Kto prežije - Mikronésie

(séria)
  • USA Micronesia – Fans vs. Favorites (viac)

Šestnáctá série této známé reality show se natáčela na ostrově Koror v souostroví Palau. Právě zde je vysazeno 20 soutěžících, kteří budou rozděleni do 2 kmenů (Airai a Malakal) a následně budou den co den (po dobu 39 dnů) bojovat o jídlo, základní potřeby a tzv. imunitu. Vítěz soutěže si nakonec odnese 1 milión dolarů. (Deco.20)

Tom Riddle

Obsahuje spoilery (o řadě této, o Číně a o Pearl Islands), takže kdo si nechce nic pokazit, nechť dál nečte. Díky. Vzhledem k neobvykle vysokému počtu opravdu dementních komentářů jsem se rozhodl rozšířit svůj původní komentář, který zněl "Micronesian Witches/Black Widow Crusade FTW!", který očividně odkazuje na nejlegendárnější Survivor Alianci všech dob, neblaze proslulou čtyřku ve složení Amanda/Parvati/Cirie/Natalie. Z nějakého prazvláštního důvodu si očividně někteří lidé už i tady u nás začínají myslet, že lidi s velkými svaly jsou lepšími lidmi než ti s mocnou myslí. Nejde mi to na rozum. Copak každý druhý Čech nepohrdá stádním americkým myšlením, kde atletičtí studenti na středních školách dostávají hromadné odpustky a stipendia na prestižních univerzitách, zatímco géniové bojují každičkým mozkovým závitem o svoje místo na slunci? No, podle komentářů o Survivor Micronesia nikterak. Měl by vyhrát James? Proč? Protože je tak hodný a sympatický a pitomý a naivní? Měl by vyhrát Ozzy? Proč? Protože je nejlepší v tělocviku, a je díky tomu patřičně arogantní? Proč by měl vyhrát milion dolarů spíš ten, kdo k němu doběhne, než ten, kdo se k němu dostane navzdory tomu, že běhat neumí? Vy si nepamatujete tu bajku o hloupém zajíci a chytré želvě? Survivor je sociální experiment. Kdo přežije. Survivor. Přeživší. Už Darwin přece říkal, že přežije kdo? Ten nejsilnější? Mhmm, ne, jestli si tohle myslíte, tak si toho Darwina konečně přečtěte. Ne ten nejsilnější, nýbrž ten nejpřizpůsobivější. Ten, kdo se umí nejlépe přizpůsobit podmínkám. Ona brigáda černých vdov je přesně taková. Tyhle čtyři zkázonosné holky se uměly dokonale přizpůsobit všem neovlivnitelným zvratům a svými silami ve svůj prospěch ovlivnily všechno, co se ovlivnit dalo. Chytrá želva Cirie se širokánským úsměvem možná neběhá rychle jako hloupý arogantní zajíc Ozzy, ale proč to vadí? Geniálně manipulovala všemi kolem sebe, odstranila krajně nebezpečného Yaumana a tak dále. Krásná milá Amanda je všeobecně z oné brigády černých vdov mezi běžným obecenstvem považovaná za jedinou zasloužilou, jelikož byla diskutabilně z finálové trojky nejmenší svině, byla nejlepší v soutěžích a pravděpodobně je taky nejhodnější člověk. S tím taky souhlasím, Amandu mám ostatně ze všech soutěžících nejraději. Nicméně prohrála proti dost možná nejlepší vítězce. Prohrála proti Parvati, která je prý slepice. Proč, proboha? Protože je dokonalá manipulátorka? Protože ví, že je sexy a využívá toho? Parvati (stejně jako Todd či Sandra) dokonale reprezentuje, že není důležité být ten nejsilnější a nejrychlejší, protože když umíte nejlíp číst spoluhráče, pak jim vrazit nůž do zad a říct jim, že jste to udělali vlastně proto, že byli nejnebezpečnější a tím si zajistit jejich hlas, o to jde. Vítězství Parvati (potažmo brigády černých vdov) nemá nic společného s přežitím? WTF? (why the face) To je ale nehorázná kokotina. Tady si očividně někdo zase chybně myslel, že dle Darwina přežije ten nejsilnější. Lidi, čtěte, než napíšete takový nesmysl. PŘEŽIJE TEN NEJPŘIZPŮSOBIVĚJŠÍ. V čem by byla zábavná soutěž, kde by skutečně šlo jenom o to, kdo je nejrychlejší a nejsilnější? Neodehrávají se náhodou kvůli takovým věcem sportovní přenosy? Chcete vidět, jak vyhraje ten nejrychlejší? Podívejte se na běžecké závody. Chcete vidět, jak vyhraje ten nejsilnější? Sledujte vzpírání. Určitě nebudete nespokojeni. Ani v jednom případě se stoprocentně nemusíte bát, že to nedejbože vyhraje ten nejchytřejší. A nás ostatní, kteří umíme přemýšlet a porozumět faktu, že někdo rozumný si zaslouží vyhrát spíš než negramotný atlet, tím ušetříte nutnosti čtení těch vašich sraček. Ještě jednou díky. Vítěz: 5* - jeden z nejlepších vítězů, zajímavá, dravá a odvážná strategická hra, manipulace a okouzlující osobnost. Top 20: Amanda Kimmel, Parvati Shallow, Cirie Fields, Eliza Orlins. Oblíbenci: Natalie Bolton () (menej) (viac)

Oskar

V době její premiéry mi tato řada připadala jako jedna z nejlepších, s odstupem let a po nedávném znovuzhlédnutí musím hodnocení trochu zmírnit. Na první pohled Mikronésie obsahuje všechno, pro co mám Survivora rád - mazané intriky, nečekané zásahy vyšší moci, kreativní práci se skrytou imunitou, do té doby největší počet blindsidů za sérii a navrch i pár osvědčených kádrů z minulých řad. Protože polovinu "obsazení" tvoří zkušení hráči a druhou polovinu zanícení fanoušci hry, tentokrát odpadl stále se únavně opakující střet přístupů svatoušků ("jsem nejlepší, protože hraju čestně") a sviní ("jsem nejlepší, protože jdu přes mrtvoly"). Všichni soutěžící z Mikronésie jsou na podrazy připravení a akceptují je jako součást hry bez melodramatických sebelítostivých výlevů. Tolik k pozitivům. Jenže... Zaprvé Mikronésii malinko ublížil neobvykle vysoký počet soutěžících, kteří odešli ze soutěže buď dobrovolně nebo ze zdravotních důvodů. Zadruhé - moc se v dobrých dvou třetinách série přenáší z osoby na osobu tak často, až v ní vlastně postrádám nějaké opravdu dominantní hráče. Takové, kteří myslí na pět tahů dopředu a mají neustálou kontrolu nad soupeři (asi nejvíc se tomu blíží chladnokrevná Natalie). Parvati, Ozzy, Cirie i všichni další původci zajímavých tahů prostě jen využili nějaké pomíjivé momentální situace, ale nikdo z nich neměl opravdu dobře naplánovanou dlouhodobou strategii. Takže nakonec jsem si proti svému zvyku vlastně nejvíc oblíbil těch několik pošetilých naivků, protože byli ve své naivitě konzistentnější než "padouši" ve svých pletichách. :) Oblíbené postavy: Jason, Amanda a "nejhloupější člověk v historii soutěže" Erik. Neoblíbení: Chet, Jonny Fairplay, Parvati. 80% ()

Kulmon

Ano, po nedlouhém přemýšlení se skutečně jedná o nejlepší řadu s největším množstvím blindsidů. Říkejte si co chcete, ale Cirie je nejlepší ženská, zatímco Eliza mě už podruhé přesvědčila, že je totální kráva ;-) V této sérii, ale byli za blbce spíš chlapi ... ()

Djoker

Spoilery. Hvězdní hráči na jedné straně a na té druhé zajímavě poskládaný tým fanoušků. Tohle prostě nemohlo skončit špatně. Plno napínavých soutěží, ve kterých se jde na krev. Neustálé změny strategie, kdy každý chvilku tahá pilku. V každém koutu pláže několik vašich oblíbenců. Samozřejmě se párkrát blískl i Ozzy. V týmu fanoušků stojí za zmínku Rambo Joel, atleti Jason a Erik, který vše hloupě zazdil svým vyřazením a takticky vyspělé mršky Natalie a Alexis. Zkrátka svátek pro každého fanouška Survivora. Jedinou kaňkou pro mě zůstává ženská aliance, která se až příliš brzy zbavila všeho s penisem. Rozhodně nemůžu říct, že bych některým holkám nefandil, ale ten testosteron ke konci přeci jen chyběl. Smutné byly nedobrovolné odchody, u Jamese jsem málem prokousl polštář, dokonce i žida Jonathana mi bylo líto. Na závěrečné kmenové radě mi vlastně bylo jedno, která z nich to vyhraje. Amanda byla skvělá ve výzvách a Parvati od začátku taktizovala jako o závod. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Amanda, Parvati, James, Eliza, Ami. ()

Hrabka

Na jednu stranu zajímavá série plná známých tváří, napínavých situací a nečekaných zvratů. Na druhou stranu série, z které jsem měl občas hlavu v kýblu. Pozor spoilery: Chvílemi jsem začal až opovrhovat ženským pokolením, protože to co si tady některé dovolovaly mě neskutečně vytáčelo. V první řadě na odstřel by u mě byly krávy jako Natalie, Eliza, Ami, Tracy, hned za nimi v těsným závěsu kravky jako Cirie, Parvati a Alexis. Ne sedm statečných, ale sedm sviní. :-D Ještě jsem neviděl všechny série, ale myslím, že můžu říci, že tohle je série s největší koncentrací přetvařujících se, lživých a zákeřných bab... S vítězkou nemůžu být spokojený, Amanda měla určitě vyhrát! Samozřejmě je škoda Jamese a Ozzyho, protože to byly nejlepší trosečníci a nejférovější hráči. Erik byl fajn, byl zažraný do hry, to se cení. Doplatil na svoji naivitu a to, že důvěřoval těm sviním. :-D Blbec a další naivka Jason krásně skočil Ozzymu na špek. Taky je velká škoda, že kapacity jako Yau-Man a Johnny Fairplay vypadly tak brzo, to sérii taky hodně ublížilo. Konec spoilerům. Je to drsná hra, určitě není férová, je zajímavá pro diváka, který se s výsledkem nakonec musí smířit, protože nic jinýho nenadělá. A i když jsem byl nejdříve rozčílen, jakým směrem se hra ubírala, tak nakonec musím říct, že to byla moc zajímavá hra a k čertu s vítězem. PS: Pro blbce typu Tom Riddle: Nejde o to, kdo je dobrej na sporty a komu to líp myslí, jde o to kdo je dobrej a sympatickej člověk a když jsi přál výhru spíš některé z těch nesympatických podrazáckých sviní, tak to potěš koště. S tebou bych se fakt znát nechtěl. Ale hlavně, že jsi sežral všechnu moudrost světa, chytráku... ()

