The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Grázl83

Dar Salim skvělý, atmosféra velmi dobrá a scénář až na ten závěr nepůsobí vůbec trapně. Po zbytečném Kandaharu a Contractorovi konečně solidní válečný film. ()

Sebule

Mnohem mnohem lepší než Ritchieho filmy průměrné nebo lehce nadprůměrné filmy se Stathamem. Nemám, co bych vytknul, skvělý cast, hudba, akce je opravdu dostatek a k tomu pěkný příběh o chlapské cti. Ritchie se mi tímhle trefil do vkusu. Akorát jediné výhrady mám, že mi asi uprostřed filmu přišlo, že tam jsou záběry navíc a natahoval se čas akorát. Taky nesměla chybět heroická sekvence. Hodnocení: 8,5/10 ()

bonovox

Výborný vojnový snímok. O zbytočných vojenských operáciách v Afghanistane bolo natočených už viacej filmov a tento patrí k tomu lepšiemu. Jake v hlavnej úlohe presvedčivý. Taktiež technická stránka filmu výborná. Takýto film sk zaslúžili všetci prekladatelia na ktorých sa amíci vybodli. 80% ()

Toilet

Velké zklamání v rukou Guye Ritchie. Zažátek má zaděláno na supr akční válečné movie, ale brzy se to láme na nudnou cestu za záchranou a neskutečnou a naprosto nezaslouženou glorifikaci packalů Američanů, kteří zde posrali co mohli a pak utekli. ()

sirjohn

Dechberoucí poctivá filmařina s reálným příběhem by Guy Ritchie. Za 5*.  Tak, a teď k erudovaným pisálkům, co tu brečí, že si Guy dovolil natočit něco jiného než "v jeho stylu". Zkuste se podrbat na koulích v jiným směru nebo konečně přijít na to, že "levou to je jiný". Nejprve si to chce něco nakoukat, ale v pohodě, k tomu dojdete. ;) ()

taibrek

Super spracované, dobrý príbeh, ale je tam to ale… na ich rozhovoroch vidieť ako sú umelo hrané. Niekedy som sa musel aj zasmiať nad tým ako to bolo v ich podaní počuť. Kto má proste rad vojenské filmy, tak toto posunie stranov a zameria sa na to dobré. ()

Grimaldi

Guy Ritchie je skutečně režijní chameleon. Tu nám jednou dá špionážní film, tu komedii či krimi. Vždy tyto žánry ale spojí dohromady s tím co umí taktéž velice dobře, akcí. Tady jí misí s dramatem a znovu je to radost pohledět. Příběh jednoho vojáka a jeho tlumočníka by se po nedávných událostech v Afghánistánu mohla zdát jako zaměrná snaha se na celé situaci přiživit, ale opak je pravdou. Snímek by mě stejně zaujal i kdyby se odehrával třeba v Somálsku či kdekoliv jinde. Skvělé herecké výkony a charisma jak ze strany Gyllenhaala tak mně dosud neznámého Dar Salima táhnou celý film dopředu a ani k tomu nepotřebují přehršel dialogů, stačí jim společná nenávist vůči Talibanu, vůle žít a nabitá zbraň. Jeden z nejlepších válečných filmů tohoto desetiletí. ()

jizvoun

Pro mě téměř neznámý film. Na Guye Ritchieho se vždycky těším a válečnou akci jsem si nemohl nechat ujít. Nicméně zas taková pecka to nebyla, na jeho poměry. První půlka mě nijak nezasáhla a celkově jsem nejspíš očekával více akce od filmu od Ritchieho. Nicméně tleskám za výběr tématu ohledně ponechání na pospas většiny spolupracovníků USA po jejich ústupu. ()

Knifeos

Oslava dvou mužů a jejich upřímného pouta, které spočívá čistě v tom, že oba ctí závazky k sobě, které nevznikly z rozkazu nebo snad vypočítavosti, nýbrž z toho, že jsou prostě lidmi. 9/10  ()

GinaT

WOW!! Vemte jednoduchou story, bandu cmoudu, skvelou rezii, a naprosto GENIALNI hudebni podkres a mate neco co byste ( nebo alespon ja) zrovna od GR uplne necekali. Za me nejlepsi film poslednich 3 covid let kdy to bylo peklo. Ale fakt, je to naprosto skvely! ()

Tobinos

Tohle mě úplně rozsekalo. Výborný válečný film a po dlouhé době co dávám plný počet hvězd...tohle je za mě největší překvapení roku 93% ()

TOPmoovie

vyborne. doporucujem. ale , kde su konecne pani reziseri s respektom, kt. zavelia hl. hercovi,ze vystrihat sa na vojaka,,a ne ,ze si tam pride hrat rovno z baru ,s vlasmi jak zenska. ()

Kritickej

7/10 Extrémně příjemné překvapení a film, který by bylo škoda přehlédnout i přes nulovou kampaň. První půlka o kousek lepší, tam to útočilo na 5*. Pak ale z atmosferickýho válečnýho dramatu přeci jen trošku  poleví, ale konec zase pořádně šlápne na plyn i když je možná až příliš uspěchaný. Jinak ale jen drobné vady na kráse dost možná zatím (půlka května) nejlepšího letos uvedeného filmu. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)