I Wanna Dance with Somebody

• Česko Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (viac)

Film je emotívnou a srdcervúcou oslavou života jedinečnej a nezabudnuteľnej Whitney Houston, jednej z najúspešnejších speváčok v histórii pop music. Whitney Houston už ako dieťa rada spievala so svojou matkou Cissy v kostole v New Jersey, ale ani vo sne by ju nenapadlo, že sa stane speváckou ikonou svojej generácie. Snímka nás prevedie životom,kariérou a veľkolepými vystúpeniami s najobľúbenejšími hitmi nezabudnuteľnej Whitney Houston. (Itafilm)

Terka_127

Hrozně nudně, líně a zřejmě i levně natočené. Produkce a výprava na bodu mrazu. A srovnání s filmy o Elvisovi, Mercurym či Eltnu Johnovi si nezaslouží. Ano, život měla smutný, hlas úžasný, ale to je to jediné, co nám ten film dá. Nic navíc, nic omračujícího. Film pro Ladies Night, nic víc. Je to jen velké pozlacené nic a je to škoda. Zpěvačka jako Whitney Houston si zaslouží víc. Kopírovat závěr z Bohemian Rhapsody mi přišlo vokaté a bezúčelné. Po filmé stránce je to jedno velké zklamání. ()

Stillborn83

Tento film by som neporovnával s Bohemian Rhapsody či Elvisom, úvod mi napríklad v mnohom pripomenul aj snímku Tina: What's Love Got to Do with It (o Tine Turner), pretože bol jednoducho iný. Nebol vôbec taký bombastický, nemal taký rozpočet, no aj napriek tomu bavil od začiatku do konca. Pamätám si, že ako dieťa som nemal rád pesničky Whitney Houston, lebo ich hrali úplne všade a stále. Dokonca sa mi mnoho vystúpení Whitney a jej klipy pri tomto filme vybavili, takže to bol u mňa príjemný návrat do minulosti. Aj keď má film dlhú stopáž, v podstate ide ako z rýchlika a nejaké zásadné rozhodnutia sú tu spomenuté, akoby sa iba lúsklo prstom (napríklad zoznámenie s Bobbym Brownom, rozhodnutie Whitney, že chce hrať vo filme), trošku rušivo pôsobí aj to, že všetci vyrzerajú počas celého života rovnako - no aj napriek týmto chybičkám a napriek tomu, že film len verne kopíruje jej život a známe udalosti, neprináša nič, čo by fanúšikovia nevedeli (dobre, azda len to, že so svojou naj kamoškou Robyn tvorili ako tínedžerky lesbický pár – ak je to pravda), ma svojím spôsobom očaril. Svoje v tom zohrala hlavná predstaviteľka Whitney – Naomi Ackie, Stanley Tucci ako Clive Davis a pokusy o verné kópie vystúpení tejto ikonickej speváčky. Škoda, že odišla tak mladá. ()

liquuid

Výrazně slabší, než Elvis nebo Queeni, ale i tak zajímavé. Neměl jsem vůbec žádné info o ní, takže mě film řádně obohatil. Natočeno hezky, super záběry, hlavní herečka to zvládla na výbornou, ale Whitney mě tolik nenadchla a spousta songů, které zazněly, tak se mi nelíbily, takže přečkat je způsobilo mírnou bolest. Solidní film na víkendovou večerní pohodu, nic navíc. ()

jokino

S hodnotením sa veľmi bijem sám so sebou. Film je pre mňa dosť rozporuplný. Na 1 strane, niektoré dôležité scény / momenty, sú spracované podstatne detailnejšie / kvalitnejšie, idú do "väčšej hĺbky" (ak sa to tak dá nazvať..) a dostávajú omnoho viac priestoru, než iné, kde na 2 strane, mám pocit, že je zase len "strih / strih / strih" a veľa vecí sa berie len skutočne okrajovo. Občas som mal pocit, že dokonca ani to nie a sú len maximálne naznačené / spomenuté, čo je podľa mňa veľká škoda a filmu to dosť uberá na kvalite + akejsi vážnosti / hodnote. Pár silných scén by si zaslúžilo aj lepšie hodnotenie, no z môjho pohľadu ich značne zrážajú na kolená momenty, ktoré sú dosť chaotické, brané len z oblúka a film tým dosť "trpí". Skvelý herecký výkon podal Stanley Tucci, Naomi Ackie mi bola značne nesympatická. Myslel som teda / čakal by som, že to bude podstatne pútavejšie sledovanie, ako pocta a hold takejto speváckej ikone.. U mňa teda slabé 3*. ()

blondboss

Tento film sa v mnohom vyznačuje ako jeden z tých nadpriemernejších v rámci svojho žánru, ale zároveň nedosahuje kvalít tých najlepších. Čo však ale musím kvitovať, že citlivým a zbytočne emočne nezdrcujúcim spôsobom vykresľuje šťastné aj tie menej šťastné udalosti v živote Whitney. Ja osobne som tento snímok vnímal citlivejšie, keďže pre mňa je Whitney "modlou" a považujem ju za jednoznačne najlepšiu speváčku všetkých čias s absolútne podmanivým hlasom, ktorá je ale žiarivým pokladom, čo dokážu so životom človeka spraviť drogy. Čo pre mňa bolo ozdobou v Bohemian Rhapsody o Mercurym (live koncert vo Wembley), to je tu ozdobou záverečné nezabudnuteľné vystúpenie Whitney Houston na American Music Awards. 80 % ()

Lina

Životopis skvělé zpěvačky natočený pro širší publikum. Žádné režisérské experimenty se nekonaji, kromě lesbické přítelkyně. Děj plyne hladce, známé písně tu mají svůj prostor a Naomi Ackie je přesvědčivá. Můžete si s ní v klidu zavzpomínat na výjimečný hlas Whitney Houston. Jeden z případů, kdy mi chybí 70%. V čerstvém porovnání s velkofilmem, který měl v lecčems rezervy, tentokrát zaokrouhlím nahoru. ()

imaginer21

Citlivá oslava bytosti s úžasným hlasem a andělskou tváří, které byste na potkání nevěřili, že její duší drásají tak těžká trápení a že jediným únikem jsou drogy. Film má dvě poloviny, přičemž první je civilnější, bez drajvu a tahu na nějakou silnější emoci. Přiznám se, že při této polovině jsem začal přemýšlet, zda vůbec jde o dílo scénáristy, který se podílel na hudebně i dramaticky bohatším Bohemian Rhapsody. Opravdu jsem se spíš nudil. Čekal jsem mnohem větší hudební nálož (kde jsou hity jako "When you believe" nebo "Quieen of the night"?). Všechno se ale tak nějak začne lámat se sekvencí při "I will always love you" (jedna ze dvou nejlepších pasáží filmu, jejíž plnou hloubku ale doceníte až po shlédnutí tohoto dokumentu), po které nastupuje pozvolný nezadržitelný pád Whitney jak v osobním životě tak na pódiu. V této polovině se také ustálí kamera (skoro mám pocit, že první polovinu natáčel nějaký epileptik; zejména při dialogových scénách se civilní handy-cam styl fakt na velké plátno nehodil a prasil celý dojem). Bohužel Naomi Ackie není Whitney v tváři ani trošku podobná a především jí chybí právě ten andělský výraz (jemnější rty a zasněné oči). Co ale nezvládá ani tolikrát upraveným vzhledem, bravurně dohání Whitneyinou mimikou a živelností, která je díky bohu zužitkovaná zejména v oné silnější druhé polovině (a především v tom legendárním závěrečném vystoupení, kde bych z dálky bez ostrého zraku fakt věřil, že před tím mikrofonem stojí samotná Whitney). Zato Stanley Tucci zvládal svůj part místy až oskarově za vedlejší roli. Díky za postupně zvyšující se kvalitu, která až mistrně zvládla propojit lítostnou chvíli závěru Whitneyina života s oním pro mnohé nepřekonatelným vystoupením, a to milým mostem přes obdivný kompliment číšníka v baru. Závěr s šťastným pohledem Whitney do pódia při zaslouženém standing-ovation byl přesně tím momentem, co jsem si uvnitř přál před nástupem titulků. A v tom tvůrci potěšili. Ale i tak už nedohnal ty "díry", které měla ve scénáři většina stopáže zejména při oné nezáživné první polovině. Nechť je Ti země lehká, Whitney, světu jsi dala víc, než sis sama ve svém životě dokázala připustit. A tento film je toho důkazem. [Viděno v předpremiéře 20. prosince 2022 v CineStar Opava] ()

KaterinaSkop

Zážitek z kina docela dobrý, ale na můj vkus už je takových filmů moc. Velice podobné jako Elvis z letošního roku, jen s Whitney. Chápu že osudy těchto umělců jsou podobné a asi to mělo být něco jako poděkování pro ni bla bla ale vydávat ty stejné filmy pořád dokola jen s jiným umělcem už je docela ohraný. ()

Eddemi

Mne sa velmi pacilo a nevnimala som film, zeby siel po povrchu alebo zeby to pre mna ako divaka bolo nedostatocne. Emocne aj hlavou ma to zasiahlo tak akurat. Myslim, ze ak by sa reziserka do nejakej temy ponorila viac, utrpeli by zase ine casti zivota = temy. Za mna osobne super, tak akurat spracovanie... ()

chozze008

72 %? Nenatočili dvě verze a já viděl tu druhou? No nic, ta jedna hvězdička je jen a jen za hlas Whitney Houston. Film doporučuju pokud se chcete unudit k smrti nebo zabít. ()

veverysiak

Nezvyčajne plytký príbeh, ktorý si jedna z najvýraznejších postáv pop scény rozhodne nezaslúžila, chlapi sa zamerali na míľniky, ku ktorým nevedie žiadna cesta, ako keby naschvál chceli zahaliť dôvody postupnej deštrukcie divy, nič sa nedozvieme o príčinách úpadku, či to bola hlúposť a naivita, alebo vychcanosť rodičov, alebo snaha prispôsobiť sa ešte väčšiemu porisku, ktorý sa tváril ako manžel, a možno to bolo naschvál, aby jej ešte viac neublížili, akurát dosiahli pravý opak, takže 20%. ()

bonovox

Druhé Bohemian Rhapsody sa tentoraz nekoná. Životný príbeh slávnej speváčky je natočený až príliš rutinne a skratkovito. Dej sa rýchlo presúva od jednej udalosti k druhej, sem tam zaznie nejaký slávny song a rýchly záver bez výraznej katarzie. Naomi v hlavnej úlohe hrá obstojne . 60% ()

Tomas_PO

Po dokumente o Whitney z roku 2018 sa tentokrát môžme pozrieť na filmové spracovanie života tejto fenomenálnej speváčky, so všetkými úspechmi aj pádmi. Samotnú Whitney stvárňuje nezmáma Naomi Ackie, no skvele, autenticky. Evidentne si urobila domácu úlohu a detailne napozerala jej mimiku, pohyby, ako aj pódiový prejav. K tomu skvelý Stanley Tucci stvárňujúci postavu manažéra - v showbiznise prekvapivo milého, férového a podporujúceho. Preto v tomto príbehu ostal tým povestným grázlom a príživníkom našťastie len otec. Do filmu sa podarilo zapracovať všetky dôležité momenty, takže čiastočne pôsobí aj biograficky - matkina výchova k spevu, prvý hit, prvé veľké televízne vystúpenie, skvelý producent, koncert po prepustení Nelsona Mandelu, legendárna verzia americkej hymny na Super Bowl, vystúpenie u Oprah, famózne medley na American Music Awards, ale aj katastrofu v Kodani. Do toho samozrejme umne zapracovaný životný príbeh, rodina a kontroverzný partner Bobby Brown. Najväčšie emócie sa však v divákovi ozvú pri hudobných vstupoch, kde zaznie jej nezameniteľný a nenapodobiteľný hlas. A neostáva nič iné, len pootvárať Youtuby a originálne vystúpenia si (opäť) pozrieť. ()

lapatata

Naomi Ackie hraje Whitney úžasně. Ano, není tak krásná, ale zejména při mluveném projevu Whitney velmi připomíná. Na můj vkus je film až přiliš sterilní. Zejména na sklonku jejího života už to určitě nebyla ženská, která žije normální život a občas se něčím nakopne. Bohužel to byla troska a bylo to vidět na každém jejím gestu. To tady bohužel zatajili. Ale masky v hudebních číslech, klipech, vystoupeních jsou opravdu věrohodné. ()

mol1111

Že je to jenom obyčejná lineární biografie? To je přece super :) Netřeba skákat v čase, netřeba se rozptylovat samoúčelnými efekty, když tu máme úžasnou zpěvačku a její příběh. Asi největším problémem je přestřelená stopáž. První dvě třetiny, kdy jde Whitney vzhůru a nastávají první problémy film šlape dobře, brečel jsem jak želva, aniž by film emoce dojil, a všechno bylo fajn. Ale překvapivě poslední část, která by měla být nejdramatičtější, najednou ztratí tempo. Úplný závěr, který jako jediný není natočen čistě lineárně, mi přišel zmatený. První dvě třetiny za mě mezi 4 a 5 hvězdičkami, pak se to nějak zvrtlo :/ Naomi Ackie je výborná. Stanley Tucci jako producent je výbornej. Mimochodem, je to jeden z mála filmů o hudebnících, kde producent není líčen jako zlá příšera (otci to zůstalo) :) Hudba je původní, a samozřejmě výborná. Nechoďte na to, pokud nemáte rádi její hudbu a příbuzné styly, písničky tam jsou celý, což potěší příznivce, ale pokud vás nebaví, tak to bude k uzoufání. Musím říct, že poslední vystoupení, co je dost do jazzu, už bylo po těch dvou hodinách dlouhý i na mě. ()

Kivis

Ten film má přes dvě hodiny. Sice se nevleče, ubíhá příjemně jak kvalitní seriál, ale za takhle dlouhou stopáž se nedokáže prokousat na dřeň. A není to tím, že by na to příběh neměl potenciál, ale tím, že se o to tvůrci snad ani nesnaží. Whitney si filmový pomníček zaslouží, ale takhle povrchní? Takový, v kterém se všechny kontroverzní linky jejího života sotva naznačí? Zkrátka bych malilinko ubral zpěvu a pořádně přidal drog, násilí a psychologického vydírání. Mnohem delší přítomnost drog ve Whitneyině životě, než by se na první pohled mohlo zdát, je sice kulišácky ztvárněna ke konci filmu, což oceňuji, ale za mě by bylo silnější rovnou ukázat, že Whitney přivedla na svět dceru v době, kdy už byla docela závislačka a celkově pak téma mateřství více rozvést. Informace, že ji dcera kvůli závislosti na drogách přežila jen o pár let, by na konci filmu mohla též zaznít. Komplikovaný vztah s matkou je tu podle mého názoru taky drobátko přikrášlen. Zkrátka jak už jsem naznačil v úvodu, tohle mohlo být opravdu syrové drama, z kterého budete odcházet s rozbouřenými myšlenkami. Místo toho je to jen další z řady filmových pomníčků, které by s dostatečnou finanční podporou zvládl postavit kdejaký nadanější student režie a scénáristiky. Velká škoda, obzvlášť když vám v hlavní roli předvádí téměř oskarový koncert neznámá Naomi Ackie. ()

gogo77

9/10 ... po Eltonovi a Freddy Mercuriem prichadza dalsia hviezda ... Whitney Houston a jej uspesny ale burlivy zivot plny talentu, krasy, stastia ale aj hnevu, hadok, bitiek a drog... ked ta okrada vlastna rodina ... vlastny manzel nezvlada tvoj uspech a do toho smrtelny kokteil plny alkoholu, heroinu a koksu ... asi to inak dopadnut ani nemohlo ... velmi kvalitne spraveny zivotopisny film ... trosku uletel viac na tom pozitivnom a zabudol na posledne roky spevacky ale celkovo je to solidna autobiogragia a spomienka na jednu z naj spevacok svojej doby ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna