Sisu

Na sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v divočine Laponska na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením  brutálneho  dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Veľmi rýchlo však zistia, že sa nestretli len z obyčajným zlatokopom,ale s bývalým elitným zabijákom, ktorý stelesní všetko to čo SISU predstavuje - mýtickú "armádu jedného muža", ktorá stelesňuje formu odvahy a nepredstaviteľného odhodlania čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. (Itafilm)

Cooller

povedená nízkorozpočtovka, předáno lehce westernovou formou s opravdu málo dialogy, o to vic je znát že s timhle si dal někdo práci. Koukám že krom hollywoodu zvládá teměř každý národ produkovat poměrně dobré snímky, kde se asi stala chyba soudruzi. ()

Taffey

Jsem spíš na odeševnelejsi filmy, ale tady jsem se fakt bavil. Přeháňka byla záměrná a tak je třeba se na film dívat. Hodně minimalistický, luxusně natočený, id pohledu skvělý. ()

Sinusiridum

Taková zábavná jakoby parodie na válečnou tématiku. Celkově bezcenná kravina, ale má to smysl vidět pro pasáže dělané evidentně s láskou pro detail  :) jako třeba zabíjení, výbuchy min a rozprsknutí těl po okolí. Plus za to, že to neposrali s tim pejskem a za "dýchání" pod vodou :) ()

Vanchovi

Neoriginálny príbeh - jeden badass vs kopa šmejdov, ale za to v originálnom podaní.  Veľa všakovakých kreatívnych zabití, ktoré som doteraz v akčných filmoch nevidel a dĺžka filmu tiež primeraná, takže not great, not terrible. ()

vox_populi

hodnotiť tento film je ťažké - na jednej strane brutálna akcia, výborné triky a na druhej strane mdlé herecké výkony, anglicky hovoriaci Nemci a stupídny dej, uveriteľný tak nanajvýš pre 10 ročné dieťa. Ale vedel by som si takého Kosteja Nesmrteľného predstaviť, ako robí poriadky v centrále nacistického paktu NATO v Bruseli... ()

Maniik88

Fínske ani nie Bčko, skôr Cčko. Aspoň "príbehom" a jeho uveriteľnosťou. Nepriestrelní vojaci, ktorých neprestrelí ani guľomet z tanku, neuškrtiteľný a neutopiteľný starý zlatokop.. ale zase efekty, výbuchy, zranenia, to bolo hodne dobre spravené. Malo by to byť tak trochu guilty pleasure akcia. Ale tou neuveriteľnosťou ma to občas trochu nudilo. Krásne zábery na začiatku z Laponska. ()

misar3

Další John Wick se nekoná. Vyvražďovačka nácků se odehrává v šedých a nezajímavých prostorách, občas přinese zajímavou sekvenci plnou krvavé akce, ale vesměs se jedná o béčko, které brzy zapadne. K hlavnímu hrdinovi si člověk nedokáže vytvořit ani bůhví jaké pouto, takže je vám i jedno, kdyby náhodou zemřel. ()

boo-boo

Nesmrteľný nasraný fínsky dědek v divočine kosí batalión nacistov, neviem, čo by tu komu mohlo nevyhovovať. Linka s vojnovými zajatkyňami trocha jalová a úsmevné finále po celom "build-upe" až tak nefunguje, ale spomenul som, že tých nacistov kosí krompáčom? ()

alldo.raine

Něco mezi dost ujetým finským Johnem Wickem a plukovníkem Matrixem. Mimochodem můžete si to dát v kterémkoli jazyce, protože i v Chaplinovi se mluví více! ()

papadoce

Nevedel som, že Fínsko je takto krásna krajina. Tie zábery prírody, normálne pri nich človek pookrial. Samozrejme nebola to hlavná zložka filmu, ale krajina hrala v celkovom vizuáli dosť podstatnú rolu. Hlavnou zložkou bolo mňamkové násilie, čakany a nože, rozrezané hlavy a hnáty po celej tundre. Príbeh nemal a ani nepotreboval hĺbku. Jednoducho jeden fínsky zlatokop našiel čo hľadal, lenže stretol náckov, ktorí to čo hľadal, chceli. Tak si to rozdali. Štýlovo, bez servítky, pre Miňka. A Miňko si to užil. To ženské polovičky toto nenadchlo, ja viem 😁. Je to výsostne mužský film. Má všetko, čo má mať bezpríbehový biják plný testosterónu. Hodnotím vysoko aj preto, že tvorcovia sa na nič nehrali a sami nepovyšovali film na niečo vyššie, než v skutočnosti je. Mali jasný zámer a išli za ním. Kvalitatívne veľmi precízne prevedené vraždenie s mierne nečakajúco vyzerajúcim hrdinom. To tak býva, že ľudia vás svojimi činmi prekvapia, keď na to nevyzerajú. Wermachťáci rozhodne zostali prekvapení. “Veríš, že je nesmrteľný?” “Nie, on len odmieta umrieť.” Chapter 6 - Kill ‘Em All. Sisu wins, flawless victory. ()

kubas369

8/10. Jeden z mála filmů, kde obsah a forma naprosto splynou v naplňující celek. Je to šíleně přímočaré, audiovizuálně poutavé, brutální... no prostě, tak nějak podivně finské. Člověk se ptá sám sebe, jestli krumpáč versus letadlo není už moc? No a není, je to prostě SISU. Hlavní hrdina skoro celý film nepromluví a vy stejně cítíte naprosto každou emoci co se mu mihne ve tváři, načež na konci promluví a kouzlo zmizí. Škoda. Já bych film utnul v okamžiku vydrápání se z močálu, nádech a konec. Scény s tankem plným amazonek a návštěvou banky jsou naprosto zbytečné. Ale panebože děkuji za každý takový film. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD