Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

• Veľká Británia Trust No One: The Hunt for the Crypto King
Veľká Británia, 2022, 90 min

Réžia:

Luke Sewell

Mladý zakladatel krachující burzy kryptoměn je zničehonic po smrti a rozzuření investoři se nemůžou zbavit dojmu, že na tom všem něco nehraje. (Netflix)

Adramelech odpad!

Film o tom, že moderní technologie umožňují nové formy kriminální činnosti. Metody podvodníků, totiž spoléhání na lidskou hrabivost, se však nemění. Pro mě osobně zhola nezajímavý film, neboť podle mého názoru jsou kryptoměny podvodem už z principu. Možná se můžou hodit, když člověk nakupuje na darknetu, ale tam já nic nekupuji. ()

Marigold

Poněkud ubíjející přehlídka mluvících nerdích hlav a redditový kachen v různé úpravě. Sewell se tady i vinou trochu statického virutálního materiálu nepřiblížil svému drivu z Bad Sport a i přes fascinující příběh je to taková burza spekulací a marné hledání nějakého dramatického tahouna. ()

Djoker

Kryptoměny přinesly obrovské možnosti pro podvodníky specializující se na nové technologie. Tvůrci předhazují mnoho šílených teorií, které by vysvětlily celou záhadu kolem krachující burzy, ale princip Occamovy břitvy je neúprosný. Nejjednodušší vysvětlení je to správné, ale sledovat ty vykulené nerdy je docela hlína. ()

Arsenal83

Pre mňa nezaujímavá téma, aj podanie dokumentu. Podvody prechádzajú do online priestoru, to mi je jasné, ale kryptomeny sú fakt ukradnuté. Radšej už tie vraždy. Teda v dokumentoch samozrejme. https://dokumenty.tv/duvera-se-nevyplaci-hon-na-krale-kryptomen-dokument/ ()

Marze

Trochu me zklamal zaver, ale sila dokumentu je hlavne v poukazani na rizika kryptomen a sedeho podsveti podvodniku. Cela leta bitcoin zavratne rost a najednou zprava, ze Jizni Korea a Cina tuto menu zakazi a bum,50% hodnoty dolu. ()

Johnny.ARN

Zase raz. Na to aké hovná Shitflix produkuje vo filmovej sekcií, dokumenty sú presný opak. Chytený som bol od začiatku do konca a tak, ako sa objavovali dôkazy, menili sa aj moje teórie. Perfektne vygradované, skvelá téma, už len tá čerešnička tomu chýbala. Chcel som proste viac odpovedí. 4 z 5 ()

wooozie

Překvapivě dobře a poutavě zpracovaný dokument, co vám toho za 90 minut, které utečou jako voda, poví o současné společnosti více než dost. Tedy nejenom o kryptoměnách, ale i o samotném investování, důležitosti práce investigativních novinářů, zdrojování informací, internetových konspirátorech a faktu, že každý z nás za sebou na internetu táhne nesmazatelnou digitální stopu. A navíc to má super tempo, kdy s každým dalším odhalením je to napínavější a je to zábavné skoro stejně jako tento jednoduchý návod na krypto. ()

Mazlik4

Příběh není o kryptu, ale vypráví o lidské chamtivosti a ignoranci. Pro některé lidi je zkrátka jednodušší vést vlastní marné vyšetřování vytunelované krypto-burzy, než si před samotným nákupem udělat vlastní rešerši služby kam chci poslat celoživotní úspory! ()

JM87

Jeden z těch dokumentů u kterých si říkáte "Tak tohle se mohlo stát leda v hraných filmu". A ono houby. Doporučuju. ()