juta

Obsahuje plno SPOILERů! Tak v téhle sérii byly hodně zajimavé kmenové rady a nikdy nebylo jisté, kdo nakonec vyletí. Takové zvraty snad ještě v žádné jiné sérii nebyly. Asi kvůli tomu je tato řada tak oblíbená. Obě strany to měly těžké, jedna s cejchem favoritů, kteří vědí jak se ta hra hraje, proto byly hrozbou a fanoušci, o kterých nikdo nevěděl jak se zachovají. Bohužel byl z kraje vyřazen jeden z mých oblíbenců, ale co se dalo čekat. Hned první den mě přišel sympatický z nových soutěžící Jason a pak také Erik. Bohužel oba byli natolik důvěřiví, že se jim to nevyplatilo, hlavně Erikovi. Sice tu byly drsné kmenové rady, ale nejlepší řada to pro mě teda není. Cirie mě naštvala, protože zosnovala plán na vyřazení téměř všech mých oblíbenců. Proto nechápu, proč je ve dvacáté sérii v kmeni hrdinů, tu bych zařadil mezi jednoznačné zloduchy. Oblíbení hráči této série: Yau-Man, Ozzy, Jason, James, Erik, Amanda. U každého z mých oblíbenců, kromě Yaumena nemám rád některou jejich vlastnost, nebo mě občas naštvalo jak se chovali nebo mluvili, přesto to budou prostě mí oblíbení hráči. Neoblíbení hráči: Natalie, Cirie, Eliza, Fairplay. Vítěz si to určitě zaslouží, dostal se tam přes intriky, ale to k tomu patří. Čekal jsem ale za vítěze toho druhého, který byl ve finále. ()

ajuska

Jedna z mých nejoblíbenějších řad. Líbil se mi koncept fanoušků proti favoritům, spousta vydařených blindsidů, ženská aliance a nejhloupější krok v historii Survivora - prostě neuvěřitelně zábavné. A roli rozhodně hraje i to, že právě Micronesie byla první řada, kterou jsem po letech viděla a díky ní se zase do Survivora zbláznila ()

burina

Svojím spôsobom fascinujúca sezóna, kde veľký počet podrazov a (bohužial) nečakaných odstúpení spôsobilo, že som si ani nenašla nejakého výraznejšieho favorita. Od jedného krásneho momentu si tu nikto nebol svojou budúcnosťou v súťaži istý , takže som si len užívala a bavila sa ako si všetci idú navzájom po krku. :-) (Predsalen) obľúbenci: večný "underdog" Eliza, Eric Neobľúbení: Chet, Kathy, Cirie ()

Pepinec

Je to hra, kterou když nehrajete, nepřežijete. V tom spočívá smysl názvu. Pokud si někdo neuvědomí, že jde právě o hru, a ne o olympiádu, nikdy si žádnou sérii dostatečně neužije. S tím, že většinou dojdou dál intrikáni, než fyzicky silní hráči, můžeme nesouhlasit, dokonce proti tomu můžeme protestovat, ale to je asi tak jediné, co nakonec zmůžeme. Rozumím tomu, že pro každého z nás jsou sympatičtí rozdílní hráči. Ale plakat nad tím, že želva předběhla zajíce...? No, tak to asi byla lepší, ne? P.S: Prosil bych lidi neznalé významu slova spoiler, aby si jej vyhledali a přestali nám je sem házet, jako házel Ozzy ze stromů kokosy. ()

Deimos

Obsahuje spoilery-TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 10/10/// PLUS: potěší účast oblíbených soutěžících (Yau-Man, Ozzy, Parvati, Amada, James), je tu několik originálních prvků, opakující se výzvy mi nevadili, prostředí je nádherné, vítěz uspokojivý MÍNUS: nejvíc mi vadilo, že moji nejoblíbenější soutěžící vypadli přiliš brzy, dál se všeobecně meli dostat ti nejsilnější a nevýraznější./// Shrnutí: Pro mě rozhodně jedna z nejlepší sérií Survivora. Výborný nápad vytvořit kmen favoritů a kmen fanoušku, u nich si nakonec taky pár lidí oblíbíte (např. Natalie, Jason a Erik). Tedy Erik to ke konci zalamil jako nikdo před ním, ale i to je hra. V průběhu jsem měl občas smíšené pocity, ale celkově jsem si tuto sérii hodně užil. Zatím tomu nic nenasvědčuje, ale doufám že se Yau-Man objeví ve 30té sérii a konečně ji vyhraje./// Celkem 91%/// ()

