Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Limetka

Myslím si, že je to velmi krásný film,dojemný a moc smutný. Je to o lásce dvou mladých lidí ,která skončí tragicky,protože hlavní hrdinka umře na leukémii. (láska je jako vítr,nevidíš ji ale je pořád stebou)-z filmu. ()

Petyas

Narozdíl od klasických hollywodských klišé o lásce na střední škole, tenhle film má zajímavější scénář a končí špatně. To se mi líbí a za to jednoznačně dávám plusové body. 70% ()

kacaabba

Naše citovka. Dorosťáci jsou z toho celí naměko. Ano, je to z hlediska mnoha dalších filmových příběhů klišé, ale kolik jich je ve skutečném životě: nebo jste nikdy nepotkali nikoho, kdo je svůj a dá to najevo třeba tím, že módní vlny jej nechávají chladným? Nepotkali jste nikdy nikoho, kdo byl jiným člověkem natolik ovlivněn, že se doslova měnil před očima? Co všechno se v nás skrývá a může se aktivovat ve vhodném prostředí? Nepocházím z křesťanské rodiny, ale nyní křesťan jsem. Kdo mne znal „před“ uvěřením a „po“, může jen potvrdit, že to byla radikální proměna ve velmi krátkém časovém úseku. Klišé? Hra na oko? Život… Právě rozměr důvěrné víry hlavní hrdinky činí pro nás z tohoto filmu něco více než obdobné počiny. ()

dakarin

Počátek filmu slabší, byť vcelku realistické vykreslení světa mladých divochů. Připomíná křesťanskou agitku v kontraproduktivním provedení. Střed filmu již zajímavější, proměna nic nevyznávajícího namyšleného mladce k citu schopnému muži. Ovšem závěr je nádherný a silný, láska převyšuje vše ostatní poctivou měrou ... rád odpouštím i některými sledovateli vyčítanou vysokou sladkost ... mimochodem, 9 z 10 by si alespoň její kousek přáli zakusit ;-) ()

nikushaa

Niekedy film nemusí mať ten najoriginálnejší príbeh, ani tých najlepších hercov, stačí, že dokáže chytiť za srdce. A to je prípad Nezabudnuteľnej cesty. Možno to je film plný klišé a ako mnohí píšu, je až moc „presladený“, ale aj napriek tomu obsahuje niekoľko krásnych romantických scén, dokáže zaujať a na konci dojať diváka. Pesničkový soundtrack je výborný (aspoň pre mňa) a pekne dotvára atmosféru. Pre tento film mám proste slabosť :) Krásne. 5* ()

cerbygerby

Romantický film s příjemným obsazením - West a Moore se k sobě hodili. West jako rebel, který se zamiluje do né příliš oblíbené Moore. Oba se milují, ale je tu jeden problém, větší než jen ten že se jim vysmívají... problém který nejde jen tak vyřešit.. a divák začíná být napnutáý jak toto dopadne... Smutný konec - celkové hodnocení je 4* ()

Luisis

Přátelé ale ten film je opravdu dobrý.Řekněme si na rovinu.Je velice příiejmné, po té změti divného Prcičkovského humoru, který v té době letěl, vidět neco co má hlubší cíl.Je to klišé, ale parádně to funguje.Já zvedám prsty nahoru, že se do toho Shankman odvážil jít.Za zmínku mi ještě stojí parádní soundtrack.Povedený komplet - 85% ()

maciii

Velmi předvídatelné, povrchní, vražedně melodramatické, nerealistické a strojené. Všechny tyhle nešvary navíc postupně vrcholí do tak grandiózního závěru, že jsem měla co dělat, abych z toho neomdlela. ()

Hooya

Nejklišovitější film v dějinách kinematografie. "Škoda, že nezažila zázrak",... "Ale zažila, potkala tebe..." Uff, nikdy víc! ()

loleknos

Teoreticky hezký námět na film, ale nelibě zpracovaný. Plno scén je tam velmi předpokládatelných (až snad možná i trapných), taky se v něm hodně poukazuje na mladickou nerozvážnost, hloupost a lásku. Přijde mi to jako jeden z průměrných americky-romantických filmů s tentokrát pochmurným koncem. Herci a herečky své role zahráli dobře, ale nemohu říct že bych se nějak bavil, nebo si to vyloženě užíval. ()

Torgal

Ten príbeh je strašlivý slzopudný gýč a natočené je to ako z produkcie hallmarku, no vďaka sympatickým hercom to ako tak drží pohromade. Príbeh o zlom chlapcovi a cudnej panne, ktorá ho zmení je klišé ako trám, no v závere číha dramatický zvrat, ktorý zmení tento film na slzavé údolie. A i napriek výhradám k totálnej presladenosti musím priznať, že ten emotívny koniec na mňa celkom zafungoval. 6-/10 ()

Carreen

Krásný a dojemný film, deníkoprinceznovského typu, který se díky překvapivému zvratu asi v polovině filmu dostává do úplně jiné dimenze. Je sice plný klišé a jistých neujasněností, má ale zajímavou myšlenku, kterou většina teenegerovských filmů postrádá. V každém případě sem u něj úplně promáčela kapesník;o) ()

haWranka

No to jsem si zase dala, takovýhle filmy by měli zakazovat. Nebo by k nim měli připisovat varování "nebezpečně pro citlivky". Průměrnej film, kterej dokonale hraje na city. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, ale vyplácala jsem balíček kapesníků. ()

divjak

Jeden z pramála filmov, z ktorých si pamätám konkrétne scénky - nápady, ktoré som nikdy predtým a nikdy potom vo filme nevidela. Nech je akokoľvek presladený, z romantiky je to už niekoľko rokov moje naj! ()

Shaleman

Četl a viděl. Při knížce jsem brečel jako malý kluk, neboť tak má vypadat romantika, ale tomu cukrkandlu co sem viděl jsem se spíše smál. Hold američani, když mají být romantičtí, polejou ten svůj lívanec pěkně omáčkou, chlapi se vrtí a ženy oči vyplakávají. ()

prasklinka

jak předvídatelné - holka na střední škole, outsider, a místní playboy a nemoc .... nadruhou stranu ikdyž to takhle zní jako klasická kýčovitá americká dojárna je to hezký. ()