Kto prežije - Gabon

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2008

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Sugar Kiper, Bob Crowley

Tvrdá hra o přežití na africkém kontinentu, kde osmnáct soutěžících doslova bojuje třicet devět dní o přežití, vodu, pití, a nakonec poslední přeživší vyhraje odměnu milión dolarů. (reich)

Pauliii

Série, ve které dominuje nejen krásná příroda! Přijde vhod, zvláště, když už jste znechuceni z účastníků Survivora, kteří mají hezkou tvářičku, tělo samý sval a sebevědomí na rozdávání. Zde se objevuje pestrá směsice charakterů a zajímavých postav, kteří baví. Příjemně překvapila a emocionálně obohatila. ()

Moly

OBSAHUJE SPOILERY: Aneb jak by to asi dopadlo, nebýt jednoho twistu ze strany produkce... To, co řekla Corinne na FTC Sugar, bylo hrubé, ale vůbec ne mimo mísu. A ať si ji zatracuje, kdo chce, jak chce, narozdíl od Sugar jde o výtečnou hráčku se slibným potenciálem. Sugar se však chová jako rozmazlený, zlomyslný, nevychovaný, ufňukaný fracek, který je přesvědčen o své dokonalosti a neodolatelnosti. Tak to tedy ani náhodou. Ač jsem místy doufala v to, že tu husičku jenom hraje, pravda byla mnohem, mnohem krutější, a to v podstatě ke komukoliv, kdo se s ní spojil (nic proti gustu, kdyby šlo o něco blížící se strategii a nikoliv ten emoce zvracející chaos, který nám byl nabídnut). Za to, jak poškádlila Randyho kvůli pivu na dražbě ji nemám ráda, za to, jaký tyjátr udělala kolem sušenek (kde byl zjevně v právu Randy a opravdu nerozumím tomu, proč na to nikdo za celou show nepoukázal a naopak si tento incident přičítala Sugar k dobru) bych jí s chutí plivla do ksichtu, ale za to, co o Randym řekla na kmenovce, když napsala jeho jméno, ji takřka nenávidím. Oblíbenci (ne nutně v tomto pořadí): Marcus, Charlie, Corinne, Bob a RANDY; Prudiči: Sugar, Sue, Ace, Crystal, Gillian. Jak pronesl Randy na FTC: Všichni mi polibte... ()

Rawar

Luxusní série s těžce pohodovým castem, moc pěkná Šugar, perfektní profesor fyziky, který mi moc připomínal Challengera a celkově fajn hra plus opět super výzvy. Opovrženíhodný nerd Kenny, kterého bych moc rád vyliskal po čuni a sociopat Randy mě sice štvali, ale bez těchto elementů by to nebylo ono :-D A nakonec i ten Randy byl docela čípek :-D První série ve které mi nevadil buzík a navíc vítěz dostává 100 % Moc dobré ()

Flory14

SPOILER Opět vnitrozemská série. Začátek je epický, kdy se nejprve vybírá tým podle kapitánů a potom se vyběhne do velmi strmého kopce (ukázka kdo myslí krátkodobě a kdo dlouhodobě). Soutěže jsou celkově předností série, protože tu máme opravdu náročné challange, u držení kůlů se s sebou hráči opravdu nemazlili. Co mě na této sérií ještě baví je správný poměr twistů, kde bylo promýchání kmenů sice často ale vždy pro dobro hry. Casting je povedené a jsou tu hráči co vás budou štvát nebo je budete milovat ale rozhodně vás nenechají chladným. Za mě vede totální sympaťák Matty. A taková Sugar je dle mě jeden z nejhorších hráčů ale pamatujete si jí. Jen finálová trojka je fakt slabá. Vítěz v rámci možností ale dobrý. NEJVÍCE ZAPAMATOVATELNÝ MOMENT: Corine a její finální řeč na kmenovce NEJKLÍČOVĚJŠÍ MOMENT: Nalezení imunity, Sugar pak měla "moc" NEJLEPŠÍ HRÁČ: Corinne Kaplan NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRÁČ: Matty Whitmore ()

Jerris008

Možná to není nejlepší série ze všech, ale každopádně jsem se zatím u této pobavila nejvíce a to díky Sugar, Crystal a Randymu. Jinak krásné prostředí, zajímaví lidé. Snad poprvé jsem výhru přála více hráčům. Naštěstí vyhrál jeden z nich. Corrine je neodpornější člověk, kterého jsem kdy v této Realityshow viděla. ()

WolfIssen

Ikdyž se ze začátku zdá, že budeme mít tu čest s nezáživnou sérií s nepříliš výraznými soutěžícími, po pár dílech se ukáže opak. Překvapující je rovněž i to, že soutěžící si nijak přehnaně nestěžují na podmínky, ve kterých během soutěžě žijí. Mým oblíbencem se stal nejdříve Ace a potom hlavně Bob, který je dalším z těch, pro které je tato soutěž jako stvořená. ()

Nowasek22

Tahle řada ve mně vyvolala obrovskou dávku zklamání. Po Fiji bych řekl, že i největší. Žádné zvraty, blindsidy a překvapení se ještě překousnout dají, ale ten výběr soutěžících už byl horší. Velké plusy této řady jsou bezesporu emocionální Sugar, výborný taktik Kenny a skvělý arogantní Randy. Finále ale bylo opravdu tragické. Jediné co se mi líbilo, byla ta neuvěřitelná africká krajina. 45% ()

jeandepatch

Začátek téhle série byl asi nejlepší ze všech - vypadávali podle mých představ. Ovšem, to že nepřišla merge, ale jen změna kmenů zkazilo celou sérii. Ústřední postava: Bob Oblíbenci: Randy Neoblíbenci: Kelly, Crystal, Susie, Gillian ()

Víteček

Překvapivě dobrá řada, s překvapivě dobrým obsazením. Zpočátku jsem z toho byl na rozpacích a zvažoval jsem, že přestanu koukat, ale postupně jsem se do toho dostal, našel si oblíbence a řadu si fakt užil. Bylo tam hodně zajímavých lidí jako Sugar, Bob, Matty, Corrine, Crystal nebo Kenny a i když jsem některé z nich opravdu neměl rád, tak učinili řadu rozhodně zajímavější. A úplně úžasný bylo prostředí. V Gabonu je fakt krásně. Z toho profitovala i pěkná úvodní znělka. Naopak se mi nelíbilo to hloupé čachrování s kmeny předs loučením. Všeho s mírou. 75% ()