I Wanna Dance with Somebody

• Česko Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (viac)

Film je emotívnou a srdcervúcou oslavou života jedinečnej a nezabudnuteľnej Whitney Houston, jednej z najúspešnejších speváčok v histórii pop music. Whitney Houston už ako dieťa rada spievala so svojou matkou Cissy v kostole v New Jersey, ale ani vo sne by ju nenapadlo, že sa stane speváckou ikonou svojej generácie. Snímka nás prevedie životom,kariérou a veľkolepými vystúpeniami s najobľúbenejšími hitmi nezabudnuteľnej Whitney Houston. (Itafilm)

Aljak

Na Whitney som sa celkom tešil, a musím uznať, že film sa v globálne naozaj vydaril. Aj keď nie som žiadny veľký fanúšik tejto speváčky, ale rozhodne zanechala v hudobnom priemysle obrovský prínos a jej hlas bol unikátny! Jej život bol bohatý na mnoho vzostupov, ale aj viacero pádov a kontroverzných okamihov, ktoré však chtiac-nechtiac do showbiznisu patria. Film to všetko vcelku dobre zohľadňuje, a podľa mňa to tvorcovia zvládli výborne. Výber Naomi Ackie do role Whitney bol výborný (až som prekvapený, že ju obišli nominácie na prestížne ceny). Čo sa týka spracovania, trochu mi vadilo, že niektoré veci tu boli spomenuté len tak "by the way", a až príliš veľa času bolo venované niektorým piesňam, ktoré tu odzneli celé (ešte aj s finálnym predlžovaním). No a ten koniec, to mohli aspoň načrtnúť nejako symbolicky, že sa Whitney išla kúpať v pofidérnom stave, a mohla obrazovka postupne stmavnúť a prejsť do toho písomného zhrnutia o jej kariére. Vzhľadom k týmto nedostatkom dávam "len" 4*. ()

Rocky88

Chabý pokus svézt se na úspěchu Bohemian Rhapsody s úspěšnou černoškou s lesbickými choutkami. Zdejší tvůrci bohužel zapomněli, o čem má být film, takže půl filmu tady Ackie jen stojí na pódiu a jódluje do robertka. Na tohle postačí YouTube. Zbytek filmu je jen nenáročná plavba několika událostmi, velkým obloukem se vyhýbá chlastu, drogám a odpadovým individuím, mezi kterými vyrůstala dcera WH (která tu má též minimum prostoru). Ztráta času. ()

Streeper

Whitney by si zasloužila daleko lepší životopisný film. Tohle je snadno zapomenutelný. Film staví hlavně na nejznámnějších hitech Whitney, ale její příběh je tak strašně osekaný. Vyloženě mi přišlo, že se pořád v příběhu skáče někam dál a jinam a vůbec to nepostupuje plynule. Pokud máte rádi Whitney a chcete vidět její příběh, pusťte si jakýkoliv dokument o ní, ten vám toho řekně daleko víc než tenhle film. ()

moviefreak

Filmové pozlátko, po skončení ktorého si povieme WOW aká speváčka, ale nikto si nepovie WOW aký film. Režisérka chcela toho strašne veľa povedať a nakoniec nepovedala nič poriadne. Škoda, Whitney si zaslúžila niečo kvalitnejšie... ()

Juto

Tento životopisný film o Whitney Houston sa riadi podľa vzorca bez jediného zaujímavého dodatku, pokrývajúci ikonickú kariéru v jej celistvosti bez toho, aby trávil čas kopaním pod povrch alebo zamerať sa na jeden uhol jej života. Réžia Kasi Lemmons je technicky zdatná, pričom najvýraznejšou štylistickou voľbou je dokumentárny štýl, ale ktorý moc v skutočnosti nefunguje. Film tiež vyzerá a pôsobí ako televízny, čo není dobré. 5/10 ()

Pavlínka9

Za mě je Houston příkladem toho, jak sláva - nadměrná zátěž a drogy udělají své - i když to může být nehoda, tak kdyby tam ty drogy nebyli...podle mě by se to nestalo. Bylo super poslouchat celý film hudbu Houston. Za mě obrovské sousto, které bylo tedy spíš vytvořené formáten na TV film, což je podle mě škoda - nicméně - lépe že, než vůbec. Je to obrovská škoda, zároveň v návaznosti i její dcera - zajímalo by mě co se honilo hlavou panu Brownovi, který se o to zapříčinili. Tucci byl vynikající a vím, že mnoho diváků ho v tom dlouho nepoznalo :D ()

Timak

Super zpěvačka, která si určitě zaslouží oslavný film, který tohle bohužel nebyl. Tohle byla taková šedá nuda. I když teda Naomi se snažila. Něco mezi 40-50% ()

blackkocour

Jak se to veme, mezi žánrovými životopisáky, bejzované na skutečném životě dané osobnosti, nebo jen inspirované z výcucu palců scénaristů, neboli tesaném na kameni s proslovem; "This is a true story. The reconstructions are based on original cockpit voice recordings and eyewitness accounts.", to úplně nepatří mezi hořlavými články. Správný životopisný film by měl přednést osudný mimoáry i těm, co o nich v životě nic nevěděli jako v mém případě, ale slibované kontroverze vyplujou možná tak do hlubiny, na povrch jen jeden slabej výdech a zpátky do věcných lovišť, s překvapením lesbický vztah s babochlapem se tu maže jak hovno polovinu stopáže, to už se musí samo sebou objevit, a na to jak údajně Whitney užívala omamné látky na zpříjemnění dobré nálady, tak se mrtvolně až tak netvářila, jak se jí ty roky podepsaly, teda sorry to už bylo v rakvi. Já vím, je to jen film, a točil se zřejmě narychlo v rozmezí asi dvou týdnů, ale je vidět jak jsou castingový agentury vypatlaný, jak rozjebané lepidlo v párkách od Kostelce, jen aby nahrabaly mokačínovou opičku, která se dost podobá Houstonový, ale díky ultra korektní vyhapaný době musí černošské filmy točit jen pravá černá krev, a váhám že byla herečka obsazená jen díky své pleti, jinak by bílá holka neměla ani šanci, no jo kdyby Martina Kinga hrál třeba Ewan MekŽabař byl by to průser jak Brno, ale Malou mořskou pannu si bez váhání může zahrát nepanna! Možná jsem trochu křivdil Qvýrům a jejímu velmi špatnému vtipu na rymejk Biitchis. ()

HiddenDragon

Dle mustru. Par datumu, realna vystoupeni (temer v plne delce), hadky ze soukromeho zivota a stredobodem je skvela Naomi Ackie. Nutno ovsem rict, ze pevecke casti jsou remixy skutecne Whitney, neni to hlas herecky. Kazdopadne divak to nema sanci poznat, jako playback to vazne nepusobilo. Vysledkem je slusny zivotopisny snimek, s kvalitnim makeupem i kostymy, vzdavajici hold unikatnimu hlasu jedne popove generace. Neurazi, ale ani neoslni. Neni to Bohemian Rhapsody (2018), hlavne tim, ze ty skladby u nas (podle meho) az tak zname nejsou. Sam jsem byl tou dobou napr. spise "na Jacksona" a znam ji hlavne z filmu Bodyguard (1992). Hlas to byl ale opravdu uzasny. ()

klukluka

Můj nejintenzivnější pocit z tohoto filmu je, že toho přece musela skutečná Whitney prožít mnohem víc..? A že to muselo být opulentní, že musela být na roztrhání a pod ohromným tlakem, a ne že celej život pendlovala jen mezi jednou kamarádkou, manželem, dítětem, rodičema, kapelou a manažerem..? Takhle to nemá ani Heidi Janků, natož hvězda světovýho formátu..? Ten hvězdnej pel na sebe vzal podobu jednoho kostýmu, limuzíny a tryskáče, o kterej se tady tahle filmová Whitney musela navíc pohádat, ale ona bořila hitparády po celým světě v době, kdy hudební průmysl vynášel skoro stejně jako drogy. Tohle mi v tom filmu chybělo- opis té její výjimečné pozice. To muselo s charakterem zacloumat i jinak, než že sklouzla k tvrdým drogám (Za který prý utratila až 100 miliónů dolarů! Tady si ale dala o samotě třikrát lajnu.) Koukat se na to dá, ale mám za to, že je to ošizený. Že je to o Whitney z Lidlu. Podle mě ale mohla vlastnit Pařížskou a to by pak byla jiná Whitney. O kom to teda vlastně bylo? ()

aquiver

Další z řady průměrných biografických snímků. Stopáž navodí spíš pocit nudy než nadšení a emoce, jinak černošské herečky vnímám subjektivně jako vcelku autentické. 55 % ()

Belatris

Po 45 minutách to vzdávám, nuda k uzoufání, rutinérství, lenost a sázení na to, že nablýskané pozlátko to prodá. Co ten film vlastně chce zachytit? Totálně nezvládnuté vyprávění, budování příběhu... Průser. ()

jasse

Spíš hudební, než životopisný film, kde jsme si mohli dosyta užít Whitneyin hlas - je jasné, že žádná herečka by to prostě neuzpívala, Whitney byla jen jedna. Krátce před zhlédnutím filmu jsem viděla jeden dobrý dokument   a musím velmi ocenit  výběr herců a jejich vynikající ztvárnění jednotlivých postav (s výjimkou hlavní představitelky, která jí nebyla vůbec podobná, ale aspoň to zachraňovala věrnou mimikou a gesty). ()

mira007

Tak nějak extra nekonfliktní film o jedné z největších světových zpěvaček, držitelky několika rekordů ocenění ale jak je to jednoduché, tak je to i zajímavé zvláště pokud člověku něco říká Whitney Houston. Stejně si myslím, že do historie ji jako nesmrtelnou zapsal Kevin Costner, který jí chtěl ve filmu a vybral ji ten nejslavnější song. ()

bozka10

Veľmi povrchne spracovaný, nezáživný životopisný film,v ktorom sme sa o živote Whitney dozvedeli len veľmi málo, nakoľko celý film tvoril sled hudobnej produkcie speváčky.Viac sa dozviem aj z wikipedie.slabučké 3*. ()

Martyr

Karieru Whitney  som nesledoval ale samozrejme, co to som o nej v puberte vedel. Zle detstvo, velka slava, problemy s drogami, nejaky bobby hnedy a smrt. Ak sa chcete dozvedie nieco viac, urcite si tento film....vobec nemusite pozriet. Nedozviete sa ani prd. Povrchne, pekne natoceny mini koncert nejakej ciernej spevacky s hlasom Whitney, ten je samozrejme uuzasny. ()

BOURQUE

Základ nie je zlý, ale z hľadiska veľkoleposti a hlbšieho zachytenia celého života to nie je úplne presne taký bio film, ktorý by Whitney Houston zaslúžila. Vokály sú pomerne silné, zaznejú najznámejšie pesničky, Naomi Ackie sa snaží napodobniť W.H., ako sa len dá. Ale ako celok to pôsobí ako 140 minútový TV film.  Záver by mohol byť trochu viac nápaditejší. P.S.: Vo vedľajšej roli dobrý Stanley Tucci. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rettry

Zpěvačka s úžasným hlasem, s problémy s drogami, s nevyhraněnou sexuální orientací. To vše jsem o Whitney věděl před shlédnutím filmu a to vše o ní vím 24 hodin potom. Filmu dobře poslouží jako výplň večera,ale druhý den na něj úplně zapomenete. ()

Biopler

Doba praje sfilmovaniu života množstva speváckych hviezd (Freddie Mercury, Elton John, Elvis Presley...), avšak vo väčšine prípadov, aj v tomto, je to zle podchytené a film nepridá nič navyše k skvelým piesňam interpreta. Problém je v najhlavnejšom, v scenári, a v rozhodnutí či sfilmovať všetko, či len úsek života. Ak je to všetko a bavíme sa o cca 30-ročnom intervale, tak je nemožné to dať štýlom, že vám chcem(e) ukázať z každého rožka troška. Potom aj výsledok je kostrbatý keď sa len tak mimochodom dozvieme ako vznikol ten ktorý hit, že Whitney si zahrala vo filme (Bodyguard, kto by nevedel), resp. že podľahla drogám. To posledne menované je implicitne zobrazené až zrazu sa jedného dňa, v poslednej tretine stopáže, dozvieme od jej producenta, že by s nimi mala seknúť. Je to skrátka zlátanina životných osudov hocijako, bez poriadnej prípravy, bez formy, navyše v televíznom looku. Herci vôbec nestarnú naprieč rokmi, všetko ide ako sa pôvodne setuplo, v 80.rokoch. Tvorcovia sa nesnažia ani o emóciu, chladné podávanie faktov zabalených v počúvateľných songoch mi nestačí. ()

John80

Výborný životopisný film najúspešnejšej černošskej speváčky, film má v druhej polovici zostrihy aj z jej úspešného filmu Bodyguard a pozorný divák zistí aj veci , ktoré o speváčke málo kto vie a samozrejme jej posledné známe novšie hity až po tragédiu v hoteli, ktorá nieje zaznamenaná v tomto filme 4* ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna