Akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. (Cinemart SK)

Jenda1cz

Generický scénář. Mohlo to být mnohem lepší. Pocit prázdnoty, který po zhlédnutí filmu přišel, byl stejně silný, jako byl tento film velkolepý. ()

Kritickej

Vydržel jsem 50 minut, na dokoukání bych musel podstoupit lobotomii mozku. Pěkné obrázky, ke kterým někdo zapomněl dopsat alespoň maličko smysluplný děj. ()

RoyBatty444

Pekný vizuál, ale slabý scenár so známou šablónou kde dobro je dobré a zlo je zlé. Ani tá ľahká rozpoltenosť hlavnej postavy na začiatku nepomáha. ()

babuška

A.I., pro genderovou vyváženost, samo démo pro pro nás starý páky to není, hodně mi to připomělo film z roku 2001, scénář asi okopírován, co je na tomto filmu pro mně to nejhorší, nudáááá táhnoucí se dvě hodiny, jednu za myšlenku ()

RomanL

Po prvních 25 minutách stupidní... Po hodině - stupidní. Po hodině a půl - ještě stupidnější. Tak takovou blbost jsem v životě neviděl. To vážně existuje nějaký jedinec, který si válku s UI představuje TAKOVÝM ZPŮSOBEM? TO JAKO FAKT? No nic... Jedna hvězdička za hezky běhající robůtky. Ale dějem je to naprostý ODPAD, nemá to ani hlavu, ani patu. No a ten konec, to už je totální sračka! :-P ()

VashCZ

Dobry rozpocet, dobre prostredi. Pekne city a solidni, i kdyz velmi znamy namet. Na druhou stranu jazykova nekonzistence. A ta logika je tak zkurvene debilne kokotska, ze nestacim zirat. ()

xardas

Moc, opravdu moc jsem se těšil na epické a promyšlené sci-fi. Na nové pojetí toho, co může přinést AI a jak s ní zacházet. Bohužel jsem nedostal ani jedno, film místy vypadá famózně, občas zase otřesně. Někdy rozehraje zajímavé téma, ale nedotáhne ho. Často si říkáte, jestli nějaká AI náhodou nepsala i scénář, což se projevuje zejména u filozoficky laděných, ale extrémně pitomých dialogů. Ťukal jsem si na čelo každou chvíli, protože logických lapsů je tu skoro stejně jako přestřelek a výbuchů, takže dost. Naštěstí film drží obstojný vizuál, pecková hudba a John David Washington. Stvořitel určitě žánr nikam neposouvá, ani nedává podněty k přehodnocení přístupu k umělé inteligenci. Jde prostě o průměrné sci-fi, na které si za pár let nikdo nevzpomene. 6/10 ()

matous20063

Vizuální porno se skvělými efekty, dobrými herci a skělým nápadem. Lore filmu je hodně cool. Ovšem co tenhle film potopilo je příběh. Je to prakticky velké klišé zablené do scifi světa s mnoha žánrovými prvky. Je tu dobro proti zlu, později se role překlopí a nakonec všechno dopadne dobře. Plot jako prase. Jedinný důvod proč na to koukat je ten vizuál u kterého dostanete erekci, ale zbytek je dost mid. 60% ()

pichta

Zaujímavé podanie zivota ludi v spojení s AI. Možná budúcnosť? Citové prepojenie s robotmi je zaujímavé, nie nemožné. Samozrejme epicky koniec. ()

Hootik

Vizual peknej, celej pribeh totalne retardovanej, v duchu a linii leftits woke sracek… samozrejme zase nikdo nevidel tank jinak nez na obrazku a vic retardovany navadeni rocket taky bejt nemohlo  2* ()

karelhura

Jako čerstvý důchodce jsem váhal jestli se zúčastnit středeční strkanice v kauflandu anebo těch 300 peněz dát na kulturu, tentokrát měl zvítězit žvanec. Panebože bůček v akci a já čumím na ubuleného Davida Washingtona (který je podle mě marný a na fotra určitě nemá). Vizuál OK ale ten zbytek ten bolel. Casting až na toho malého prcka velmi špatný no a scénář škoda mluvit, za mě slabé 3. (Len ta Duna ta mi chýba). ()

Lukango

Nádherně vyleštěné nic. Předzvěsti slibovali nejlepší sci-fi za poslední několik let, ono i ten trailer to tak naznačoval, bohužel realita je trochu jiná. Po vizuální stránce tu máme oscarového nominanta. Cgi, je nádherně zpracované a jde vidět, že se jedná o tvůrce Rogue One. Po vizuální stránce nemám, co vytknout. Co však filmu chybí, jsou emoce. I když tu máme dobrého Johna Davida Washingtona a překvapivě skvěle zahranou dětskou roli od Medeliene Yuna Voyles, tak tu chybí emoce. O Joshuovi (Washington) se kromě údajného úmrtí manželky v podstatě nic nedovíme a tyto flashbacky nás otravují celý film. Sice můžeme vidět rozvíjející se vztah mezi Joshuou a Alfi, ale moc člověk s nimi nesoucítí a nedokáže se vžít do jejich situace. V akčních scénách, které jsou nádherně vypadající, tu vidíme tyto dvě hlavní postavy, ale necítíme tam to napětí a strach, že se jim něco stane. Příběh také neoplývá něčím originálním. Téma umělá inteligence se začala široce v kinematografii používat od dob Terminátora a dnes je toto téma poměrně vyčerpané, což se zde potvrdilo, protože sledujeme jen další akční film o umělé inteligenci, který však táhnou pouze a jen efekty. Jak už jsem párkrát zmínil, tak filmu chybí emoce. Protože jakmile tu máme akční scény, které prostě vypadají nádherně, tak jim chybí napětí. Další klad ve filmu je hudba, kterou jsem sice očekával mnohem epičtější a výraznější, ale i tak lehce upoutala. Dále, co filmu nesmím zapřít je krásný a originální worldbuilding, na kterém si tvůrci opravdu dali záležet. Dále mi tu prostě nehraje hlavní logika zápletky. Joshua má za úkol najít zbraň, která dokáže zničit Nomáda (létající loď na ničení pozemních cílů). Jen mi tam nesedí fakt ten, že ta zbraň je dítě a ne nějaká raketa na sestřelení Nomáda, přece jen by to bylo mnohem jednoduší a připadalo mě, že samotný Nomád nemá žádné obrané zbraně. Tato, pro mě nelogická věc, mi po celou dobu sledování filmu blikala v hlavě, ale třeba jsem jen nedával dostatečně pozor a něco mi uteklo. Celkově se jedná o nádherně vypadající akční sci-fi jízdu, která však postrádá něco živého, tak aby film, tedy spíše akce nejen vypadala napínavě, ale také napínavá byla. Známka: 5,5/10 ()

warpmike

Zajímavý námět, který je ale z velké části promarněný. Jakmile nám představí velký létající zaměřovací "rentgen", je jasné o co ve filmu půjde. Prozkoumávání světa, kde lidé dokázali najít spojení se stroji by stálo za víc pozornosti, vysvětlení proč většina strojů nedosahuje lidských schopností taky, možná by mě zajímalo jak se stroje s dírou v hlavě udržují čisté. Těšil jsem se na film, ale jeho zhlédnutí pro mě bylo zklamání. ()

otaburda

Mám sci-fi rád, na film jsem se těšil. Bohužel ale musím hodnotit jako neskutečnou hloupost a slátaninu plnou ohraných klišé a logicky nedotažených scén. Pokud autoři nevědí, jak návaznou situaci nebo scénu vysvětlit, tak se tím prostě nezabývají, vysvětlení neřeší a pokračují  prostě jednoduše dál. Chtěl jsem dát hodnocení odpad, ale nakonec nemůžu než ohodnotit kladně vizuální stránku, takže 1 hvězdička. Nemůžu se zbavit dojmu, že film je hodně a nevhodně sestříhaný. Odnesl jsem si z toho dojem agitky na umělou inteligenci, která zachání svět, protože je vlastně lidštější než předchozí nedokonalý nižší druh, lidstvo. Mnoho věcí jsem nepobral, uvedu jen jednu z nich, která mě bila do očí. Proč byly všechny umělé bytosti stejné kontrukce, lidský obličej a díra do hlavy. To nechápu, bylo to proto, aby i ten nejtupější divák poznal, kdo je člověk a kdo ne? ()

jara12

Režisér Godzilly a nejlépe vypadajícího Star Wars filmu Rogue One opět dodává nádherný futuristický svět. Zvládá ale snímek tak dobře i scénář a postavy? Odpovědí je bohužel ne. Přes všechnu tu krásu v záběrech a audiovizuálu se nepodařilo vytvořit postavy se kterými bychom soucítili a báli bychom se o jejich život. Hlavní hrdina, který si zahrál i úvodní roli v Nolanovce Tenet zde předvádí dosti podobný výkon, kde jako u již zmíněného Tenetu, strádala hlavní postava city a pochopení. Na to, že je stopáž přes dvě hodiny dlouhá, se děj dá dosti predikovat a jediné na co si u finálních titulků poté vzpomenete, bude jak krásný byl ten vizuál. ()

samsozz

Pozreté v IMAX, Trenčín s kýblom pukancov a neviem čo si o tom mám myslieť. Nápad fantastický, prevedenie už horšie. Postavy oničom snáď len tá prepatá vojačka čo miluje strieľať robotíkov do hlavy sa mi páčila:)) je to vlastne hybrid elysia a avatara. Koniec bol zbytočne dlhýýýýý to bolo hrozne fakt. Škoda, že sa viac deja neodohrávalo práve v tom cyber meste to sa mi fakt páčilo. Zápletka tiež klišé. Avšak nebola to blbosť to určite nie len bolo to také meh. Hovorím tento film vystihuje- nápad skvelý, realizácia už nie. 3,5/5 ()

bycer

Tak trochu Elysium, trochu Avatar, trochu Já robot a malinko District 9 v Asii. Dost mi to připomnělo skvělou Akiru. Vizuální pochoutka. Ale ten příběh je od první slaměnky jasný a v 1/2 už to chceme mít za sebou, protože už je jasné, že nic orginálního nepříjde. Během filmu příjde několik střihů, které jsou podivné, a postavy se najednou ocitají na jiných místech než byly. A korunu tomu dává nemastná, neslaná dramaturgie, nezajímavá hlavní postava, nudná hudba. Pustím si radši opět District 9 nebo Blade Runnera. ()

xVojtano

Dle mého docela OK snímek. Snaha ukázat, že AI nemusí byt tak špatné, jak si spoustu lidí myslí. Nicméně to pak cílí na to, že vlastně nejhorší jsou vždy lidé sami a ne všichni si uvědomujou, že AI může být dobré a mít i city. CGI, vizualizace super, ale ten příběh je jaksi kostrbatý.. Ne moc sympatický hlavní hrdina, vždy mu úplnou náhodou na poslední chvíli vše vyjde a celý příběh je o tom, že všichni všechny pronásledujou a vlastně ani moc nevíme na čí straně hlavní hrdina je, až pak v půlce filmu to vyjde tak nějak najevo. Kdyby to hrál lepší herec a příběh nebyl občas kostrbatý, tak bych tomu dal 4*. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (viac)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu