Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

havLord

Nemuzu si pomoct, ale prijde mi, ze zde Sea Beast dostava prilis velký čoud. Jeste jsem to nevidel vcelku (a neuvidim, sledujeme to s ani ne 2-letym synem, tj. attention span musky octomilky), ale prijde mi to celkem OK. Atraktivni prostredi, par oblud, dobry casting a fajn hlasky. Pro me to ucel plni dobre, není to nijak detinsky, nebo zbytecne natahovany. V klidu 4 hvezdy. ()

Karlas

Někdy mne to bourání rádoby stereotypů začíná unavovat. Toto je multi-kulti-transgender výtvor, kterým lijí tvůrci do hlav našich dětí své pohledy na svět. Kultovní příběh Melvilleho Bílé velryby pak použili, aby tohle školení mělo alespoň nějakou formu. ()

ArsenalEagle

Naprosto úchvatná animace (ta voda!) s naprosto tuctovým a x-krát ohraným příběhem, ze kterého je těžké ještě něco originálního vyždímat. Prakticky jsme koukali na zápletku Jak vycvičit draka zasazenou na moře. Za to musím jít s hodnocením o kousek níž, protože jinak jde o fajn zábavu, hlavně pro děti. Karl Urban, jehož hlas mám živě spojený s Billy Butcherem mě hodně bavil. ()

Wysch

Jo, jasně, je to po příběhový stránce plný klišé, který používá kdejakej animák. Šablona příběhu, šablonovitý postavy, ke všemu je to genderově i rasově rovnoprávný, jsou tam samozřejmě postavy, který pravděpodobně jsou i sexuální orientací rovnoprávný pro rok 2022. Ale mně to vlastně neva. Je to účelovej animák, kterejch je sice dost, ale přitom je vlastně i dobře napsanej a zrežírovanej v dialozích, a animačně je to naprostá špička. A hlasovej ansámbl taky. ()

Trevor

Hodnotenie pridané na základe reakcií 8 ročného synovca, občas až pišťal od šťastia, občas aj on predvídal dej...celkovo odchádzal spokojný, ja som skôr chatoval, ale Netflix aspoň decká zaujme aj korektne, čierno-bielo .. ()

kajas

Mořská příšera je technicky na velmi dobré úrovni a nabízí příjemnou podívanou pro celou rodinu. Její příběh mi ale nepřišel nijak originální, přirovnání k sérii Jak vycvičit draka je v tomto ohledu velmi příhodné (hon za nějakou příšerou se změní ve vytvoření přátelského pouta k nakonec velmi sympatickému tvorovi). Pokud máte ale akutní nedostatek animovaných pohádek, tahle vám na jedno odpoledne udělá dobrou službu. ()

M.i.k.e

podprůměrný animák s tuctovou animací, jednoduchým dějem a prakticky bez humoru. Je tu sice vidět určitá inspirace Jak vycvičit draka, ale to je přeci jen úplně jiná liga...40% ()

vydumnica

Darmo, už sa nerobia také pekné animované filmy ako kedysi. Dnes už žiaľ prevláda kvantita nad kvalitou a The Sea Beast je toho príkladom. Nie je to zlý film, ale je len jeden z mnohých, čiže priemerný a pre mňa len na jedno pozretie, tým som si istá. Animácia je veľmi pekná, hudba je krásna, no príbehovo je to slabučké. Postavy nie sú také sympatické, humor tu úplne chýba a emócie tiež. Film je netflixovsky politicky korektný, na lodi sú pirátky, pirátka (existuje vôbec také slovo?) černoška, feminizmus v dnešnej dobe nie vždy na tých správnych miestach, veď viete. Rok 2022 bol na animáky dosť chudobný, myslím dobré animáky, jedine tak sa dá vysvetliť nominácia tohto filmu na Oscara! Výnimkou sú Pinocchio a Puss in Boots. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo velmi milé překvapení. Než jsem viděla tenhle film, tak pro mě byl jasným vítězem na nejlepší animák roku (Oscara) Kocour v botách, ale po tomhle je to rozhodně tenhle snímek. Animace je krásná, když se na obrazovce objeví ďás, ty kontrastní scény s ďasem a malou Maisie (například pod vodou) jsou naprosto dechberoucí. Příběh je vcelku taky povedený a moc mě to bavilo. ()

C0r0ner

Vyznění bylo takové zvláštní, například v Jak vycvičit draka, kterého je Mořská příšera nepokrytá kopírka, to bylo vyřešené mnohem lépe, ale i tak se jedná o pěkný (vizuál excelentní) animák, který sice ani omylem nedosahuje kvalit špiček v oboru, ale i tak bylo na co koukat. 75% ()

carly

Po tomto filme už nevleziem ani do bazénu, nie to ešte jazera, ci nebodaj mora. Základným konceptom to môže pripomínať How to train your dragon, ale oni nie sú ani prvý ani posledný, co ho využili, takže je to iba konštatovanie a vôbec nie výčitka. Čo im ale vyčítať ani trochu nemožno, je nádherná animácia. Je farebná a detailná a dychberúca. Postavy sú jedinečné a každá má svoj charakter a oceňujem aj množstvo ukázaných zranení - ci už čerstvých, alebo tých starších. Morské potvory majú tiež svoj charakter a už od prvého momentu, keď nám ich ukážu je jasne, že to bude jazda. Je tu hneď niekoľko tém. Found family, my beloved. Zaslepenosť pomstou. Nenásytnosť. You can be a hero and still be wrong. Témy sa im podarilo poprepájať a zobraziť pekne, aj keď na konci sa trochu potkli. Ale rozuzlenie sa mi páčilo. Aj to, že nakoniec každý ostal žiť v svojom rybníku a aj Jacob a Maisie našli rodinu. ()

PanZahadnyCZ

Jak vycvičit draka + Luca = Mořská příšera. Klasické příběhové schéma, pro dítě dobře čitelné (pro dospělého už bohužel předvídatelné), které je ve správných chvílích napínavé, hřejivé či překvapující. Cílem tohoto filmu není zapsat se na seznam těch nejlepších animáků, ale aktualizovat fungující animované dobrodružství pro dětské diváky k roku 2022. Film je velkým dokladem toho, kam se 3D animace za 20 let posunula... cením také kamerové rozzáběrovaní, svícení, pohyby i originální přechody z prostředí do prostředí. ()

Qitek

Underrated. Ano je to klišé a trpí to příšerně nezáživnou první půlkou. Ale pak to chytne spád, úžasnou animaci a skvělou režii. Plnokrevný mořský dobrodružství se vším všudy. Silná čtyřka ()

Mrkvič

Parádní animace a hodně fajnový příběh. Snad jen ty mořský potvory byly takové jalovější a Červený Děs až moc připomínal Bezzubku z dračích dobrodružství. Postavy ale byly na dětský animovaný film hodně zajímavé. Hlavní mladý lovec prozřel. Kapitán slavné lodi byl fajn, ale měl své mouchy, které se časem dostávaly na povrch. A malá holčička byla nadšená z lovců, aby časem prozřela, i když to bylo hodně rychlé. Ale holt dětská mysl. S akcí jsem měl zezačátku problém, když všichni lovci předváděly nadlidské výkony, ale dalo si na to zvyknout a postupně taková akce odpadla. Navíc trocha roztomilosti a lehoulince vtipu a rodinná podívaná, jak má vypadat. ()

oveckaoa

Jde hodně vidět, že jo od tvůrců Moany (ta holka je jí hodně podobná)  a režiséra Jak Vycvičit Draka (vzhled příšer). Jinak s tím problémy nemám tohle je lepší po trikové stránce a animační stránce   než taková Proměna od Pixaru  o příběhu ani nemluvím radši a ty příšery vypadají jako skutečné minimálně ta červená  . Je jasné, že to schytá čočku kvůli tomu, že je to Netflix a někomu bude vadit, že je v popředí černá holka a na lodi se to černochy jenom hemží, ale proč ne pokud to funguje nemám s tím problémy.  Jediné mínusy jsou pouze ty, že se zde objeví těch příšer zhruba 5 a , že zde z neznámých lidí neumí říkat ano, ale říkají pořád aj. Po delší době je to na Netflixu film co by se dal vyloženě doporučit.   80 procent ()

elanius

(31/2024) / Prekvapivo to vôbec nemá zlý príbeh, akože ťažko už vymyslieť niečo nové a How to train your dragon je jasná inšpirácia, ale tento film je fakt slušná zábava. Aj keď tie dve hodiny sú docela ambiciózne. Animácia taký priemer, ale neruší. (6/10) ()

VasaX

Příběh klasická pohádka podle mustru malá holčička zachrání den a ukáže všem, že všechno je jinak. Každopádně je to moc pěkně zpracované, veselé i napínavé a ta animace, ta je opravdu parádní. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD