Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Skeksis

Kill Bill na armádny spôsob. No asi tak málo uveriteľný ako Kill Bill, ktorý bol braný s nadhľadom a humorom, ale toto bolo predstrkované ako realita. Ale mne sa to pozeralo dobre, aj keď niektoré scény boli dlhé ako tri dni pred výplatou. Keby tam nebolo toľko zbytočných a otravných retrospektívnych scén s dcérou a ženou, dala by som aj štyri. ()

HAL

Žánr mám hodně rád, Jack Ryan i Reacher mě dost bavili, a Chris Pratt je i přes množství blbých filmů v poslední době pořád docela sympaťák, i když si tu hraje na Ramba, porcuje lidi sekerou a sem tam někomu vytahá střeva z břicha... ale toto vůbec nezaujalo. Což by mě už od prvního dílu nemělo překvapovat, Fuqua je mizerný režisér a autor předlohy je guma co po odchodu z armády začala psát braky. Takže všechno je drsné jak šmirglpapír, ale příběh je trochu pitomý, akce je málo, obvykle utopená ve tmě a nudně natočená, a navíc nezřídka i bizarně ředěná utahanými patetickými flashbacky. Utahané je tu celkově všechno, ale opravdu strašlivě, to je největší problém - další ze seriálů které by klidně mohly být čtyřikrát kratším filmem. ()

Yoshitsune

Ze seriálu, jsem si odnesl jednou ponaučení a to je, nikdy, ale nikdy, nenaser nikoho od speciálních jednotek, protože když to uděláš, tak ani všichni bozi tě neochrání. Tenhle seriál je rozhodně to temnější a depresivnější co sem za posledních pět let viděl a Chris Pratt, rozhodně zde neni žádný zlatý hoch a nebo ten který hraje jednu a tu samou roli. Chris Pratt svoji roli hraje vyloženě na dřeň, a to čím si projde, je na můj vkus až jako moc za hranou. Protože každý díl, jeho postavou posílal do větší a větší temnoty, do hloubky, ze které by se nemusel nikdy vyhrabat a ony snové scény, byli hodně silné. Seriál mi v tomhle směru, nabídl hned několik žánrových vibrací, máme tu vládní, armádní a špionážní korupci v několika odvětvích, takže tak trochu Případ Pelikán. Pak se tady jede styl ala Punisher, možná o dost temnější Punisher. No a nakonec nám šestá epizoda přinese Štvanece ? Tak to jo a když dojde na akci, tak tady trošku mám malý problém, to že sou to z větší části přestřelky, je v pohodě, je to sice škoda, protože bitky sou lepší než to střílení, ale to že je většina akce je v noci a ještě ten filtr který má dotvářet tu špinavost, toho světa, tak tohle mi prostě nesedlo. A byť se mi líbílo, postupné přidávání jmen na seznam, tak mi v tom všem chyběl nějaký pořádný překvapení, zvrat a nebo jen obrat o třista šedesát stupňů. Nemluvě o tom, že mi chyběl nějaký pořádný frajer, se kterým by se hlavní hrdina porval, ve stylu že by ze sebe trhali maso, dokuď by jeden z nich nepadl, ale všichni záporáci sou slabky a kňourové a to je škoda. Je to super, je to depresivní, má to dobrou emoční i politickou linku s určitým přesahem. Protože to má reálný podklad, vojáci kteří si prošli válkou, se pak vrací domů a jejich vlastní země se o ně nedokáže postarat, nebo se jich dokonce i bojí a neví co s nimi. Takže všechno sem to pobral a líbílo se mi to, jen by to možná chtělo v některých částech poladit, takhle za silné probrečené čtyři. ()

Maynard.

Kdyby se seroš odvíjel stejně jako 1.a 2. díl, byla byto naprostá paráda. Bohužel od třetího dílu to krapet začalo ztrácet počáteční tempo. Ale i tak skvěle napínavej seroš. První vážná role Starlorda. Musím teda říct, že mi jeho vtípky a smích dost chyběl, ale je mi jasný, že pokud se chce dostat na vrchol herectví, musí jít i do vážnejch rolí. Tématicky hodně chytlavý... Irák, schyzofrenie (nebo něco na ten způsob), pomsta, zrada, napětí. Jeden díl byl dokonce podobnej jako Rambo 1 :o). Konec možná zbytečně krutej, ale parádně vygradovanej. Jo, tohle se povedlo... A teď už hurá na Thora 4. ()

dO_od

// Nadmíru povedený military thriller ve stylu clancyovek s tunou parádně natočené akce (často se mi vybavovalo Sicario), krásně nečernobílými postavami (finále jak z Pár správných chlapů) a akorát tak dlouhou stopáží, aby se to celé vyřešilo dřív, než se tvůrci začnou opakovat. Jasně, kdo v tom bude hledat right-wing agitku, najde plno důvodů, proč by ho to mohlo srát, zároveň se to ale dá úplně v klidu číst i jako odstrašující příklad domácího terorismu, nebo minimálně vigilantismu à la Punisher, který už si divák může interpretovat po svém. James Reece není kladný hrdina, zároveň žije v natolik špinavém světě, že by v něm jakýkoli kladný hrdina působil nepatřičně, takže možná dobře, že jsme dostali jeho. Pár problémů s tím mám, tak předně Chris Pratt na tuhle roli má až moc milý ksicht, Riley Keough byla brutálně nevyužitá, a ta postava Jaie Courtneyho se svým nástupem taky slibovala víc, než co nakonec dodala. Jinak ale v zásadě spokojenost, ideální na binge, a další trefa od Amazonu. Teď už by mě ale vážně zajímalo, kde je sakra ta třetí řada Ryana. 8/10 ()

• Když si na začátku epizody James Reece (Chris Pratt) chystá výbavu, můžeme na sejfu na zbraně zahlédnout několik fotek. Na jedné z nich jsou členové týmu SEAL, kteří zemřeli během Operace Red Wings v roce 2005. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) před vyzrazením své pozice odvede pozornost SEAL týmu nahrávkou „Let's do this, Leeroy Jenkins!“, což je meme ze hry „World of Warcraft“. (HellFire)

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)