The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Alien220

V době totálních stupidit, über-píčovin a brainwashingu, kterými se nové výtvory na plátně vyznačují, existuje ještě stará dobrá filmařina a scénář, který neprochází vykastrovanou centurou. Skvělá hudba v kombinaci s úžasnou kamerou tají dech. Ústřední scény jsem si po první projekci musel projet opakovaně. Silný příběh o tom, že dluhy se splácí, i když vás to stojí 10 milionu dolaru a skoro při tom umřete. Prostě to tak je a snad ještě bude. ()

Warhorr

Slušná válečná vřava a asi nejlepší ukázka války z Blízkého východu od Na život a na smrt ( 2013 ). Pro mě jednoznačně. Gyllenhaal si po 18 letech opět navlékl uniformu a jde vidět, že tohle řemeslo ani náhodou nezapomněl. Covenant je poctivou dávkou stříkajícího testosteronu s elektrizující hudbou v pozadí, která vás posadí do křesla a k tomu připočtěme i suprovou kameru. Střílí se tu pomalu vším možným, chyběly tu snad jen tanky. AC-130 je třešničkou na dortu. Nečekejte však, že kulky tu lítají každou minutu, ale když už dojde na akci, stojí to za to. Ta je dobře drsná, nekompromisní a taky napínavá. Je to příběh ''from rescue to rescue''. Příběh o tom, že The Covenant správní chlapi dodržují. Zatím nejlepší film letoška. Ženský nechte za plotnou. ()

TheSpearCZ

Tak Ritchie přeci jen potěšil a po letošní tuctové Operaci Fortune se vytasil s filmem, který bych zrovna od něj úplně nečekal. Mainstreamové válečňáky s Afghánistánu nikdy neomrzí, zvlášť pokud máme Gyllenhaala v hlavní roli, ten kluk je prostě pan herec a do téhle Ritchieho akční/drama symfonie zapadl společně s Dar Salimem dokonale. Začátek, jak kdyby vypadl z nějaké Call of Duty mise a následný úprk je emocionálně na ještě vyšší úrovni než dost podobný Na život a na smrt, hltal jsem každý další záběr, natáčelo se ve Španělsku a že tu jsou k mání parádní scenérie. Fakt se mi na tom líbilo, že to odsýpá, Talibánci tu padají hlava nehlava, na což se vždycky dobře kouká, obecně mi přijde, že se tyhle filmy točí méně a méně, takže nemůžu být nespokojený, jediné co mohlo být vyhrocenější bylo samotné finále, ale asi jsem ještě nabažený Tajnými vojáky z Benghází, tam to byla úplně jiná liga. Čisté 4* ()

Flopik

Troška pôjdem proti prúdu a poviem, že som to čakal ešte lepšie. Za mňa proste zoskupenie Gyllenhall s Ritchiem vo vojnovom filme mohlo dopadnúť viac epickejšie. Chýbalo mi tam trocha viac vykreslenie vzťahu dvoch hlavných hrdinov a troška viac akcie. Inak je to ale skvelý film, kde celý ten konflikt je vyobrazený naozaj super, po filme som však ostal viac chladný ako som chcel. Finále veľmi krátke. U mňa za 4*. ()

husokachna

Zase stojím na druhé straně barikády než většina csfd, jak koukám, protože já z Ritchieho "válečného drama" nijak nadšený nebyl. Všechno, co Ritchie nabízí, jsem už viděl jinde a líp, Jake (jakkoliv mě to strašně mrzí), sice nahodil trošku jiný pohled, ale pořád asi neumí moc hrát, akce je OK, ale nijak převratná. Hudba je až otravná, nějak nechápu, proč musím společně s hlavním hrdinou prožívat celá muka první půle znovu, v jeho vzpomínkách a blouznění, když to motivaci postavy nijak neprospívá. Mělo-li to mapovat ostudnou mladou historii US armády a problémy tlumočníku v Afganistánu, tak na to je to moc povrchní a čistě akční béčko. Prostě za mě jasný TZF, neboli Téměř Zbytečný Film. Nevadilo mi to, ale kdybych to v životě neviděl, nic by se nestalo. Tři odzívaný Mohamedy. ()

Pawlisman

joj, toto zase bolí, že by Ritchie už byl zcela vyčpělý? Když není akce, je to nuda, když je, akce je to trapsa a přijdu si, že koukám na něco mezi Vinetouem a Rambem. Proč ty akční scény musí být tak zle nereálně natočeny, jedna pakotina za druhou. Do hodiny radši vypínám, nekoukatelná věc. Zkus to kluku radši zase u gangsterů, tam to mělo alespoň vtip a kuráž. ()

majec4

Skvely film. Cakal som viac propagandy, takze ja som mega spokojny, aky bol z toho filmovy zazitok. Ritchieho filmy mam fakt rad a toto je dalsia trefa do cierneho. Nebol to sice uplne buddy film, kedze az taky vztah si medzi sebou chlapci vybudovat nestihli. No zmysel pre spravodlivost a cest tu serzantovi John Johnovi nechybal a zachoval sa ako pan.  Pribeh hodny sfilmovania. Gyllenhaal je super, rola vojaka mu fakt ide a vyzera uveritelne. Stopaz ma tiez potesila, lebo som sa bal ze podobny snimok si vysluzi prepalenu stopaz, ako je dnes moderne. Za mna kazdy aspekt, ktory obycajne sledujem pri filmoch na plny pocet. ()

