Kto prežije - Mikronésie

(séria)
  • USA Micronesia – Fans vs. Favorites (viac)

Šestnáctá série této známé reality show se natáčela na ostrově Koror v souostroví Palau. Právě zde je vysazeno 20 soutěžících, kteří budou rozděleni do 2 kmenů (Airai a Malakal) a následně budou den co den (po dobu 39 dnů) bojovat o jídlo, základní potřeby a tzv. imunitu. Vítěz soutěže si nakonec odnese 1 milión dolarů. (Deco.20)

heyda

Obsahuje spoilery!!! Začátek téhle série mě uchvátil, vidět staré dobré tváře a do toho skupinku jejich velkých fandů mi skoro vehnalo slzy do očí. Avšak postupem času, jak postupně odpadávali (kvůli zranění nebo falešným ženským) moji největší oblíbenci, mi to nadšení klesalo a klesalo. Když jsem se v posledních dílech konečně smířil s tím, že tuhle sérii ovládnou holky, tak přišlo na řadu závěrečné hlasování poroty a vítěz, který je z mého pohledu trochu rozporuplný. Naštěstí po Micronesii přijdou řady, kde sem si zvednul výrazně náladu, co se vítězů týče. Drobnou vadou této série je i to, že se hodně opakují souboje o imunitu a o odměnu. Za to má u mě Mikronésie rozhodně velký mínusový bod. Samozřejmě zde dochází k protichůdným názorům na to, kdo si zaslouží vyhrát. Někdo říká, že je to hlavně společenská hra, někdo říká, že strategická, někdo zas fyzická. Já osobně fandil Amandě, protože dle mého názoru ovládala všechny stránky na výbornou. Nicméně se ukázalo, že je velmi špatná rétorička a se svým bojácným projevem nikoho příliš neuchvátila a to podle mne rozhodlo, že se vítězkou stala mnou nepříliš oblíbená Parvati. Celkově se Mikronésie umístila na 6. místě v mém osobním řebříčku SURVIVORA. ()

kajda.l

Nejlepší z nejlepších. (při troše času navíc komentář snad malinko rozvinu) Hrozí MINISPOILERY!!! Zatím snad jen, že zcela nekriticky zbožňuju "klackovitou" Elizu a taky ......Parvati (a díky nim vlastně i Cirii, Natalii, Alexis, Jasona a zlomeného Pennera s uplakanou Ami). Zamilovanou puťku Amandu a zlobra, co se ještě dokázal držet na uzdě Jamese už méně. Z duše opovrhuji arogantním hlupákem Ozzym, ale to už jsem psal u CI. A také ultraprimitivní hlavohrudí Joelem. Erik Kathy a CHET!!! dodali tomuto survivoskému klenotu lesk a punc superzábavnosti, tak strašně neschopně roztomilou trojici už v žádné jiné sezóně neuvidíte. Snad jediná série, která mě nikdy neomrzí 110% ()

slatkac

Bejt v týhle sérii, rozhodně bych se pro co nejdelší pobyt nechal vojet Parvati, která jak se zdá, by brala všechny chlapy včetně Yau-Mana a Cheta. BTW, ta kráva si to vítězství vůbec nezasloužila. ()

st.ranger

Je vidět, že opětovní návštěvníci mají navrh a dokáží také lépe spolupracovat než sorta lidí, která všechno dosavadní dění obkoukávala z televizních obrazovek. Fanoušci postupně mizí, z favoritů odstřelí okamžitě mizeru Fairplaye a nebezpečného Yau-mana. Nevyrovnanost poměru sil je zřejmá od začátku až k promíchání, kdy se stále jedná o intrikování proti fanouškům. Zásadní ránou je ale nepochopitelná nebetyčná hloupost a naivita fanouška Erica, který by při troše snaze a logického uvažování dokázal zaujmout pozici ve finálové trojce. Bohužel je zničen slepičím komandem a není schopen nijak rozmýšlet své kroky, které se mu nakonec vymstí. S výhercem nejsem spokojen, protože za celou dobu se pouze vezl na vlně silnějších a prohnanějších. Též nedovedu pochopit důvěru či empatie v charakter Amandy. Pro mě je to nesympatická potvora neschopná vymyslet strategii několik kroků dopředu. Její lži jsou navíc průhledné a chování nedůvěryhodné, zvláště pokud ji porota kritizuje, kouká smutně jako zpráskaný pes. ()

PanCitron

Po právu označeno jako jedna z nejlepších sérií vůbec. Tolik blindsidů a zvratů, že z toho oči přecházeli a tak snad jediné co opravdu zamrzelo bylo zranění jednoho jistého hráče, který musel následně opustit soutěž dříve než bylo zdrávo.nejoblíbenější hráči: Jonathan, Parvati, Amanda ()

villon17

Dokonalá podívaná, která ukazuje všechny lidský vlastnosti v tom nejsurovějšim světle. Je úžasný pozorovat, jak se lidi mění ve vypjatejch situacích, jak řikaj něco, ale za zády všech dělaj pravej opak. Tahle hra dokáže spojit přežití v divočině, zábavu a strategii a přitom k tomu stačí dát pár lidí na jedno místo a nechat je hrát o milion. Občas tam přijít s nějakou soutěží, ale jinak se vymlátěj sami. Prostě geniální. Všude se samozřejmě najde někdo sympatickej, někdo podrazák, ale nakonec to vyhraje ten třetí, co se směje... Amanda+Ozzy 4ever:) a nejlepší vyřazení? (Spoiler) Ozzy a Erik:D:D:D.. ()

Cubinho

Mikronésie, Mikronésie... (upozorňuju, že tady najdete SPOILERY) Už s prvním dílem mi bylo jasné, že tato řada bude mimořádná. Když vidíte přicházet Yau-Mana, Ozzyho nebo FairPlaye, co jiného také můžete předpokládat? Sám Jeff Probst ji považuje za nejlepší. Já ji za nejlepší nepovažuju, třebaže jsem se hodně bavil a celou řadu zhlédl za jeden večer. Důvod je prostý - vyřazování (či zranění) většiny mých oblíbenců hned od úvodu na úkor ženské aliance mi po chuti příliš nebylo. Holkám ale musím složit poklonu, protože díky ním byla většina kmenovek nezapomenutelných - vyřazení Ozzyho, Jasona, ... nebudu říkat nic objevného, že vyřazení Erika je možná nejkomičtějším a nejnezapomenutelnějším momentem celé řady (ne-li celého Survivora). Já jeho krok trochu chápu, ale stejně bude považovaný za nejhloupější v dějinách (sice byl po H. vs. V. ohodnocen jako druhý nejhloupější po J.T. imunitě, ale to považuju za emotivní rozhodnutí, díky aktuálnosti té řady). Dalším faktem, který trochu mírní nadšení a brání nejvyššímu hodnocení, je pro mě vítězka Parvati, protože se mi s touto řadou zprotivila a já jednoznačně fandil Amandě. Nutno uznat, že Parvati je spolu s Russellem nejlepším taktickým hráčem, který Survivora kdy hrál. 9/10 ()

ledzepfan

Trochu zklamání=Koho jsem měl rád, toho vyšoupli ze hry radši hned z kraje nebo prostě musel odejít a celková finálová čtyřka(potažmo dvojka a vítěz)-byla taková užvaněná nemastná neslaná..Jediné rozptýlení přináší pár opravdu výživných podrazů a taktických tahů a pár opravdu hloupých(ale fakt hloupých) demencí.=70% ()

selfesteem

Parádní série. Nádherné prostředí, ostřílení soutěžící, spousta podrazů, úžasné odměny, perfektní výkony ve výzvách, známé tváře, spousta nečekaných zvratů, i v podobě nečekaných zranění. Protože jsem měla ráda pana hrobaře Jamese už z Číny, fandila jsem mu i zde. Za nejlepší část považuji aukci o jídlo a jeho free food v podobě polévky z netopýra - to byl geniální moment. ()

Z0oMb3E

Edem-bedem trampky, aké máš topánky? A ja také nemám, ja sa s tebou nehrám! ...A s papekom zastrčeným v prdeli a lá análny kolík sa sa s nami lúči manekýn Frodo z Iowy. Ja v duchu nadávam na zákernosť prítomných dev, ale dva tri zábery na opálené zadočky a opäť som ochotný pretrpieť i tú dávku reklám, pre ktoré telku odmietam kukať. ()

ArsenalEagle

Pro mě snad zatím nejlepší viděná série (viděl jsem jich asi jen 8). Ozzovy jsem přišel na chuť a Amanda měla vyhrát! :D Já komentáře moc psát neumím, takže to schrnu.. Pokud se podíváte na komentář uživatele Tom Riddle, tak to celkem slušně vystihl ;) I když s tím, že je Ozzy nafoukanej zajíc nesouhlasím.. ;) - V Cookových ostrovech bych asi nebyl proti.. Tak jen malinký kousek zkopíruji: ...........nejlegendárnější Survivor Alianci všech dob, neblaze proslulou čtyřku ve složení Amanda/Parvati/Cirie/Natalie........ ()

Lum3n

Spoilery!!! Skvělá série. Výborné obsazení kmene favoritů, což se ale bohužel nedá říct o fanoušcích, kde zaujal snad jen naivka Erik. To jak budete mikronésii hodnotit záleží na tom, jak se smíříte s Parvati a její partou černých vdov, které předvedli sérii naprosto neuvěřitelných blidsidů. Já se bavil. Škoda jen předčasného vyřazení Ozzyho, těšil jsem se na jeho dominanci v individuálních challengích. S vítězkou spokojenost, těžko najít argumenty pro zasloužené vítěztví někoho jiného. Z flirtující Parvati nám zkrátka vyrostla jedna z nejlepších přeživších všech dob. Oblíbenci: Ozzy, Parvati a více méně celý tým favoritů, z fanoušku pak jen Erik, jehož kousek s imunitou bude jen těžko hledat přemožitele (ikdyž J.T. a jeho předání imunity Russelovi je sakra silnej konkurent). 90%. ()

Sokka_

Snad nejlepší poslední čtyřka vůbec. Máme tu Parvati, která je prostě Parvati. Jedna z nejlepších hráček Survivoru. Amanda je jenom sympatická:D Skvěle zahrála imunitu! Cirie je jedna z nejlepších "neviditelných hráčů", co tu kdy bylo. Místy mi připomínala Sandru z Perlových ostrovů. A snad největším překvapením byli fanoušci, kteří naprosto váleli! Narozdil od Caramoanu tu víc než polovina z nich věděla co vůbec dělat. Například Natalie. Ona měla tak strašně dobou strategickou hru, že doufám že jí uvidim třeba za padoucha v HVV #2. Ta byla z fanoušků rozhodně nejlepší. Tyhle čtyři holky fakt válely. ()

kapsomut

Slepičí spolek posral celej Survivor pro mě! Od té doby, co začali úřadovat a vyhodili Ozzyho (James byl jen otázka času) mě to přestalo zajímat. A vítězka Parvatti by ošoustala 100 stromů, 100 bezďáků a 100 Chetů jen aby vyhrala milion dolarů. Oblíbenci: James, Ozzy, YauMan, Joel | Nesnášim: !!!! Cirie !!!!, Parvatti a vlastně celej slepičí spolek... prostě tuhle serii u mě zabili :/ 50% za začátek ()

(mOnkey)

Jako zatvrzelý introvert nemám ve zvyku se nějak výrazně rozvášňovat, tím spíš pokud se jedná pouze o zábavu. Ale byla to právě Mikronésie, která mi ze všech zatím viděných sérií (a už mi chybí jenom opáčko Afriky a dokončení čtvrté řady, abych se mohl vrhnout na sedmnáctku) přinesla nejvíc infarktových stavů a mít nějaké vlasy, tak by mi při sledování určitě vypadaly. Tím že se proti sobě postavily kmeny složené z ostřílených hráčů (včetně několika zloduchů z předchozích sérií - Parvati a mého oblíbence Jonathana) a naprostých nováčků, bylo už předem zaděláno na solidní zábavu. A ta se ukázala v plné síle, když se ke slovu dostala jedna z nejdrsnějších aliancí v téhle hře vůbec. Obzvlášť několik posledních epizod představuje to vůbec nejnapínavější, co si dovedete pod pojmem reality show představit. Sám jsem se přistihl, jak rozhazuju rukama a v duchu křičím: „Ty blbče, nedělej to!“ U jaké to bylo příležitosti si ale budete muset zjistit sami. ()