Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

Sunny.69

Konečně dobrá uzavřená série, která nekončí napínavým skoro otevřeným koncem.  Postavy maj fajn vývoj, a zároveň jsou hezky předvídatelné, děj dobře ubíhá... No a pak jsou tu přece ty naprosto skvělý bitky, přestřelky a akční scény. ()

husokachna

Zase budu v menšině. Na začátek mě Reacher slibně namlsal, že to bude fajn blbý béčko, který si na nic nehraje a má sympatickýho hrdinu, kterej všechno vyřeší buldozerstajl (terminus technicus). Ale čím víc času Reacherovi člověk dá, tím víc je to blbý, ale už ne sympaticky, už jenom blbý, Reacherův set dovedností a level neporazitelnosti se mění podle potřeb scénáře, na smrt vyděšení lidi vtipkují o zatmavených sklech, pořád se něco trapně vyšetřuje, aby to stejně skončilo tak, jak to skončit musí, tzn. tím, že všechny postřílí. Když se "odhalil" hlavní záporák, bylo to už totálně debilní a out of this world (ten proslov o nosorožci, wow!), což bylo super, ale to mělo možná přijít dřív a nadávkovat mi to v kratším vysílacím čase. Takhle to byla jenom ztráta času a nekonzistentní blábol. Dva magnumy se zavařenou hlavní. ()

Atheas

Sice akční detektivka, ale dost příjemně a pozitivně vyladěná. Celá první série měla doslova relaxační tempo. Trošku mi to připomínalo Mare z Eeasttownu. Příběh samotný je taková laciná detektivka, nic překvapivého se tady neděje, ale i přes to to patří k těm nejlepším věcem které jsem viděl v roce 2023. Těším se na další sérii jestli se objeví. ()

DaeGurth

Byl by to skvělý seriál, nebý toho, že různé díly dělali jiná lidé a tak jsou občas díly akčnější, občas nnabízejí očividnější vodítka a občas (jako třeba u třetího dílu) nezvládnou ani udržet charakter některých postav. Ještě si to nechám projít hlavou, jestli to není přeci jen, po dlouhých letech, není americký seriál, kterému dám pět hvězd. ()

Flopik

Myslím, že Alan bol správna voľba do tejto úlohy a sadol tam perfektne. Pozerá sa nato veľmi dobre, bavia aj vedľajšie postavy, WIlla je krásne spestrenie. Akcie je pomerne dosť a chválim aj dosť brutalitu pri vraždách. Veľká škoda, že záporací tu hrajú skôr také druhé husle, čo je vidno hlavne vo finále. Tam sú čisto len nato, aby sa mal kto zastreliť. Ja som sa počas prvej série bavil, má to čosi do sebe a 4* sú isté. Druhá séria podarená, laťku si udržala, viacej je napísané priamo v nej a 4* ostávajú. ()

warrenur

1.seria: Konecne ustredna postava v Lee Child-ovych knihach odpoveda konstituciou a primociarostou postave na obrazovke. Oproti skrckovi 1,7m, Tom iste odpusti, je to vitany "upgrade". Sadnut do kresielka a zhltnut tento pohodovy akcak za jeden den bolo vitane "vyhodenie si z kopytka". Hoci to obcas scenaristicky zakopne a blondava slecna policajtka sem-tam dava hlasky az s prilis velkym nadsenim, klise v ramci zanru je pomerne uspesne drzane na uzde. Prosta zabavicka, nemajte prilisne ocakavania. Alan je sympos z posilky, co vie rukami lamat venezuelske nohy a Willa....je kocka. :) Odporucam. 70% Ostava nam len dufat, ze sa rozhodnu, vdaka uspechu, sfilmovat aj dalsie Lee-ho knizocky, co mam v knihovni....hehe.                                                       2.seria: Tentokrat Reacher riesi pripad z partiou podobnych cool-ovych kladasov, akym je sam. Zial, prave ta "tvrdena" B-ckovost a cool-ovost a naivita mi vadila. Preto vnimam druhu seriu, len ako lahsi nadpriemer. Fanusikom urcite odporucam, ale vidim, ze su mnohi ako ja, ktori maju podobne dojmy. Najlepsou postavou serie je za mna vyborny Domenick Lombardozzi, ktoreho pozname z mnohych akcnych kuskov. Dufal som tiez, ze inteligentny "obleckovy" zaporak dostane viac priestoru, aby mohol byt dostojnejsim protivnikom. 60% ()

Bozvav

Neříkám, že to bylo špatné, to vůbec ne, ale příběh byl dle mého rozcamraný zcela zbytečně do osmi dílů. přitom dějová linka, tak aby nenudila, byla schopna utáhnout maximálně tak polovinu. Díky tomu, že to tvůrci tak roztáhli, jsem se chvílemi dost nudila. Komentovat to, že to bylo místy tak naivní, až přitroublé, že to skoro fyzicky bolelo, raději nebudu. Akce víc než dobrá, na Alana koženého ksichta, který fakt neumí hrát se hezky koukalo, když byl bez trička, ostatní v pohodě. Velké plus je, že tam nebyli nebinární, bezpohlavní, utiskované menšiny, ale jenom bezpáteřní a hodný zabiják. Tom Cruise to není, ale jako oddychovka dobré. Za mne 60% ()

theSaint

Ježiš, jak mě tohle baví! Amazon příchází s další svěží peckou. Reacher je velkej, silnej, vtipnej, fešnej a když na to dojde, tak kurevsky surovej. To všechno v devadesátkovém šarmu. Dokonalý mix odlehčené tvrdé akce. Bombice ()

sadlokan

Hned,ale OKAMŽITĚ,vyžaduji blockbuster AVENGERS vs.SPECNAZVENEZUELAS!Páč to sou vodolný týpcí!!A stym Holmesováním to zas tak horký neni,Poznat na tuhym chlápkovi že si v šesti ukop palec a pak profláknout,že to byl můj brácha...je ovšem parádně vtipný,né že né. ()

Kopi1

Velmi příjemné překvapení na začátek roku. Dobrý příběh s dobrým scénářem a herci, ale je pravda, že v druhé půlce jsem se občas ztrácel mezi názvy, ale je to je spíš na mně. Alana Ritchsona z Blue Mountain State jsem málem nepoznal, ale myslím, že svou práci odvedl dobře, hlavně při akci. Od začátku do konce mě příběh zaujal a nemohl jsem se dočkat na další díl, což je pro seriál skvělá vizitka. Občas zde bylo až moc velkých náhod najednou a pár klišé, ale jde to přehlídnout v pohodě. Těším se na druhou sezonu, ale jelikož už víme, kdo Reacher je a jak se chová (na čemž byla tato sezona hodně založená), tak doufám, že seriál neztratí svoje kouzlo, ale třeba tvůrci znovu překvapí. ()

Hapretor

Super překvapení ... zabavilo královsky ... na jeden zátah zkouknuto ... takový čuměcí "maraton" ... jak je Tom Cruise lepší herec, tak zas Alan Ritchson vypadá o to lépe ... fakt sem mu skoro záviděl ... druhá série by fakt nebyla na škodu ... jen by to nemuseli tak přehánět ... při souboji s páčidlem u bazénu už jsem kroutil hlavou ... jinak se smál, byl v napětí, ... atd. ... bylo tam všechno ... dobrá práce ... ()

bery71

S1: Krásná béčkovost. Podobně jako mě baví Brooklyn 99 tím, jak je to v strukturou hloupej 90kovej sitcom, ale zároveň aktualizovanej, aby byl koukatelnej, tak Reacher je na tom podobně. Mustr jak Texas Ranger. Jednorozměrný postavy, twisty viditelný na míle daleko. Ale akce so-so až skvělá, charisma na rozdávání a vtipy spíše vtipné než trapné. Kdyby se v akčních scénách udržela laťka pilotního dílu a vyprávění děje nebylo tak lobotomický, snad by to i bylo dobrý. Takhle je to “jen” zábavný. S2: fuckin hell, tady zůstalo jen velký špatný ()

Ivo

Tajemný a všemohoucí soudruh Reacher nám sice notně povyrostl (poté co Tomáška nahradil samotný Hulk, kterému jsou všechna trička malá), ale ve výsledku se spíš docela zmenšil do podoby nefalšované televizní novely, kdy trojice hláškujících nezranitelných hrdinů dojemně, vesele a veleúspěšně pobíhá a "pátrá" po globálních superpadoušských komplotech někde v Horním Bluesově. Scénky, dialogy, záběry a celková produkce jak vyšité z nějaké laciné lokální krajské TV, na pozadí buší monotónní basová hudba (asi licencovaná odněkud z pornhub?) a dialogy a obrazy troušeny v rámci těch nejprofláklejších klišé, kdy v každém okamžiku je nade vše jasné co nastane v tom příštím (a ono to fakt nastane). K tomu velmi věrohodná a samozřejmě zcela nezadaná policejní namalovaná super krasotinka (jakých je na každé policejní stanici běžně alespoň tucet), vrozené zázračné samoléčící schopnosti (bez šrámu i po padesáti ranách železnou tyčí po hlavě, blesková vzkříšení z klinické smrti pod vodou atd), no a v závěru i krásná a zasloužená pocta texaskému Rangerovi  (kopy a pif pafy s otočkou a postupně se střídající záběry na jednotlivé kungfující taneční páry). A je pěkné že se při tom nezapomnělo ani na reminiscenci slavného "I'll be back" (jen se nezměřilo který ze dvou terminátorů je vlastně větší - ale Arnold zase nezachránil pejska). A když vše (ne)očekávaně beze zbytku a bez nehody perfektně vyřešeno a odhaleno (včetně mistrova vítězoslavného velkého a již dávno předpovězeného finálního zjevení se na pozadí hořících a řítících se budov), hnedle jako mávnutím kouzelného proutku přicházejí ona poklidně dojemná a uniformně nažehlená závěrečná setkání, loučení a objetí (copak tam asi bude Miss lokální strážmistryně odteď zase dělat? Poručík Robert?) a jdeme o dům (a sérii) dál. Kapesníčky doporučeny. Ale na zkrácení dvanáctihodinového přesunu mezi kontinenty celkem fajn blbost:) První film s Tomáškem se mi ale líbil asi o něco víc. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD