Na Jamesa Bonda (Sean Connery) už čaká nová úloha. Zistenie, kto stojí za gigantickými diamantovými pašeráckymi cestami, ktoré situáciu na trhu s diamantom stále viac zhoršujú. Všetko sa odohráva naprosto diskrétne a na hladký priebeh dohliada aj dvojica krutých zabijakov, ktorá sa dokáže postarať o akýkoľvek problém. Bond prichádza do Holandska v novej identite miestneho pašeráka s jediným úmyslom. Preniknúť do štruktúr obchodu a konečne dostať Blofelda... (STV)

Fallout

Vcelku stupidní ale pár nezapomenutelných okamžiků se tu najde -můj nejoblíbenější je závěrečná likvidace záporáků Winta a Kidda -pokaždé mě to dokáže neskutečně rozesmát ()

x_ander

Trochu slabší bondovka, ale stále jde o příjemnou podívanou. Connery nám zestárl, avšak charisma má stále na rozdávání a styloví zabijáci Wint a Kidd stojí rozhodně za to. ()

elanista1

Za styri roky Connery neskutocne zostarol, aj sediny uz dokonca ma, a coraz viac mi pripomina jeho dnesnu podobu. Bondovka so zaujimavymi a pohladnymi postavami, s velkym zmyslom pre humor, mnozstvom napaditej akcie, ci premakanejsich unikov z istej smrti. Vyborna klasika, a velmi sympaticky navrat ku Connerymu po rozpacitom Lazenbym. ()

benny159

Povedal som si, že si pozriem všetky bondovky od prvej po poslednú. Túto musím bohužiaľ zatiaľ hodnotiť ako najslabšiu. Hlavne kvôli nudnému a nedotiahnutému scenáru. Ani bond-girl ma nejako výraznejšie neoslovila. Sean Connery už síce troška starší, ale stále vo forme. No napriek tomu slabší priemer. ()

lobo87

Najslabší Conneryho bondovka, na čom mám aj on sám zásluhu. Nezáživné, neoriginálne (teda až na dvojicu Wint a Kidd). Je čas predať žezlo novému Bondovi... 60% ()

VanBradley89

7. Mise agenta 007 a Conneryho návrat. Odlehčenější atmosféra, několik vtipných situací. Ale bylo to takové nemastné, neslané. Lepší než Žiješ jenom dvakrát, ale ne o moc. Blofeld ušel, ale takoví konec si nezasloužil. Dvojice vrahů ho opravdu hodně převyšuje. Bond girl, na to jak jí prezentovali v úvodu. Vychytralá a chladná. Se nakonec stala jen další pipkou v nesnázích. Samotnou kapitolou je představitel hlavní role. Charisma by mohl stáčet do flašek, hlášky mu pořád jsou, ale tak strašně zestárl a působil hrozně unaveným dojmem. Výměna už byla nevyhnutelná. Z šesti Conneryho Bondů po dlouhém rozhodování považuji za nejlepší tu třetí : Goldfinger. ()

Fíma

Bondovka se vším všudy. Ano, je to jedna z dalších bondovek, další bondovka s Connerym, ale jediné, co ji můžeme vytýkat, je to, co by se nám na bondovkách mělo vlastně líbit. ()

Stanmi

Ve svém sedmém filmovém dobrodružství se James Bond (Sean Connery) vydává po stopách pašeráků s diamanty...Další bondovka a opět jiný Bond, tentokrát však tvůrci nechtěli nic podcenit a tak přesvědčili Seana Conneryho, aby si ještě jednou oblékl smoking agenta 007 (nakonec si svou roli zopakoval ještě v neoficiální bondovce Nikdy neříkej nikdy). Sean nám za ty čtyři roky krapet zestárnul a také už nehláškuje, tak jako v předchozích filmech (což je však vina scénáristů), ale pořád se umí slušně bít a stále má svůj osobitý šarm. Příběh plyne celkem slušným tempem a jde vidět, že tvůrci přidali především na humoru (např. Jamesův útěk v lunárním vozítku) a v zásadě tak už snímek připomíná pozdější filmy s Rogerem Moorem. Jinak jsou Diamanty takovou americkou bondovkou v tom smyslu, že většina filmu se udehrává na území Spojených států, především v Las Vegas (což je město pro Jamese jako stvořené), Bond navíc jezdí ve Fordu Mustang a bond-girl ztvárnila americká herečka Jill. St. John. Opět nechybí Bondův tradiční protivník, kterého si tentokrát zahrál Charles Gray, který byl rozhodně správnou volbou. Stejně jako u jiných bondovek i zde musím pochválit ústřední skladbu Johna Barryho, kterou skvěle nazpívala Shirley Bassey. Pokud však srovnám tento snímek s předchozími filmy, tak Diamanty jsou věčně mi z toho výcházejí jako neslabší Conneryho bondovka, ale na druhou stranu se pořád jedná o povedený a zábavný film. ()

