Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

skejpa

Tmavej, teplej, ekoaktivista jako hlavni hrdina... Jako opravdu ? Takhle kdyz to vsechno nacpou do jedne postavy a jeste hlavniho hrdiny, tak to fakt dopadne blbe. ()

HERGImanCZ

Tentokrát si Disney bídu nezaslouží. Divnosvět se snaží o jakýsi mix mezi dobrodružným filmem ve stylu Atlantidy, novodobými tématy a takovou tou rodinnou mezigenerační klasikou, kde spolu jednotlivé postavy musí najít řeč. I možná díky tomu místy může působit, že na jednotlivá témata není tolik času, kolik by si zasloužila. Na druhou stranu si nemyslím, že by jakékoliv z nich bylo jen nakousnuto bez uspokojivého konce. Některé pasáže jsou sice zkratkovité, některé zprávy až moc očividné, ale v rámci rodinného filmu je to takto za mě dostačující. Film hezky pracuje s foreshadowingem a balancuje na takové té ideální hraně, kdy si pozorný divák může pomalu domýšlet závěrečný zvrat, zatímco pro jiné to bude překvapení. Je to navíc zase něco jiného než princezny, kouzla a typické chytlavé Disneyho písničky. Zdejší vybudovaný alterantivní svět je tak akorát rozvinutý, aby postačil pro jeden sólo film. Animace je již tradičně na perfektní úrovni, tady zkrátka není co řešit. No a chemie mezi animovanou rodinkou na mě působila velmi příjemně, což je u tohoto typu filmu zkrátka důležité. Je smutné, kolik lidí v recenzích řeší svůj světonázor, namísto aspektů samotného filmu (čest výjimkám, kdo rozebírá skutečné problémy, které s filmem má). A dát do filmu jako ústřední myšlenku ekologii (která se zkrátka bude řešit stále častěji, protože to je reálná problematika, se kterou se současné děti budou muset v budoucnu potýkat) nebo říct dětem, že je v pořátku být sám sebou, to je něco špatného? Pokud to tak tolik lidí vidí, jenom to ukazuje, že už včera na tato témata bylo pozdě, a jen to podtrhuje to, co film chce ukázat. ()

koty2201

Neviem čím to je, ale po Encanto a Buzz Lightyear je toto ďalší animák, ktorému ako keby niečo chýbalo. A pritom Lightyear bol pre mňa lepší zážitok ako toto a Encanto. Akosi to Disneymu s tými rozprávkami či už od Walt Disney Animation alebo od Pixaru nejde. Tak snáď to je tiež len nejaké slabšie obdobie ako v prípade ich MCU. Strange World má všetko, čo by správny animovaný film mal mať. Má to nejaký odkaz, dobrodružstvo, ponaučenie a fajn hrdinov. Ale nejak to nefunguje a napriek všetkému to je trochu nuda. Fantazijný svet je prekrásny a plný života a zároveň je to najväčším plusom filmu. Ale zvyšok je taký trochu bez duše a mdlý. Taktiež sa mi nepáči to neprirodzené napĺňanie hollywoodskych kvót, kedy každý film musí povinne obsahovať všetky rasy, pohlavia a orientácie. Mne by to nevadilo, ale je to tam také vopchané nasilu na môj vkus.  Čiže nebola to zlá rozprávka, ale chýba jej čaro a srdce. Snáď sa to nabudúce podarí lepšie. ()

RyanRainheart

Klukům se to líbilo, mě už teda o poznání méně a není to tím, že by mi vadilo, že mamka je černoška a syn gay. Prostě to nemělo pro mě žádný zajímavý příběh, záporná postava zde prakticky neexistuje a hodně se tu řeší rodinná traumata a vztahy. Jo taťka Search se někdy choval tak, že jsem z toho až měla osypky. Trochu mi vadilo i to, že všechno je to hrozně barevné, stylizované do růžové a postavy jsou naanimované přesně stejným stylem, jako v předchozím Encantu, Raye či Vaianě. Nevím, v poslední době Disney nedokáže přijít s žádným zajímavým příběhem, zoufale mu chybí kreativita a nějak se mi čím dál tím víc zda, že doby kdy jsem tak "žrala" Na vlásku jsou nějak pryč. ()

Mr.Ward

Jděte do 💩!!! Zastánci tradiční rodiny mají problém, protože hlavní postavy jsou: táta běloch - to je samozřejmě v pořádku, ale teď to začne - máma tmavší, syn gay, a ještě ke všemu mají handicapovaného (tří nohého) psa. Jednomu by z toho rupla cévka v hlavě. Ne, teď vážně. Lidi by se měli probudit. Je 21.století a i takové rodiny jsou. Takový lidé jsou. A že se to konečně ukazuje i ve filmech a seriálech? No hurá. Víte co bych já dal za to, kdybych jako malej viděl v Disneyho pohádce (nebo kdekoliv) že to, že se mi líbí kluci, je v pohodě? Ty vole!! Vzpamatujte se. Bylo to tam hezky podáno (jen že se mu líbí jeden kamarád) a ani se nějak nerozmazávalo a bralo se to jako obyčejná věc. Tak co je za problém? To děti z “tradičních rodin” nemůžou vědět, že kluk může mít rád kluka a holka holku? To je to první, co byste je měli učit. Toleranci k lidem. Toleranci k lásce. Hotovo. ()

MyskaMari

Bleju nad komentáři místních zapšklých konzervativců. Anyway... Strange World je nejlepší animák tohoto roku. Některé Diesneovky z poslední doby pro mě měly moc dětinských vtipů, takže oceňuji, že tady jsou i komplexnější reference. Animace a barvy se mi líbí a zasmála jsem se taky hodně, tak nevím, co se těm lidem nezdá. ()

Cermicek

Je to...BAREVNÝ. Hodně barevný! To je tak ale asi všechno, co mě napadne při hodnocení tohohle animáku. Nic pozitivního, co by stálo za zmínku mě totiž nenapadá. Možná ještě nějaký kreatúry z divnosvěta lehce štrejchly originálno..ale tim to končí. Bohužel. Páč potenciál by se tam určitě našel. Ale všechno zabíjí zcela prvoplánový, předvídatelný a místy dost stupidní příběh, který je však v dnešním světě moderní grafiky, která nedělá mezi animákama žádný rozdíl právě ten rozhodující element!Takže slabá trojka a to ještě s dost odřenejma ušima. ()

strachon

Pěkné hlavní poselství, vizuálně nápadité prostředí, pár vtipných scén, ale celé je to poslepované trochu na sílu, chybí tomu něco navíc. Pozitivní je, že se Disney konečně rozhoupal alespoň ke gay postavě, jejíž gayství není jen prvoplánově posměšnou karikaturou, ale naprosto přirozenou věcí. Ženy nejsou jen uťápnuté puťky nebo obletované krásky. A muži s jejich ješitnými představami o rodovém nástupnictví jsou po právu nakopáni do příslušných míst. ()

Detak

Velice uvědomělá a pěkná pohádka, a to jak vizuálně, tak i příběhově. Milé, nevtíravé, a přitom opřené o závažná témata. V tomhle podporování dětí k vážení si své planety Disnymu opravdu moc fandim a má za to u mě u svých nových počinů vždy palec nahoru. Jen tak dál a možná lidstvo konečně překlene svou nenasytnost. (že by konečně inteligence a rozum překonaly svaly a krásu?) ()

Haninaa

Velké zklamání. Prvích pár minut filmu se mi líbilo, graficky je to pěkně zpracované, avšak mou pozornost i zájem obratem zapudil fakt “v dnešním světě velmi populárního” mezirasového vztahu, na což jsem již zvyklá, ale udělat z hlavního hrdiny homosexuála, to už mi přijde příliš. Tohle má být pohádka pro děti?! V jaké době to sakra žijeme? ()

PTomA

Vypadá to jak kdyby to vyblil jednorožec. Klesající kvalita těchle zrůdnosti od Disneyho je fakt zarážející, pak se neni divu ze to vydela i na Díkůvzdání píču. ()

blondboss

Prvá Disneyovka oslavujúca storočnicu nevyšla podľa predstáv, s tým musím súhlasiť. Na jednej strane je to pre cieľové detské publikum ako stvorené - hravé, farebné, po vizuálnej stránke dokonalé. Na strane druhej ale pre bežného diváka bez výraznejšieho nápadu alebo momentu s priveľmi infantilnou dejovou linkou a s takmer nulovým emočným presahom. Proste jedna z ďalších priemerných rozprávok, na ktoré nie som u štúdia Disney veľmi zvyknutý. 55 % ()

