Na seznamu smrti - Série 1

(séria)
USA, 2022, 7 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Taylor Kitsch, Constance Wu, Riley Keough, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal, Arlo Mertz (viac)

bearmeedek

Dobře schované dílo, které stojí za objevení a zhlednutí. Kvalitní a nekompromisní chlapácký film, u kterého by někdo viděl i spoustu vaty, akorát, že nejde o vatu. Vzpomínky a vidiny vyplývají ze zdravotního stavu Jamese Reece a jsou součástí děje. Oproti podobným filmům, kde osamělý mstitel jedná mimo meze zákona a nakonec je pochopen a dojde ke shodě - tak tady není zájem o shodu s tím, že všechna jména na seznamu smrti musí být postupně vyškrtnuta. Natočeno výborně. Překvapením bylo, že se okolo půlky objevil JD Pardo, známý jako EZ z Mayové. Délka na osm hodin nevadila. ()

drackula

Dĺžka epizód ma v prvom momente trochu vystrašila, ale časom som si na túto formu zvykol. A niekedy mi bolo aj málo. Seriál vcelku umne diváka drží v napätí, či je konšpirácia reálna, alebo či je to len blud hlavného hrdinu. Následne je vojak, ktorý už nemá čo stratiť nekompromisný, systematický a čo je najdôležitejšie uveriteľný. Chrisa Pratta mám samozrejme zafixovaného ako uleteného marveláka, respektíve chlapíka čo zastavuje dinosaurov gestom ruky, ale touto postavou u mňa výrazne stúpol. Scenár sa síce nevyhol občasnému pokĺznutiu, ale nešlo o nič zásadné. Zo seriálu mám veľmi dobrý pocit a pokračovanie určite nevynechám. ()

DAPDO

Obehrané americké téma, kdy vidí spiknutí a komplot doslova za každým rohem. Musím vyzdvihnout, že seriál jede ve slušným tempu a v akčních scénách se je na co dívat. Bohužel jsou ty dobrý scény vykoupený pár nesmyslama, který by se snad nestaly ani u nás. Pro někoho překvapivý závěr pro mě překvapivý nebyl a očekával jsem ho vlastně od momentu, kdy se ta postava v seriálu objevila. Jinak mi postupem času začaly vadit flashbacky, kterých bylo zbytečně moc. Chris Pratt se hodí do role drsnýho zabijáka, kterej si jde za svou pomstou, ale moc mi nesedlo jeho chování a výraz po všem, co se mu stalo, spíš to vypadalo, že se mu zaběhl králík. Připravovanou druhou sérii ale určitě dám, nenudil jsem se a to je hlavní - 60%. ()

Raid91

Hodně dlouho jsem se tomu bránil a to byla sakra velká chyba. Někdo si tu stěžoval na velkou míru flashbacku, mě to vubrc nevadilo a ještě více to umocnilo emoční dopad. Akce není zase tak tolik jak by si každý myslel ale, když už je tak je výborná a odmnenujici a Chris si vážnou roli neskutečně dává. 5. epizoda byla skvělá ale podle mě je tady až moc nadhodnocena. Ale nechápu důvod druhé série, seriál konci tak jak ma. Krásných 8/10 Amazon prostě jede bomby!!! ()

LizianShaw

Dalo by se to popsat jako updateovaná verze Punishera, i přesto, že Prattův Reece není tak brutální, a má nádor na mozku, což nabízí dost komplexnější pojetí a prohloubení příběhu. Je to sice revenge-story, avšak není to nějaké tuctové béčko z osmdesátek. Možná se jedná o Prattovo nejlepší roli (alespoň lepší, než Star-Lord, či Jurassic World), a tu velkou serióznost jsem si u seriálu užíval. Osm epizod bylo tak akorát, a herecká esa (Taylor Kitsch, Jai Courtney, LaMonica Garrett a Sean Gunn) potěšila. ()

• Když Horn (Jai Courtney) opouští sídlo Capstone Industries, nasedne do jednoho z obrněných vozidel Rezvani, které je určeno pro civilní použití. Jeho cena začíná na 4 milionech Kč a může se vyšplhat až na 15 milionů Kč. Stejné vozidlo vlastnili Jamie Foxx, Chris Brown, Xzibit a Quinton Jackson. (HellFire)
  • Když si na začátku epizody James Reece (Chris Pratt) chystá výbavu, můžeme na sejfu na zbraně zahlédnout několik fotek. Na jedné z nich jsou členové týmu SEAL, kteří zemřeli během Operace Red Wings v roce 2005. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) před vyzrazením své pozice odvede pozornost SEAL týmu nahrávkou „Let's do this, Leeroy Jenkins!“, což je meme ze hry „World of Warcraft“. (HellFire)