Muel

| STX Films | Je to dobrý film, obsahuje síce na prvý pohľad pomerne konvenčné akčné scény, ale na ten druhý to všetko do seba pomerne pekne zapadá, ale po dopozeraní som sa nevedel ubrániť pocitu, že je toho proste málo. Ako tridsať minútový kraťas by to fungovalo ďaleko lepšie. Na stodvadsaťtri minutový celovečerák je celková myšlienka a hlavný konflikt až príliž primitívny na to, aby film utiahol na emocionálnej linke. Herecky a režíjne samozrejme obstojné, ale mám pocit, že Ritchie má na viac a tieto veci mu do jeho filmografie proste netreba. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

bolan

Divácky vděčné téma natočené trochu po Americku, ale ne zase tolik, aby to člověka iritovalo. Ritchieho zatím nejlepší kousek. ()

ink flo

Guy Ritchie má dobrej drive, dva velký filmy za jeden rok, tenhle je teda povedenější než Operation Fortune. Má to podobnej děj jako film s podobně znějícím názvem (Revenant), tady ten survival akorát nejedou solo, ale ve dvou. Je v tom takový to správný chlapáctví a osudová témata jako čest a závazek. Samozřejmě je potřeba u toho zapomenout na to, že když se odhlédne od těchto konkrétních hrdinských osudů, tak celá ta US akce v Afghánistánu byla tak trochu fraška a provar. Jinak někdo dobře poznamenal, že fousáči z Talibanu jsou v tomhle filmu svým ostrostřelectvím na úrovni Storm Trooperů :-) ()

Meteorista

No ze začátku sem si řikal, že se ten film profiluje jako realistickej, ale pak tam najednou přejdou dva frajeři desítky kilometrů nepřátelskýho území. No dobrý tak sem si řikal, že to bude dobrá pohádka. V tu dobu sem neměl moc valný mínění o kvalitách snímku. Zvlášť, když to je od Guye Richieho. Ale pak se z toho stala ultimátní pecka, kdy týpek, kerej se nechal zachránit jinym, de zase zachránit toho druhýho týpka. A víte vy co? Ona to pohádka je. Ale je to moc fajn natočená pohádka. Navíc s Call of Duty feelingem na konci. Takže pohoda. Já byl nakonec spoko. ()

warrenur

Guy Ritchie opakovane dokazuje, ze je mimoriadny scenarista i reziser. Film je vzdani uznania a vdaky tym tisicom Pakistanskych tlmocnikov, ktori pomahali Americanom a z ktorym mnohych zabil Taliban po opatovnom ovladnuti celej provincie. Rozjazd je pozvolny a standardny, bez preslapov a technicky v pohode. Filmy z vojny v Pakistane sme tu uz roky nemali, a tak navrat do tohoto obdobia nepride uz obohrany. Po pol-hodinke nastane v deji prvy zlom a sme svedkami paradneho uteku a nasledneho survivalu v drsnej prirode s Talibanom za chrbtom. To sa neskor druhykrat preklopi do suboja vole a odhodlania domorodeho jednotlivca. Za polovicou filmu sa pribeh zmeni tretikrat a rozprava pribeh vycitiek a zavazku. Prichadza na rad typicky americka vec, :) zienka podnikatelka, prototyp uspesnej zeny - podnikatelky a zaroven milujucej chapavej a totalne nesebeckej manzelky, ktora so stoickym kludom manzelovi udeli povolenie. Tuto par-minutovu scenu som proste neuveril. Preslov u plukovnika bola dalsia super scena, ktora mala gule a divaci ju urcite "zrali". Avsak, aka by asi tak bola realita, keby si lubovolny kapitan v armade vynucoval spravodlivost po svojom? V ramci filmovej zabavy vsak super. Nasledny presun v Pakistane je opat vyborne atmosfericky nervak na checkpointoch Talibanu. :) Zaverecna spomalovacka a povinna posledna sekunda sa vyplatila...vsetko vyriesi sukromny kontraktor. :) Kazdopadne vyborna zabava, kde funguje atmosfera a ano, nevyhneme sa klise. Odporucam. 80% Gyllenhaal i Salim su vyborni. ()

Mackoun

Koukalo se na to hezky (na Džejka se kouká hezky skoro vždycky). S ohledem na žánr kvituju minimální obsah přiblblých chlapáckých keců a hrdinských ksichtů (ikdyž sem tam se ve scénáři nějaká drobná snůška zbytečně oduševnělých proslovů vyskytla), které mnohdy nahradilo překvapivé mlčení a světe div se - ono to k dokreslení situace úplně stačí. Ba naopak, určité situace díky tomu působily mnohem reálněji, než tomu bývá ve válečných snímcích zvykem. Děj je víceméně lineární s jasným cílem, ale zpracování a tempo fungovalo po celou dobu stopáže naprosto bez problému. ()

Saur.us

Civilní, vážný. Takových filmů G. Ritchie točí jako šafránu (asi 2?) a i když v Covenantu chybí jeho nepřehlédnutelný rukopis nebo styl humoru, neubírá mu to na kvalitě. Skvělá válečná akce, přímočarý ale silný příběh, napětí i poselství. Je vidět, že to jde i bez nafrčeného stříhu a anglického podsvětí. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)