V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

BuryGol

Proč, proč, prooooooč? Proč je jenom 18 dílů? Už jsem viděl všechny, viděl jsem bonusy, Black Dolls, vystřižený scény, přeřeky, trailery a chci ještě! Ale už není na co koukat. Asi se na to podívám znova. Já tenhle humor prostě žeru! Graham Linehan je Bůh! A Dylan Moran si u mě pěkně šplhnul. :-) Tenhle seriál se prostě musí vidět! ()

pugs

Ožrala Bernard, skeptický Manny a nekompromisná Fran. Pre mňa ako fanúšika britského humoru bol tento seriál povinnosťou. Ako pri každom Linehanovom projekte sa Black Books rozbieha pomaly a odrádza Vás od ďaľšieho sledovania. No potom... Naprosté záchvaty smiechu, vaša bránica sa nevie udržať a chce z Vás len vyskočiť. Niekedy si na to samozrejme treba dávať pozor, pretože môžete skončiť ako Bernardova priateľka (Tí čo videli posledný diel pochopia). Každú postavu z BB si zamilujete. Môj favorit bol ako inak Manny, ktorý poslúcha Bernarda na slovo a vie proste zo seba dať maximum. Keď to porovnáme s IT crowd, tak sa mi to páčilo menej. Postavy sú síce skvelé, ale v Ajťákoch boli viac rozvinuté a bláznivejšie. Keď to porovnáme s Father Ted, tak sa s BB nemôže rovnať. Už len si pozrieť Velkovlak a mám Linehanovu kompletnú režisérsku a scenáristickú filmografiu za sebou. Čo to znamená? Môžem porovnať:-) 9/10 ()

giovanni3

Skvělý seriál s velice specifickým humorem.. někdo by řekl : ,,seriál o zaprášeném knihkupectví a fůře alkoholu,, , ale není to tak jednoduché tolik vtipu co tu je není snadné pobrat a někdy ani rozpoznat, ale jakmile do tohoto seriálu ,,zabřednete, ,tak se nebudete stačit divit. Ano jsou tu vyloženě slabé díly, ale na hodnocení 5z5 to nic nemění.. ()

VooDoom

1. série 3-4 hvězdičky, nemůžu se rozhodnout, ale zatím se přikloním k * * * * :) 2. série: první čtyři díly byly nejlepší z celého seriálu, druhá série zasloužených * * * * * 3. série: dosti nevyvážená, celkový dojem * * * * Hodnocení celého seriálu dostane zasloužené 4 hvězdičky ()

Specs

Hlášky: zákazník: - "Chcete prodat tyhle knihy?" Manny: - "Dám vám za ně dvacet babek." zákazník: - "Dobře." Manny: - "Fajn, pětadvacet." zákazník: - "Tak jo." Manny: - "Třicetpět a výš už nejdu!" zákazník: - "Skvěle!" Manny: - "Čtyřicet, ať nežeru!" zákazník: - "Super." & zákazník: - "Promiňte...zajímalo by mě..." Bernard: - "Ano..??!!" zákazník: - "Tyhle knihy...kolik?" Bernard: - "Hm?" zákazník: - "Ty knihy vázané v kůži." Bernard: - "Aha, Dickens. Kolekce. Charlese Dickense." zákazník: - "Je to pravá kůže?" Bernard: - "Je to pravý Dickens." zákazník: - "Musím vědět jestli se jedná o kůži, chci aby se hodily k mé pohovce. Všechno v mém domě je pravé. Dám vám za ně 200." Bernard: - "200 čeho?" zákazník: - "200 liber." Bernard: - "Jsou ty libry kožené?" zákazník: - "Ne." Bernard: - "Promiňte, ale chci aby se hodily k mé peněžence. Další!" & Fran: - "Znáš Julii?" Bernard: - "Jo." Fran: - "Bude mít dítě a požádala mě, abych byla u porodu." Bernard: - "Co? Bude tam spousta krve a křiku." Fran: - "Ne, ne, prostě se opiju. Popravdě, ona bude na drogách, já budu opilá, bude to jako za starých časů." & Fran: - "Bernarde, nechceš tohle? Kup to." Bernard: - "Co je to?" Fran: - "To je... věc." Bernard: - "Opravdu?" Fran: - "Ano." Bernard: - "A k čemu to je?" Fran: - "Teď je to in." Bernard: - "Ty to nevíš, že?" Fran: - "Je to moderní." & Bernard: - "Hele, pane prstenů! Hodíme řeč, jak si vedeš první zkušební den. Máš padáka! Nevedl sis nijak zvlášť dobře. Co to máš?" Manny: - "Láhev vína na oslavu, když si povedu dobře." Bernard: - "Vítej zpátky!" & Manny: - "Dalo by se to tu zvelebit." Bernard: - "Už je to zvelebený!" Manny: - "Ale chtělo by to natřít regály a odstranit tu lepkavou hmotu z podlahy." Bernard: - "To mám schválně, aby mi tu nepobíhali haranti." & Manny: (telefonuje) - "Trvám na tom, abyste sem neprodleně někoho poslali. Někdy během dne... dobře, tak zítra, ale hned ráno... Jo, takže po obědě, ale brzy po obědě. Na šestou, dobře." & Manny: - "Co to jíš?" Bernard: - "Nějakou oplatku." Manny: - "To je tácek." & Fran: - "Pamatuješ na Raymonda?" Bernard: - "To je ten, co žije se svou matkou?" Fran: - "Jo. V autě." & zákazník: - "Kolik dáte za tyhle knihy?" Bernard: - "40 liber." zákazník: - "Mají větší cenu. Všechno pevná vazba. Tolstoj, Turgeněv, Flaubert." Bernard: - "Ale já je nechci! Musel bych je ocenit, dát do regálů, lidi by se ptali, kupovali je, a tenhle příšernej koloběh pořád dokola... Prosím vás, odneste si je! Vlastně víte co, tady je 40 liber a jděte s nimi pryč, prosím." & Bernard: (na Mannyho) - "Víš, co jsi? Bradka, na které visí idiot." & Manny: - "Co kdybych si umyl bradku?" Bernard: - "Fajn nápad. Pak ji ohol, nalep k lítajícímu talíři a prudce odhoď!" & Bernard: - "Dobře, Manny. Jaký je kód k těm dveřím?" Manny: - "Měl ve vlsech panáčka!" Bernard: - "'Měl ve vlasech panáčka' je kód?" Manny: - "Ten chlap, co mi ten kód říkal, měl ve vlasech panáčka ze stolního fotbalu! Nemohl jsem se soustředit na nic jinýho!" & Fran: - "Byl to můj domácí. Posunul mi zeď a udělal nový byt. A teď tam bydlí nějaká ženská." Bernard: - "Jaká je?" Fran: - "Vždyť znáš tyhle ženské. Samé, 'Ahóój', a 'Nazdáár'. Taky mě pozvala na kávu. Vychytralá potvora!" Bernard: - "Měla by sis sehnat právníka." Manny: - "To je moc drahé. Sežeň si někoho, kdo bude předstírat, že je právník." Bernard: - "Jo, někoho, kdo se chová jako právník. Arogantní, krutý a podlý. Lhář, nejhorší bastard... někoho takového." (Manny a Fran se podívají na Bernarda) Bernard: - "Ne, do toho nejdu." Fran: - "Ale, no tak. Až budeš mít dívku, budu tě vychvalovat. Budu lhát, řeknu, že jsi skvělý." Bernard: - "Tak jo. Dohodnuto." & Bernard: - "Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si: 'Tohle je úžasné... Tohle je ráj!'" & Fran: (na Mannyho) - "Tak, teď hezky půjdeš za rodiči a řekneš jim, že jsi lhal, nebo jim řeknu, že jsem psychotická feťácká štětka!" & deratizér: - "Tak, nechte mě hádat. Myši? Ne. Počkat. Máte šváby." Bernard: - "Jo máme. Ale nedotýkejte se jich, naštvalo by to netopýra." & Bernard: (na Mannyho) - "Dobře, jdeme na tu párty. Protože se snažím představit si holku, které se líbíš a jediné, co si dokážu představit, jsi ty v šatech." () (menej) (viac)

Masrii

Dylan Moran je jednička ve své roli a britský humor použitý v tomto geniálním seriálu Vás nenechá chvíli bez úsměvu na tváři. Tvář Billa Baileyho je vtipná sama o sobě a do role poskoka Bernarda se až neuvěřitelně hodí. Celou hlavní trojku uzavírající Fran má také mé sympatie, ač taky není žádný svatoušek. Jaká škoda, že tohoto seriálu existuje všeho všudy pouze 18 dílů, myslím, že by si Blackovo knihkupectví zasloužilo mnohem víc. Pro ty, kteří tento seriál znají a scénky z něj jím zůstanou v mysli napořád, by to určitě velmi ocenili. 95% ()

VAC0

Black Books rozhodně patří mezi klenoty ryzího britského humoru. Flegmaticko-cholerický mrzout Bernard a jeho trefné, sarkastické a mnohdy až krutě upřímné hlášky s jeho pošetilým a vždy nápomocným kolegou Mannym navozují tu správnou kontrastní atmosféru v malém neúhledném knihkupectví, do které zasahuje o trochu méně výrazná Fran. Co mě velice mile potěšilo bylo herecké účinkování Simona Pegga a Craiga Parkinsona (utkvěl mi v paměti především jako probační Shaun z Misfits), kteří svoje jednoepizodní role zahráli na výbornou. Nicméně nebudeme si nic nalhávat. Přestože jsem velkým fanouškem britského humoru, bohužel nemůžu Black Books ocenit plným počtem. Bylo tam až moc předvídatelných situací, scén a dějových linek a také humor byl často slepě vnucován ve chvílích, kdy to bylo vzhledem k nevtipnosti situace trošku zcestné. I přesto zde převažuje to kladné a mohu tento seriál jen doporučit! ()

manonfire

Svatí otcové z Craggy island dováděli scény do absurdna s naprostou přirozeností, kdežto absurdno Black books bylo nepřirozeně nucené a většinou na sebe bralo podobu neustálého přehrávání a to zejména u Dylana Morana. Jakoby se Graham Linehan v určitých mechanizmech vtipkování i stavbě charakterů opakoval (Věčně pod vlivem Bernard byl výmluvnějším nástupcem otce Hacketta a mimoň Manny blízkým příbuzným otce Dougala. Jenže ten Ted ...ten relativně normální, jízlivý přec smířlivý...ten tady chyběl a s ním i slibovaná sofistikovaná satira, kterou měly "Černé knihy" oplývat. 60% ()

zolo23 odpad!

Anglický humor je mi veľmi blízky, ale toto je najväčší omyl, ktorého som sa dopustil. Nechápem tu toľko nadšencov, asi som videl seriál z druhého vesmíru... Prvý diel : po pätnástich minútach vypínam a komplet seriál mažem z disku. Za ten čas som sa nielenže nezasmial ale ani neusmial, nechápal som tú trápnosť a snahu o vtip. Dokonca celé herecké obsadenstvo mi bolo od začiatku nesympatické, takže totálny omyl! ()

standsiller

Bernard nemá len kníhkupectvo, ale aj dosť evidentnú neurózu a tá mu pomáha pri získavaní si takej vysokej priazne. Aby mu ale nebolo málo, tak mu robí Sancha Panzu už od pohľadu najväčší tupec na svete. To sa však Bernardovi prestáva páčiť iba keď zázrakom na pár sekúnd vytriezvie a musí sa venovať i niečomu inému než len sedeniu za stolom a fajčeniu. Práve situácie kedy sa Bernard snaží niečo produktívne spraviť sú tie najvtipnejšie , pretože ako človek je prakticky absolútne nepoužiteľný. ()

Hollohlaway

Hrozně nevyrovnané ač vtipné. Humor je hodně šílený , což já rád , navíc originální obsazení . Ale má to spoustu hluchých míst a kolikrát celý díl čekáte na opravdu dobrý vtip. Pokud ovšem přijde , tak je skvělý , to zase ano. ()

ondrech

Zase jsem si rikal, co to bude za blbost, ale od prvniho dílu, kdy jsem se zorientoval, pořád a neustále padám smíchy. Už jsem si říkal, že znám všechen druh humoru, ale tento hravý anglicky(jde to dohromady vubec?) a originalni humorny serial me presvedcil o opaku. Uz jdu zase na dalsi dil ()