Dva hluboce věřící manželské páry si užívají poklidného života na texaském maloměstě, dokud někdo nevezme do ruky sekeru. (HBO Max)

alienable

Proč cca dvouhodinovej obsah natahovat na sedm dílů?! Díky tomu se bohužel ztratila veškerá dynamika a napětí. Škoda, po prošktání by z toho byl sympatickej počin. ()

dominic_joel

…môj zápis č.16: Rozmohl se nám tady takový nešvar… Herci s cechom Marvelu smerujú do seriálov lačniaci po dramatickej úlohe, kde by konečne mohli naozaj hrať a ukázať svoj talent - a televízie ich smelo volajú, keďže známe superhrdinské tváre sú zárukou diváckeho záujmu a dobrej reklamy. Avšak niekedy to vyjde lepšie, niekedy horšie. Láska & smrť je žiaľ ten druhý prípad… Začnem tým, že táto látka nie je určite materiál na sedem epizód. TSkôr tak na 3-4, možno však ale ideálne na film. Či by avšak ten film kohosi zaujímal? Príbeh to zlý nie je, ale pri iných “true story” nedávnych počinoch, počínajúc Dahmerom a končiac famóznou Volavkou, je predsa len tento príbeh trošku nudný a tvorcovia očividne ísť do hĺbky charakterov ísť nevedia, rovnako ani ako budovať atmosféru. Základ so “sprchou”, ako priestorom opakovanej očisty, avšak aj zašpinenia bol síce skvelý nápad - ale škoda, že bol iba jediný a utopený v závale suchých scén. Že tvorcovia nie sú zrovna majstri remesla sa dalo všimnúť už po nahnutom úvode, kedy sme si trochu pojazdili na kolotoči v záplave nájazdov a príjazdov kamery, ktoré očividne nikto nepremyslel a len tým seriál zbytočne upozornil na fakt, že kamery boli ozaj kvalitné stroje, ktoré si však pán DOP nezaslúžil. Na Elizabeth Olsen túžba konečne po poriadnej vážnej úlohe bola citeľná už dlho. Porovnanie jej snahy brať Marvel vážne v Age of Ultron si prešiel obrovskou zmenou, až sme sa dostali k takmer nechuti tváriť sa seriózne v Multiverse of Madness. Úlohu si užívala, dokonca sa po takmer 10 rokoch aj pred kamerou vyzliekla (napriek jej niekoľko ročným problémom, že jej Scarlett Wich má výstrih), avšak jej afektované (skoro až) prehrávanie bolo na úkor príjemnosti seriál sledovať. Netvrdím, že hrala zle - je to ako keby Hopkinsovi prilepíte na hlavu umelý roh jednorožca. Aj tak bude skvelý, iba akýsi rušivý aspekt zabráni to plne oceniť. Jesse Plemons je skvelý herec, ktorého chvíľa snáď ešte príde? Budem dúfať, že áno. Jeho voľbu by som bral ako skvelý ťah, keby nám tvorcovia viac dovolia dýchať nosom slečny Olsen, aby sme aj my zacítili tú “vôňu sexu”, lebo to cez tri volejbalové slowmo zábery ku mne fakt nepreniklo. Lokácie a farby skvelé. Napadá mi, že najviac zaujímavá pre mňa bola otrepaná dohra v záverečných titulkoch, kedy vidíme čiernobiele fotky skutočných ľudí s informáciami a zvyšku ich života. Škoda, že aspoň posledné dve epizódy tvorcovia radšej nevenovali tomu, aby ich kroky po “tejto” udalosti zachytili. Pretože to by potom bolo oveľa zaujímavejšie, videli by sme dve časové obdobia, možno odstup postáv v ich pocitoch… to je veru škoda, že to napadlo až mne. ()

3anitram

Nějak nevím, co dodat.. E.Olsen podala excelentní výkon, celé to šlapalo na výbornou, plus skvělá hudba. Nic není černé ani bílé, v životě se prostě dějou věci a představa toho, že se vše tak nějak podobně stalo - z toho člověka fakt mrazí. ()

lineker

Tohle snad bylo psáno přímo na interesantní zadek Elizabeth Olsen, která se svojí rolí doslova čaruje a dělá ten seriál neskutečně autentický. Rukopis Davida E. Kelleyho je nezaměnitelný, zde na rozdíl od Sedmilhářek nejde o adaptaci knihy, ale reálného případu z amerického maloměsta a razítko autentičnosti dává příběhu ještě ostřejší hrany. Vše je silně vygradováno a samotný proces dává vzpomenout na ta nejlepší díla ze soudních síní. ()

xhelmutx

zbabele, genericke nic s velmi zlym rytmusom celej serie...konzervativna tvorba, ktora sa odvazi experimentovat jedine tak afektovanym herectvom neponuka nic nove a zial, stava sa standardom...skusenenejsi divak sa v lepsom pripade nudi, alebo ho to uraza... ()

DDCC

Asi takhle drsně nízké hodnocení bude hodně ovlivněno tím, jak drasticky lepší zpracování bylo v seriálu Candy. Věrohodnější, tajuplnější, napínavější, lépe zahráno (promiň, Elizabeth), ale hlavně perfektní gradace, která tady chybí. A proto tak nízké hodnocení. Když by se mě někdo zeptal, co si z těchto dvou má vybrat, neváhal bych. 🤷🏼‍♂️ ()

MatyRock

Love & Death, seriál, který je inspirován skutečnými událostmi, začíná dosti pomalou expozicí, přetrvávající první tři díly. Postupem času se zde sice začíná budovat atmosféra, nicméně i přes to by se dalo výrazně krátit. Od čtvrtého dílu se však seriál rozjíždí a stává se napínavějším a napínavějším. Skvělá hudba dodává celkovému zážitku mrazivou, místy záhadnou, atmosféru. Ti, kdo nejsou obeznámeni s případem, na kterém je seriál založen, se mohou těšit na několik překvapení. Charismatický herecký výkon Elizabeth Olsen zanechává hluboký dojem a bez ní by seriál nebyl ani z poloviny tak dobrý. I přes mírně pomalý start nabízí Love & Death napínavé a emotivní zážitky, které podtrhují skvělá hudba, mrazivá atmosféra a překvapivý dějový vývoj. 8/10 ()

mdf

Olsen to hrála famozně,i když její milenec ,mi k ní moc nešel,ale i on to zvládl dobře,trošku natahované,jako skoro všechny serie poslední doby,ale i tak to byl slušný počin. ()

emde

Prvé tri epizódy boli hotová katastrofa. Kto písal scenár? Celý seriál sa mohol začať pokojne 4. častou s občasným pohľadom do minulosti. Žiaľ, ani Elizabeth to nemôže zachrániť. Slabé dve*. ()