Jak se dá využít volný čas při prodávání v bistru? Tahle parta vám to rozhodně ukáže. Jsme v Americe 80. let, kluci experimentují s drogami, a co připomíná holku, to se snaží přimět k sexu. Navíc se vždycky v dohledu najde nějaký šašek, který se snaží být vtipný… (oficiálny text distribútora)

Pecival

Že bych mohl strávit sympatických 90 minut v přítomnosti středoškoláků řešících svoje trable s opačným pohlavím jsem po zkušenostech se zvěrstvy co se na toto téma v poslední době točí vůbec nečekal. Jenže stalo se, film má přes absenci příběhu solidní tempo a perfektně odsýpá. Postavy veskrze sympatické (nejvíc zaujme mladej Penn, ale nahá Jennifer Jason Leigh mě rozhodně také nevadila) a hlavně není to trapné .. o které teenage "komedii" posledních 10 let to lze říct? ()

Babous

Nostalgické ohlédnutí za sladkými časy na střední škole se všemi těmi frajírky, zhulenci, šprty, kráskami a učiteli. Absence zápletky tentokrát nevadila tolik, jako nevýrazní hrdinové a úchylná osmdesátá léta. Občas jsem si úplně říkal, jak má ten film pravdu. Příjemná hloupá zábava. ()

bruceman7

Netrapná (ve srovnání s dnešními počiny) sranda, bez obvyklého fekálního humoru a násilí. Takhle nějak tedy vypadal život amerických teenagerů v osmdesátých jo? No, dalo by se to. Ale nic moc se ve filmu vlastně neděje. I když se mi zdálo, že je to povětšinou zaměřené na sledování pohlavního života jedné patnáctileté slečinky, se vším všudy - na puritánskou Ameriku mě docela solidně překvapilo, že této mladé slečince (tedy roli na hranici dítěte a mladistvého) nebylo bráněno potěšit oko chlípného diváka svýma hezkýma přednostma. Dnes by to bylo na slušnou žalobu vůči producentům za "morální škody". Zajímavé. 5/10 ()

Zagros

Už jsem to v některém z komentářů k podobným filmům psal. Mám pocit, že v každý Američan v sobě má nějaké trauma ze střední školy, a proto si jej velmi často musí v dospělosti nějak řešit a běžným druhem "terapie" jsou právě filmy s tématem střední školy a povětšinou jde o komedie. Často se opakují všechny motivy a často je to pak o ničem. Zlaté časy na Ridgemont High jsou naštěstí alespoň zábavné. Slušné obsazení (pár začínajících hvězd a pěkné holky), ucházející herecké výkony a občas vtipné dialogy mě u filmu dokázaly udržet až do konce. Sice nepřekročí hranice svého žánru, ale ani to nevadí a třeba Sean Penn v podobě Spicoliho byl zábavný sám o sobě. Pravděpodobně se mi film za pár dnů vykouří z hlavy, ale na jeden večer pobavit dokázal. ()

Han22

Pův. viděno cca 2000: Pamatuju si to z nočního vysílání před pár lety na ČT1, podle mě výborná teen komedie, kde se sešlo pár fajn herců - hlavně si vzpomínám na krásnou Leighovou, smažku Seana Penna a obrovského fotbalistu Whitakera. EDIT 2024: V podstatě úplně klasická teenagerovská komedie, která je ale plná pohody, solidní muziky a sympatických postav. Naivní holka a protřelá kamarádka, slušný kluk a jeho kamarád hajzlík, týpek co kráčí od průseru k průseru na různých brigádách. Naprosto nejlepší je Pennův vlasatý zhulený dement a jeho souboje s profesorem historie :) Nejsou tu žádné nechutnosti, zato jsou tu nahatý Catesová i Leighová; která je tu opravdu k sežrání. Jsou tu i vážné témata (těhotenství a potrat, podraz kamaráda) ale všichni to berou v pohodě. Baví mě ty "camea" na pozadí - Stoltz, Whitaker, Edwards (plešatý chirurg z Pohotovosti) s hárem! A na pár sekund se mihne v první roli Nicolas Cage (prodavač hamburgerů), který už v 18 vypadal na 30. 4* nechávám. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Ďalšia z dlhého radu streštených tínedžerských komédií (samozrejme, v roku 1982 ešte ten rad nebol vôbec dlhý), ktoré sa točia hlavne okolo sexu (prípadne okolo drog) a ktorých spoločným menovateľom je väčšinou okrem dospievania aj povrchnosť. Režisérka Amy Heckerling si tu ešte len cibrila štýl, ktorý naplno rozvinula až vo výbornom Clueless (1995). Z filmu vanie nostalgia za starými (či skôr za mladými) časmi a najviac na ňom zaujme účasť hneď niekoľkých slávnych hercov, ktorí ale boli v danej dobe ešte úplne neznámi. Okrem neviditeľného Nicolasa Cagea a neprehliadnuteľného Foresta Whitakera sú to hlavne príťažlivá (so šatami aj bez nich) Jennifer Jason Leigh a vynikajúci Sean Penn v nezabudnuteľnej role "huliča". Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

MkSallam

Má to ten správnej feeling 80s teen komedií, ale zároveň je to tak ploché a hloupé až to bolí. A táááákle prázdné. Postavy nemají žádné "kouzlo" a chovají se jako hloupí trotlové (hrdince stačí jen úsměv a hned dá každýmu, wtf?), zvratům chybí patřičné grády a nad průměr to nedostane ani přehlídka "will-be-famous" herců v ulítlejch rolích s very bizare hláškama (role Seana Penna je totální úlet... v tom dobrém slova smyslu) a sem tam parádní vtipy. ()

sona123

Pro milovníky Seana Penna rozhodně povinnost. Jinak - těžko říct. Čekala jsem víc. Víc vtipu, víc originality, víc Seanna. ()

Oralfabet

Moc příjemná komedie, u níž jsem se sice nijak zvlášť nenasmál (spíš mi jen tak mírně pocukávaly koutky), ale stejně jsem si ji fakt užil. Určitě nic unikátního, ale ve své obyčejnosti tak nějak neodolatelné. Sean Penn dementní tím nejlepším možným způsobem. A Nic Cage dostane mnohem míň prostoru, než jsem si vůbec dokázal představit. 8/10 ()

Grizzly

Teen komedie 80. let. Staci zmenit kulisy a kostymy a klidne se muze stat perlou mezi modernimi teen movies. Je videt, ze sukalo a hulilo se vzdycky...jen dneska se vic chlasta :). Dobra retro zabava ;) 60% ()

Honza dAve

Údajně legendární klasika, v reálu spíš běžnější bezdějová komedoška, ovšem čestná pramáti Flákačů i Prciček. V obrazu jsou vidět ta báječná americká snová léta přerodu hippies v yuppies, kdy se Amerika vzpamatovávala z krize a teenageři místo na demonstrace začali chodit bouchat do shopingmallů. Až na Jeffa Spicolliho ovšem =). Postavičky jsou tu fakt parádní! ()

Eleanor Rigby

Výborná osmdesátková komedie z prostředí americké střední školy o jedný mladý holce, která ještě hledá, jak chce vlastně v životě věci dělat. A je pěkně hambatá. .) Nečekejte žádný mind fuck, prostě nohy do tepla a jen se poddat tomu slastnýmu pocitu, že už je tahla éra v životě za vámi. Akorát ten Mike Damone byl na mě trochu moc slizkej. A Cage jsem si všimla hned na poprvý. Pozn: I přes výborný soundtrack si dovedu představit k love scene Stacy a Damonea mnohem víc "Dancing Anymore" od Is Tropical. Tak třeba v nějaký moderní verzi. ()

greenlord

zabavny film ze stredni skoly s mnoha zde uz zacinajicimi a jeste mladymi herci a hereckami, z nichz jsou dnes vice ci mene zname holywoodske star. cage jsem tam nikde nevidel ()

TETŘEF

Sobotní výlet do osmdesátých let proběhl přesně podle předpokladů. Teda...překvapil Sean Penn a Forrest Whitaker (pozitivně oba) a naštval plytký děj, bez větší zápletky než on chce tuhle a ona tohohle. Generační výpověď o něco slabší než Snídaňáři, ale na sobotu po obědě to stačí. Určitá otevřenost (kozičky a drogy) překvapí... ()

mourinho

Lehce naivní teenegerská komedie ze studentského prostředí, plná v tu dobu začínajících filmových hvězd, na vás dýchne bezstarostnou atmosférou osmdesátých let, kdy studenti se vší vážností řeší akorát kde co opíchat a vyhulit. Ale bavil jsem se. ()