KaterinaSkop

Příběh nebyl nic převratně originálního ale musím vyzdvihnout jak nikdo neřešil, že mamka s taťkou jsou očividně dvě různé národnosti, syn je gay a pes má jen tři nohy. Přesně tak by to podle mě mělo být, a ne na sílu poukazovat na odlišnosti a brát je jako něco extra. Ale nebudu lhát, ten pes mě fakt zajímá. ()

JudgeLemire

Není to animák století, nemá to vrcholný příběh, ale funguje to, baví to a já na něj budu vzpomínat v dobrém. Vizuál je nádherný, tvorové jsou zajímaví a mají účel v příběhu. Postavy mají možnost dýchat, chápete jejich vztahy, které jsou navíc relativně zdravé. Navzájem se mají co naučit a nikdo mi nepřišel jako ,,dáma" v nesnázích, gay kluk není  dokonalá postava, co všechno zvládne a s jeho orientací se pracuje vhodně. Pokud vás štve, že to tam je, nechoďte na tento film a nepište nasrané komentáře, že to tam je. Tempo pro děti ideální, ze začátku svižné, poté se zpomalí a vy sledujete, jak postavy žijí mimo akci. Samotná akce je dávkovaná přiměřeně, poselství vám není dávané do obličeje a hlavně není ukazovaná jedna správná cesta, je to spíš o zkoušení různých cest. Kromě poselství a animace zde vidím i  funkční postavy a zajímavý svět. ()

kockodan

Zelené zázračné bobule plné energie, na které jede celý svět, jsou metaforou pro fosilní paliva. To se ale dozvídáme až hodně za půlkou filmu, kde to ale docvakne pouze těm bystřejším dětem, které sledují Gretu na TikToku a Instáči. Svět normální ve kterém se tyto bobule používají je ale jen povrchem živého tvora, který je alegorií naší planety Země. Používání těchto bobulí tohoto živého tvora, tedy naši planetu Zemi, ničí a zabíjí její vnitřní eko- (zde imunitní) -systém. Proto se hlavní hrdinové vydávají do divného světa pod povrchem našeho světa kde tento problém chtějí vyřešit tím že budou zelené zázračné bobule a jejich používání chránit. Což ale není pro tento svět, obřího tvora na jehož povrchu žijeme, dobré. Skupina která se vydá do útrob tvora zelené energy bobule chránit se ale rozdělí na ty kteří pochopili a poznali že bobule jsou vlastně zlo a na ty neinformované hloupé kteří tyto bobule, tedy fosilní palivo budou stále obhajovat a chtít je používat dál, i když to tvora, na kterém žijeme zabíjí. Celý film je pro děti od 10 let a více, aby pochopili, co znamená globální oteplování a ničení planety fosilními palivy. Je to možná dost kostrbatě pojaté zvláště první hodina kde si existence jakéhosi druhého divného světa pod povrchem toho, na kterém žijeme, není vůbec vysvětlena. Až daleko za půkou filmu zjišťjeme, že tento jiný svět jsou vlastně útroby a imunitní systém tvora na jehož povrchu žijeme, což je zdraví planety a její ekosystém, který ničí bobule, tedy fosilní paliva. Za mě slušných 60%, i přes to, že film chytne spád až hodně po hodině rozpačitého a nesourodého úvodu do problematiky, o čemže to vlastně je. Rozjímat se tady až do prasknutí žilky nad tím že hlavní 16letý hrdina je zamilován do svého vrstevníka stejného pohlaví mi přijde hodně trapné a spíše k smíchu. Vzpamatujte se proboha je rok 2023! Nikoho tady ty vaše homofobní cancy už dnes nezajímají! Na to si táhněte zpátky na ty své 4chany rozjímat se svými itelektuálně stejně zaostalými soukmenovci a frustráty o konspiracích a QAnonu! 🤦‍♂️ ()