Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (141)

Season 10 (2006) (S10)

10 sezóna je zlomová v dvoch bodoch. Od ďalšej série údajne naberie kobra výrazne zbesilejší, divokejší a jebnutejší štýl, zároveň je to posledná séria kde som sa ako dieťa dostal, pretože viem čo zásadné sa stane s Králikom v tej ďalšej. Takže od ďalšej série idem na slepo a som zvedavý čo donesie. ()

Niet cesty späť (2006) (S10E01)

Začiatok novej série je naozaj príjemný, ideme totiž po človeku ktorý si vydláždil cestu do pekla. Záver dokonca chvíľku naznačoval, že sa ani nedočkáme záverečnej autohoničky. ()

V podozrení (2006) (S10E02)

Toto je pre mňa jedna z najpamätnejších a najlepších epizód druhej štaci pána Králika. Jednak je tá krátkovlasá kolegyna sexi jak sviňa, jednak to má slušné zvraty a trebárs autohonička v polke alebo súboj v byte (i keď krátky) sú fakt podarené. ()

Retrospektíva (2006) (S10E03)

Fajnová epizóda prinášajúca aj pár zmien. Andrea už nie je sekretárka a práve slečna okolo ktorej sa točí prípad prevezme jej miesto. Zároveň sa Semír stáva otcom a dostáva aj novšie služobné auto. Čo sa týka akcie, tak úvodná honička skombinovaná s prestrelkou je super, ostatné dve újdu. ()

Vec dôvery (2006) (S10E04)

Petrin ex sa dostáva do prúserov a Petra následne s ním. Pasáž vo väznici až kokotská ale inak fajn a záver či to ako Semír pre dcéru zháňa konkrétnu značku mlieka je teda riadna prča. ()

Pod paľbou (2006) (S10E05)

Podarená epizóda s prcavou slečnou z Afriky, záver s nášľapnou mínou funny. ()

Frankie (2006) (S10E06)

Na scéne sa objavuje Králikov fotrík ktorý má problémy s výpalníkom ktorého hrá prekvapivo Slovák. No a musím povedať, že jak Kukurov fajn výkon, tak fajn prestrelka v byte alebo humor okolo toho, že Králikova potenciálna stepmom bude šéfová ťahajú film vysoko hore. ()

Posledná akcia (2006) (S10E07)

"Já se vrátim." "To ŕíkala moje stará taky." Králik je kdesi mimo a tak náš nekebabár musí sám ísť po grupe zlodejov kde je jeden naozaj prefíkaný avšak ako mu aj Semir povedal, nemôžeš vyhrať a to sa aj stane. BTW sa tu už objaví herečka ktorá si neskôr strihne ďalšiu sekretárku Zuzanu. ()

Sľub (2006) (S10E08)

Dobrá epizóda kde som si celú dobu kládol jednu otázku. Odkiaľ ten pakokot šerbeľ dokáže vždy zohnať také sexice. A pasáž kde si náš nekebabár užíva šéfovanie je k popukaniu. ()

Naháňačka (2006) (S10E09)

Jedného pracháča unesú avšak nie je to taký ten typický únos. priznám sa, že prvýkrát teda zvrat prekvapil. ()

Jazdec (2006) (S10E10)

Autičkárska banda ktorá kradne ale slušne kešové autiaky dostane do držky a tak sa musia poobzerať po novom hošanovi. No a tak sa začína ďalšia slušná akčná storyline našej kobry s podarením funny záverom.  "Víc veríš navigaci než mne" "Jo tu totiž mohu vypnout." ()

Zoči-voči smrti (2006) (S10E11)

Úvod popičovka, ale inak za mňa jedna z tých podpriemerných epizód, ale sú aj horšie. ()

Zlom väz (2006) (S10E12)

Príbehovo slabšia epizóda avšak vsuvka so zlámanou labou je dobrá a aj 1 by 1 súboj v dome poteší. Akurát ten záver už bol trošku cez čiaru. ()

Druhá šanca (2006) (S10E13)

Jedna z tých priemerných epizód, kde v podstate najzaujímavejšia je humorná vsuvka o Hotteho chudnutí. ()

Smrtiaca podmienka (2006) (S10E14)

Alebo keď si v zlom čase na zlom mieste a máš škraloup z minulosti. Fajn epizóda kde autá oboch našich hrdinov skončia zajebané jak fras. ()

Laurino rozhodnutie (2006) (S10E15)

Trošku slabšia epizóda v rámci príbehu ale inak fajn. Najmä to jak Králik trpel keď mu náš nekebabár ukazoval tonu dcériných fotiek. ()

Priateľstvo (2006) (S10E16)

Fajnová epizoda s naozaj parádnym fárom, ktoré by som skúsil ale nemám vodičák :(. A doberačky našej sekundárnej parťáckej dvojice tiež majú v tomto diely šmrnc. ()

Season 11 (2007) (S11)

Tak som sa teda vrhol do nových vôd Kobry 11 a Rytiara som si celkom obľúbil, navyše mi prišlo, že táto séria nešla ani tak na akciu (ale keď už dala tak poriadnu). Spokojnosť a páčilo sa mi, že aj humor stál zato pritom Rytiar pôsobil skôr ako taký drsnejší nevtipný hošan, čo ma o to viac prekvapilo. ()

Na život a na smrť (2007) (S11E01)

Králik odchádza na večnosť a nahradzuje ho Rytiar (každý semirov parťák mal u mňa prezývku hold musí mať aj tento) a musím povedať, že celkom slušná náhrada, teda aspoň zatiaľ, dokonca sa mi páči, že aj humor je tu striedmejší a viac sa ide na to napätie. Záverečná dvojpoľovačka parádna. ()

S najlepším úmyslom (2007) (S11E02)

Návrat k mojej kobričke. Je síce pravda, že tento diel je taký slabší v rámci akcie, ale vynahradí to príbeh a odhaľovanie Rytiarovho života. ()