M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

666Carnage

Hračka co vlastně není hračka. Potom co se M3gan naučí vše co potřebuje a obejde svůj protokol vzbouří se proti stvořitelům. Pěkně udělaná panenka, které udělá sem tam nějakou vraždu. Pozornost si to udrží a taky to na těch pár minut zabaví. Žádný přelomový horor se zde nenatočil ale nevidím důvod proč se nepodívat. Finanční tržby v kinech jsou velké, takže nás čeká druhý díl což napovídal i konce filmu. 60% ()

KoRner

Ono netreba očakávať nejaký atmosférický horor, ale poctivý thriller akoby vystrihnutý z 90tych rokov. Vážne, bez tej elektroniky je tu všetko, čo mi evokuje rodinné/detské filmy, ktoré boli v tých časoch určite temnejšie. Veď treba uznať - mŕtvi rodičia, rozmaznaný harant, nepríjemná suseda, neschopní policajti, chamtivá hlava korporátu a omnoho viac. Akurát finále mohlo byť akčnejšie. ()

borec999

Chucky pre novú generáciu. Prvá spolupráca zrejme 2 najvýraznejších hororových osobností súčasnosti (Jasona Bluma a Jamesa Wana) dopadla kasovo ako veľký úspech. Rozpočet 12 miliónov, tržby celosvetovo 171 mil., sequel na ceste... Spomínaní páni veľmi dobre vedeli čo natáčajú (light horor s pár cool vsuvkami pre teenagerov), ako to natočiť aby to nestálo veľa ale vyzeralo relatívne dobre a spropagovať pre cieľovku (13-20) tak aby do kín prišla a o filme sa hovorilo (Tiktokova reklama s tancom Megan). Z pohľadu biznisu klobúk dole. Z pohľadu hororového fanúšika som však spokojný minimálne. Celkovo nie je Megan zlý film. Po technickej stránke obstojne natočený i zahraný, ale vo všetkých ohľadoch i predvídateľný a tzv. neurážajúci. V porovnaní s trailerom som ako divák nedostal totiž vôbec nič navyše. Z čisto hororového hľadiska je toho v Megan ako šafránu: väčšina vrážd je mimo záber, krvi tak aby to mohlo byť PG-13, atmosféra veľmi uvoľnená a funguje len pri pár náznakoch a scénach. Na 1 pozretie ako spotrebná žánrovka okej, ale nič prevratné Megan do žánru neprináša a vnímam ju ako omnoho kvalitnejší marketingový produkt než horor. 50% ()

iXtr3m3

Chucky meets I Robot meets Terminator. Moderná variácia na Chuckyho, ktorá je technicky na vysokej úrovni, je vidieť, že rozpočet bol využitý rozumne, ale viac ako horor to bola v podstate dráma, čo ani medzi žánrami nie je spomenuté. Ale na druhú stranu som rád, že to malo v zahraničí veľký úspech, takto si môžu v druhej časti dovoliť ďaleko viac. Je to podobný prípad ako Smile. Ani jedno z týchto diel nie je revolučné ani náznakom, ale recyklujú doterajšie námety viac ako rozumne a efektne, takže obe dostanú pokračovania a tam sa ukáže, či majú šancu stať sa kultovými sériami pre novú dekádu. ()

Han22

Největší výtkou je, že M3gan má příšerně ohraný námět. Robotická chůva/milenka/sluha... co se vymkne kontrole byla v jen Krajních Mezích asi pětkrát. Je ale fakt, že režisér z toho dostal co šlo - malá holčička ztratí rodiče při havárii, její teta se o ni neumí starat a tak ji pořídí robo kamarádku. A Megan pro malou Cady udělá první poslední a ubližovat a zabíjet začne, až když holčičku něco ohrožuje či jim hrozí odloučení. Holčička je roztomilá, sci-fi část slušná - robotka se postupně učí a bohužel ty špatné věci, film se věnuje i tomu, zda umělá inteligence může (a měla by) nahradit mezilidský kontakt. Je to krátké, rozjezd nenudí a v poslední třetině se rozjede solidní horor s pár pěknýma mordama a výborným "terminátorským" finále. S přivřením obou očí 4*, prostě mě ten námět i posté bavil. ()

Adramelech

Plnokrevný horor to není, ale pěkný film to je. Dává tušit, že pokud se ve vývoji umělé inteligence bude pokračovat, tak si s ní lidstvo užije ještě hodně povyražení. Vybavilo se mi, jak před několika lety vyvinuli někde v cizině umělou inteligenci schopnou diskutovat na sociálních sítích. Byl to jen hodně složitý program v počítači, ale tvůrci jí vtiskli ženskou identitu a na svém profilu měla i nějakou podobu. Tato umělá inteligence nadaná schopností se učit se během krátké doby totálně zvulgarizovala, hýřila obscénními a lascivními výrazy a ještě k tomu se zfašizovala, takže ji museli vypnout. ()

Litvicek

Tak takhle kdyby se mi posral vysavač, asi bych nebyl moc štastnej. Nicméně, M3gan byla příjemným překvapením. Tuhle panenku bych bral na "hraní" i já. Takhle si Megan pohrála jenom s mým očekáváním, které bylo veliké - Čekal jsem divoký horror a nakonec jsem dostal docela slušný drama, protože žádná lekačka se sice nekoná ale oním šokujícím příběhem a dějem jsem se polekal docela dost. Takže stopáž utekla jako voda. Já se bavil a všechny fatality jsem si moc užil. Paráda. ()

Jaro_slav

Dobře obsazená minimalistická (rozpočet $12M) jednohubka s perfektním budováním atmosféry a umně zamaskovaným resp. šikovně vytěženým PG-13, kterou by nad průměr pozvedly uvěřitelnější dialogy a důmyslnější konec – nebo možná delší stopáž. Nelze poznat, zda jsou četné dějové zkratky přímo ve scénáři, či se hodně stříhalo. Klišé alert: 3.6 – not great, not terrible. Remember: M3GAN is Skynet. ()

b.dragonfly

Když si vzpomenu, že jsem na Megan chtěla vyrazit do kina, jdou na mě mrákoty. Možná kdyby panenku prodávali jako nafukovací verzi v sex shopech a natočili film o tom, bylo by to mnohem zábavnější než tohle. V celém filmu jsem postrádala jakékoli napětí, leknutí, překvapení, COKOLIV. Nuda, nuda, nuda. Tohle chci zapomenout a myslím, že se mi to naštěstí povede hodně rychle. ()

filipvrbik

Jako pomalu se to rozjíždí a celkově trochu vleče, ale nakonec je to vynikající horůrek (schválně neříkám horor)... No nevím, ale možná je na čase se začít bát umělé inteligence (hlavně toho, že tento film není sci-fi) - protože "panenka" M3GAN popírá Asimovovy tři zákony robotiky a vypadá to teda fest reálně.. Terminátor hadra.. Kdyby to bylo trošku drsnější, tak dám za pět, ale zase konec super...80% ()

bobstock

Techno thriller o tom proč není dobré tvořit samomyslící a samoučící roboty pro hraní dětem. To se jednoho dne probudíte mrtví, protože se robot přes noc naučil komunikovat s vaší kočkou a ta jí pověděla mňoukem, že jí občas trápíte přílišným mazlením. Líbila se mi citlivá kombinace hrané postavy robota s loutkou, občas to působilo fakt děsivě. Taktéž posedlost malé Cady, z které se stávalo taktéž monstrum závislé na umělé kamarádce. 60%  + za herecký výkon Amie Donald ()

bozka10

No,Megan by sa hodila aj do iného žánru,v horore moc vody rozhodne nenamútila.Hodinu sa nedeje prakticky nič a veci ktoré stoja za zmienku boli v trailery.Obe ženské hlavné postavy boli na facku a chýbala tomu výrazne odvaha a popustiť poriadne uzdu.Škoda.Slabšie 3. ()

Warhorr

Problém u hororu tohoto typu je, že přesně víte, kam a jak děj bude směřovat a tím pádem tu ani není možnost nějakého překvapení. M3GAN je takový Skynet. Robotická panenka, která se zprvu zdá neškodná, jenže se po čase začne sama učit a přemýšlet. No a jak tohle může asi dopadnout, že jo ? Pár laciných jumpscareů, občas trochu krve, za mě né moc chytlavý příběh a gore pomalu na bodu nula. Stopáž je přestřelená, dlouhou dobu se nic neděje, po většinu času mi to spíš přijde jako drama o holce, která přišla o rodiče a její teta se ji snaží vychovat, jenže si s ní neví moc rady. Největší pozitivum je asi M3GAN samotná, když začne řádit a pustí se do toho, tak je to alespoň trochu zábavné. Tím navazuji na posledních cca 25 minut, kdy se to slušně rozjede a finále je vcelku fajn. Měl jsem však o něco krapet větší očekávání a první letošní kino návštěva se holt moc nepovedla. ()

Wancohoff

Velmi rad by som dal 4 hviezdy, pretoze taketo koniny ma bavia, no chybaju tam poriadne gore sceny a okrem krvaveho noza neuvidime nic...skoda.65% ()

krusty2

Pre mňa veľmi milé prekvapenie ktoré som nečakal. Dokonca vo mne nechal tento film odkaz že nie je všetko technologicky nove dobre pre našu spoločnosť a v konečnom dôsledku my ako ľudia vytvárame nove technológie ktoré nám slúžia ale tiež nás môžu priviesť aj k záhube. O svetelne roky lepšie ako všetky Chucky filmy. Tu to ma logiku a Chucky bol len priblblí vrah v tele bábiky so sprostým scenárom. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly