Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (CinemArt SK)

Bossi123

Přijde mi, že motiv je velmi podobný jako ve filmu Grimmcuty, kdy děti také vidí priseru, která je pro dospělé neviditelná, jen skrze mobilní telefony. Nicméně monstrum z tohoto filmu mi přijde mnohem více propracované, více strašidelné. Ve filmu se objevuje mnoho klišé, jako již zmíněný motiv, nereálné reakce, lidé se chovají naprosto iracionální (chodí na nebezpečná místa sami apod.). Jinak parádní hra s psychikou, docela dost pěkných lekaček, takže za mě celková spokojenost. Herecké výkony také docela fajn. ()

xxmurphyxx

Ako dám na piču bubákovi, ktorý má zjavne averziu na svetlo a oheň? Zapálim pár sviečok po baráku a pôjdem si to s ním vyriadiť s brokovnicou. Asi toľko k logike vo filme. Ale tak na konci to aspoň tomu decku dopne. Inak film taký solídny priemer. Veľmi milý bubák, konečne niečo trošku originálne, občas fajn atmosféra, občas zbytočná vata. Nič by vyslovene sralo, ale ani posadilo na riť. Mohlo sa to viac utrhnúť z reťaze, ale to je tak, keď máte horor s ratingom PG-13. Ale na romantický večer s fľaškou rumu môže byť. ()

J.Mayen

K filmu asi jen to, ze jsem ho videl pred 2 mesicema poprve a nevzpomnel jsem si ani na jedinou scenu, divny, ted po druhe mi film prisel prece jenom dobry. Neni atmosfericky, reziser tu vsazi na lekacky, ktere kupodivu funguji. Nic noveho pod sluncem,ale mozna se jeste nekdy rad mrknu. ()

Scanerior

Kostlivec je povedená hororová jednohubka. Záporák tohoto filmu je bohužel bez charakteru a jakéhokoliv backgroundu, avšak svou roli děšení ve filmu plní dobře a čas "ubraný" na kostlivcovi je věnován hlavním hrdinům v čele se Sadie, jež ve filmu funguje perfektně stejně tak jako její mladší sestra Sawyer, která vychytá všechny možné hororové scény. Celý film se dobře sledoval a líbí se mi, že na konci filmu se odráží dříve zmíněné věci. ()

david141474

No tak jako nebylo to špatný, ale nebylo to nejhorší, samozřejmě jsou některý letošní horory mnohem lepší než tohle, ale tohle je určitě lepší jak On se bojí nebo Někdo klepe na dveře. Když však pominu tohle, tak to nebylo špatný, já se celkem bavil a ta atmosféra by se dala krájet. Na tento film jsem šel s tím, že na každý hororový projekci kde jsem byl, dávali trailer právě na Kostlivce a taky, že zde hraje David Dastmalchian. Já se přiznám, já si Davida hrozně oblíbil z těch jeho rolí psychicky labilních borců a taky z Flashe. Soundtrack byl solidní, zazněl i Elvis. No a dokonce jsem potkal na stejný projekci učitele ze základky, takže solidní náhoda. No a co se týče samotného Kostlivce, tak jeho vzhled byl velice solidní a ta atmosféra s ním spojená, byla dechberoucí. Je mi jasný, že se dvojky nedočkáme, hlavně kůli hodnocení a konci filmu. Postavy musím říct, že takový nic moc a jedna linka nebyla vůbec dokončená, takže mě to celkem nasralo. No a konec filmu byl skvělej. 8/10 Já jsem spokojen. (Olympia - 10.6.2023) ()

