Ant-Man a Wasp

• Česko Ant-Man a Wasp (viac)

Z filmového sveta štúdia Marvel prichádzajú Ant-Man a Wasp v novej kapitole, ktorá predstavuje superhrdinov s úžasnou schopnosťou zmenšovať sa. Po udalostiach vo filme Captain America: Občianska vojna musí Scott Lang čeliť dôsledkom svojich rozhodnutí ako superhrdina, ale aj ako otec. Ledva sa mu podarí nájsť rovnováhu medzi osobným životom a povinnosťami Ant-Mana, objaví sa Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou neodkladnou misiou. Scott si musí znovu obliecť zmenšovací oblek a naučiť sa bojovať po boku príťažlivej Wasp, aby mohli spoločne odhaliť tajomstvo z minulosti. (Saturn)

EmilHS

Dvojka se mi líbila trochu více než první díl. Vzhledem k návaznosti na jedničku jsem se nenudil od první minuty a nemusel jsem se prokousávat tradičním seznamováním postav u takovýchto (nejspíše) trilogií. Oproti jedničce humor trochu "dospěl" a paradoxně mi tento styl sedí více, než například v Deadpoolovi, který si na svém kontroverzním humoru staví. Samotný děj je takový oddechový, stejně jako u jedničky. Líbil se mi také Happyend, který mi k Ant-Manovi sedí. Po směru, kterým se nejnovější Marvelovky vydaly, jsem si nebyl koncem úplně jistý... Ant-Man to má jako film mezi ostatními Marvelovkami těžké, ale myslím, že se dvojka povedla velmi dobře a určitě nezklame ;) Jedinou slabší stránkou je pro mě oproti jedničce trochu horší MCU Villain. ()

RAFT

Režisér nám natočil pokračování se vším všudy. Po prvním dílu, který mě moc nechytl spíše sem se u filmu nudil, tak druhý film je o level lepší. Nudit se rozhodně nebudete, některé scénky stoji opravdu za vidění. Ve filmu samé dobré scénky, kupa hlášek až se budete smát. Paul Rudd a Evengelline, tak to je ta správná dvojka ve filmu. Michael Pena ten je ve filmu super, ty scénky se zmenšení aut stojí opravdu za to.Stan Lee má opravdu povedené cameo. Soundtrack dobrý, těším se na pokračování.Za mě 80% ()

HERGImanCZ

Film splnil má očekávání! První Ant-man se mi dost líbil. Přišlo mi, že byl na poměry filmů od Marvelu celkem originální a měl svůj humor. V poslední době pro mě byla ale kvalita filmů z tohoto universu taková rozpolcená. Některé byly skvělé a naprosto si mě získaly. U jiných jsem částečně litoval, že jsem zaplatil za návštěvu kina. Po povedených Avengers: Infinity War a Black Pantherovi jsem ale doufal, že mě Ant-man a Wasp nezklame. A on také nezklamal, ale ani nepřekvapil. Vlastně jsem dostal přesně takový film, na který jsem předpokládal, že jdu. Bavil mě naprosto stejně jako první díl. Efekty byly skvělé, což ale při návštěvě kina očekávám. Hudební doprovod byl povedený. Nejen, že mě jedna skladba celkem zaujala, tvůrci ale zároveň věděli, kdy je dobré dát do filmu naprosté ticho, které mělo snad ještě lepší efekt než hudba samotná. A humor byl podobný jako v prvním dílu, takže si také nemohu stěžovat. Mám ale jednu výtku. Tvůrci se tam pokusili zasadit několik dojemných scén. Nebo se alespoň snažili, aby ty scény dojemné byly. Ale ony jaksi úplně nebyly. Takže se místo emocí v jedné části filmu ve mě objevil pocit nudy. Film je takový oddechový a přesně takový, jaký by Ant-man měl být. Na závěr mám ještě jednu velikou pochvalu za to, že film sice pracuje s událostmi, které se v universu dějí, je ale opravdu o jen hrdinech, které jsou v jeho názvu, jak by to mělo být. ()

JohnZ87

Název filmu "Ant-Man and the Wasp" opravdu nelže, protože oba hrdinové mají přibližně stejný prostor. Dokonce by se dalo říct, že co se týče celkového vyznění, tak Wasp možná Ant-Mana v lecčems zastínila, což je dáno trochu tím, že se hrdina po značnou část filmu potýká s technickými problémy svého obleku, což ale na druhou stranu vede k celé řadě komických situací. Ve srovnání s ďábelským Darrenem Crossem z prvního dílu je záporačka Ghost poměrně nevýrazná a svým způsobem je vlastně diskutabilní, jestli jí vůbec za záporačku v pravém slova smyslu považovat. Její postava slouží zejména jako podklad pro rozvinutí zápletky kolem kvantového mikrosvěta. Je dobře, že pokračování je od svého předchůdce dostatečně odlišuje (jak dějově, tak prostředím) a tvůrci zbytečně nevykrádají sami sebe. Film skvěle šlape jak po stránce akce (zejména akční pasáže s Wasp jsou místy opravdu působivé), tak po stránce humoru (od minule se ještě přitlačilo na pilu). Michael Douglas je v roli mentora opět skvělý, Laurence Fishburne ve své roli také dokázal patřičně vyniknout, třebaže jeho postava funguje hlavně jako katalyzátor děje a tvůrci mohli jít v prokreslení jeho charakteru o malinko více do hloubky. Podobná situace je i u původní Wasp Michelle Pfeiffer, která i na relativně malém prostoru dokázala zanechat nezapomenutelný dojem, avšak nezodpovězených otázek kolem jejího 30ti-letého bytí v kvantové říši je celá řada. Další postavy jako Michael Peña nebo Walton Goggins plní převážně komickou úlohu, ale mají i klíčovou roli v rámci děje. Skvělé cameo Stana Lee patří k jeho doposud vůbec k nejvtipnějším. K očekávanému propojení s Infinity War dojde prostřednictvím potitulkové scény, která mě osobně přiliš nepřekvapila, protože jsem něco podobného očekával. 80% ()

brabbik

Silná myšlenka, vědecká nálož od disekvilibrace po nehmotné rozměry a napětí jede ruku v ruce se zábavou. Film úžasný a po celém tom drbání mozku završily vše obě potitulkovky. 90%, v něčem dokázala dvojka posunou jedničku ()

SpikeX6

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy slyšel celé kino takhle vřískat smíchy. Celý film je nesmírně zábavný a scéna ve škole a linka okolo "séra pravdy" jsou prostě top. Až na potitulkovou scénu samozřejmě. Ale tak to není nic, co bychom nečekali. Takže po zklamání, které jsem zažil u Avengers 3 se zase pomalu vracím na Marvel kolej... ()

nenet

Člověk by nevěřil, kolik legrace se dá zažít s jednoduchým zmenšováním a zvětšováním lidí a věcí :). Marvel dodržel obvyklý trikový standard a tentokrát především pobavil, což je čas od času taky potřeba. ()

Scraffy

Kedže mňa osobne sklamali noví Avengery, tak som sa na toto veľmi tešil. Predsa len prvý Ant-Man u mňa dostal ako jedna z mála Marveloviek plný počet bodov. A tento je takmer taký istý. Humoru je tu dosť aj keď už miestami zbytočne natlačeným do nevhodných situácií. Príbeh som čakal viac vážnejší, ale je z toho viac pohodová jazda. Tvorcovia sa krásne pohrali zo zmenšovaním a zväčšovaním, čo tu vyzerá veľmi dobre. Zábery z kvantovej ríše sú úchvatné a prekvapivo prehľadné, čo som nečakal. Škoda, že sa tam nezdržali ešte dlhšie. Ku koncu to začínalo byť viac klišé, keď sa tam všetci strašne rodinkovali, ale dalo sa to zniesť. Hlavný záporák je super, ale jeho prerod na konci na dobrého (dobrú) je veľmi klišé a to je snáď v skoro každej komixovke. Bavil som sa viac, ako pri nových Avengeroch, ale prvý Ant-Man u mňa zostáva neprekonaný. ()

Domca94

Druhý díl podle mého zcela předčil jedničku. Paulovi a Evangeline chemie funguje, Michael Douglas je jako vždy vynikající. Michael Peňa film ovládl po humorné stránce, záporačka Ghost byla zajímavá a rozhodně bych ji ještě někdy chtěla vidět v nějakém dalším Marvel filmu. Je zřejmé, že film není klasika Marvel, prostě je pro rodiny s dětmi, ale i přesto si dle mého zaslouží pozornost. ()

