Pán Deeds je všeobecne obľúbený majiteľ pizzerie v malom mestečku, kde žije jednoduchým a šťastným životom. Jedného dňa však nečakane zdedí miliónový podnik a ocitne sa v úplne odlišnom svete. Všade naňho striehnu reportéri - jedna z nich s úmyslom za každú cenu vyhrabať naňho nejakú špinu. Ako majiteľ podniku sa musí brániť špinavým praktikám veľkého biznisu. Pán Deeds sa presťahuje na Manhattan, aby sa ujal nových povinností, dostane osobného komorníka a zdanlivo je z neho príslušník smotánky. V skutočnosti však ostáva obyvateľom malomesta a svojou originalitou privádza ostrieľaných Newyorčanov do úžasu. Deeds veľmi skoro zisťuje, o čo v živote ide v orvom rade... A ešte aj to, že peniaze síce menia všetko, ale nie každého. (oficiálny text distribútora)

golfista

Snaha o co možná největší zábavu, je nejbližší charakteristika tohohle filmu. A nutno říct, že se to tvůrcům (kupodivu) podařilo. Kdo se chce pobavit (i když se mírně trapným chvilkám nevyhne) a zasmát u chvílemi klasicky "sandlerovských" vtípků, pak nebude zklamán. Winona je sice chvilkama "kožená", ale John Turturo vám vše bohatě vynahradí :) ()

T2

Adam Sandler a v celku stráviteľný , vulgárnych vtipov minimum a ak sú tak nie su moc stupídne alebo nechutné, ináč je tam riadna dávka podarených vtipov, pri nich som sa pobavil a to nadmieru dobre. Príbeh trošku šablónka s určitými fajn vsuvkami o milosrdenstve a ako že dobrom vychovaní chlapca z malého mestečka. Ostatné herecké úlohy v podaní sympatickej herečky ako Winona Ryder či rýchlo presúvajúci sa sluha John Torturro sú fajn a držia rozbehnutý dej na slušnej úrovni, nesmiem opomenúť škúliaceho Steve Buscemiho ten nemá chybu "A ja že dávajú v telke Scooby-Doo!" ale i Sandlerova požiarnícka záchrana mačiek s plameňov domu. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $126,293,452Tržby Celosvetovo $171,269,535 ()

DaViD´82

Za tohle bych jak Adamu Sandlerovi, tak hlavně Stevenu Brillovi, ze srdce přál zažít na vlastní kůži scénku s pohrabáčem. Akorát bez toho "lokálního" umrtvení. ()

Superpero

Fajn komedie. Nejlepší je rozhodně scéna, když Sandler mlátí operního pěvce a ten řve NOOOOOOOOooo takovym stylem, že by se za to ani Pavarotti nestyděl. ()

Dever

Soundtrack Teddy Castellucci: 1. Where Are You Going - Dave Matthews Band ,2. Sing - Travis ,3. Let My Love Open The Door - Pete Townshend ,4. Sweetest Thing - U2 ,5. Wrong Impression - Natalie Imbruglia ,6. Happy In The Meantime (remix) - Lit ,7. Island In The Sun - Weezer ,8. Friends & Family - Trik Turner ,9. Space Oddity - Adam Sandler & David Bowie ,10. Falling - Ben Kweller ,11. Go To Town - Counting Crows ,12. I've Seen All Good People - Yes ()

tron

"Slečna, netušil som, že ste akcionárka!" - "Je toho evidentne viac, čo netušíte, napríklad ako si vytrhať obočie." Mám rád Adama Sandlera a nechápem, ako sa niekomu nemôže páčiť len z princípu. O jeho IQ nič neviem a nie som s ním v rodinnom vzťahu, napriek tomu je si sympatický a niektoré jeho filmy ma dodnes riadne bavia. Problém s niekoľkými jeho filmami tak paradoxne nie je v tom, že sú sandlerovské, ale že sandlerovské nie sú - a to je bohužiaľ i prípad PÁNA DEEDSA, ktorý je napriek pár typicky sandlerovsky bizarným postavičkám (Steve Buscemi) skrátka a dobre príliš obyčajný, nudný, nezáživný... a už som počul lepšie záverečné motivačné filmové preslovy. ()

B!shop

Naprosto ultimatni komedie, kterou srazi jen zbytecne dojemnej zaver. Pribeh je docela v pohode, ale o ten tu tak nejde, jde tu o vtipky a tentokrat tu jsou prakticky neustale a vetsinou hodne brutalni. Navic Sandler s priblblym vyrazem a omrzlou nohou je fakt hodne dobrej a i ostatni stoji za pozornost, hlavne uchylnej John Turturro a neskutecne brutalne nalicenej Steve Buscemi. Skoro celou dobu sem se smal, takze primhourim oci za ten zaver a dam plny hodnoceni. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nějaký výherce v genetické loterii bude určovat chod společnosti." Já mám pevný zásady, takže kdyby mi někdo finančně zajistil bezstarostnej život, tak odvážně ohnu páteř a budu si užívat. Je to samozřejmě jen teorie, ale Longfellow Deeds se rozhodl nalézt lidskost v dolarových srdcích akcionářů. To je taky přístup, ale je zoufale neoriginální. Nicméně Deedsovy ztřeštěnosti mě dost bavily a to zejména ve společnosti vyhlášenýho "kliďase" Johna McEnroea nebo hbitýho sluhy s úchylkou pro navlíkání ponožek Emilia Lopeze . ()

Gilmour93

Vykazuje to primární i sekundární pohlavní znaky Sandlerových komediálních frašek včetně různých stupňů přiblblé infantility (od těch nižších v podobě testování chodidla po nekróze pohrabáčem až po ty nejvyšší jako jsou Buscemiho švidrající bulve). Představitel dobrosrdečného balíka, co se dostal k balíku, se opět trochu ztrácí ve stínu svých kolegů, co ten um bavit mají v krvi a přitom je o nich dobře známo, že zvládají i dramatické role (plíživého Portorikánce Turturra tímto řadím vedle Jamese Woodse). ()

genetique

Tentokrát dávam o tú hviezdičku naviac prekvapivo za podarenú romantickejšiu stránku. Nie že by sa na tom nedalo zasmiať, humor je tu tiež na správnom mieste, ale rýchla romantická zápletka v mladom príjemnom podaní niekedy tiež nezaškodí. Je to taký pomyslený zvrat v Sandlerovej kariére modrých film. 75%. ()

3DD!3

Parádní sandlarovka, která z tuctového příběhu dokáže vyždímat to nejlepší. Navíc je tady nádherná Winona Ryder a výborná camea Johna Turturra a Steva Buscemiho. + skvělá historka o Stephenu Kingovi. A ten twist nakonci je opravdu nečekaný. :-) ()

Le_Chuck

Usmievavá komédia na staré dobré téma: ako malý človek k veľkým peniazom prišiel (Dedičství aneb...). Filmík celkom milučký, ladený do rodinného duchu, tak aby bol pre všetkých, až na to že je celkom neoriginálny a ani ten humor mi moc nesadol. Viac ako na pár vylúdených úsmevov do polovičky filmu, keď som poslušne zalomil sa nezmohol. A mám takú vnútornú vnemu, že som o nič neprišiel. ()

castor

Neuspokojivá a sterilní, leč ve staromódním duchu laděná komedie s přímým tahem na diváka, která byla o poznání slabší než Sandlerovy pozdější a výrazně stravitelnější úspěchy 50 First Dates nebo Click. Takže kdo má Sandlerův humor rád, musel zákonitě pociťovat viditelné abstinenční příznaky. No, ještě že tu máme několik s chutí střihnutých vedlejších postav. Jinak je to bezmoc.. ()

MMR

Tak já nevim pane Věchet, prostě Sandler, co k tomu dodat :-D Zasmál jsem se několikrát a rozhodně se na tohle někdy podívám znova. Příznivcům Sandlera - doporučuju :-) ()