Akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. (CinemArt SK)

majorzeman13

Na začátku musím říci,že snímek se my líbil. Vizuální stránka byla dost dobrá . To samé mohu říci o hudbě,kameře,zvuku.  Snímek rozhodně nenudil,ale nadprůměr to také není. Každopádně fajn sci-fi snímek ! Vylepšit,doladit scénář a zkrátit minimálně o 20. minut a potom třeba? ()

patient333

Nah na sc-fi vcelku priemerná vec, čakal som od toho väčšiu epičnosť, ale zároveň aj troška zmyslu. Je to celé také málo uveriteľné, hrozne pomalé, zároveň však uponáhľané. Príde mi akokeby sa tam otváralo príliš veľa vecí, pričom sa tomu už potom nevenuje lebo však máme hlavný dej, ale ten je zas nemastný neslaný. Hlavný hrdina bol teda pre mňa jeden z najmenej zaujímavých hrdinov s asi nulovou charizmou. Herecký výkon tomu výrazne prospel, tam by človek čakal niečo lepšie. Možno to boli moje očakávania, ale the creator je skôr priemernejší počin, ktorý ľahko zapadne v mori podobných titulov. Do kina by som na to nešiel, ale z nudy sa dá pozrieť. ()

emde

Číňanka a kakao. Už je to dosť otrava všade umelo tlačiť vymývanie mozgov väčšiny obyvateľstva pomocou reálneho minima. Dej nuda. Postavy mi boli u prdele. Ľudstvo v takomto svete nesympatické a nedokázal som to ani dopozerať. ()

doubravkaa

Film se mi líbil. Když si přečtu negativní recenze, je mu vyčítáno, co kde kopíruje a koho napodobuje a z čeho všeho je poskládanej. A co jako? Někteří z nás ty údajné předlohy neviděli, takže je nám to fuk. Taky je mu někde vyčítána jakási zmatenost. No ano, chvilku mi to taky trvalo se zorienovat, ale musela jem uznat, že chyba byla jenom v mé nepozornosti případně natvrdlosti, protože děj byl docela přehledný. Holčička robotka je dojemná a roztomilá, asijská příroda krásná, triky fascinující, hudba skvělá, příběh smysluplný. Možná bych dala 4 hvězdičky, ale těch 62% je prostě nesprvedlnost, takže dávám pět. Film stojí rozhodně za vidění. ()

Jrk

Film to není špatný. Ale s tou hlavni myšlenkou je problém. Nedokázal jsem hlavnímu hrdinovi fandit ani když jasné položili kdo je zápornák. A použili k tomu všechny klasické mechanismy (utlačovaná menšina, dítě atd.). Takže ano je to na zamyšlení každého z nás. Podruhé to asi nedám ()

stret

Zbytocne antiamericka sračka, ktora nemala skutocny scenar, navlecena do sci-fi ezoteriky. Najviac luto mi bolo tej detskej asi herecky, ktora musela cedit emociu tam, kde ziadna nebola. Katastroficky pateticky zaver, ktory chcel zasa vycedit hektolitre emocii z prazdneho vemena nebotycne srala. Znoska nelogicnosti a komplexov autora filmu. A John Washington? OMG. Ako moze niekoho lucidneho napadnut obsadit tymto hercom taku postavu? Ist na toto do kina, sa asi zblaznim. Inak parada, ze ludia, ktori film po prave skritizuju mu daju 4 hviezdy. Ale dnes uz nic neprekvapuje. ()

jpetricek

zbytočne nečítajte recenzie a pozrite si to. Mňa to zaujalo. Je to na štýl TELNET, a pre mňa okrem kamery, efektov a pod aj príjemný príbeh. Nieje to Sheakspiere, ani lacný B scenár. Na zamyslenie a konečne aj film, kde USA je aj zloduch. A Hans Zimmer by nerobil hudbu hocičomu. ()

Flashback

Nadprůměrné CGI a celková stylizace ve vysokorozpočtově působícím sci-fi. Bohužel pro všechny, scénáristům došel talent cca po hodině filmu a vše sklouzne do mizérie zahozeného potenciálu. Film v druhé polovině neudrží pozornost asi nikoho a skončí laciným pokusem dojmout, který ale zafunguje snad jen na rozněžnělé rodičky, nebo puberťačky po rozchodu. ()

Flammarion

Tak si tak čtu ještě pred vydáním filmu, cože je to za sračku a pak po vydání každý chytrý nýmand v narativu pokračoval, až jeden dostal pocit, že to musí být totální sračka. A dopadlo to jako vždycky, právě že vůbec. Jde o dost solidní film na dnešní poměry, který je vizuálně hodně povedený. Skvělá hudba, střih i kamera. Slabinou jsou herci. Jasan i zde podle korektní šablony, černý a šikmooká, kdyby místo toho našli někoho kdo umí hrát... Ale co už. Pak to ale končí tak, že divák necítí emoce tam, kde by měl a tím se i silné stránky filmu míjejí účinkem a je z toho prejt nebo paštika, ale jako hele v porovnání s tím, co teď leze ven, je tohle pohádka. Jo a ten hejt si to prostě nezaslouží. To zas byla agitka schodit trochu slušnější film, bo co vy svraby ufňukaný? Nebo jak vám tam nelitá slipař v županu na zeleném plátnu, je to automaticky sračka? Degenerati, já se ani nedivím, že nevycházejí slušné filmy, když je publikum parta posraných debilů s IQtýkvé. Tak si ty své superčůraky v silonkách na miliardu způsobu užijte. Dobře Vám tak. ()

Frankie86 odpad!