-OverLord-

Docela super nápad smíchat bývalý soutěžící s úplnejma nováčkama. Potřebovalo to trochu oživit a rázem je z toho - i vzhledem k prostředí - spolu s Cookovými ostrovy jedna z nejlepších řad. Kdyby ale nebylo těch hnusnejch podrazů - chápu, je to hra - a vítěz by byl ten, kterej si to aspoň zasloužil (!), bylo by to o mnoho lepší. Taky dost zamrzí předčasný vyřazování ze zdravotních důvodů, třeba Jamesovo, ale za to hold nikdo nemoch. ()

gilmore_girl

Tohle pro me bylo velke zklamani. Sice jsem rada znovu videla Ozzyho a Jamese, ale slepici spolek mi drasal nervy a ty jejich vecne podrazy jsem jim ani trochu nebastila. Navic dokolecka opakovat porad to same neni ani trochu zabavne a uz vubec ne imponujici. Jestli ma mit tahle serie nejaky rekord, je to pro me ta rozhodne nejhloupejsi. ()

Frajer42

Docela pěkná série. Až na to, že ....a teď přijde na řadu pár spoilerů. ....že hned z kraje vypadli ti, kterým jsem již v minulých sériích držel tolik palce tedy, ten malý Číňánek, Ozzy, James a další sportovně nadaní jedinci. Ze skupinky fanoušků jsem si oblíbill hasiče Hulka, kterého brzy čekal totožný osud jako výše zmíněné. Brzy se tedy nebylo na co dívat. Je s podivem jak na mužské pokolení působí nedostatek sexu, jinak si jejich pochybení nedokážu vysvětlit. Museli na tom být skutečně velmi bledě, když se nechali jeden po druhém manipulovat čtveřicí strašně škaredých a s nejvyšší pravděpodobností i vysoce smradlavých žen a jedné africké gorily. Jediné pozitivum na tom všem bylo, že se jeden vůl s ovčí vlnou místo vlasů nechal zmanipulovat natolik, že poslušně odevzdal imunitu, aby ho bylo možné vyřadit a korunoval se tak na naprosto nejdebilnějšího soutěžícího v celé historii Survivor. Poté co vypadl už se bohužel nebylo na koho dívat. Omlouvám se, že naprosto nesnáším toho metrákového šimpanze ženského rodu. Ale já skutečně nezvládnu držet palce někomu, kdo je v 90% soutěží o imunitu brzdou, neumí plavat a za celý svůj pobyt na ostrově se nenanučí rozdělat oheň ani s použitím sirek(viz.dřívější série). Myslím, že taková opice do této soutěže mírně nepatří. Příhodnější by pro ni bylo přihlásit se do soutěže ,, Sedni si na gauč a za žádnou cenu už nevstávej.". Post scriptum: Škoda, že tak brzy vypadl Johnny Fairplay, největší vtipálek ze všech. 2* a nazdar. ()

Ant

Micronesia jako variace na Macbetha alias "stir the pot". Takhle to vypadá, když se do toho opřou baby. Nevím, jak moc chytré bylo spojit fans a faves, vzhledem k tomu, že pro fans to byl od začátku prohraný boj. Z fanoušků mě prakticky nikdo nebavil. Natalie a další mrchy, jejichž jména si nepamatuju, jsem chtěla nejradši zabít. S oblíbenci to bylo poněkud lepší, ale brzo to začalo řídnout. Parvati řídila celou show a ze všech chlapů si udělala totální loutky. Pěkně prohnaná mrcha, ale nakonec jsem jí i fandila. Slabší řada to byla v tom ohledu, že plno lidí vypadlo kvůli debilním zraněním a challanges byly zatraceně nudné. Docházalo k naprosto neskutečným blindsidům. Chudák Ozzy. U ostatních se mi ale chtělo brečet smíchy. Erik se sice zachoval jako největší idiot, ale na Jasona a jeho demenci to snad ani nemá. Splét si idol s blbým klackem bylo něco nepopsatelného. Nicméně civět polovinu řady na to, jak to tam vedou ty krávy, bylo i na mě trochu moc. ()