Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

darkrobyk

Sara je tlustá jako prase a její rodiče mají řeznictví. Jak příhodné. A protože ten, kdo se vymyká, vadí, je Sara terčem šikany. Působí trochu komicky, když se jí posmívají holky hnusné jak noc, ale jinak je to tragédie. Sara si prochází peklem a nedokáže zvolit ani jednu z možností, a dostat se tak z nezáviděníhodné situace. Shodit, nebo šikanující sběř vykydlit. Naštěstí se najde chlap, co to může udělat za ní. Bude mu Sara vděčná? Samozřejmě nejde o prvoplánový horor, ale o drsné drama. Pravda, finále na jatkách je šťavnaté a tanec smrti výživný, ale to jsou jen prostředky, nikoliv cíl. A zdá se, že Sara přese všechno ponížení má dobré srdce....asi. Příznivcům hororů nedoporučuji, vyhnou se zbytečnému zklamání. ()

POMO

Holka s nadváhou trpí posměšky maloměstského okolí. Jediný, v kom shodou náhod najde oporu, je řádící vrah, kterého identitu a místo výskytu zná jenom ona. Zajímavý námět a velmi slibný rozjezd filmu, kterého scénář ale začne odbočovat od toho zajímavého a otravuje zbytečnými dialogy s matkou a policií, řešíc, proč hlavní hrdinka tají události, kterých byla svědkem. Jakoby to divák nevěděl. Vyhrocené krvavé finále rozpaky diváka utlumí, ale dojem promarněného potenciálu zůstane. ()

J*A*S*M

Tlustá Carrie ze španělského vidlákova. Uťápnutá řeznická dcerka Sára je šikanovaná trojicí instapipin. Shodou okolností se ale po jedné zvlášť ošklivé bully etudě stane svědkem toho, jak tyhle pipiny naloží do své bílé dodávky neznámý psychopat a odveze je vstříc nějakému tomu mučeníčku. Dobře jim tak, řekne si vcelku logicky, a s přátelským mávnutím na pozdrav nechá dodávku odjet a celý zážitek si nechá pro sebe. Svědomí ji teda trochu hlodá, ale situaci komplikuje ještě fakt, že se mezi ní a únoscem během té letmé chvíle, co se viděli, vytvořilo jakési romantické pouto. Následuje překvapivě svižná hororově-thrillerová jízda (čekal jsem o dost usedlejší film, který před žánrovými atrakcemi upřednostní dramatické se hrabání v morálních otázkách) s neodolatelnými závany černého humoru a slušně "drsným" finále. Lepší tři. ()

LIVINGDEAD

Slabé a ta tlustá blbka fakt nevěděla, co vlastně chce....🐖🐖🐖🐖🐖 A proč ti rodiče? Ti jediní se k ní chovali slušně. Já bych ji mlátil od rána do večera! ()

EvilPhoEniX

Oink Oink Oink! Zklamání ze Španělska. Cerdita měla potenciál být skvělým bully/revenge exploitationem, tady se vybízelo opravdu k mnoha zajímavým scénám, ale vše zůstalo nevyužito. Osobně jsem doufal, že první polovinu dostanem psychologickou nálož, kde obézní dívka bude šikanována tím nejhorším způsobem, aby se následně všem dívkám pomstila ve stylu I Spit On your Grave, tak to jsem byl velmi brzy vyveden z omylu s tím, co mi tvůrci naservírovali. Scéna s šikanou je tu všehovšudy jedna ( to je vyloženě výsměch) přesně na tomhle měl ten film stavět, aby divák získal k dívce nějaké empatie, protože sympatie si rozhodně nezíská a pohled na ní hezký není. Místo tedy šikany či čehokoliv zajímavého dostáváme spíš sociální drama, kde se nic moc zajímavého neděje a díky televiznímu vizuálu je to hodně nezáživná podívaná. Bohužel ani samotný revenge není uspokojivý, kdo má v žánru nakoukáno, tak s tímhle nemůže být spokojen absolutně nikdo. Na trochu násilí v samotném závěru dojde, ale je to tak zoufale málo a pozdě, že to nestojí pomalu ani za zmínku. Cerdita se snaží o jakýsi sociální podtext, ale je zoufale nudně natočená a nezajímavá. Na Gore a špinavou exploataci zde divák může rozhodně zapomenout. Nebavilo, neuspokojilo,nasralo. 4/10, ()

Marceloo

Kvôli svojej nadváhe je Sara terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. - Ďalší všeobecne pozitívne prijatý horor zo Španielska, ktorý mne osobne vôbec nesadol. Značnú vinu na tom nesie nechutný anglický dabing, ktorý pripomína český dabing k À l'intérieur z 2007. Postavy sú nesympatické, logika sa tu nedá nájsť snáď v jedinej scéne a ani po finále nezostane divák ovela múdrejší. Naviac nechápem, prečo tu žena, ktorej tiahne na štyridsiatku, hrá tínedžerku, ktorá si musí neustále robiť domáce úlohy. Rozumiem tomu, že sa to niekomu, kto si šikanu v tejto alebo aj akejkolvek inej podobe niekedy zažil, môže páčiť, ale ja som tu nenašiel nič, čo by ma aspoň trochu zaujalo. ()

Gilmour93

Podivné spojenectví šikanované teenagerky (představované 35letou herečkou) a dvojníka Bena Fostera, co má cervezovou cejchu a vražedné sklony. Těžko říct, jestli mě víc iritovala prostřední téměř hodinová pasáž hledání a zatloukání, která se snaží cokoliv nabalit na původní krátkometrážní formát, mizerní herci a nebo přesvědčení tvůrců, že točí pro hlupáky. Kdo tvrdí, že si nevzpomněl na Joea Hallenbecka a jeho hlášku o vyválení v mouce a hledání vlhké skvrny, tak lže.. ()

Eliott

Napínavý thriller z poměrně drsného světa. U něhož se mi především líbil vývoj vztahu našeho Čuníka a tajemného násilníka. Bohužel však příběh nemá až tak moc co nabídnout a pravděpodobně měl zůstat spíše u krátkometrážního filmu. Navíc konec, ve kterém se prasátko vzdalo pomsty, mohl být také mnohem propracovanější a hlavně mohl vykoupit celou řadu předešlých nedokonalostí. To sice nevyšlo, ale i tak jsem si to celkem užil. Jen je trochu divné, že vybrali tak starou herečku do role nezletilé školačky, copak v dnešní době není dost tlustých děcek? Je to velice úsměvné. 60% ()

*CARNIFEX*

Začalo to veľmi sľubne. Potom to napriek solídnemu námetu prepadne do dejovej letargie, aby sa v závere človek konečne dočkal toho, čo sa očakávalo ďaleko skôr. Ja osobne mám rád filmy s hĺbkou i pointou, no táto “sympoška” od Burger Kingu ani zďaleka nesplnila to, po čom srdce celú dobu plesalo. Medzi 2-tri. ()

-bad-mad-wolf-

Docela hezké cvičení na téma "šikanovaný čuník neumí chodit v běžných sociálních interakcích, natož v těch extrémně vypjatých". Jen je teda škoda, že má film nakročeno hned do několika směrů a nakonec nedojde nikam. SPOILER - nadsázky málo, slasher ani exploitation se nekonají, dramaticky jedeme tak na půl plynu a napětí ředí předzvěst úchylného bizáru, který vlastně taky nedorazí... prostě pořád nic, dokud se situace skrz uřvané finále nepřelije v závěrečné titulky. Poněkud zvrácené sympatie však zůstávají právě díky ústřednímu motivu. Když do zdánlivě přehledných mantinelů nainstaluješ místo upištěné sexbomby nevyzpytatelnou zamindrákovanou asociálku (z níž má rozhozená mířidla i ústřední gauner), máš na chvilku vyhráno. ()

Cappuccino

Celkom originálny námet, ktorého kvalitu znižuje slabší rozbeh a nedotiahnutý záver. Vzťah medzi vrahom a Sarou mohol byť viac prepracovaný. Takto jej finálne rozhodnutie nedávalo úplne zmysel. Chápem, že sa to v hrdinke bilo, ale aj tak k tomuto činu mohla viesť prepracovanejšia príbehová nadstavba. ()

pornogrind

Už dlouho jsem neslyšel tak otřesnej dabing. Větší zážitek z filmu bych měl určitě kdyby byl v původním znění s titulkama. Chtěl jsem slyšet originální hlas čuníka jelikož ve stejnojmenném kraťasu neřekne ani slovo. Jinak film splnil co jsem od něho očekával. Rozvedl trochu víc to co bylo nakousnuto v krátkometrážním Piggy(2018). Piggy(2020) asi nebude filmem pro každýho ale já jsem spokojenej. Chro, Chro,... ()

Omnibus

"Svině visí na háku, čuník to má (?) na háku." Zaujala mě originální zápletka "Zakřiknutý psychopat podává bachyni ručník a dělá Pšššt!", po které jsem se tetelil blahem v očekávání vývoje romanticky zvráceného vztahu dvou retardovaných outsiderů, protože takové filmy mi vždy něžně polaskají duši i mé uťápnuté ego. A dočkal jsem se. Vztah se vyvíjel slibně, šikanující svině už se houpaly na háku, slečna vepřík i pan sadoňouma byli zmítáni protichůdnými pocity a já jim držel palce a těšil se na svatbu a hlavně na svatební noc... Jen škoda, že místo chutného špeku myšák Omnibus nalezl ve spižírně jen zdravý brokolicový thriller a krabici optimistické ovesné gore kaše s nápisem, že i ta sebevyžranější šikanovaná dívka ukrývá pod sádelnatými kozami srdéčko romantické citlivky a že i v rosolu, jde -li do tuhého, můžeme pod srolovanými záhyby obří pneumatiky objevit pořádné koule. Jak těžké? Nejmíň 3,5 kg. Řezník za pultem: "4 kg, můžu to tak nechat?" ()

Kudly4

Já jsem na tohle narazil v The Devil's Tail, kde to bylo, jako jedna ze šesti povídek a jako krátký příběh, to mělo i zůstat. Naprosto zbytečně natáhlé do celovečeráku. Po té co jsou dívky uneseny, už je z toho pak jen dramaticko/romantická záležitost. Nějaký zásadnější zvrat v závěru ani nečekejte. A ta tučná masařka, co se do něho zakouká a ještě si pak na něj vymastí frndu, to bylo fakt moc. Doporučuji tu krátkou verzi, tohle je nuda. (169. hodnocení, originál dabing, CZ tit.) ()

Frajer42

Bohužel se mi podařilo si tento snímek poctivě zakoupit jen s úděsným anglickým dabingem, který mi neskutečně kurvil zážitek, neboť si nikdo nelámal s dabingem hlavu a všichni starší lidé byli namluveni o desítky let mladšími dabéry, které někdo pravděpodobně sesbíral z ulice. Můj dojem z filmu byl tedy natolik zkreslený, že ačkoli jsem zde všemi správně považován za naprosto jednoznačně nejlepšího uživatele této databáze s jehož názory se nemůže nikdo rovnat, tak v tomto případě musím svůj názor zcela výjimečně prohlásit za zkreslený a nepřikládat mu zásadní hodnotu. Každopádně, nalejme si čistého vína, kdo z nás rád nešikanuje tlusté lidi? Tato činnost rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější kratochvíle. Tento snímek byl velmi výrazně vzdviženým ukazováčkem pro všechny, neboť po světě chodí sérioví vrazi, kteří jsou při výběru pářící partnerky velmi pragmatičtí a namísto krásy volí někoho, u koho mají jistotu, že je v zimě zahřeje a v létě bude vrhat příjemný stín. Docela jsem se u tohoto filmu pobavil.  Z vražd prakticky nic nevidíte. Film sází na budování atmosféry, které vinnou prkenných hereckých výkonů (a v mém případě i hrůzostrašného dabingu) moc nefunguje a na snímek se dá nahlížet snad jen jako na příjemnou komedii. Nutno přiznat, že docela nechutnou, neboť Čuník se rád promenáduje na scéně jen v plavkách a to je pohled vskutku jen pro ty největší fajnšmekry. Několikrát jsem musel snímek zastavit a vyblít se vedle gauče. V samotném závěru získáte odpověď na otázku, která trápí lidstvo již dlouhé generace a sice, co je horšího než tlustí lidé. Nebudu vás nutit se na tento film podívat a rovnou odpověď prozradím. Jsou to tlustí lidé, kteří mají menstruaci. Jejich nálady se mění lusknutím prstu a divák je tak svědkem finále, které nedává snad ani zblo smyslu. [60 %] ()

Arsenal83

Veru, na prvý pohľad prasnica. A priznám sa, že pohľad na mučenie alebo na krv či rezné rany mi bol milší než na človeka, ktorý sa z lenivosti opustil a svoje telo si vôbec neváži. Režisérka vložila do filmu myšlienku feministickej sebaakceptácie a silnej emancipácie bez ohľadu na to, kto som, aká som a či nebude chyba tak trochu aj vo mne. Je mi však záhadou, prečo pre tento zámer bola vybratá skoro štyridsiatnička, aby hrala teenagerku. Možno zhovievavosť k herečke, ale v reáli ten rozdiel vidieť. ()

Chrustyn

Nesmějte se tlustým dívkám, které se zakoukají do masového vraha. Ze začátku originální a přiznávám, že jsem čekal zvrácenější vyústění, které je zbytečně konvenční. ()

rollman1

Španělé už dávno nejsou zárukou hororové kvality. Doby Zatímco, co spíš nebo Los ojos de Julia jsou tatam. Piggy se z traileru tvářil jako revenge flick. Nakonec je to spíš víc drámo o velice tlusté slečně, která je šikanována partou holek(No, šikana, je to jedna scéna). Pak je někdo unese a ona to vidí a nic neřekne. Celý film je nestabilní, furt jen řve, únosce je takovej trošku mental a na gore ani krev moc nedojde. Takže jediná dobrá věc je finální konfrontace, která je docela zábavná. Těšil jsem se ale úplně na jiný druh filmu. Škoda. Snad napraví reputaci Španělsku Venus od režiséra REC. ()