WheX

Bylo to zábavné, dobrý story telling, zvraty, takový lepší Marvelovský film, ale co mi vadilo a nemůžu si pomoct, Gender swapy a retellingy originů postav tady dostávají nový rozměr a mě se to prostě nezamlouvá, Ghost je prostě tak předělaný, že spíš, než postava vyňatá z komiksu, je to na míle vzdálená kopie kvalitní postavy. ()

MAAUZ

Akce šlapala od začátku do konce. Fungovalo to. Řekl bych lépe než v dílu prvním, což se moc často nevidí. Ant-Man 2 byl příjemným, letošním Marvel doplňkem. Překvapil mě konec s návazností na poslední Avengers. Komu se ale povedlo mě nejvíce rozesmát, byl Michael Peña s jeho rychlou hubou a sérem pravdy. ()

Pulper

Ant-Man je vlastně komedie o superhrdinech, kteří se zmenšují, zvětšují a to samo o sobě vytváří humorné situace. Paul Rudd je komik už od pohledu a Evangeline Lilly sexy číča k nakousnutí. Michael Douglas se vyjádřil zhruba v tom smyslu, že by ho nikdy nenapadlo hrát ve filmu na motivy komiksu, ale přistoupil na to a já myslím, že právě díky humoru, kterým je Ant-Man a Wasp prostoupen. Výborný blockbuster a příště doporučuji míň kvant, poněvadž to stejně nemá moc logiku. ()

Pahicz

Je mi záhadou, že wakanda (Black Panther) se obecně líbí méně než mravenčí muž. Za mě už první díl mravenčáka nebyl žádná pecka a v druhém jsem se utvrdil v mých očekáváních, že opravdu není. Paul Rudd podle mě není dobrý "komik", jeho vtipy byly podle mne tak divně nepřirozeně a falešně podané (viděno v originálním znění). Abych jen nekritizoval líbila se mi role Michaela Peñi, který narozdíl od Paula Rodda vtipný být umí. Příběh mě taky nijak extrémně nevtáhl a chyběl mi nějaký nadupanější záporák. Hodnotím 45%. ()

Jacccob

Marvelácké filmy už nastavenou kvalitu mají předem, a v každém filmu je přidáno něco navíc, pokaždé z jiného soudku, buď je to vážnější tón, nebo naopak větší dávka humoru. U Ant-Mana je to samozřejmě humor a originální nápady co se týče schopností obleku. U obou dílů se mi líbí, že řeší problémy mimo hlavní dějovou linku, a v hlavní roli je již zmíněný humor. U Evangeline Lilly jsem byl po prvním dílu trochu skeptický, ale v druhém díle jsem s ní neměl žádný problém, Douglas šarmantní jako vždy, "záporák" velice originální ( pro chlapy - a krásně se na něj kouká ), a můj oblíbenec Walton Goggins do filmu skvěle zapadnul. A samozřejmě Michael Peňa, který doufám si ukradne v dalších Avengers alespoň 10 vteřin pro sebe a své skvělé teorie. Sérum pravdy nemělo chybu. A potitulková scéna vás na další marvelácké filmy snad nemůže navnadit víc. Maximální spokojenost, ať se vám to líbí nebo ne, Marvel vládne. ()

Clark_Kent

Hromada mravenců a hromada upečenýho popcornu, no a vlastně hromada teenagerů to by pak ladilo na Marvel. Vesměs nenáročná rodinná fantasy, většina honiček mě dokázala ve finále dost unudit. To změnšování a zvětšování, navíc jěště dost rádoby vtípků házených sem tam, mě osobně tady vůbec nesedlo a je to zbytečně moc co se cpe dopředu. Možná to tady trochu zvedají veteráni M. Douglas a M. Pfeifferová. ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (viac)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (viac)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (viac)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady

07.08.2018

Již za pár dní bude v Letním kině Boskovice u Brna zahájen 7. ročník Filmového víkendu ČSFD - nadšeneckého setkání filmových geeků a fanoušků ČSFD.cz. Akce, kterou každoročně navštíví přes tisíc… (viac)