Dva hluboce věřící manželské páry si užívají poklidného života na texaském maloměstě, dokud někdo nevezme do ruky sekeru. (HBO Max)

ŠpetaMarek

Asi to chtelo o dil zkratit a vlaatne to nebylo nic jineho nez true crime dramatizace se slusnymi hereckymi vykony. Co ale cenim nejvic jsou jemne nuance originality v podavani informaci a ze se v prubehu meni hlavni postavy a ty predesle jdou mirne bokem. ()

Emafera

Tak tohle je fakt docela šílený. Žijeme ve světě, kde je možný asi fakt všechno. Skvělé herecké výkony, to se musí nechat. ()

Stillborn83

Vynikajúca jednohubka od HBO! Ďalšia skvelá miniséria z dielne Davida E. Kelleyho (The Undoing, Big Little Lies či Ally McBeal), od začiatku poznať jeho rukopis, ktorý mám veľmi rád. A keď k tomu prirátame fakt, že o réžiu sa postarala Lesli Linka Glatter (Homeland, The Morning Show či The Newsroom), nemohlo to dopadnúť zle. Úvod je síce mierne rozťahaný, ale pre dokreslenie atmosféry a sledu udalostí veľmi podstatný (tu mi to veľmi pripomínalo práve Big Little Lies). Famózne výkony podali Elizabeth Olsen (najmladšia zo známych sestier) a Jesse Plemons. Výborne im sekundovali aj Patrick Fugit, Lily Rabe a moja obľúbená Elizabeth Marvel. Netreba zabúdať ani na výbornú hudbu. Bonusom je, že je to na základe skutočných udalostí. Až po dopozeraní som sa dozvedel, že minisériu o tomto prípade urobil už predtým aj Disney+ s Jessicou Biel v hlavnej úlohe (chystá sa aj ďalšie spracovanie s Elizabeth Moss), ale vidieť ju nechcem. Love & Death predčilo všetky moje očakávania. P.S.: Bez problémov som to dal so záujmom v priebehu jedného dňa. ()

Locksley

Olsenová naprosto vynikající! Podtržená jednička! Její právník byl taky dobrej řízek. O případu jsem nic nezjišťoval a tak jsem zůstal až do konce napnutej jak kšandy. Výborná série. Výbornej dabing. ()

DonBraso

Asi zůstanu co jsem psal už u čtvrtého dílu.Ano,od tohohle dílu se konečně dostáváme k jádru pudla o čem ten seriál bude.Bohužel je škoda, že když tři díly se někdo muchluje tak proč nemá i takovou váhu ta rána, která se stala.Spadneme vzápětí chvilko do deprese,ale už přichází soud, který poslední dva díly jedou,ale ten poslední tak nějak aspoň u mě slušně vyčpěl.Najednou mě seriál přestal zajímat, protože jsem asi tušil jak dopadne nebo nevím.Paradoxně ty začátky byly lepší než pro mě samotné slyšení.V seriálu vynikne skvělý casting a ten prostě drží laťku vysoko až do konce, přesto jak už jsem psal právě ta zbrklost k dějovýmu posunu vadila ze všeho nejvíc.Na plný počet ani náhodou,ale někde mezi třema čtyřma sekerama to je.75% ()

Mamutol

Podle skutečné události, takže jsem opět vynechal wikipedii a zdejší recenze, abych si to užil. Je to příběh vskutku ze života, osmdesátky z toho čiší každým záběrem a kdyby bylo těch dílů trochu méně, tak bych asi dal plnou palbu. Mimochodem ta čtvrtá hvězdička je pro krásnou a ve své roli skvělou Elizabeth Olsen. Jak ale mohla dobrovolně vlézt do postele před kameru s Jessem Plemonsem, je mi opravdu záhadou. Inu v ženách se nevyznáš a nebo jsou v tom velký prachy ...  :-)) ()

Robotek

,,Tohle je Texas.Tady vám odpustí vraždu,cizoložství už tak moc ne.,, I přes pomalejší počáteční tempo je příběh podle skutečných událostí vyobrazen přesvědčivým,podmanivým způsobem,ze kterého chvílemi dost (ne)příjemně mrazí.Seriál sice nemusí sednout všem,ale věřím,že každý musí ocenit dokonalý herecký výkon Elizabeth Olsen. Za zmínku jistě stojí i dobře zvolený výběr hudebních skladeb. Silné 4 hvězdy. ()

hanca.uh

Tož to bylo dost dobré, příjemná stopáž na 7 dílů. Podle skutečného příběhu. Chvilkama mi to připomínalo schéma (vč. úvodu s krásnou písní) seriálů Sedmilhářky (nebo Mělas to vědět, obojí skvělé)) - rukopis tvůrce D. Kelley. Takže: ženy mají prostě různé choutky - tady si jedna zabezpečená panička v domácnosti s docela unylým manžílkem řekla, že by si ráda ještě dobře zašuk... :-). No tak teda osloví souseda ne zrovna krasavce, který na ni zprvu čučí jak tydýt, ale pak si řekne, že by si taky rád v životě užil ještě trochu toho vzrůša - stanoví si oba striktní podmínky soudružských tajných dýchánků a celá akce se rozjíždí. Je fakt, že naše všemi oblíbená manželka Candy má na to koule a nějak se se svými pocity netají. Všichni to v seriálu hrají dobře, já se ani chvilku nenudila a těch tipů na vraha se mi v hlavě vystřídalo hodně. 5 hvězd. ()

NikiVai

Candy a Betty, jejich příběh je už chronicky známý, proto jsem byla velmi zvědavá na další filmové zpracování. A nebylo to vůbec špatné. Víc než o napětí a dramatu tu šlo o hru s emocemi. Možná až moc tvůrci tlačí na pilu, když se snaží ukázat Candy jako milou ženu, která je vlastně obětí. Je nebo není? Nechtěla bych být porotcem v tomto případu. Nevím. Každopádně její zkrat na mě působí dosti hrůzostrašně, že bych jí jako sousedku asi nechtěla. ()

Mar.Fo

Věděl jsem, že jsem něco podobného už viděl, nemohl jsem si ale zaboha vzpomenout kde, kdo v tom hrál nebo jak se to jmenovalo. Díky CARNIFEX. ()

xlin

Nebudu hodnotit jednotlivé díly. Ano, je to trochu natažené, ale v závěru si uvědomíme, že je to pro to, abychom se dokonale vžili. A já se teda vžila....Olsenka se mi moc líbila. ()