atkinsona a bez něj by to zmíněné tituly "dohnalo". Ale jinak povedené...70% ()

mh.mail

60% — Jo tak v originále to byl gang z Československa a na Primě z nich udělali Rusy? To je docela dobrej fór. Ale jinak jako detektivka se mi to líbilo a jak už jsem psal u předchozího filmu, Rowan Atkinson mi jako Maigret vůbec nevadí. Jen tedy nevím, jestli to Simenon takhle napsal, ale v obou zatím odvysílaných filmech jsem viděl podobné schéma, kdy Maigret (aspoň nějakou dobu) vyšetřuje na vlastní pěst proti příkazu vyšetřujícího soudce. Doufám, že se z toho nestane klišé. ()

lemonova

Je možné, aby ma anglický Maigret bavil viac než francúzsky..?? Zdá sa, že je, lebo toto bola famózna detektívka! Rowan Atkinson možno typologicky do úlohy charizmatického detektíva celkom nesedí, ale herecky ho zvláda s prehľadom. (Treba vidieť v pôvodnom znení.. predabované je to minimálne o hviezdičku nižšie.) ()

Raziel_cz

Ještě lepší než první díl. Pravda, střih párkrát ujel, s čímž se svezl i soundtrack, a ze Slováků scénář udělal barbary, ale posun od klasické whodunitky k noiru tomu prospěl. Je to temnější, drsnější, děj šlape ve vyšších otáčkách. Rowan Atkinson dále rozvíjí Maigreta a jeho policejní kolegové jsou si ve svých rolích o kus jistější. Doufám, že nás ještě pár minimálně stejně kvalitních pokračování čeká. ()