The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

molcan2

Covenant je skvelý film. Už dlho som fanúšikom filmov Guya Ritchieho. Jake Gyllenhall bol fantastický. Rovnako ako herec, ktorý hral Ahmeda. Prepáčte, že som zabudol jeho meno. Príbeh je o oveľa viac ako o putách. Je o čestnosti a hrôzach, ktoré prežívajú dobrí ľudia, ktorí prežívajú peklo v Afganistane. Muž, ktorý nasadzuje vlastný život, aby zachránil jedného z našich, išiel nad rámec toho, na čo sa upísal. Prihlásil sa, aby jeho rodina dostala víza do Ameriky a aby pomohol zbaviť svoju krajinu náboženského extrémizmu. Nedodržal svoju časť dohody s ľuďmi, ktorí sa k tejto úlohe prihlásili. Vedeli, že to ohrozí životy ich rodín. A oni ich tam jednoducho nechali. Je to história, ktorú má Amerika s touto krajinou. Takže keď sa im stane ďalšia hrozná vec, nečudujte sa, prečo ich iné krajiny nenávidia. Stačí si pozrieť film Kráľovstvo s Jamiem Foxxom a Jennifer Gardnerovou. Dotýka sa tohto cyklu, ale iným spôsobom. ()

Chundys

Já si jen říkám, je nějaký žánr, který by Guy Ritchie nezvládl? Suprová hudba a vynikajícně nasnímaná kamera. Příběh a herci už jsou jen skvělou tečkou válečného filmu :-) ()

simon84

Guy Ritchie natocil valecnej akcnak a dopadlo to... vyborne. Podle me nejlepsi film v tomhle zanru poslednich 10 let. Prvni pulka je rozhodne lepsi nez druha, ale film slape, ta survivor cast uprostred filmu je vyborna, konec uz trochu slabsi spis ale proto, ze se vsechno musi stihnout na velmi malem casovem prostoru, coz je mozna trochu skoda. Gyllenhaala ja mam rad i tady je fajn (oscarovej vykon to samo neni) a Dar Salim v roli jeho partaka je skvelej. 8/10 ()

kesty

nekonzistentné. film by si aj zaslúžil 4*, ale až príliš veľakrát som sa pozastavoval nad vecami ako drevenné repliky, nelogické chovanie postáv (=hlúpe pasáže v scenári) a zbytočne naťahovaná stopáž. malo to potenciál, herci hrali dobre (aj keď môj obľúbený Jake má aj lepšie filmy) a nápad natiahnuť "save the cat" na celú prvú polovicu filmu je vlastne geniálny. ()

Kopi1

Solidní akční film z Afghánistánu, kterých už tu bylo sice dost, ale rozhodně neuškodí. Jake Gyllenhaal super, akce bylo dost a dobře provedená. Film má dobrý tempo a nenudíte se. Mile mě film překvapil, že se odehrával skoro celou dobu mimo Ameriku, protože jsem čekal spíše drama. ()

Hapretor

Po naprosto uspávací a debilní slátanině Russ jde Kvér, kterou jsem odkoukal jen díky Statnýmu Hamovi , tu je jeden lepší kousek od Guye na který jsem kouknul čistě ze zvědavosti...ani ten Gylenhal mi nevadil...takže fajn.... ()

AnanAss

Guy Ritchie je v poslední době docela v ráži a střídá hodně zajímavé mixy žánrů. Po carpenterovsky Nabroušeném Stathamovi přináší další ryze chlapský film z válečného ranku, ve kterém tentokrát dává co proto Talibáncům. Plynule přechází od military porna (jak nesnáším to použití výrazu porna k něčemu jinému než… no pornu – zde to sedí dokonale a pokud by armáda chtěla natočit náborové video, nechť se obrátí na Ritchieho) k survivoru, aby chvíli zabrousil do dramatických vod a naservíroval nám příběh přátelství až za hrob. Perfektně natočená záležitost s přehlednou a syrovou akcí, jako ze staré školy, avšak v kabátku přizpůsobeném dnešní době, navíc podpořena přesně padnoucím hudebním doprovodem. První polovina jednoznačně zábavnější, ale reálnější dramatické vyobrazení, dle skutečných událostí, v té druhé o mnoho nezaostává. Jen to už není takové military porno. ()

mala_kea

Konečně Ritchie, který mě po delší době bavil. Gyllenhaal sice není člověk na svém místě, ale dá se přes to přenést. Po neoblíbeném rozhněvaném muži a sherlockovi je to zase jednou poctivé a syrové řemeslo. Skvělá hudba a kamera. Bavil jsem se. ()

Ahsoka

Tak pri tomto filme som sa premenila na jednu poriadne vypätú strunu, žiadna poloha na sedenie už nebola dosť dobrá, ako na tŕňoch, o tom potom. Silný, emocionálny príbeh s hĺbkou, ktorému typicky pre tento žáner a krajinu pôvodu nechýbala určitá dávka pátosu, patriotizmu a trápnych frajerských vtípkov, ale v tejto dávke by som sa ešte nad to dokázala povzniesť. Čo ma ale dostalo bol odfláknutý, prvoplánový, predvídateľný, klišé záver ako vystrihnutý z učebnice "Ako sa točí akčný vojnový trhák v dielni USA" a nalepený do koncovky tohto filmu. A vykreslenie talibáncov ako totálnych amatérov si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Ale inak hodnotím ako veľmi dobré. ()

Razzor_82

"Kam šel?" Chlapi sobě v Afghánistánu. Seržant Kinley je férový chlap a neváhá ani minutu splatit záchranu svého života. Silné téma přátelství, pěkná hudba a vychytané záběry z boje. Sympatické obsazení hlavní dvojky Jake Gyllenhaal + Dar Salim. Škoda jen, že Talibáncům někdo upiloval mušky a nic netrefí. Působí to dost naivně. Vše uzavře sladký happy end.  7/10 ()

Ivo

Hurá, tak po dlouhé době zase jeden opravdový film... kdy člověk úplně zapomene že je to "jen" film... a se zatajeným dechem celou dobu vše pohlceně sleduje (a dvouhodinovka uplyne jako horská bystřina). Guy se v tomto případě projevil jako skutečný mistr formy, detailů i gradovaného napětí. K tomu ještě krásná originální působivá hudba a to vše pak na závěr naštěstí bez oněch tradičních sladce močopudných rituálů a patetických emerických dojemných oslav. Jak dobře že skutečné filmy občas ještě i dnes vznikají a žijí... I když jsou to spíše ony mega retardované frašky jako "rychle a zděsile" nebo "Honza Wick-Kájínek" a spol, co (bohužel) čvachtají na čele a současně i na dně té dnešní digitálně bublající filmové žumpy obklopené globálně mlaskajícím a chrochtajícím ovecenstvem. Tak o to je to aspoň vzácnější. Mimochodem - až později mi došlo, že to byl stejný "Ahmed", který figuroval i v tomto skvělém příběhu :)) ()

DAPDO

Nevědět, že to točil Ritchie, nepoznám to. Jeho rukopis tady není znát, smysl pro detaily v akčních scénách musel upozadit, protože jich tady je tolik, že by film musel trvat dvakrát tolik. Nemůžu tady dát nic jinýho než plnej počet hvězd, protože jsem se celý dvě hodiny ani chvilku nenudil, pořád se něco dělo, navíc na špičkové úrovni - 90%. ()

HenryIvan

Je pravda, že Guy dnes bude točí svoje gangsterky alebo si šialenou kamerou a strihom plní sen o točení Bond-like filmov. Samozrejme, že tu je aj Aladdin, ale aj toho Guy poňal po svojom. Natočené to je par excellance. Je však pravda, že sa nemožno vyhnúť pocitu, že sledujete 2 odlišné filmy. Záver sa snaží trochu pripomenúť to, čo sme videli asi pred hodinou, no tento akýsi nesúlad je cítiť. Nemôžem však povedať, že by mi film nesadol. Je to silná tematika, ktorá je stále relevantná. Ak toto mala byť akási skúška pred Ungentlemanly warfare, tak som natešený. Kedy ale na nový film od Ritchieho nie som ?? ()

Kingjiri

Super podivaná o pořádnejch chlapech, co držej slovo a nezapomínaj na to, za co a komu dlužej. Takhle by to mělo v ideálním světe vypadat. Celkově se biják dotýká jedný z nejzpackanějších americkejch vojenskejch operací (stažení z Afghánistánu), kdy jsem zatim poprvé a na dlouhou dobu snad naposled zapochyboval o tom, jestli se dá na NATO spolehnout. To ponechání tlumočníků na pospas středověkýmu Talibánu byla totiž pěkná prasárna. První polovina s akčnim a lehce survival námětem mě bavila o něco víc. Druhá dramatičtější polovina měla akce o poznání míň, ale aspoň zase mohla víc zpracovat silnej motiv toho, že dluhy se maj platit. Kromě filmařiny nebo hereckýho obsazení (Jake Gyllenhaal a Dar Salim naprosto super dvojka) musim ocenit výpravu, hudbu a skvěle nakroucený akční scény. První hodinku jsem přemýšlel, že nejsíš napálim pět hvězd, ale pak se přece jenom dostavilo pár slabších momentů. Takže nakonec je The Covenant “jen” jistej žánrovej nadprůměr za čtyři hvězdy. ()

Daiker

Asi nemá co vytknout, jen že hlavní herec Jake mi tam moc neseděl. Příběh, akce, hudba vše funguje skvěle. Talibanci vylézali z děr jak mravenci a bylo jich požehnaně. První půlka je dokonalá a napětí se střídá se skvělou akcí, pak přichází druhá půlka filmu a je to takové průměrné zakončení příběhu.... ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)