Guyver, supervýkonná zbraň z mimozemské civilizace, je ukryta v těle Seana Barkera. I když Sean plně nechápe zdroj síly, který je v něm soustředěn, snaží se jej nezneužívat. Ale mezihvězdné impérium Kronos se rozhodne Seana zajmout a jeho prostřednictvím za pomoci Guyvera ovládnout planetu Zemi... (MIDO FILM)

Kusko.t2

Taktiež aj ja som mal to šťastie vidieť tento diel ešte na dnes už neexistujúcej stanici VTV. Tento film tam bežal požehnane krát, a keďže je to film ktorý neomrzí nikdy (mňa určite), videl som ho dosť krát a vždy to bolo rovnako super. Guyver II je oproti prvej časti viac Dark, maximálne akčný, ucelený a úžasný. Ja som videl najprv túto druhú časť a potom až po dlhých rokoch som si zohnal aj jednotku. A samozrejme jednotku som nenechal osamotenú a zohnal aj dvojku. Aj napriek tomu, že som videl najprv tuto druhú časť, zážitok z nej bol 100%, pretože je to film sám o sebe, bez nejakej väčšej náväznosti na prvý diel. GUYVER: DARK HERO je podobne ako napr. ROBOT JOX pre malého chlapca ten najväčší filmový zážitok. Ale tieto filmy sú takého druhu, že keď už sa vám raz páčili, tak sa vám budú páčiť navždy. ()

fr3ak

Asi jsem divnej, ale mě se to líbí úplně stejně jako před lety. Co se tvůrcům podařilo vykouzlit s tak malého rozpočtu je jednoduše úžasný, mě vlastně ani nevadí zjev Zoanoidů. Co ale opravdu stojí za pozornost je Guyverovo "brnění". To vypadá vskutku parádně a uvěřitelně. Potěší i velmi dobře zobrazené násilí. Každopádně je největší síla snímku v soubojích, jejich choreografie je bezchybná a každá mlátička je tak trochu jíná a přitom krásně přehledná, takže je hned vidět v čem má Guyver oproti ostatním výhodu. Závěrečný souboj s Guyverem Zoanoidem je naprostá pecka! Já jsem stále nadšený a kecy o Power Rangers si strčte víte kam, tohle je úplně jiná liga. ()

POciSEM

Nehorázná řežba.Chtěl sem si dát lehkou dětskou nostalgii a omylem se mi dostal pod ruku tenhle hardcore.Druhej díl Guyvera taky hýří gumovýma kostýmkama ale tentokrát šli dětičky spát a hyperdimenzionální oblek na sebe navlíkl Solid Snejk.Po masakrálnim začátku to trochu šlo s tempem dolu ale jakmile dorazil Snejk na archeologický naleziště tak se rozjel ten pravej masakr.Vlkodlaci neexistujou tak si to Guyver musí rozdat jenom s emzáckym šmejdem z vesmíru.Teda vypadá to fakt jako debilní dětská kravina ale ta choreografie fightů a to krásný gore mě totálně rozbilo.Bomba ()

AGAMENON

A pak že nemůže být druhý díl lepší než první. První díl u nás koloval, jako ve spoustě jiných států, pod názvem Mutronics. Měl námět o jakém sní každý kluk, tajné laboratoře, monstra, bojové umění, outsider co dokáže morfovat a nakopat všem prdel, paráda, škoda že byl vybrán tak slabý režisér, který nedokázal dát filmu pořádné tempo, ubohé bitky, jen ty masky byly pěkný. A teď tady máme druhý díl, který si odpustil komickou polohu, za to přidal na temnosti, mystičnosti a akci. Steve Wang, chlápek co přicmrdával už i režii prvního dílu, konečně dostal dostatečně prostoru, jen ten omezený rozpočet (přesto film působí mnohem výpravněji, než doopravdy stál) mu hází ne klacky, ale rovnou klády pod nohy, v prvních dvou třetinách si Guyvera užijeme pouze ve dvou scénách a Zoanoidy jen jednou!!! Pak přijde poslední třetina, hlavní hrdina se konečně pořád morfuje, zápasí a to nemluvím o finální bitce, nádhera, je prostě vidět kam šly všechny peníze, škoda že není třetí díl. ()

Ilhan

To bylo tak krásně béčkoidní. Jen škoda, že tak levně béčkoidní. I když se film datuje k roku 1994, vypadá jako by byl natočen spíš v polovině let 80. Na druhou stranu je Guyver jeden z nejcoolovějších hrdinů. Rychlý jako blesk, s božskými reflexy a vždy útočí jako první. To zasazené do celkem slušného příběhu se skvělým finále. Filmu bych vytknul dvě věci a to herecké výkony (zejména Kathy Christopherson byl hodně velký omyl) a už zmíněnou levnost, která je vidět ve všech částech filmu, ovšem kromě akčních scén, protože souboje byli dobře zvládnuté a vypadali efektně. Prostě béčko jak vyšitý a tak to mám rád. 70 % ()

• Přestože kostra příběhu - boj proti společnosti Kronos - je stejná jako v anime Kyōshoku sōkō Guyver (1989), režisér Steve Wang se rozhodl vytvořit úplně jiný příběh, který se o a původní anime nebude opírat. (ČSFD)