Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (9)

Na seznamu smrti (2022)

Treba pretrpiet uvodne dve epizody, ktore su plne klise z typickej akcnej zanrovky o "americkom vojakovi". Neskor to osciluje okolo priemeru, kedy vsak v kazdej epizode najdete par logickych preslapov a skratiek, ci naivit, ktore mozu rusit. Ale da sa na tom zabavit a to kvitujem. Do akcie a i bojovych scen bolo naliatych dost dolarikov a kamier sa zhostil vyborny Evans Brown, takze sa to aj velmi dobre pozera. Revenge linia je priamociara a pozitivne vnimam, ze je i pomerne neuprosna. Pacila sa mi prezentacia "neohrozenej" reporterky. Investigativcov s rovnou chrbticou a zanietenim medzi novinarmi mam vo vysokej ucte. Ako celok, priemer. Ak do toho pojdete beruc na vedomie vyssie spomenute bez prehnanych ocakavani, odporucam. ()

Engram (2022) (S01E01)

B-ckovy priemer, s typickou neinovativnou zapletkou "spiknutia", rodinky, neotreleho kamosa a nezdolneho presvedcenia americkeho "zabiaka". Chvilku tie stavy "otrasu mozgu" a mis-masu spomienok funguju, ale po case skor prekazaju. Do akcie a kamery sa naliali slusne peniaze a je to vidiet, scenaristicky to vsak moc nefunguje. Akcak, ktory vsak pri vypnuti hemisfer zrejme zabavi. Nic viac neocakavam. 45% ()

Kódování (2022) (S01E02)

Konecne sme si mohli vypocut vydareny opening credits song od Mississippi Twilight - Trigger, kvitujem. Totalne bad-ass knaz. Vali v spanielcine a este pri ohniku spomina s nadavajucimi americkymi kladasmi.....huuujaaaa. :) Dalsia vec, NCIS vysetrovatel "istotne" vpusti na miesto cinu novinarku. :) Bad-ass vlasaty kamarat vzdy "hore-bez" v riflikoch i spava..heh, takto sa ukazuje testosteron damy a pani. Zaver to napravil, "prebliky" pamate su otravne. Inak je dej presne v duchu ocakavani. Pratt si chcel odkrutit nejaku rychlu akcnu patrioticku zanrovku, alebo len prepozical svoje meno DiGilio-vi? ()

Upevnění (2022) (S01E03)

Velmi dobra prva polovica a i zaver  epizody. Thriller, spionazna zalezitost, troska tej politickej hry...a hoci je "krysa" u politika velmi stara a predvidatelna premisa, nerusila az tak moc. Inak, cim to je (just rhetorical), ze takmer v kazdom akcaku z USA produkcie nas "pozvu" do nejakeho fajnoveho striptizoveho baru. :) Absolutne nic proti, len konstatovanie, ze to prerastlo do "nutneho" filmarskeho stereotypu. Zaver mal opat slusny revenge vibe. Konecne slusna epizodka. 65% Trosku nadnesene stvorhviezdie. ()

Odtržení (2022) (S01E04)

Hm....uvod vizualne pekucky, len "trosku" excessive, zvlast, ked sa chcete este dostat niekam a nemat z chlapa kasu, aspon teda z jeho tvare. :) Ci sa spoliehal na bezpecnost porsaka, a to, ze typek bude priputany...o 15min neskor dalsie "nevyhnutne" klise, silno veriaci mexicky priatel s konexiami, inak celkom v pohode akcia a scena z hangaru taka poslabsia "rekonstrukcia" zaveru z Ramba bez uveritelnej gracie. Ako celok vsak uchadzajuca akcia. Bavil som sa, len holt, niektore veci rusia. ()

Rozvrat (2022) (S01E05)

Suhlasim, konecne odpovedajuca a vydarenejsia akcia. Opat jasne vidno, ze bol budget, ale hlavne clovek, ktory rozumie tomu, ako sa tieto sceny maju tocit. Sice opat v style one-man-champ, avsak paradna na pohlad. "Kvetinarka" musela byt veeeelmi daleko, ked FBI nestihala dobehnut. :) Inak toho moc do oci "nebilo". Spokojnost. 75% A co teraz dalej? :) ()

Pomíjivost (2022) (S01E06)

Kde, do haja, nechali chlapci z jednotiek drony a helikopteru v tak nadherny den? To by asi hon skoncil rychlejsie bez ohladu na vycvik.... tiez pobavili "falosne" tepelne stopy a odolnost trenovaneho "zabiaka" voci fyzikalnym zakonom, napriklad takemu gravitacnemu zrychleniu a deformacnym ucinkom. :) Fajnova zaverecna pesnicka. Napriek vyhradam zabavna epizoda, len obcas s uskrnom. ()

Vyhubení (2022) (S01E07)

Akcna linia fajnova. Taktiez jej hlavna, revenge-ova cast, si na plazi, ci na zakladni neberie servitky. Kvitujem. Hoci opat i v tejto epizode si neodpustili par preslapov.  Pristup k netu a zariadeniam, ked ste "pod dozorom" FBI?! A par dalsich, co sa tam udiali. Napriek vyhradam, nadpriemerna a i pomerne zabavna cast. Hoci prestrihy spomienok uzasneho tatina-vlastenca, pre tvorcov zrejme nevyhnutne, som vnimal po tolkych opakovaniach v predoslych epizodach ako otravne. ()

Náprava (2022) (S01E08)

Dost dlho sa "filozofuje" medzi ministerkou a nasou nebojacnou reporterkou.  Trochu dviham obocie nad tym, ze sice "kontrolujete" pristupove pozemne cesty, ale akosi vam vysumi z hlavy, ze by bolo dobre mat kohosi na pobrezi. Trebars nejaku tu lodicku, ci typkov s dalekohladom. Zvlast, ked o potencionalnej hrozbe viete. Svetla chvilka vsak rozhodne bola slovna konfrontacia neohrozenej investigativky. Fajnova atmosfera pocas toho. Zaver sice pateticky, ale stale v duchu Chrisovho "executive producer" nerativu. :) Nadpriemerna epizoda, hoci ten zaver mi prisiel prilis prvoplanovy. ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)