eMeMko

Bond č.7. Návrat Seana Conneryho v roli 007 sice znamenal zlepšení, nicméně kvalit předchozích dílů s tímto hercem již tento snímek nedosáhl. Bond je trochu starší, což se projevuje na jeho výkonech, zápletka je přinejmenším zvláštní a děj celkově trochu zmatený. Zajímavým elementem bylo také (nejspíš) gay duo zloduchů, o kterých opravdu nevím, co si mám myslet. Člověk by předpokládal, že pašování diamantů je silné téma, nicméně tento film ho rozhodně plně nevyužívá. Finální hodnocení: Průměrná podívaná, kde je rozhodně co zlepšovat. ()

blondboss

Bondovské pokračovanie opäť v hlavnej úlohe s Connerym. Svižná akcia, svižný dej, zaujímavé, aj keď miestami už naozaj smiešne efekty a scenáristicky bohatý snímok. Hlavne to dvojité "pochovanie" zaživa sa mi páčilo. Connery opäť skvelý, aj keď už bolo trochu vidieť, že to už naozaj robí iba kvôli peniazom, bond girl nič moc a Blofelda tentokrát hral dosť nevýrazný típek. Preto môžem povedať, že jedna zo slabších bondoviek, ale v rámci akčného žánru slušný nadpriemer. 70 % ()

Jorge4005

Tuhle recenzi píšu podruhé. Jelikož jsem ji věnoval dost času a přetáhnul jsem něco přes hodinu psaní kometářové sekci ČSFD. Po odeslání jsem dostal zprávu že mě automaticky odhlásily a recenze je fuč. Myšlenky na to že musím tomuto filmu dát více času mne dovedli skoro k šílenství. Při předchozí recenzi Ve službách Jejího Veličenstva  mě film doslova odrovnal. Jelikož prakticky krom sexu nebylo o čem psát. Sexuální scény a jejich děj jsou na úrovni béčkových poren co se v dnešní době točí. Přejdeme k recenzi 2.0. Hned ná úvod má 007 misi. Hledá jistého Bloefelda. Během pátrání působí Bond nelítostně. Dokonce odmítnul soulož od pohledné ženy což bylo poprvé a přináší to do této série jistou revoluci ve vyprávění. Bond Bloefelda najde a zavraždí. Poté nás děj ihned přesune do Afriky, kde má mezi pašeráky dojít k předání diamantů. Do toho nám vstupují dva vrazi, kteří chtějí okrást a zabít pašeráka s těmito kameny. Jako způsob usmrcení vezmou ze země škorpiona. Aby je nebodnul tak si jako ochranu vezmou rukavice, protože je jasný že přes rukavice tě nebodne. Při konverzaci s pašerákem, kdy se vydávají za spojku. Strčí jeden z nich škorpiona za triko, jako když malej kluk na důkaz zájmu o dívku strčí sněhovou kouli za krk. Muž po bodnutí ihned umírá. Poté odcházejí a drží se přitom za ruce. Jistý náznak toho že se jedná o gay pár tu je (ve scéně v letadle řekne o Bondgirl že na ženu vypadá dobře. Takovou poklonu obvykle od heteráka neuslyšíte). Přece jenom kdo drží s chlapem za ruce. Já se naposledy držel za ruce s klukem, když jsem chodil do školy, ale to mělo význam. Tohle asi taky, ale ne ten stejnej. Poté co ukradnou diamanty je předají své pašeračce (které je kolem 70let), která diamanty dostane do Amsterdamu. Kde jí zabijou jenom proto, aby diamanty dali pašerčce co je sexy, aby měl Bond koho prcat. Bond se vydává za jejího nového kolegu se kterým musí diamanty propašovat z Holandska do Vegas. Ve Vegas se jejich cesty na čas rozejdou. Bond jde hrát karty a daří se mu. Toho si všimne jedna zlatokopka se slušným výstřihem. Bond vyhraje a jdou to oslavit k němu do pokoje. Při líbání uslyší zvuky. Bond si uvědomí že v pokoji nejsou sami. Rozsvítí světlo a uvidí 4 muže. Všichni jsou bílé barvy pleti. Chytí zlatokopku a vyhodí ji z okna do bazénu. Zjistíme že to jsou muži naší pašeračky. A její lidé sloužily jen ke zbavení konkurence, proto poklidně odejdou a nechají náš pár v klidu souložit. Později má dojít k předání. 007 to sleduje jen z dálky. Pašeračka má jít do strašidelného domu což je jedna z dětských atrakcích co se v kasinu nachází. Na konci je klec ve které je černoška, která se promění na svého předka tedy na opici a vyděsí všechny děti. Netušil jsem že tohle černoši dovedou. Není divu že stále existuje rasismus. Většině dětí ten strach zůstal i v dospělosti, že by se mohli černoši změnit na opice a útočit na ostatní. Jo tohle by v dnešní době neprošlo. Během toho co děti prchají a já se nepřetržitě smál. Diamanty zmizeli. Posuneme se o hodinu dál. Bond zjistí že majitel kasina má zřejmě diamanty u sebe a za vším stojí. Proto se vydá do jeho rezidence. Zjistíme že Bonda očekával. Celou dobu zatím byl Bloefeld. Zjistíme že nezemřel, protože se naklonoval. Sehnal 2 lidi kterém změnil tvář a vypadali přesně jako on. Což technicky není přímo klonování, ale chovají se jako on, mluví jako on a Bloefeld sám řekne že neví, který z nich je původně ten pravej. Prostě debil. Bond střelí jednoho debila do hlavy a druhý místo toho, aby ho střelil mu řekne že ho zasvětí do jeho plánu, ale až zítra. Zatím mu ukázal výtah, který ho přesune do jeho nového pokoje. Bond bohužel neměl na výběr a nastoupil. Ve výtahu se spustí plyn, který Bonda nezabije, ale uspí. Vrací se naši teplí vrazi, kteří taky Bonda nezabijou, ale odvezou ho na staveniště. Zde ho ukryjí do roury. Opravdu složitější plán vraždy jsem ve filmu nezažil. Druhý ten si stavaři Bonda nevšimnou a zakopou ho do země. Bond se z roury dostane díky svému důvtipu. Mezitím zjištujeme Bloefeldův plán. Do vesmíru odpálil raketu s laserem, který může vystřelit na jakékoliv místo na zemi. Odpálil ihned americkou základnu v Dakotě a sovětskou ponorku. Takže má celou zemi jako svoje rukojmí. Jelikož Američani ani Sověti nemají nic čím by laser dokázali sestřelit. V jednom z minulých filmů se chtěli navzájem sestřelit atomovkami, ale když nejde o spor mezi amíky a rusy tak jsou neschopná hovada. Bloefeld řídí laser ze své základny uprostřed oceánu. Bond jako správný agent dorazí na místo nenápadně. Zaklepe a všem dá vědět že tu je. Bloefeldovi muži Bonda zajmou. Ten na Bonda flexí jakou má moc a místo toho aby Bonda konečně zabil. Tak ho uvězní do místnosti kde je sklápěcí otvor po kterém Bond uteče. 007 nakonec Bloefelda porazí. V poslední části filmu je Bond na romantické plavbě s pašeračkou. Do toho přijdou homo-vrazi převlečení za číšníky. Přivezou jim večeři. V zákusku je ukrytá bomba. James pozná že není něco v pořádku. Strhne si rvačka. Jeden z vrahů vezme do rukou špízy a zapálí je. Zaútočí těmi špízy na Bonda. Místo toho aby měl u sebe nůž, pistol cokoliv. Bond je ale zvyklý na ženy co jsou žhavější než rozpálené špízy. Bond využije špízy proti němu a hodí po něm flašku whiskey a začne celej hořet a vypadne z okna. Druhé vraha rázem přemůže bombu mu strčí do prdele a bum titulky. Shrnutí- Dost z děje jsem vynechal, přeci jen film má 2 hodiny a jsou tu zas pasáže co jsou nezáživné a jen film natahují a dělají ho nudnější. Hlavní záporák mi přišel vyloženě jako debil. Příležitostí na zabití Bonda měl spoustu až to působili stupidně. () (menej) (viac)

kanalek

Návrat Conneryho ve velkém stylu.Uplynulá léta jsou vidět nejen na jeho tváři, ale i na efektech a akčních scénách, které se od prvních dílů výrazně polepšili.Přesto však pro mě jedna z průměrnějších Bondovek. ()

sAreOn

Sice mi tato bondovka přijde poněkud slabší oproti předchozím dílům, ale pořád dávám 4 hvězdy. Přijde mi, že Connery trošku přibral, ale charisma má pořád stejné. Navíc zajímavý záporáci -Wint a Kidd - se svými perfekt hláškami. Lepší průměr ()

kishi_SO

prva polovica na nezaplatenie. Vtipne, napadite a napinave. A ked sa zacala "vesmirna" nahanacka ma to pohltilo uplne. Avsak vyvrcholenie som si predstavoval trosku inac. Ale Connery nesklamal. ()