Chronos Corporation je firma, ktorá pomocou genetických operácii mení ľudí na Zoanoidov - monstrá s nadludskou silou. Jej cielom je nastolenie nového rádu, kde Zoanoidi prevezmú vládu nad svetom. Posledným krokom je získanie špeciálnej mimozemskej zbrane zvanej Guyver, ktorá svomu nositeľovi dáva obrovskú silu. Tá sa však náhodou dostáva do rúk nič netušiacemu mladému mužovi, ktorý sa stáva poslednou nádejou ľudstva.

Film vychádza z japonskej komiksovej predlohy Yoshiki Takaya - "Bio-booster Armor Guyver", podla ktorej bol natocený aj 12-dielny anime seriál. (kitano)

cariada

Tohle nemělo hlavu ani patu, k tomu neskutečně stupidný kostýmy a triky. Jediný co je na celým filmu pěkný je Vivian Wu, ale ta to celé neutáhne, jedna nekonečná bitka, která asi tak po dvou minutách je stereotypní a nudí. Dost mě překvapuje jak nda tím každý slintá blahem, silně mě to připomíná jistý seriál http://www.csfd.cz/film/105766-strazci-vesmiru/ ()

tron

„Niektorí ľudia urobia pre chytenie ryby všetko.“ Po PRENASLEDOVATEĽOCH (r. Jon Hess/1988) ďalší americký light horor 80. rokov, kde občas uvidíme explicitnejší záber, ale väčšinu času len pekných, zamilovaných, bezstarostných a mladých Američanov, bojujúcich proti monštrám. To všetko posypané zaručene (ne)vtipnými okamžikmi (bitka s pouličnou zberbou, vpád na nakrúcanie). Je vidieť, že snímka (z produkcie mizerného Briana Yuznu) vznikla predovšetkým kvôli "maskérskym" scénam. Tie však jednak časom zostarli, jednak sú komické (strach z nich rozhodne nejde, vyzerajú skôr ako kamaráti Jima Hensona, s ktorým chodia každú nedeľu doobeda na veľkú čokoládovú) a jednak nie je dobré, ak film vznikne len kvôli „technickej stránke“, pretože to znamená nedohliadanie na herecké výkony (fúzatého Marka Hamilla sprevádzala Sila a tak je ako použitý agent Reed ešte to lepšie z tohto kardinálneho maléru) a scenár (škoda reči). Divák si uvedomí, o čo lepšie boli surové sci-fi horory ZLOMOK SEKUNDY, TAJOMNÉ ZLO a TEMNÝ ANJEL (samozrejme sa nebavíme o áčkarskej tvorbe á la VOTRELEC, ROBOCOP a VEC). Nechýbajú "ksichty", ako Michael Berryman (Pluto z cravenovky HORY MAJÚ OČI) a Jeffrey „Re-Animátor“ Combs, ale to je asi tak všetko a neviem, prečo nedávam rovno 20%, lebo vidieť toto ešte raz, podrežem sa. ()

Flipnic

Myslím, že tohle je takové hodně velké béčko pro mládež a děti. Dospělý to snad nemůže brát vážně. Rozhodně na tom filmu není nic výrazně špatného, ale je to prostě taková taškařice, kde se pořád perou jacísi gumáci (všelijaké příšery) s hrdinou Guyverem, který je vlastně obyčejný kluk. Strašlivé přehrávání herců úplně bije do očí, to jsem v rámci takto seriozního filmu opravdu dlouho neviděl. Humor je spíš naivní. Triky jsou prostě takové spíš pro děti. Taková dobrodružná sci-fi oddechovka. ()

Shit

Sci-fi akční béčko, kde gumový monstra bitkaří stylem, ve kterým by se dalo hodně vzdáleně vidět nějaký bojový umění a proti nim týpek v gumovým oblečku, co si hraje na nějakýho hrdinu, bohužel jeho bojový kreace sou teda taky "pastva pro oči". Děj taktéž mizernej, hudba vesměs taky. No prostě sem se pronudil až do konce a jediný co tuhle srajdu aspoň mírně zachraňuje je duo z Re-animátora Jeffrey Combs a ďábelskej David Gale, nicméně oba byli asi tak o třídu lepší v Re-animátorovi a krom toho Combs je tady asi jen 2 minuty ()

choze

Ze stránek anime do anime seriálu a přes anime film až ke dvěma americkým celovečerákům. Takovou cestu absolvovala tahle klasická šikmooká báchorka na dobrou noc o tom, kterak pohledný teenager k emzáckému brnění přišel, s jeho pomocí zkungfoval armádu zlých mutantů na jednu slizskou hromadu a zachránil tak dívku svého srdce. A svět, samozřejmě. Triviální děj, stěží půlrozměrné postavy, infantilní humor, ale hlavně přehlídka proměn lidí v barvitá gumová monstra (Cronenberg by si z toho radostí cvrkl do gatí) a jejich následných vzájemných bitek. Coolovost funícího titulního heroje je nesporná, účast Berrymena, Hamilla (nenechte se zmást posterem, Hamill nehraje Guyvera), Combse (Yuzna produkoval) a obzvláště pak Linney v roli scream queen věru příjemná a dostane se nám i pár pěkných efektíků (Guyverův morfing) a chuťovek (Guyver vlastnoručně porodí sám sebe císařským řezem). Bohužel po totální demenci (a z ní plynoucí zábavnosti), stejně jako po kvalitách bitek "STRÁŽCů VESMÍRU" snímek jen nesměle pošilhává. O správném anime feelingu nemluvě. Pro jistotu to ještě jednou zopakuju pro ty, které stejně jako mě přilákalo jméno Jamese Wanga, režiséra ultimátní bitkařiny ŠÍLENÁ JÍZDA - bitky jsou tu SRAČKOVÉ, což Wang napraví v druhém díle. ()

genetique

Tento prvý film, ktorému slúži komiksová predloha o Guyverovi bol natočený z môjho pohľadu, len ako akýsi experiment. Akási skúška toho, aká bude odozva, lebo sami tvorcovia nevedeli, akým žánrom sa uberať. Absolútne mi tu nesedeli prvky komédií, lacných vtipov a poznámok, preto sa už pri filme 'Guyver: Dark Hero' uberali serióznejšou cestou kung-fu mlátičiek. Ale aj tak veľmi slušný nárez. 75%. ()

Hellboy

Guyver je mizerně natočený film s pekelně pitomym scénářem, špatným herectvím, hroznou režií, kamerou i střihem. Působí jako nějaký amatérský studentský filmeček, což také v podstatě je - velká část štábu jsou debutanti. Z řady běžných amatérských Béček a Céček ale vybočuje propracovanými maskami, což je jediný důvod, proč se na tuto podivnost dívat. Steve Wang se inspiroval japonským anime seriálem a vytvořil film, který působí jako ukázková prezentace jeho práce. Ne režisérské, ale maskérské. Na tomto poli totiž má jen malou konkurenci. Výsledný film je šílená žánrová směska, potácející se mezi souboji se špatnou choreografií, nudným kecáním a hloupými vtipy. Ale vidět potyčku mezi člověkem v mimozemském kostýmu a lidskou rybou, plus ještě Marka Hamilla deset let po Star Wars na naprostém dně, to vlastně stojí za to. Jen mě mrzí, že samotný Guyver je takový neschopák. ()

kitano

Velmi jednoduchy pribeh tohto b-cka je velmi jednoduche tolerovat a z to z toho dovodu, ze film je vrchovato zaplneny skvelou pracou maskerov a tvorcov specialnych efektov. Film je vlastne takou prehliadkou velkeho poctu roznych mutantov, z ktorych kazdy je jsvojou vyzazou jedinecny. Na samom vrchole je samotny Guyver, ktoreho prevedenie je skutocnou majstrovskou pracou. Staci sa tak uvelebit pred telku a pripravit sa na paradnu zabavu plnu maskerskeho umenia, niekolko podarenych specialnych efektov, slusnej akcie a to vsetko doplnene o nadsadzku a humor. (8.3/10) ()

Kusko.t2

Celkom zábavná mlátička vesmírnej hávede a Guyvera, ale tej srandy tam bolo trochu moc. Ufóni, ktorí vyzerajú ako zmutovaný hmyz, sa snažia získať mimozemský obranný mechanizmus Guyver naspäť, avšak nedopatrením sa dostane k jednému mladíkovi, ktorému tento armor padne vhod. Náhodne sa mu ho podarí aktivovať a mlátička začína (dosť skoro, ide sa hneď na vec bez nejakého nudného úvodu). Film na také 3* s dobrým nezvyčajním príbehom dalo by sa povedať, s dobrými efektmi a maskami, so značným počtom HITov do ksichtu a celkovo do tela. Guyver vyzeral dosť dobre, vydaril sa chlapík jeden. ()

Jordan

Fúzatý poliš ex-skywalker stále v tej istej vetrovke, otvorene hard-core béčkový námet, scenár i prevedenie a malý rozpočet - to sú veci, s ktorými tento film doznievajúcich osemdesiatych rokov hrá vysoko zábavnú hru plnú skvelých masiek a oldschoolových efektov, zaujímavých figúrok a bizarných momentov/scénok. Roztomilé. ()

Campbell

Film sám o sobě za nic moc nestojí, ale docela mě překvapily jména, Brian Yuzna coby producent, a hrají zde Berryman, Hamill, Quigley a Combs jako třešnička na dortu? No říkal jsem si že to nemůže dopadnout špatně. Inu jak to bývá dopadlo to špatně. I když již zmiňovaný herci byly na pohled fajn, tak tam byly chvíli a zbytek stál na mizerných hercích kteří stály za starou bačkoru. Efekty byly docela ucházející, spíše mi přijde že režisér je děsnej fetišista, prostě se vyžívá v oblecích. Souboje stojej tuplem za pendrek. Jsou děsně nepřehledné, a špatně udělané. Takže 2* za film jako celek a ta 3 je za vynikající hudbu, hudba bych se nebál říct, je to nejlepší co film může nabídnout. ()

corpsy

Toto je dážď 90tkovej atmosféry, spracovania a filmového prejavu. Old school ( a neuveriteľne dobre vyzerajúce ) triky, béčkový Mark Hamill a comicsový look, ktorý dnes už proste nezažijete. ()

ConanVJ

No jako vzpomínka z mládí super, ale v dnešní době tento film asi těžko obstojí. Je to spíš vtipný béčkový sci-fi. 60% :) ()

Mr. Filuta

Samozřejmě že je to demence na N-tou, ale v pohodlném křesle, s pivem v ruce a párem tlemících se kamarádu vedle sebe je to 92 minut čisté zábavy. A ty pompézní souboje a kostýmy typu "Power Rangers"... k nezaplacení! ()

Vampireman

Přidávejte po hvězdě, pokud splňujete něco z následujících: je vám plus mínus šest let, jste rapující černoch ze zaostalého amerického ghetta, máte rádi gumová 90s' monstra, Mutronics je váš první film anebo máte rádi Reanimátora, nebo když máte stejnej vkus jako já a gebíte se tak mocně, že přijdete o hlas, když se Marku Hamillovi nejdřív zblázní noha a potom zmutuje do nějaké smutné hromady tykadýlek. ()

AlistairMir

Jako malej jsem na tomto filmu ujížděl a ten raper co připomíná po proměně agamu byl pro mě neskutečnej borec. Masky na tu dobu super a u filmu jsem se v tu dobu jak nasmál tak i bál když monstra hledala naše klaďáky. Teď už se u toho sice jen směju, ale film pro mě ze svého kouzla neztratil ani zlomek. A tu mimozemskou zbraň jsem děsně chtěl. ()

Jango_Fett

Autor se inspiroval komixy a kresleným japonským seriálem. Jeho skalní fanoušci nebyli filmem zrovna nadšeni, avšak takovým případem je i Pán Prstenů a kam to dotáh? Dostal 11 oscarů. The Guyver (v Evropě dostal z nepochopitelných důvodů název Mutronics) sice nedostal žádné oscary, ani nebyl nominován, avšak dokáže zaujmou svoji originalitou a akčními scénami, kde proti sobě mutanti používají kung-fu. Masky jsou dobře provedené a stejně tak je impozantní i proměna lidí na nestvůry. Za pozornost rovněž stojí Mark Hammil (Luke Skywalker), který si už pak ve filmech moc nezahrál. Zde ho můžete vidět ve vedlejší roli detektiva. Film je míchanice několika žánrů. Tváři se jako sci-fi, komedie, akční film a mohla by se tam najít i trocha toho horroru . Možná proto má u některých lidí takový úspěch. Mutronics jsem viděl ještě jako malý a od té doby patřím k fanouškům celého fenoménu Guyver. ()