Sračka. A to jsem velký sci-fi fanoušek. Dal jsem hodinu a musím znechuceně vypnout. Má to být mj. drama, ale mně to spíš přijde jako komedie říznutá ňoumovskou skoro-hudbou. K postavám jsem si nevytvořil žádný vztah. Co se komu stane, je mi jedno. Naprostý nezájem. Kdyby jste šli během filmu třeba do sprchy nebo se psem na procházku, o nic nepřijdete. Hodně to i zabíjí divnostřih. Není zde prostor pro nějaké procítění dané situace. Takové Elysium z Wishe v reklamačním řízení. ()

midway

„A ty půjdeš do nebíčka?“ Ne. Nebíčko je jen pro dobré lidi… svým věkem už, tak trochu, patřím mezi diváky ze „staré školy“, takže by se nejspíš očekávalo, že jsem toho už hodně viděl a zařadím se mezi většinu místních filmových analytiků a vědců, kteří jen opisují od sebe navzájem a dávají Stvořiteli cca 3 hvězdy. OK, vše je o úhlu pohledu. Můžeme hledat nedostatky, podobnosti, nesmysly, slabiny a z toho pak destilovat výsledek. Nebo naopak můžeme pozorovat to dobré, naše emoce, úžas, audio vizuální zážitek, husí kůže po těle, tepovku, jestli se zkrátka „ten malej kluk uvnitř“ tetelí blahem a štěstím a jeho očekávání je opět překonáno… a z toho pak destilovat výsledek. Takže? Ano, očekávání toho malého kluka uvnitř bylo překonáno! Boží „klasická futuristická“ scifárna, která přináší vše, po čem ten malej kluk uvnitř prahne - mariňáci, ala Vetřelci, výbuchy, u kterých se tají dech, mocná hi-tech válečná loď Nomad, ala Avengers, Cyberpunk ala Blade Runner, roboti ala Starwars (sebevražedný R2D2 :-), badass US Army (cool heavy tank), epičnost, barvy a kompozice v kombinaci s božím soundtrackem, a stovka dalších detailů propojených v jedinečnou podívanou! Za mě určitě TOP 5 scifi za poslední 3 roky. Zajímavé komentáře Lamps, Alchac, iXtr3m3, filipvrbik, Xspy, Profi racionální recenze Kinobox. ()

hypnos11

Tak víte co.. Je to taková klasická pohádka pro odrosteljší, v níž dobro zvítězí nad zlem, při čemž tvůrci vědí, že u toho pár dobrých postav umřít musí, aby ukápla nějaká ta slzička. Hlavní hrdina nám tu ukáže klasický filmový přechod od zla k dobru, kdy mu k prozření stačí takřka lusknout prstem. Nicméně líbí se mi Edwardsův přístup, jeho kamera, režie, nápady, vizualizace. Je to klasická popcornovka, od které žádné filozofické dialogy nečekáte. Tenhle typ filmů Edwardsovi evidentně jde, a jsem docela zvědav na jeho ztvárnění ještěrek. Ještě by si někdo šikovný mohl vzít pod křídla opičky, protože těm se poslední dobou taky nijak zvlášť nedařilo. ()

Langos

Hned tady na začátku recenze zmíním, že film mě extrémně zklamal. Trailer měl našlápnuto na pěknou podívanou a pak jsem zašel do kina. Ve Stvořiteli se neobjeví, ani jedna jediná originálně vymyšlená věc, ale objeví se tam smíchanice všech Sci-fi filmů dohromady, a to mě z toho filmu zklamalo nejvíce. Ve filmu se vytvoří strašné rychlé tempo, které vám sebere čas si vychutnat alespoň nějakou pasáž. Taky vás má dojmout vztah mezi jedním člověkem a robotem, ale ten skoro vůbec nefunguje, a tak konec postrádá silnou emoční stránku. Z lítosti dávám tři hvězdy, jenom kvůli vizuálu. Shrnul bych to všechno do jednoho slova --> PRŮMĚR. ()

Fonnel

Tohle kdyby napsal Si Ťin-pching, tak by to nemohlo dopadnout lépe.... pro Čínu. Co to k čertu bylo? Gareth Edwards leze do prdele čínskému politbyru? Tuhle vykrádačku, ala Četa, který dělá z Číňanů lidumily a ochránce lidský práv (se záběry z Nepálu.... WTF?) snad nemyslí vážně? Už chyběli jenom zlý Ujgurové, kteří mučí chudáky čínské androidy. ()

Elanornegra

Veľmi zaujímavo poňaté sci fi. Samotný svet veľmi zaujímavý skrz to aký to s AI môže vyzerať , skvelý vizuál, skvela hudba. John Washington tiež pozerateľny, slušní supp herci. Jediný problém je scenár, kde už od prvej tretiny človek vie, kde to môže skončiť. A aj skončí…. Škoda. Mohlo to byt sci-fi roka, tak to je ľahký nadpriemer so slušnou akciu. Ale mne to aj tak dosť páčilo mimo scenár…….80% ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (viac)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu