FBI v těsném závěsu stíhá uprchlého Reece. Bez svých léků se Reeceův fyzický i duševní stav rychle zhoršuje. I když je obklíčen strážci zákona, odmítá se vzdát a snaží se jim uprchnout, aniž by připravil o život nevinné. (Prime Video)

kenkaku

Bohužel už v páté minutě mi bylo jasné, že mě epizoda bude štvát. Bez prášků totiž scénář využije kde jakou chvíli, aby mohl nasadit otravné halucinace. (o 7 minut později) a už to začalo a každých dalších sedm se to opakuje. Tentokrát mi ani nevadí co je obsahem halucinací, ale to že zdržují od postupu děje. Co mi taky dost pilo krev je, že s kulkou v rameni (a bez tabletek) leze skály jako by se nechumelilo. To samé integrita stopařů: “jdeme ho zatknout, střílet jen v obraně”… hádejte co udělají při prvním kontaktu. Přes všechna negativa (a solidní ignoraci fyziky a fyziologie) lepší tohle, než artová konverzační cvičení. Pozn.: pro dnešek nic… snad jen potěšení nad tím, že “prznil dobrých postav” je už pryč. Neseděl mi nikde kde se ukázal (ani jako John Connor, ani jako McClain jr. A už vůbec ne jako “úchyl s bumerangem”). ()

warrenur

Kde, do haja, nechali chlapci z jednotiek drony a helikopteru v tak nadherny den? To by asi hon skoncil rychlejsie bez ohladu na vycvik.... tiez pobavili "falosne" tepelne stopy a odolnost trenovaneho "zabiaka" voci fyzikalnym zakonom, napriklad takemu gravitacnemu zrychleniu a deformacnym ucinkom. :) Fajnova zaverecna pesnicka. Napriek vyhradam zabavna epizoda, len obcas s uskrnom. ()

castor

„Při vší úctě, pane, znám velitele Reece. Sloužil jsem s ním v týmu SEAL. Ten chlap je legenda. Totální vlastenec. Tohle se mu vůbec nepodobá!“ Sledujeme důsledky bombového útoku v ulicích San Francisca, tudíž začíná pronásledování Reece v divočině, která mu bude evidentně svědčit. Ostatně mu v tom hodně pomáhají pronásledovatelé, kteří jsou místy zoufale jaloví. A Reece, ač nechal v havarovaném autě léky, ženou dopředu znovu vzpomínky na manželku a dcerku, respektive přeludy. A že na ně uprostřed nehostinné přírody bude prostor, stejně jako na armádní výcvik... Což už se přeci jenom trochu víc zajídá. Palce divák každopádně drží o sto šest. Tvůrci dají několikrát vzpomenout na Bergův kousek Na život a na smrt, kde si to v afghánských horách nesmírně (!) fyzicky zdatní a psychicky odolní chlapáci z Navy SEALs rozdali s výraznou přesilou. ()

HellFire

Šestý díl začíná pokulhávat, když se Reece dokáže zbavit SEAL týmu i přesto, že má prostřelené rameno a ztratil léky. Šplhá si po skalách jako kamzík a na poslední chvíli vždy zmizí. Co potěšilo, tak Leeroy :). ()

Ouwen

Prototyp inovativního konceptu, kterému chyběl k dokonalosti jen větší důraz na syrovost a detaily. Takhle si představuju pořádnou evoluci akčního žánru. ()

• Reece (Chris Pratt) před vyzrazením své pozice odvede pozornost SEAL týmu nahrávkou „Let's do this, Leeroy Jenkins!“, což je meme ze hry „World of Warcraft“. (HellFire)