Akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. (Cinemart SK)

rostsoft

Podivná létající věc na obloze a oni se jí nesnaží zničit žádnými prostředky. A to přitom mají tunu robotů. Ale neviděl jsem tam žádné kloudné letectvo ani žádné rakety, jen se  spoléhají pouze na tzv. zbraň. Robotí, co spí, jedí, a kouří. Největší zvláštností mně přijde, proč když už má robot tvář, tak proč má v hlavě tu díru, a proč se v té díře ještě něco točí. To mi přijde od autorů velmi nepochopitelné. Těmi drobnostmi tento film hodně poškodili, nechápu, proč autoři si nedají trošku záležet na něčem, co je vlastně nic nestojí. Ale i tak je to dobré téma, a myslím si, že to stojí za shlédnutí. ()

pretorij odpad!

Des a bes. Vydrzel jsem asi 30 minut. Ucelove vytvorene, asi je prave AI/UI/KI v trendu. Vic nic. DIalogy bych vymyslel jako absolutni amater lepsi. Efekt by mozna i sly, ale cele je to bohuzel tak nehorazne lacine a ucelove, ze clovek proste nema chut to zkouset dl. ()

lineker

Edwards se o plusové body v dnešní době přející homofobii a rasismu obral již castingem. Kdyby byl hlavním hrdinou klasický bílý muž a komunita kterou svým počínáním zachraňuje byla více západním směrem, možná takovou bídu od některých neschytá, protože jinak má jeho sci-fi lepší chuť, než některé současné blockbustery opírající se o mnoho výraznější rozpočet. Jasně Lhasa v držení AI a některé další věci byly jemně přes čáru, ale při to driveu, kterým svůj film nasypal se nad tím dají zavřít oči. Svižná akční jízda, jemně řešíci dilema dnešní doby. A to kolik prostoru si ti chytřejší bez duše zaslouží a kolik jim ho dáme. Za mne neúrekom, jelikož sami se v tom tak nějak začínáme plácat. ()

humusak

Všetci recenzenti čo sa sťažovali na malú prekreslenosť postáv - čo vlastne chcete - nórsky sociálny sci-fi kung-fu anime horror? Ja po zhliadnutí filmu Kreátor som prestal používať kuchynský robot a držím ho stále v teple pretože čo  keby dačo. Moja najobľúbenejšia postava filmu bol strážca číňanov na poli s plameňometom. Ak si dobrý číňan môžeš pracovať ďalej a ak nie tak si well done číňan. Pri tej príležitosti som si dovolil zložiť báseň -  “Stojí Číňan na poli / veselo žne ryžu / už je celý well done / už ho všetci lížu.” A  teraz niekoľko poznámok k technickej konštrukcii robotov.  Všetci robotoaziati (dúfam že je to dosť woke) mali dieru v hlave aby neboli citlivý na bočný vietor. Zároveň ma napadla otázka či aj roboty majú dojazdovú úzkosť. Keďže sa hlavný hrdina volá Josh slovenskí tvorcovia (kreátori) sa rozhodli urobiť remejk (ten čo bol vo vejsmíre) tohto filmu a bude sa volať “Jožo a robot”. Bude to balada o cigánovi rómskeho pôvodu ktorý si kúpil (robím si srandu ukradol) kuchynský robot.  Tak asi tak. ()

Zaks

Film je po vizuálnej stránke nádherný, aj hudba ujde. Jednotlivé scény ale nedávajú vôbec zmysel a neskutočne ma rozčuľovali tiež akože náhodné udalosti, ktoré boli režisérom umelo nastavené tak, aby to vždy vyšlo podľa priania filmárov. Tak strašne to bilo do očí, že mi z toho miestami prišlo zle. To už naozaj v dnešnom A-čkovom zábavnom priemysle nemá niekto aspoň trochu rozum? Alebo si myslia, že všetci diváci sú tak blbí ako oni? ()

synchronik

AI je dneska velký halóó a taky velký bubu.... ale co tenhle film ukazuje není že AI je ta špatná nebo dobrá, ale kupodivu že amíci jsou schopní kvůli svojí neschopnosti kvůli chybě v kódu desetiletí terorizovat celý svět jen díky tomu, že si to prostě odsouhlasí a světe poser se, my teď budeme zase vládnout. A to pěkně z oběžné dráhy, aby jste ne nás nemohli. Upřímně nechápu, jak tohle pustili do kin a ještě víc nechápu, že tohle nikomu nedojde po shlédnutí tohoto filmu. Možná doufali, že dnešní obecenstvo je tupé a lačné po efektech, obsazení a příběh moc neřeší. Přirovnal bych to k Avatarovi. Obsazení super, efekty hustý, ale příběh taky zkritizovali. Prý klišé. Ale co se nestalo. Po prvním snímku se v lidech začalo hýbat svědomí co se světem jako takovým děláme, a tohle je něco podobného. Lidé si začnou pomalu uvědomovat, jaké zlo leží za oceánem a dělá si po světě co se jim zlíbí, hlavně aby to vyhovovalo jejich zájmům. ()

Inigo

Pôvodne som chcel dať 4*, ale keď som videl tunajšie nízke hodnotenie, zmenil som to na 5. Nerozumiem prečo tu všetci hovoria o kopírovaní a vykrádaní, keď pôvodný a originálny nápad tu nebol od dôb Matrixu. Hlavne, že z Oppenhaimera sa idú všetci pos...kladať. Ja som sa bavil a o to tu ide. ()

Leira

A víte co? Nedělám to často, protože zpravidla se u toho krásně bavím a jen nadšeně pohýkávám, až se mi třetí brada a vytahané mléčné vaky dávno již neprodukující blahodárnou tekutinu, jak tomu u chovatelky koček dávno za zenitem bývá, natřásají a houpou, jak to ten verbal krásně a vtipně shrnul, ale tentokrát mám pocit, že jsme koukali na úplně jiný film. Svižná kamera, poutavý příběh, zamyšleníhodná myšlenka a to celé zabalené do zábavné dvouhodinovky, u které jsem nelitovala ani minutu, že jsme si to pustili. Dlužno dodat - netušila jsem, do čeho jdu, a to možná bylo plusem. Kdo si přečte superlativa, může se dočkat podobných pocitů, jako měl verbal. Příliš náročný hnidopišný divák si dokáže asi nasosat dost materiálu ke kritice. Moje ženské oko chovatelky koček bylo oblaženo. ()

tuzl

Klasika. HZ (Hodný Odboj) proti ZV (Zlá Vláda) mnohokrát viděné, stejný mustr, takže musíte přidat více triků, více akčních scén, aby se divák nezačal nudit. VZ jsou stále zlí, HZ stále konají jen dobro, vše k uzoufání nudně přímočaré. A to nemluvím o strachu tvůrců z nařčení z rasové předpojatosti - pro jistotu jsou všichni HZ Afroameričané či Asiaté a ZV běloši. Jako jednohubka, která zaplní večer je to fajn, v kině jsou to vyhozené peníze. A samozřejmě je tam umělá inteligence, protože.... protože.... to je teď dost in, že? ()

griso

Vie opica napísať román? vie, k ju necháme dostatočne dlho mlátiť do klávesnice. Furt dookola omieľaná umelá inteligencia tu z tvárou malého aziata z očami smutnej kengury ma príbehovo nezaujala. Čo sa týka dizajnu sci-fi veľmi fajn až na tie diery v hlave, obzvlášť príjemné bolo riešenie skenovania povrchu. Tak za ten dizajn 2 hviezdy, príbeh 0 bodov. ()

Caesarion

Já měl na to jít do kina. Mě se libi téma a trefilo se mi to do noty. Natočené vůbec ne na krev, ale i tak zajímavé, zábavné a vůbec ne nudné. Působí dotaženě a věnovala se tomu péče. Z filmu mám jen dobré pocity. Pustím si i vícekrát a budu si stát za svým. Tento rok to bylo nejlepší sci-fi o tom žádná. ()

pallok

Scifi žáner mám rád, byť tu menej streľby a viac zmysluplného deja, tak by mi nevadila ani citová vydieračka v závere. Takto cca 2,5* ()

lubosco

No, mám z tohoto filmu také rozporuplné pocity, asi som bol moc namlsaný trailerom. Ono to nie je zlý film, ale v kontexte tej audiovizuálnej parády tak trochu pokulháva to ostatné, hlavne postavy. Dej je niekde v ďalekej-neďalekej budúcnosti, keď sa na zemi rozšírila AI (rozumej roboty) natoľko, že sa dostala do konfliktu s ľuďmi. Roboty sú niekde tolerované a nažívajú si s ľudmi bez problémov, resp. tvoria vlastné spoločenstvá (Ázia). Ale potom tu sú zlí američania, ktorí ich chcú vykynožiť. Za týmto účelom vyvinuli akési vzdušné plavidlo Nomad, ktoré má za úlohu extermináciu robotov, a tí sa ho boja ako čert kríža. V rámci odboja bola vyvinutá tajná zbraň, ktorá má ten Nomad zničiť a už takmer v úvode sa dozvedáme o čo, resp. o koho ide. Mne konkrétne vcelku vadilo, že oná tajná zbraň (je to dievča-robot, aj keď mi to celý čas pripadalo ako chlapec) disponuje akýmisi nadprirodzenými schopnosťami, ale budiž. Hlavný hrdina je zasa taký nemastný neslaný a vôbec ma neoslovil, čo asi dosť ovplyvnilo vnímanie celého filmu. Každopádne ako nápad dobré, vizuál famózny, herecky poslabšie. Možno by to chcelo pokračovanie, kde sa vychytajú nejaké muchy, tak snáď. Neviem prečo ma napadá pre porovnanie Vesper, ten bol podstatne skromnejší, ale zostal po ňom úplne iný pocit. ()

kriplozoik

Zklamání. Hezké lokace, 3D a výsledné kompozitní obrázky, ale scénář jako by psal ťulpík, který o dané problematice polovinu pochopil špatně a/nebo si ji představuje jak Hurvínek válku. Spousta věcí v ději je neuvěřitelná (ve špatném slova smyslu), milostná "chemie" mezi hlavními postavami nefunguje, šablonovitý příběh i herectví. Např. Blade Runner, kterého tu dávají jiní k porovnání, je o tolik prokreslenější. Ale co já vím - nenáročný divák, kterému nevadí nelogičnosti a 'chce se kochat', si třeba přijde na své. ()

Jindra_S

[OBSAHUJE SPOILERY] Technická stránka dokonalá, triky jsou bezchybné - co by tomu mohlo chybět? Příběh, který by dával nějakou logiku. Možná scénář psala AI samotná a vznikla tak kompilace již mnohdy viděného + pokus o sociální drama. Jenže když jsou vytvoření AI mniši nebo AI babička, které malý klučina pomáhá do kopce, je to spíše parodie. A to ani nepopisují spící roboty (režim spánku, přece) a nebo nemožnost zničit robota, na kterého jsme minimálně vyplýtvali jednu bitvu, protože by to bylo příliš bolestivé. . Ale hlavně, že tam je superbombardér Nomád, který odpaluje bomby, které pak letí po celém světě a  jehož zničením se vše šťastně vyřešilo. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (viac)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu