Charlie a Nick řeší to samé co většina puberťáků. Jsou každý z jiného těsta, ale i tak se spřátelí a brzo zjistí, že k sobě možná cítí něco víc. (Netflix)

Luciee113

Je to jakou koupel v gumových medvídkách a místo pěny šlehačka 🧁 tak přeslazený seriál ani film jsem ještě neviděla... Zase něco jiného no... Český dabing hrůza - když jsem slyšela dabovaného Charlieho, hned jsem měnila na titulky... to se nedalo poslouchat (jako by jste spadli do továrny na cukřík) . Je dobré, že natočili takový seroš dostupný už od 13 let. Upravují hodnocení na 5* Uběhl nějaký ten pátek od zhlédnutí tohoto sladkého seriálu a já měla chuť si přečíst nějakou nenáročnou romantiku - ha Srdcerváči jsou komix, to bude fakt jednoduchý a rychlý..... Jo to bylo. Všechny 4 knihy jediným dechem a seriálu přidávám nadšeně další hvězdu za to, jak dokonale je to podle tohoto komixu natočené. Fakt mazec. ()

Arkagas1989

Vím, že svoje dojmy přidávám až pekelně pozdě a navíc potom, co už Srdcerváče viděli někteří i několikrát. Já je viděla hned ten den, kdy na Netflixu vyšly a i přes to, jak moc jsem k tomu byla skeptická, protože jsem absolutně nevěřila tomu, že to Netflix zase nezmrví, mi po dokoukání téhle minisérie plesalo srdce. Je to krásná ukázka toho, že pokud na seriálu pracuje sama autorka a ukáže, že přes některé věci nejede vlak, může se to povést. Srdcerváči jsou tak obrovskou feel good sérií s nádherným obsazením a skvělým příběhem, který postupně kopíruje příběh grafických románů. O tématu dospívání, hledání svojí sexuality, bezmoci, šikaně, naději, lásce, rodinných vztazích a dalších těžkých společenských tématech hezky, s láskou a nepřehnaně. Srdcerváči jsou nádhernou ukázkou toho, že i gay a bi tématika, kor v době dospívání se dá zvládnout lidsky, nebulvárně a s nadhledem.  10/10 ()

Leeslie

Marne se snazim pochopit chvalu ostatnich recenzi. Prumerna teens, ktera by se vesla do slabeho hodinu a pul dlouheho LGBT filmu, neprinasi nic noveho - nezajimave postavy, ktere nejsou nijak extra vykreslene, nektere az silene otravne a nesympaticke, herci tez nic extra a scenar, kde dialogy mnohdy tahaji za usi. Vazne jsem koukal na to same? 45%... PS: Pritnost Olivie Colman ve vedlejsi roli a v takove kravine jsem nepochopil. Proc ackova filmova herecka hraje v takove frasce, kde je za celou stopaz ani ne pet minut? ()

FemmeFragile

Milý LGBT fluff seriál - dějová linka dost jednoduchá, postavy dost stereotypizované, a herecky to taky není žádný velký zázrak (hlavně Joe je v roli teenagera strašně toporný), ale jako celek je to roztomilá a skrz naskrz pozitivní oddechovka, která se dá sfouknout za jeden delší večer. V protikladu k Charliemu se mi naopak líbil výkon druhého protagonisty - Nick byl opravdu moc sympatickou a mnohem hlouběji zpracovanou postavou, takže si myslím, že obsazení Kita seriál hodně zachránilo. Jen trochu doufám, že Srdcerváči nebudou mít 2. řadu, neb Netflix v poslední době ukazuje, jak pravdivé je přísloví, že "v nejlepším se má přestat". Mám podezření, že druhé kolo už bylo příliš přeslazené sousto - těch 8 epizod bylo opravdu tak akorát, aby z toho člověku netrnuly zuby :) ()

IZFNP

Raz za čas sa objaví feel-good romanťárna, ktorá ma proste zhltne. A ja ju. Netflix, 30 minútový formát, pár dielov, sympatický teen cast a rozkošná stredoškolská lovestory bez stupídnych momentov. Sadlo. A moc. ()

tsatsiki

Tak tohle bylo něco úžasného.Výborně napsané a dokonale zahrané.Ta neskutečná chemie mezi hlavními herci byla úžasná, věřil jsem jim každé slovo a gesto a věřil bych, že se do sebe skutečně zamilovali.Tohle se Netflixu neskutečně povedlo a za mě je to nejlepší seriál z jejich dílny, ale taky nejlepší seriál poslední doby.Za mě 100%, protože nemám, co bych jim vytknul. MOŽNÁ PO 2 SÉRII HODNOCENÍ SNÍŽÍM, ALE PRVNI ŘADA MĚ ZCELA NADCHLA.A co mě nejvíc bavilo, ta lidkost a přirozenost, která z tohoto seriálu čiší. A NAKONEC MUSÍM POCHVÁLIT DABING FILIPA VLASTNÍKA A JINDŘICHA ŽAMPY, TI SI S TĚMI ROLEMI, TAK VYHRÁLI,ŽE TO DOKRESLUJE SKVELÝ KULTURNÍ ZÁŽITEK, TO BUDOU JEDNOU SKVĚLÍ DABÉŘI A LEGENDY JAKO VLADIMÍR DLOUHÝ NEBO PAN FILIPOVSKÝ. ()

Joe16210

Srdcerváči jsou velkou srdcovou záležitostí jak v seriálové podobě, tak i v podobě původní komiksové. Začínající láska mezi dvěma kluky na střední škole v Anglii, skvělé a neokoukané obsazení je asi jedna z věcí, které si zaslouží největší pochvalu. Je to celé roztomilé a nejradši byste chtěli koukat dokola. A to je naprosto v pořádku. Více takových seriálů, prosím. ()

Hopeman odpad!

Podle hodnocení jsem si říkal, že to bude asi dobrý ... a ono to je regulérní tendenční kravina. Na tyhle blbosti jsem asi starej. ()

DavidPrague

I kdyby to šlo, tak do pubertálního věku bych se už nerad vracel. Ale... upřímně závidím současné generaci tenhle seriál. Chtěl bych, abych ho viděl já tehdy...   V originále jako Heartstopper a ten stav, kdy se srdce zastaví v předstuše dalšího okamžiku, je v každém díle... Je to milý, veskerze pozitivní a obrovsky citlivě natočený seriál... ()

JindraLne

Ani tuny umělého sladidla nepřebijí do očí mlátící fakt, že jde o stopátý vývar z té samé šablony, kterou v posledních letech recykluje nejen Netflix. ()

enter.

Líbí se mi ta atmosféra. Takové uvolněné. Štve mně všude přítomna homosexualita na Netflixu, ale homofob rozhodně nejsem - v tomto světě to už snad ani nejde. V tomto seriálu však homosexualitu lze očekávat a prostě sem patří. Tito kluci jsou přirození (žádné extra vykřikování a extravagantní chování a oblékání). Jeden to prostě tak má a druhý to začíná cítit a očividně to přijímá - možná bohužel až moc lehce a bez snahy s tím “bojovat” (myšleno nepřijmout tak rychle realitu, jak to asi u kluků s touto věcí bývá), bylo by to zajímavější. Jinak to borcům člověk i přeje. Černovlasý je takový pošuk, který si prostě nic zlého nezaslouží a je sympaťák. Trochu mi připomína “Hawkinga” z Teorie všeho. Prostě Britové. ()

Amalberga

Seriál jsem zkoukla za pár dnů a při sledování těch sérií roztomilosti jsem vydávala skřeky jako netopýr za soumraku. A ano, připojuji se k "kéž by takové seriály byly i za našich mladých let". Ostatně za nás byli tak Skins a pro jednou je super se dívat na miloučký seriál, kde teenageři dělají hlavně správná rozhodnutí a umí se vyjadřovat a vztah s rodiči jim funguje, že ano. I zde se v komentářích vyrojilo pár "homofobů, ale slinou na ně plýtvat nehodlám. Řeknu jen tohle: Všechno není jen pro vás, smiřte se s tím. Nelíbí se vám to? Nedívejte se. A žádná agitka to není, v médiích by měli být zastoupeni všichni, ne jen bílí heteráci, svět je holt multikulturní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. Lepší je komiksová předloha. V posledních dvou epizodách první série se tvůrci výrazně vzdálili od knižní verze. ()

Mangano

Velmi příjemný teenage romantický seriál, který si na nic nehraje. Nemá potřebu být přehnaně růžovoučký a naivní jako například kontentem velmi podobný "Já, Victor" a i tak, dokonce s absencí jakékoli stupidní laciné puberťákům líbivé prezentace sexuálních prvků, nabízí intenzivní a velmi uvěřitelnou romanci dvou mladých kluků se vším, co k ní patří. Jelikož také seriál trefně místy poukazuje na dlouhodobou nenávist části společnosti a ignoranství té další vůči LGBTQIA+ komunitě, patří tomuhle nízkorozpočtovému dílku ode mě právem plný počet hvězd. Jasně, pořád to nedosahuje geniality a tvůrčí úrovně něčeho jako "Brokeback Mountain" a pár slabších míst jsem na tom našel, ale na nic z toho si seriál nehraje, žádnou takovou ambicí vzduchem nemává a celkově jde o příjemnou a humornou romantickou podívanou. Tak proč by ne. ()

lexa.k

Ti kteří na chvíli dokáží zastavit srdce - Zlobit se nad tímto seriálem, že je přeslazený a že lže o světě ve kterém žijeme, je stejně irelevantní jako dělat totéž nad pohádkou. Srdcerváči jsou queer pohádkou ze světa, kde neexistuje vážné zlo, lest a nenávist ve formě homofobie a transfobie. Jsou harmonickým příběhem bez zásadních zvratů, v němž nesmí padnout ani stín pochyb o šťastném konci. Jeho smyslem není vytvářet dramatický a napínavý děj, ale radost. A to se tvůrčímu týmu podařilo excelentně. Nad očekávání dobře funguje herecká souhra (přestože je pro mnohé herce jejich postava vůbec první rolí) i vizuální stránka s odkazy na komiksovou předlohu (grafické prvky, komiksové členění obrazu a barevné ladění), organicky působí i soundtrack. A jedinou ohavností, která divákům může pozitivní zážitek zkazit, je český dabing. ()

Calypso

Po dlouhé době seriál s romantickou tématikou, který jsem si opravdu užila. Sladká podívaná na první štěněčí lásky a na důležitost přátelství, protipól nerealistich toxicit jako je Euphoria, které jsou asi dobré na jedno podívání, ale dělají podle mě více škody než užitku. Tady teenagery skutečně hrají teenageři, postavy se chovají úměrně svému věku. Seriál si také umí velmi citlivě poradit s řešením důležitých témat (sexuální identita, poruchy příjmu potravy, složité rodinné situace...). Reprezentace jednotlivých skupin je zde zvládnutá více než bravurně hlavně tím, že se na ni nijak netlačí. Moc bych si přála aby něco takového běželo v televizi, když mi bylo 15... ()