Nejkontroverznější film posledních let je příběhem Handa (Russell Crowe) a jeho gangu vyznavačů Mein Kampfu, násilnických neonacistických skinheadských hrdlořezů, mezi které patří i jeho nejlepší kamarád Davey. Jejich pravidelnou zábavou je opíjení se do němoty a rasistické nájezdy na přistěhovalce v chudém předměstí australského Melbourne. Hando se brzy zaplete s mladou dívkou na útěku, drogově závislou Gabe. Když si ale místní bar koupí vietnamský přistěhovalec, zahájí skinheadi intenzívní válku o své území. Z Daveyho a Gabe se stanou milenci a Hando náhle neví, jak dál... (oficiálny text distribútora)

rob_troy

Násilnický a nacistický film o boji mezi skinheady a asiaty. Osobně preferuju takovej film čas od času jako jiný sousto, který se ne každýmu zalíbí a padne do jeho jídelníčku. Russell Crowe zde hraje vyložený hovado a plešatá parta, která po jeho boku dělá jenom svinstvo, který bysme nikdo z nás nechtěli mít na blízku. Perlička je holka, která trpí epilepsií, ale skinům to působí legraci. Pokud vás popadne hodinka nenávisti vůči všemu na zemi nebo pouze proti asiatům, dopřejte si Romper Stromper jako sladkou čokoládku. Vřele doporučuju též maminkám a dětem. ()

Olafsson

Čtyři hvězdy za výkon Russela Crowea.. Narozdíl od American History X si Romper Stomper nehraje na příběh s happyendem a morálním ponaučením a to se mi na něm líbí. Je mnohem syrovější a drsnější.. Mimo jiné tady vidíme jak to dopadá, když se chlap zamiluje do feťácké krávy, která jeho partu nabonzuje poldům a zničí jeho nejlepší přátelství.. To pak třeba i zabije svého nejlepšího kámoše.. POZOR NÁSLEDUJE SPOILER: Narozdíl od nkěterých komentujících tady jsem s postupujícím dějem nepřál smrt skinům, nýbrž té feťačce - obzvlášť poté co je napráskala a ještě víc poté co zapálila to auto.. Škoda že to Hando nestihl dotáhnout do konce, hned bych z toho konce měl lepší pocit.. Taky se mi líbila svižná Oi! hudba s třeskutými texty.. ()

srncek

Neskutočne odporný film..neviem,možno je to tak realisticky natočené a svet týchto magorov naozaj vypadá takto,ale každopádne som po projekcii ostal ako vysatý z toľkej ľudskej debility čo som tam počul a videl.40% ()

Boudyy

Mě to teda přišlo docela slabé. Na skinheadskou tématiku bylo natočeno už spoustu filmů, ale dohromady jsem viděl zhruba dva dobré snímky. Romper Stomper mezi ně bohužel nepatří. Nemá žádný děj ani zápletku, sledujeme pouze partu naziskinů bloudících po Melbourne bez nějakého cíle a když už se dostanou do potyčky s "rákosníky" a plánují pomstu, tak akce ještě ani nezačne a už jsou zatčeni (ale ta ultradlouhá honička ranním Melbourne byla snad jediná scéna filmu, kterou bych označil za výbornou). Russel Crowe mě v této roli neohromil, ani nikdo další. Po tomto filmu mám pocit, že hrát skiny je vážně to nejjednodušší, co se hrát dá. Až na jednu výbornou scénu film bez děje, bez nápadu, bez šťávy. Je to škoda, čekal jsem víc. ()

bohhous22

První z hlavních rolích mistra Crowea!Musím říct,že jsem se dobře pobavil.Mnoho lidí v mém blízkém okolí soudí tento kousek jako nudný předvítalný,prázdný...Třeba je ,ale asi jsem slepej.Romper Stomper je jedna šlapající bitva mezi asijskými přistěhovalci do Austrálie a ,,ochránci národa" ,kteří mají v hlavách přiměřeně stejně to,co na nich!!!A ta bitva je vážně hutná.Vážně jsem se bavil!!! ()

Guran

Pěkný film s Crowem v hlavní drsné, nacistické roli skinheda. Vedle něj rozmazlenná Gabe v podání McKenziové a nejsympatičtější člen skupiny skinhedů Davey (Pollock). Jak jsem již zmínil, film je pěkný, ale přeci na takový námět mohl být delší. Byl vidět malý rozpočet a poté co, vietnamský vůdce bandy prohlásil: "Ještě jim ukážem." Jsem čekal, že se můžeme těšit na další skvělou bitku mezi vietnamci a australskými skinhedy, ale to se nestalo. Největší mínus snímku dávám za dětinský bug, kdy Gabe hodí do záchodu (ke kterému je přivázán její otec) velkou zlatou trofej a záchod tím zničí, ale nenapadne ji že tímto způsobem může otce omylem osvobodit. I tak se ale jedná o velice dobře natočený film v australské podání, rozhodně jsem se dobře pobavil a snímek se mi líbil. ()

Pierret

Poté, co jsem shlédl Kult hákového kříže, jsem Rompera odsunul na nižší pozice. Máme před sebou brutální podívanou, která ale zdaleka nevystihuje celek rasistické problematiky. Podíváme se na to zlé, ale chybí srovnání s dobrým, chybí druhá strana mince a z kresby příběhu zůstal pouhý náčrt. Ale stejně je to kvalitka. ()

smrtubohem

Russell zahrál výborně, ostatní nestojí za moc. Prvních 15 minut filmu odpovídá popisu dostributora-celkem tvrďárna, pak to ale spadne do béčkové roviny, skinhedi jsou vykresleni jako ještě větší blbci, než jakými ve skutečnosti jsou. Závěr filmu mělo bejt co? Umírající šéf tlupy zabit kvůli děvce je pozorovnán bandou asiatů...snad ne pokus o jakési zadostiučinění... ()

Idealista

Dá se řict že je to film jednoho herce a to R.Crowe . Ten jediný zde opravdu hraje ! Jen díky jeho osobnosti , mně tento zbytečně brutální snímek oslovil ( viděl jsem jen 2 krát a to bohatě stačí ) . Ne že bych neměl rád brutalitu ve filmech , ale k ní potřebuji silný příběh a ten zde není . A taky chci fandit hlavním postavám - jenže tady to nejde . ()

Virusman666

Správně drsnej film, ale představte si, ža by tohle natočil u nás některý režisér a dosadil místo Vietnamců cikány, tak z něj udělají rasistu. Dóst dobrý... ()

Prochy84

Oproti např. American History X mnohem syrovější, ale taky mnohem méně artové. Nemůžete prostě natočit skvělý film s jedním hercem, i když Crowe už tady dokazuje, jak velkým hercem byl. ()

jack_scott

Russel Crowe se už zamlada nebál..ani takových rolí. Je ale fakt, že Edward Norton měl laťku díky němu v American History X nastavenou HODNĚ vysoko, a asi i díky Croweovi je AHX tak dobrej film. Tohle je spíš snímek o původních skinech, co maj pořád ještě hodně společnýho s původníma anglánskejma skinama/punkem a těmahle sračkama. Jen díky tomu, a výkonu RC se na film dá koukat. Budiž režisérovi divák milostiv. 60% max. ()

calculus

Filmové začátky Russella Crowe, jen jsem mu toho drsňáka moc nevěřil. Velká škoda Daniella Pollocka, měl pro film zvláštní výraz, který ale bohužel ani nemusel moc hrát. ()