BOURQUE

Každý biznis má svojich predátorov a ľudí s nedobrým úmyslom, predovšetkým IT sektor a svet bitcoinu nie sú výnimkou. Divák na niektoré otázky okolo kanadskej spoločnosti QuadrigaCX a Gerryho Cottena síce dostane, no tie zároveň generujú ďalšie otázky. Vedenie a spracovanie príbehu je celkom solídny, správne tempo dávkovania informácii (čo sa stalo, je za tým všetkým Gerryho manželka alebo nie, investigatívne novinárstvo) a primeraná dynamika príbehu sa postarajú o to, že tých deväťdesiat minút pomerne rýchlo necháme za sebou. Práve za to dávam štvrtú hviezdu. P.S.: „„Keď úrady nedokážu rýchlo a adekvátne vyriešiť nejakú kauzu, tak potom ľudia za počítačom sa začnú hrať na vyšetrovateľov.““ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

rublik05

Další zajímavý true crime dokument, jehož největší slabinou je finální zpracování. Námět je zajímavý, dané téma mě velmi zaujalo, chválím střízlivou stopáž, zpracování rovněž není nejhorší. Nejvíce mi však vadila ta přemíra konspirací, někteří účastníci mi přišli až lehce posedlí, nelíbil se mi ani častý odklon od faktů, byť jich není zrovna mnoho, a kladení většího důrazu na co možná nejšílenější teorii, které zde vlastně mají největší prostor. Dalo by se to shrnout, že dokument je prakticky samá spekulace, ale fakta téměř žádná. I tak ale věřím, že své fanoušky si to najde, milovníci konspirací či fanoušci kryptoměn by mohli být vcelku spokojeni. 6/10. ()

jigsaw44

Základné pravidlo je, že keď už človek do krypta investuje, tak iba toľko, že v prípade plnej straty by to pre neho nebol problém, dalšie pravidlo je dávať krypto do hardwerových penazeniek prípadne rozdelit do viacerich búrz. Další diel bude zrejme o Sam Bankman-Friedovi a jeho FTX. ()

PMU

Cotten byl pěknej píčus. Ale ti, co vrazili do krypta své jmění a klidně prodali byt a ještě si půjčili.. totální píčusové a není mi jich vůbec líto. Nedosrželi základní pravidlo. Lidi, do krypta dejte jen peníze o které když přijdete, nezhroutí se vám svět. ()

sourekm

Co na to říct? Nenechávejte si kryptoměny na burzách a když je prodáváte, volte renomované burzy a i tak odprodávejte postupně. Nikdy ne najednou. Zredukujete tak pravděpodobnost situace jako jsme byli svědky ve filmu. Podvodníci byli jsou a budou. Nemá smysl bojovat za lepší svět, lepší je přijmout svět takový jaký je a do rizika zkrátka započítat i to, že prostředník přes kterého obchodujete může být podvodník. Tenhle dokument není jen pro coinery, ale pro každého mladého člověka který věří všemu. P. S: Nevěřte ani mě. ()

vimluk_CZ

40 % Po famózním Tinder Swindler přišel Netflix s nudným a utahaným mladším bráškou. Snaží se vám dramaticky popsat situace (nezlobte se na mě - ale bezmozkovitých) lidí, kteří "dají celý svůj majetek do krypta?! a BohUŽel o něj přijdou.." - smutný to život. Zajímavý mi přišel až konec a skvělá myšlenka, že v dnešní době budou konspirační teoretici vždycky vyvracet, v co věřit nechtějí, i když existují jednoznačná fakta o jejich nepravdě. A s takovými lidmi se nemá cenu hádat, protože je nikdy nepřesvědčíte (ano - koukám se i na vás anti-waxxxeři :) ()

BigAlex

Natáhnutý a nic neříkající dokument o krachující burze na kryptoměny. Zpověď několika rádoby chytrolínů, kteří se plácají po ramenou jak chodili na IQ kroužky, ale neznají základní zásady investování. Společnými silami pátrají po stopách vedoucí k zmizelému zakladateli prostřednictví discordu, redditů a bůhvíčeho. Žádné přímé důkazy, pouze truchlící rozhovory a ospravedlňujicí blonďatá sestra. HODL. ()