Vlk samotář a mládě: Námezdný zabiják

• Japonsko Kozure Ôkami: Kowokashi udekashi tsukamatsuru (viac)

Legendární série podle komiksu Kazua Kaikeho. Intriky, zášť a závist způsobí, že Ogamiho rodina je vyvražděna a on sám se vydává pouze s malým synkem cestou pomsty a života námezdného zabijáka. (oficiálny text distribútora)

erl

Skvělý film o zabijákovy Itto Ogami toužící po pomstě . Nápaditá podívaná kde nechybí emoce a spoustu krve. ()

kaylin

Povedený příběh z Japonska, který mě zase přenesl do doby, která je na příběhy prostě jedinečná. Tohle není doba, kde byste chtěli žít, ale je to doba, o které chcete slyšet vyprávět. A tohle je jeden z příběhů, které rozhodně stojí za to slyšet. Muž a dítě jsou tématem, které je v tomhle ohledu v podstatě věčné a pořád parádní. ()

JohnMiller

Americký zostrih prvých dvoch častí zo série Lone Wolf and the Cube pod názvom Shogun Assassin ma nesmierne zaujal tak som sa rozhodol že si pozriem celú sériu. To isté sa mi však už nechcelo znova pozerať tak som počkal Odvtedy už prešiel nejaký ten piatok takže mi to už relatívne vyfučalo z hlavy. Takže som sa opäť nechal príjemne prekvapiť. Tuto napríklad nádherne vidieť že je film nakrútený podľa komiksovej predlohy. V každej scénke, v každom zábere cítiť tú potrebu štýlovo zakončiť obraz ktorý má potrebu časovo zamrznúť aby si jeho aby si jeho nesmiernu silu dokázal divák vychutnať tak, ako na stránkach komiksu. Toto ma nesmierne chytilo za srdce. Obával som sa že tu bude viac nudy ako zábavy keďže to USA na vlastnú päsť radšej skrátilo než by malo do kín pustiť 2 filmy. Ale nič takého sa našťastie nestalo.. Pretože tu sa človek nudiť istotne nebude . Problém je iba ten že prvá časť ako samostatný film neobstojí. Treba si pozrieť pokračovanie inak to nedáva zmysel.. 3.5* ()

CageDepp

Jako fanda samurajských filmů. Tak tohle mě velmi bavilo. Na film z roku 1972 dosti povedený. Soubojů je dost takže je na co se dívat. ()

dee-key

Naprosto super zážitek. Drsné a surové Japonsko v barvě s parádním příběhem, ve kterém hodnoty a společenský kodex znamenají vše. Navíc super souboje, které jsou s ohledem na dobu vzniku filmu docela věrohodné a překvapivě krvavé. ()

gumli

Priznám sa ,ja nie som moc na akčné filmy.Ale tento má úplne dorazil.Bez akéhokoľvek rozmýšľania za päť.Osamelý bojovník putuje krajinou a hľadá spravodlivosť.A okrem toho má so sebou aj malé,asi ročné dieťa.Práve to dieťa tam robí tiež určité napätie a robí film ešte originalnejšim.Film je plný rôznych zápletiek,sú tam úžasné bitky,plno krvi.Akčné scény sú v niektorých momentoch ozaj desivé.Tí,ktorý pozerajú takéto filmy,pre nich to nie je nič nové,ale ja to nepozerám takmer vôbec.Ale bolo to výborné,to sa musí nechať. ()

Hees

Veľmi dobrý film, ktorý má len 83 minút, ale vtiahol ma do deja, kde zradený samuraj putuje krajinou a pomáha ľudom. Vo filme sú niektoré veľmi pekné scénky aj keď príbeh je jeden z tých jednoduchších, ale za to je dobre premyslený. SPOILER Páčil sa mi výber chlapca či prežije, alebo nie KONIEC SPOILERA. Súboje sú výborné hlavne ten 1vs1 (jeden proti jednému v 45 minúte) sa mi páčil a tak tento film ponúka zábavu aj v roku 2016 atď. Prvý diel sa oplatí pozrieť podľa mňa aj keď nepozriete všetky diely teda u mňa to tak zatiaľ je a uvidím či niekedy budem pokračovať ďalej a týmto chcem vlastne povedať, že prvý diel je plnohodnotné dielo aj sám o sebe a nepotrebuje pokračovanie. Hlavný hrdina je trocha pri tele a to je podľa mňa celkom vtipné, lebo málokedy sa objemnejší ľudia obsadzovali do filmov do hlavnej úlohy a musím povedať, že výkon Tomisaburó Wakajama (vo filme hrá samuraja menom Ogami Ittó) je naozaj unikátny a perfektne sa vžil svojej role samuraja a "vydedenca". ()

cubajz

Nesympatický, mlčenlivý samuraj se vzhledem homelessáka, tlačící dřevěný (a notně vytuněný) kočárek s dítětem - tak si určitě hlavního hrdinu nepředstavujete. Ovšem po ukázce toho, co tento chlapík dokáže s katanou, si ho určitě zamilujete. Jedná se o úvodní díl série, spíše seznámení s důvody, proč se Ogami Ittó dal na cestu námezdního vraha, neboli jak sám říká "stal jsem se démonem a tudíž na mě nemůžou platit zákony lidí". Tudíž je film spíše předkrmem před masakry, které následují ve výborném druhém a třetím dílu, které ovšem bez této části příběhu nepochopíte.. ()

C0r0ner

Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale jak se začne zabíjet, začne se i zvyšovat kvalita filmu. Většinu času to ale stejně bylo na tři hvězdičky, nicméně pak přijde finální řežba a musel jsem jít o hvězdičku výš. Na rok 1972 něco naprosto nevídaného a i dneska to stálo za to. Nečekal jsem to, ale těším se na další díly. 75% ()

Sfinkter

Prvek dítěte v kočáru je opravdu bizarní a nevídaný, první díl série není až tolik akční, ale pro seznámení s hlavním aktérem a jeho schopnostmi plně dostačuje. Ogami Itto má sice nadváhu, ale hýbe se rychleji než Seagal kdykoliv před obezitou. ()

hanagi

Připadala jsem si tak trochu jak na houpačce. Zábavné anebo milé momenty střídaly chvilky, kdy se mi myšlenky rozutíkaly někam úplně jinam. Trochu problém s koncentrací, který se opakoval i u následujícího filmu. Takže to vzdávám. ()

pabulator

Ogami Ito drsný a nekompromisní zabiják šógunátu se statnou postavou si jde svou cestou pomsty a neohlíží se za sebe. A jako otec taky boduje nechá svého synka nakojit cizí ženskou šťastný to klučina jo tenkrát se výchova brala úplně jinak. Jsem strašně rád,že se mi tento skvost dostal do ruky a už se těším na další pokračování našlápnuto to má dobře. ()

Pecival

Málomluvný tvrďák, ze kterého čiší "já si vás můžu povodit kdykoliv", hektolitry krve a pár prašivých krků k podříznutí. Solidní atmosféra, hlavní hrdina i lahodně krvavé souboje. Mohlo jich být sice více, ale jelikož výplň mezi nimi nebyla vůbec špatná, vůbec sem se nenudil. ()

Reanimated

Skvělé šermířské souboje a uhrančivý Wakayama. Bavit mě to ale začlo až v lázeňském mestečku. Do té doby mi přišlo, že "pouze" čtu Koikeho mangu a nejsem součastí děje. Pak ale přišla ta správná jízda a já se těším na další díly. ()

Fordzy

1. díl z série šesti filmů o samuraji Ogamim Ittó, kterému zabijí manželku, tak se vydává na cestu pomsty a po boku má svého malého synka. Velmi dobré souboje se skvělou choreografií, ve kterých lítají useknuté končetiny a pořádně stříká krev. 79% ()

Zagros

Samuraji Ogamimu je vyvražděna rodina a on se vydá na cestu pomsty s tím jediným, co mu zbylo... malým synkem. Ten kontrast dětských roztomilých kukadel a zachmuřeného mlčenlivého zabijáka, který odsekává lidem končetiny za neustálého stříkání krve, popravdě definuje celý film. Zejména má velký vliv na jeho atmosféru a na celkové vyznění. Také díky tomu jde o netradiční samurajský film, který je na hony vzdálen od našeho západního vidění jejich světa (například ve filmu Poslední samuraj s Tomem Cruisem). Zpočátku film působil rozvláčně, postupně mě ovšem dokázal vtáhnout více, a když se mi jeho netradiční atmosféra začala dostávat pod kůži, tak skončil… Dle některých komentářů a doporučení je vhodné jej sledovat společně s druhým dílem, který na ten první navazuje, doplňuje jej a je více chválen. Dobrá zkusím to, první díl zatím zůstává na třech hvězdách. Jen dodám, že komiksovou předlohu jsem nečetl a v hodnocení mě neovlivňuje. ()

TERRORDROME

Hlavný hrdina filmu, Ogami Ittó, je "sympaťák" ktorý by zlostným pohľadom rozrezal trezor a hneď v prvej scéne zotne hlavu malému decku. Je totiž oficiálnym sekundantom, čo je japonské označenie kata ( japonci majú na všetko nejaký vznešný výraz, aj pornoherečky označujú ako AV idoly ). Dej filmu je zhusta originálny, Ogami Ittó je krivo obvinený a jeho žena aj služobníctvo sú povraždený. Za všetkým stojí konkurenčný rod vedený diabolsky mumlajúcim dedkom a náš hrdina prisahá krutú pomstu. Stane sa z neho nájomný vrah, ktorý chodí po krajine s dreveným kočiarikom v ktorom má okrem rôznych zbraní aj syna s naozaj bizarným účesom. Pozoruhodné je, že pri akčných scénach absentuje všetok zvuk a počuť len sekanie mečov, prípadne striekanie krvi. Samurajské filmy ma nikdy nebrali, ale toto ma zaujalo, je to naozaj brutálne štýlové. Ako samostatný film to v podstate nie je nič moc, ale ako rozohratie zápletky a úvod série funguje dokonale. Prvý diel síce príliš akciou neoplýva, napriek tomu mi utiekol ako voda a ja som bol celý žeravý do ďalšieho dielu. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Ask your litle boy hanging below your belly button." "What do you mean?" "When you're afraid for your life and trembling, can you satisfy a woman?"     Spočiatku mi tento samurajský film pripadal ako niečo už mnoho krát videné, a to aj v podstatne lepšom spracovaní (téma (takmer) osamelého ronina na ceste pomsty za úkoria spáchané na jeho rodine). Príchodom hlavného hrdinu Ogamiho Itta (charizmatický Tomisaburó Wakajama) aj s jeho zlatým synčekom do kúpeľov (teda podarených!) sa ale odrazu všetko zmenilo a ja som sa na film začal pozerať úplne inými očami a síce ako na dielo neobvyklé a uhrančivé. Tvorcovia sa s tým prekvapivo vôbec nekašlú a nič im nie je sväté - je to poriadne drsné (krv strieka na všetky strany) a aj sexuálne odvážne, pričom chúďa to malé dieťa sa na to všetko musí pozerať. Okrem dvoch (teda jeden a pol) hlavných hrdinov ma najviac zaujala postava peknej a múdrej prostitútky. ()