obedovapauza

Občas bysme měli dětem a potrhlým babám věřit... V červnu pro potěchu fanoušků hororů do našich kin vtrhla poměrně horká novinka, a sice Kostlivec (The Boogeyman). Předlohou snímku je povídka ze souboru dvaceti příběhů již dobře známého creepy daddyho Stephena Kinga. Kniha u nás vyjde v novém vydání na konci letošního roku pod názvem Noční směna u nakladatelství Beta-Dobrovský. Příběh je klasická hororovka a tím pádem i snadno předvídatelná. Co si budem, v dnešní době je už opravdu těžké zplodit horor, který opravdu překvapí/vyděsí/zaujme. A jelikož v tomhle nemám úplně pro strach uděláno, tak si na to vlastně ani nestěžuju. Na začátku se tedy seznamujeme s tatínkem a dvěma dcerami, kterým právě umřela maminka a všichni se s její ztrátou snaží nějakým způsobem vyrovnat. Otec funguje jako terapeut a jednoho dne k němu zavítá muž, který po zvláštním rozhovoru u nich doma spáchá sebevraždu, od té doby se v domě začnou dít podivné věci, hlavně v blízkosti nejmladší dcery. (SPOILER ZONE ->) Lidi... tahle mrcha byla fakt ošklivá. Samozřejmě v dobrém slova smyslu, tohle prostě nechceš najít doma pod postelí. Ale žádnou paniku, za celý film jsem si jí vlastně nebyla schopná pořádně prohlédnout, jelikož tady to navodění děsivé atmosféry fungovalo hlavně na základě flash efektu. A i když byl "kostlivec" creepy, ta animace byla velmi dobrá. Obzvlášť oceňuji závěrečnou scénu, kdy Boogeyman vysává z dívky "duši/život" (?). V hororech mi nejvíc vadí příšery s očima a ty creepy zvuky, které vydávají. V tomhle případě film splňuje hned oba dva faktory, ale převažuje hlavně to zvukové vyvedení, za to, ač mě to slušně znepokojovalo, musím uznat další plusové body. Co u těchhle filmů opravdu zbožňuju, je když má děj nějakou pointu a opravdu dává smysl nebo má daná postava nějakou historii a všechno to najednou logicky zapadá do sebe. Což je hlavní věc, která mě na tomhle filmu zklamala, jelikož tu dostaneme informace potažmo vysvětlení nulové. Co je Boogeyman zač? Odráží se od nějakého folkloru? Proč se v domě hlavních hrdinů objevil zrovna až po smrti muže? Jak to, že v určitý moment nezabil, když údajně zabíjí na počkání? Co z oběti "vysává"? Proč je jeho teritorium označené černými "kořeny"? Film nám neřekne zhola nic, prostě jenom hodina a půl strašení, u kterého nemusíte nijak přemýšlet. I takové filmy jsou občas fajn, takže jsem si jistá, že své fanoušky si to i tak najde. Jen pro mojí zvídavou dušičku to nebylo moc velké uspokojení. (by Kristýna) ()

brasek

Žiaľ motáme sa iba na hrane priemerného všedného hororu. Budovanie atmosféry nefunguje, príbeh nenudí ale nie je ani nijako zvlášť pútavý. ()

Tomko87

Môzem si odškrtnúť ďalšiu vydarenú poviedku od majstra Kinga. Nepovedal by som že to je adptácia jeho krátkej poviedky ( Nočná Smena, pod názvom Strašiak) ale skorej také rozšírenie. Čo sa dialo po tom.... Mladá Yellowjacket má pred sebou sľubnú budúcnosť. Isto ju budem sledovať.. Ale nie ako Joe.. :D ()

Dexter666

Všetci vieme, ako vedia dokurviť na sto spôsobom Kingove predlohy. No tu sa ukázalo, že sa dá na to ísť aj inak - šikovne, v podstate tam, kde poviedka končí, film začína! Aké jednoduché a pritom funkčné. Sophie Thatcher mi pripomína Marry Elisabeth Winstead v tom najlepšom svetle. Výborná hudna, skvelé zimomriavky, malinký film, ale mňa veľmi potešil. ()

Emperor1

Těšil jsem se na horor a dostal drama se zmateným bubákem, který ve mně vyvolával spíše lítost. Chybělo mi postupné budování atmosféry, originálnější příběh a alespoň trochu charismatičtí herci. Režisérův předchozí atmosférický snímek Host mě bavil mnohem více. ()

Grázl83

Nebaví to. 100x viděné, ničím zajímavé, navíc převážně bez chybějící temné atmosféry. Lekačky nefungují, ve tmě není mnoho vidět a po většinu filmu se nic zajímavého neděje. Na horor poměrně vysoký rozpočet 35mil USD není znát, asi se peníze ztratily někde ve štábu a pan podprumerny reziser ma za to jachtu. Skoro nic ve filmu nefunguje dobře a natočit to šlo rozhodně lépe. ()

HanzoBureshi

The Boogeyman (radši uvádím originální název) je docela fajn jednohubka, která určitě zabaví. Má to fajn atmosféru, a také tu jsou skvělé hrátky s diváky. Na chvíli mě dost potěšila i přítomnost Davida Dastmalchiana. Co se týče příběhu, tak ten je docela jasný a jednoduchý. Postavy jsou také úplně v pohodě. Co se týče samotného strašidla, tak to je ve tmě docela cool, a když se ještě přidají skvělé zvuky, tak je to paráda. Jen mi občas přišlo, že když je strašidlo na světe, není to něco velkého k vyděšení. Když se snímek jmenuje Boogeyman, tak jsem také spíše čekal jiný styl finále. Celkově jsem to čekal trochu odlišné, protože tohle je taková ta normální šablona hororového žánru. Zklamaný ale asi nejsem a bubákovina je to správná. Je to nějaký lehký nadprůměr. Mé hodnocení: 6/10 ()

jouzy odpad!

Zase jednou emerikánská příšera, to byla taková bída!!! Pro děti. Fakt pí...na na entou. Hlavně, že tam mají zastoupené celosvětové etnikum, NASRAT!!! ()

veverysiak

Je zaujímavé, že som dáko nepostrehol naozajstnú ľakačku, ktorú si takéto žánre doslova žiadajú, a napriek tomu je to slušne odvedený hororík, neokukané ale kvalitné tváre, známa ale pekne vyskladaná téma tmuchtivého bubáka, umne vystavaný príbeh a obstojne namodelované prostredie, to všetko dovolilo chlapom príšerku zo špajzí vlastne ani riadne neukázať, samozrejme na záver sa nám už musela popredvádzať a až tak nesklamala, takže 65%. ()

swenyx

Boogeyman je vlastně docela slušný horor. Máme tu skvělé napětí, zajímavé postavy a super strašáka. Lekačky či creepy scény fungovaly dost dobře hlavně díky skvělé práci kamery, ke konci už byly sice docela předvídatelné, ale na mě fungovaly, takže good. Strašák byl top, skvělý strašidelný design a nebyl zase nějak moc přeplácaný jako tomu často bývá. ()

exe.

Na horor celkom fajn, ale samotné prevedenie mi neprišlo nejako extra zaujímavé a samotný The Boogeyman vlastne neprišiel s ničím novým, príšera, deti, čiže v podstate to, s čím prišli filmy ako Come Play, nedávno videný Cobweb a kopu iných hororov s takouto tematikou, takže keď chcete vidieť 100 krát videné a ničím prekvapivé dielo, nech sa páči. The Boogeyman neprichádza s ničím novým, samotná atmosféra je síce ako tak zaujímavá a v niektorých momentoch to vie celkom slušne udržať diváka v ako takom napätí, ale na celý film to ani zďaleka nestačí, pretože dlhé a niekedy až nezmyselné dialógy len zabíjajú podstatu filmu a podkopávajú ho ešte hlbšie. Jedná sa o ľahký a nenáročný hororík, ktorý keby bol v kategórií PG-13, nečudoval by som sa a celkom by mu to aj prospelo v tržbách. Koniec filmu a samotné rozuzlenie deja, ktoré sa snaží prísť s atmosférickým vyvrcholením, nemá taký účinok, aký by sa očakávalo a vzhľadom k tomu, že samotného "Kostlivca" uvidíme až v úplnom závere (ktorý vyzerá celkom slušne), nie je to práve to najuspokojivejšie vyvrcholenie a dalo sa z toho vyťažiť viac. Na jedno pozretie to celkom ujde, atmosférou si to tiež celkom plní svoju funkciu, celé to ale zabíja samotné prevedenie, až vykrádanie. Kto videl minuloročný Smile, tak pochopí, že tento film je svojím začiatkom skoro rovnaký - pacient spácha samovraždu a začnú sa diať divné veci. To je tak, keď otec dvoch detí a dobrý psychiater potrebuje dobrú psychiatričku. ()

TesterX

Byť remeslne zvladnuta, tak na mne s pribyvajicim casem mene fungujici ducharina. Pet minut po konci jsem zapomnel, o cem to bylo, pouze v prvni tretine to drzelo pozornost. Ve vsech smerech je o  chlup lepsi Come Play. ()

Easykill

Tak to Joo, tak to jooo, tohle by šlo! Nevěřím, že se ten "kostlivec" (bubák) tak povedl. Po dlouhé době, něco čemu se dá opravdu říct horor se vším všudy. Samozřejmě, máme tady šablonovitost, neinovaci a bla bla bla, ale přesto to prostě funguje! A víc než dobře. Má to super atmosféru, nic se zbytečně netáhne, žádný nesmysly navíc, obsazení taky v pohodě, strašení taky funguje, bubák byť CGI je dobrej... Nečekal jsem nic a dostal parádní horor, za mě surprise of the year. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)