Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (141)

Náraz (2003) (S07E07)

Epizóda u ktorej si pamätám begining ale ending vôbec, ale aspoň o to lepšie to bolo, avšak * dole za nie až tak podarené vystavania následkov okolo Janovej nehody. Záverečná autonaháňačka bola tiež slabšia. ()

Rodinné puto (2003) (S07E08)

Skupina výrastkov pod vedením !žraloka" čmajzá pekne šperky až skrížia cestu našim hošanom a Bonrath sa dostane do problémov. Podarená epizódka kde po dlhšej dobe nie je záporák ani mafoš ani cajtoš korumpoš. A scény s tým tragáčom, ja som chcípal. ()

Ľahká korisť (2004) (S07E09)

Príbehovo celkom fajn epizóda ale čo sa týka súboja našej dvojice s sekundárnou dvojicou ohľadom toho či sa pôjde na motokáry alebo grilovať sviňa, a riešenie je strašne kokotské. Plus navyše dotyčný záporák stojí za prd a v podstate aj jeho nohsledi. A akčné scény sú strašne krátke akoby to bola epizóda na ktorú šiel najmenší rozpočet. Ale stále pozitíva prebíjajú negatíva jedna smrť prekvapí. No a bicyklový tandem, no to je švanda. ()

Sabotáž (2004) (S07E10)

Semír skončí na hadičkách a Jan musí s Dieterom dostať parchantov. Jeden celkom príjemný zvrat poteší a som rád, že tentokrát humor takmer vynechali, teda až na záver, ale ten bol krutý. Záverečná naháňačka v blate fajnová. ()

Rock'n Roll (2003) (S07E11)

Občas sa stane že sa v celkom dobre námetovej epizóde objaví dosť nepríjemný charakter, ktorý otravuje, niekedy sa zase objaví záporák ktorý stojí za anál. No a táto epizóda má bohužiaľ oba prípady. Náš frontman kapely je otravný jak fras a síce zvrat u záporáka je fajn, tak charakterovo je to hrúza. Nebyť fajn akcie a príjemnej pesničky, dávam iba 3* ()

S časom opreteky (2003) (S07E12)

Bombmajster na scéne a slušná kopa humoru (bowlingová guľa vedie )i napätia. Síce záporák nie je až tak extra ale inak je to cool. ()

Detektív (2003) (S07E13)

Otravák šerbeľ točí kurvenie pánka a nafotí hajzlátov ktorý pracujú pre skorumpovaného cajta, jééé to tu ešte nebolo. Musím priznať, že až teraz si uvedomujem, že colonist má fakt pravdu v tom, že odteraz skoro stále policajt korumpák alebo mafián. Ale stále je to pre mňa moja dobrá kobra a krom debila šerbľa v pohode diel s fajn pasážou na štadióne. ()

Season 8 (2004) (S08)

Druhá séria s Richtárom už rozhodne prináša horšie časti a ukazuje na to, že náš nekebabový Turek s ním nemá až tak cool chémiu. Na 4* to však stále stačí. ()

Na večné časy (2004) (S08E01)

Historicky prvá a mám taký pocit, že aj jediná epizóda kobry kde sa vracia ten istý záporák (myslím postavou, herecky sa tam objavovali viackrát tie isté ksichty.) Akčné scény fajné, napínavé, konečne sa do univerza dostáva aj obľúbená vedľajšia postava Harthmuta. Dokonca i šerbeľ je tu v pohode. Takže nemôžem inak ako za 5*. ()

Falošné priateľstvo (2004) (S08E02)

Nadpriemerná epizóda kde sa opäť do hovien dostáva Jochen. Zvrat síce nie je nič extra ale akcia dobrá a záverečná dvojakcia kde máme 1 by 1 bitku a autonaháňačku naozaj poteší. Ale na plný tomu chýba lepšie tempo. ()

Smrti na muške (2004) (S08E03)

Partička skorumpovancov má super plán ako sa zbaviť problémov a využiť na to minulosť šéfovej. Našťastie náš nekebabový Turek a Richtár majú dokonalý um a ukážu im zač je toho lokeť. I keď priznám sa, u jednej osoby som nečakal, že bude na zlej strane. ()

Bez východiska (2004) (S08E04)

O9päť po dlhšej dobe tu nemáme ani korumpáka cajta ani mafoša, ale exvojaka cudzineckej légie, ktorý sa schováva ako ambasádor a pašuje drogy. autonaháňačky fajné a záporák naozaj podarený. ()

Priatelia v núdzi (2004) (S08E05)

Fajná epizóda kde naša sekundárna dvojica dojebe formuláre a pošle Porsche na šrotovisko. Záporáčka je tiež slušná a záverečné kombo kde máme autohoničku a 1 by 1 súboj tiež. Avšak vždy ma pri tomto diely sralo pár vecí. Napríklad prečo Jan nedal spätný chod na tom posúvači keď mal ovládač, prečo ten hromotlk nehodil ten ovládač do kyseliny a prečo v závere jasne vidíme, že holohlavý záporácky šéf bude mať pifku na Semira a bude sa chcieť pomstiť, ale piča jucha z toho, už sa k tejto story nikdy nevrátia. A preto * dole. ()

Svedkyňa (2004) (S08E06) odpad!

Túto epizódu si dobre pamätám pretože ma už ako malé dieťa srala a stála podľa mňa za vylížpiču. No a nič sa nezmenilo ani teraz. ()

Zoznam mŕtvych (2004) (S08E07)

Síce príbehovo slabšia epizóda ktorá to ale vynahradzuje fajn akciou a hádkou Semíra a jeho milej. ()

Deň matiek (2004) (S08E08)

Horstíkova mamička je niečo ako mamička od Slyho, avšak táto je zábavná a v pohode narozdiel od tej starfej pizdy v tom nič moc filme. Plus tu máme Huntovu sestru z wishu. ()

Bez milosti (2004) (S08E09)

Opäť formulka kde idú naši hoši voči policajtom, ale tentokrát nie sú skorumpovaný, ale hrajú sa na vigilantiovcov. Zvrat ma počas prvého sledovania celkom prekvapil a akcia opäť slušná. ()

Dôverný nepriateľ (2004) (S08E10)

Jan si nabalil psychopatku a tej sa nepáči, že ju dal k vode. Síce by som ju šmykol, ale inak epizóda k prdu, ale zasek záverečná pasáž zaujímavá. ()

Extrém (2004) (S08E11)

Vykrádačka frišno a jebnuto, dokonca aj tie farby áut počas pretekov sú totožné s Walkerovým a Naftovým s prvého dielu. Avšak nie je to prvý ani posledný copyright kobry a spracovali to viac než slušne, navyše sa špekuluje, že udalosť na konci zapríčinila odchod Richtára. ()

Kto z koho (2004) (S08E12)

Dobrá epizóda, najmä súboj v Penthouse je slušný, avšak Šerbel to tam zasek výrazne dojebáva. Ale inak v pohode a Richtár sa na konci ukáže ako pekná sviňa. ()