Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Illy

Tohle je libovka a pro mě patří mezi seriály roku. Jeden z těch co nepotřebuje další sezónu, ale jen tak na něj nezapomenete... ()

DaeGurth

Prostý příběh, skvele podaný. Snad jen ty flashbacky a rodinné záběry mohly být o krapet kratší (nebýt tam vůbec, nebylo by to ono) ()

Sunny.69

Nakonec tomu tu čtvrtou hvězdu dám. Chris Pratt v této roli mile překvapil. Celkově ale seriál mohl být akčnější (aspoň já jej akčnější čekala), první tři díly jsou pomalé a není vlastně vůbec jasné o co že to tady půjde, ale pak se to rozjede, celá konspirace se odhlasí a má to docela spád. Škoda posledního dílu, který je zase takový trochu ucouraný, jinak by si to možná zasloužilo i tu pátou hvězdu. Ale možná jsem teď jen rozmazlená po druhý sérii Reachera. :-) ()

warrenur

Treba pretrpiet uvodne dve epizody, ktore su plne klise z typickej akcnej zanrovky o "americkom vojakovi". Neskor to osciluje okolo priemeru, kedy vsak v kazdej epizode najdete par logickych preslapov a skratiek, ci naivit, ktore mozu rusit. Ale da sa na tom zabavit a to kvitujem. Do akcie a i bojovych scen bolo naliatych dost dolarikov a kamier sa zhostil vyborny Evans Brown, takze sa to aj velmi dobre pozera. Revenge linia je priamociara a pozitivne vnimam, ze je i pomerne neuprosna. Pacila sa mi prezentacia "neohrozenej" reporterky. Investigativcov s rovnou chrbticou a zanietenim medzi novinarmi mam vo vysokej ucte. Ako celok, priemer. Ak do toho pojdete beruc na vedomie vyssie spomenute bez prehnanych ocakavani, odporucam. ()

JoSte

Škoda místy až přílišné zkratkovitosti, nesmrtelnosti hlavní postavy a upozadění policie/FBI kdykoli, když se to zrovna scénáristům hodilo. Rozhodně ale má Terminal List svoje momenty, např. scény se sekyrkou nebo pokyvování à la Jeremiah Johnson. ()

Ydrosten

Takhle se mají točit minisérie. Od začátku do konce to šlape, má to začátek, příběh a konec a celé je to natočené prostě neuvěřitelně. Chris Pratt byl pro mě vždy takový jeliman co se akorát tváří divně a buď je vesmírnej jeliman, nebo jeliman co drezíruje dinosaury, pořípadě přitlustlý jeliman ze seriálů. Ale tady mi ukázal že hrát umí a sakra já mu věřil. Já mu věřil že si jde pro každého toho šmejda ze seznamu. Kdo překvapil (a teda musím se přiznat že jsem to jméno doloval z paměti než jsem si vzpoměl, protože jsem ho skoro nepoznal) byl Taylor Kitch aka duch. Ten chlap je taky úplně neskutečnej a vůbec se nemusí stydět za to že občas hraje na pikaču, protože tady tím si to zase napravil. Jízda "směr pomsta" by si určitě zasloužila 5 hvězd ale nedám je za velmi slabý a skoro až sem nepatřící 6 díl a za to že mi to přišlo o 2 díly delší než by to mohlo být. 4 silné to ale být musí. Na to že se to vylouplo doslova odnikud a věděli o tom tak 3 lidi na světě, musím uznat že se takhle klidně nechám překvapovat častěji. ()

sadlokan

Vybzíkanej SEAL jede revenge a eště deep state.A neni tady nikdo kdo by mu to vymluvil,takže to vlastně nakonec vypadá,že dobrý,že starej dobrej judge lynch is back!Vtip-0.Tedy pokud vynecham toho strejdu z CIA.Ten je vtipnej jen tim že existuje. ()

Kopi1

Pokud by se seriál držel tématu co bylo v prvních 2 epizodách, že se neví u Reece co je realita a co ne, tak si myslím, že by byl lepší a napínavější (tato část mě bavila nejvíce). Nejedná se o špatné zpracování, akce je poměrně dost, ale je to hrozně natahované a k tomu se zatáhne klasicky ještě novinařina, zde by mi stačilo max. 5 epizod. Chápu, že tvůrci chtěli prohloubit divákovi vztah s Reecem a poznat všechny jeho důležité momenty, ale neustálé přebíhání do vzpomínek bylo pro mě otravné a seriál měl dost hluchých míst, jinak akce velmi dobře zpracovaná a Chris působil velmi přesvědčivě, za to Jai Courtney hrozná volba. Lepší 3 hvězdy. ()

Axident

Ale tak jo, ve finále je tahle pohádka hodně chytlavá a tématickpu ohmatanost vyvažuje bezskurpulentní důsledností, s jakou hlava nehlava kosí James Reece jména ze svého seznamu a na soucit si rozhodně nehraje. I tak rozhodně nejde o nic nadprůměrného či dokonce pamětihodného, ale co naplat, když se na ty klišé tak dobře kouká. Tedy, až na tu typicky americky patosovou tečku na závěr, která při nejlepší vůli nejde přehlédnout. ()

lemonova

Ajajaaaj. Celý čas to bola pre mňa 4* záležitosť. Niektoré momenty boli skutočne silné. (Aj keď ja v Chrisovi Prattovi vidím stále Star-Lorda, môže sa tváriť akokoľvek strápene :)) K týmto druhom "one man revenge" príbehov patrí aj trochu neuveriteľnosti, akoby stál celý neschopný svet proti Supermanovi. Ale to je v poriadku, to k tomu patrí. V podstate to zaklincoval koniec. Takú prekombinovanosť som naozaj nečakala a riadne ma to prefackalo. Škoda preškoda. ()

Daiker

Povedený Navy Seal thriller..... Obsazení na jedničku, příběh dobrý, akce výborná..... Chytne vás to hned od začátku a už nepustí.... Jeden z Top seriálů roku 2022 ()

ER

Chris Pratt jako válečník, otec a manžel by šel, ale to kolem něj již méně. Kdyby se jednalo o nekompromisní přístup ala Reacher, tak tu máme další akční hit sezóny. Jenže konspirační děj, který je provázena traumaty, rodinou a nádorem na mozku,  se nepodařilo zrežírovat. Mnohdy zkratkovitě podané scény s občasným výpadkem logiky nedokážou vyvolat potřebné napětí. A to na režisérském křesle seděl i A. Fuqua, jehož Training Day patří na špičku žánru. Jak skloubit akci s psychologií a napětím ukazuje současně vysílaný The Old Man. Jistě, nejde o nějaké zklamání a méně náročný divák si seriál užije, ale toto je high quality TV a žádná béčková produkce, proto je mé hodnocení přísnější. ()

gemi

Krys Prak ve výborném konspiračním thrilleru, roztahaném do skoro osmi hodin. Netvrdím, že to byla chyba, ale strhující akci střídají poněkud slabší pasáže. Kdyby se to sestříhalo do celovečeráku, byl by to nářez. Místy mi to připomínalo Ramba (sám proti přesile zdrhá krajinou...). Tvůrci si hodně vyhráli s taktickou stránkou bojů, protože Prakova bojová technika, ať už jde o průchod terénem nebo domem, je fakt parádní. Jasně, místy přitažená za vlasy, ale vždy "kam zrak, tam prak" a naprosto famózní technika práce se zbraněmi. Je vidět, že přizvali experty a dlouho, předlouho trénovali. ()

Nix

Já tady ty military akce plné konspirací, podfuků, zrady a pomsty fakt můžu. Je to takový mix žánrů a filmů, který se snaží být originální různými situacemi a daří se mu to. Chris tu hraje svou nejvážnější roli ve které jsem ho viděl a ten chlap roste každým filmem. A určitě má pro to i nadání protože tady jede jako Rambo a Terminátor dokonce lépe jak Thor v Extraction. Určitě si tam člověk může najít spoustu záporů, ale já si tu jízdu užíval. Jediná postava reportérky mne fakt iritovala, občas prostě tyhle postavy dělají, aby se člověku zhnusili, jinak si to neumím představit. Ale jinak akce je skvěle nasnímaná a vraždy jsou tam hodně originální. Jo tohle se mi fakt líbilo. ()

waska

Chris Pratt a Taylor Kitsch. Dva Navy Seals, oběma jim to od začátků věřím. Skvělá atmosféra, napětí, vše naprosto uvěřitelné. Jen jsem pořád doufal, že to neskončí tak, jak jsem si od začátku trochu myslel. ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)