Cher Horowitzová (Alicia Silverstone) je typická americká tínedžerka z Beverly Hills. Spolu so svojou kamarátkou Dionne (Stacey Dash) majú plnú hlavu nákupov a za nemenej dôležitú podstatu vo svojom živote považujú obľúbenosť u spolužiakov. Cher je síce najobľúbenejšie a najznámejšie dievča na škole, nie je to však také ľahké. Cher to však našťastie zvláda s absolútnym prehľadom a okrem školy si nájde čas aj na rôzne zábavky. Keď do ich triedy príde nová spolužiačka Tai (Brittany Murphy), Cher ju nahovorí na zmenu imidžu. Chce, aby Tai nemala problémy ľudí, ktorí nič neznamenajú. Netuší však, že svojou snahou môže Tai zmeniť viac, než si želá. Svet Cher sa začne oveľa viac komplikovať vo chvíli, keď doňho vstúpia dvaja atraktívni chlapci - jeden je jej nový spolužiak Christian (Justin Walker), druhý, nemenej príťažlivý, je jej bývalý nevlastný brat Josh (Paul Rudd). A Cher náhle zistí, že najväčším problémom je niekto, koho tak dokonale ignorovala a nechápala. Ak totiž zrazu príde láska, je proti nej... Bezmocná! (TV Markíza)

kaylin

Nejdříve jsem tomu chtěl dát víc, ale ona je to stejně prostě jenom romantická komedie, která má tak protivné charaktery, když se nad nimi trochu zamyslíte, že vás musí naštvat. Herečky je zvládají skvěle, ale prostě mi vadily. Docela jsem ale koukal, jak v té době vypadala Brittany Murphy. Vůbec bych ji nepoznal. ()

misterz

Romantická stredoškolská blbinka o náprave jednej pipinky podľa tisíckrát obohranej dejovej schémy, no dá sa pri tom vypnúť a oddýchnuť. Ku cti slúži aj to, že dejová linka nenudí a dokonca by sa tu našlo aj niekoľko vydarených vtipných scénok. To najlepšie je však očarujúca mladučká A. Silverstone (nad ktorou tu zaslintá nejeden chlap) a príjemná deväťdesiatková atmosféra - ach, tá nostalgia. Priemer. 60/100 ()

dr.fish

Já mám tyhle divný filmy o divnejch lidech rád. Ta holka je úplně mimo mísu stejně jako všecky její kámošky. Ale scénárista, kterej jí vložil do huby všecky ty věty by měl dostat metál. Cesta k nalezení cesty životem nemusí být vždycky zrovna trnitá a taky každý osobní drama nemusí zvenčí jako drama vůbec vypadat. Tahler komedie je lehoučká jako pírko a pro spoustu lidí bude asi úplně blbá. Já jsem si v ní ty pitoreskní postavičky vychutnal. 80% ()

Stanislaus

"Cher, pojď sem! Co to máš sakra na sobě?! - Šaty! - Říká kdo?! - Calvin Klein!" --- "Hledat kluka na střední škole, je jako hledat smysl v televizní show." --- Chytristické hlášky Cher, vyjukané a nic netušící obličeje Tai a Travise, politováníhodně snaživá slečna Geistová a slizoun pan Hall - to je vše, co patří k této lehce nadprůměrné americké komedii, která není založena na trapnosti a nechutnosti. Příjemný film na zpestření odpoledne. ()

Nathalie

70%....Daddy:I'd like to see you have a little direction. Cher: I have direction! Josh: Yeah, towards the mall. Satirická parodie na Beverly Hills 90210, přiznaná vykrádačka Emmy, svěží ironie z namalovaných úst kalifornské Barbie, který má víc na hlavě než v hlavě- a jako mašlička na šatech Calvina Kleina-dokonalý soundtrack. Zářivá Alicia Silverstone, fešácký Paul Rudd a rozčepýřená Brittany Murphy v době, kdy frčel MarkyMark a vysoce vyčesané účesy. 83% pozitivních recenzí na RottenTomatoes. Zaslouženě. A teď mě omluvte, musím si jít učesat vlasy a zkolaudovat šatník:) ()

• Film byl natočen za 40 dní. (ČSFD)
  • Cher a Josh sledují epizodu ze seriálu Beavis and Butt-Head (1993) jménem The Great Cornholio. (ČSFD)
  • V traileru na film se objevily některé scény, které se nakonec ve filmu neobjevily. (ČSFD)